vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

605 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Milarepa, chkontog, bloodlessz, camber, amdnikos, lemon78

Twitter

Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?

Αποσυνδεδεμένος Manololo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα-καλησπέρα σας ,

Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθειά σας .
Ατμίζω εδώ και περίπου 1,5 χρόνο ίσως και παραπάνω . Εκανα 3 πακέτα την ημέρα κανονικό τσιγάρο και εδω και αρκετούς μήνες δε μπορώ ούτε να το μυρίζω ... Το ηλεκτρονικό τσιγάρο με βοήθησε 100%
Στην αρχή ξεκίνησα με το παλιό cubis και σύντομα μπήκα στους επισκευάσιμους ! Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετοί επισκευάσιμοι ατμοποιητές από τότε ...Πάνω απο 20 .. ενδεικτικά αναφέρω limitless rdta , avocado 22 ,24 , 24 bottom airflow , kai o 22 της avocado o πιο καινούργιος , aromamizer supreme , smok skyhook rdta ,ijoy EXO, fodi , serpent mini και άλλοι ... όλους τους δούλεψα αρκετά .
Εχω καταλήξει ότι είμαι στη πλευρά της πνευμονικής όχι όμως σε ακραία πράγματα . δλδ ενα click πάνω από τους τσιγαρίσιους στους ελαφρά πνευμονικούς άν μπορώ να το πώ έτσι . γενικά δε μαρέσουν τα τρελά ρεύματα κάτι 80+ κτλ .
Λόγω χρόνου και άλλων παραγόντων θα ήθελα να γυρίσω στη κατηγορία των ατμοποιητών με έτοιμες αντιστάσεις πια .
Θα ήθελα την βοήθειά σας με προτάσεις για ατμόποιητές με έτοιμες αντιστάσεις έτσι ωστε να είμαι σε αρκετά καλό επίπεδο σε γεύση και σε ποιότητα ατμίζματος .
με ενδιαφέρουν όλες οι κατηγορίες ακόμα και τσιγαρίσιοι για κάποιες στιγμές της ημέρας ίσως . Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος η μάγκας θέλω να έχουμε στο μυαλό μας ότι μιλάμε για ενα <<απαιτητικό>> ατμιστή που έρχεται από τη κατηγορία των επισκευάσιμων .
Ευχαριστώ πολύ και περιμένω με χαρά και αγωνία τις προτάσεις σας . 
Υ.Γ φτιάχνω τα δικά μου υγρά και είμαι στην pink mule βάση 70-30 .
Μάνος
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 10:19 από Manololo »

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 13, 2017, 10:19 »
Καλημέρα,

Χρησιμοποιούσα επισκευάσιμους για 3 χρόνια μέχρι που σε κάποια φάση αναζητούσα ό,τι και συ... δηλαδή κάτι πιο γρήγορο και έτοιμο διότι σε κάποιες φάσεις απλά δε γίνονταν να έχω τον χρόνο αλλαγής βαμβακιού κτλ. Εδώ και 8 μήνες χρησιμοποιώ τον Kabuki, από τον οποίο έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και αν δεν τον είχα βρει, θα ήμουν ακόμα με επισκευάσιμο. Θα έλεγα ότι είναι πιο πολύ τσιγαρίσιος αλλά δεν έχει θέματα διαρροών κτλ, δουλεύει απροβλημάτιστα με κεφαλές Nautilus 1.8 και έχει καλή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 13, 2017, 10:55 »
Καλημέρα-καλησπέρα σας ,

Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθειά σας .
Ατμίζω εδώ και περίπου 1,5 χρόνο ίσως και παραπάνω . Εκανα 3 πακέτα την ημέρα κανονικό τσιγάρο και εδω και αρκετούς μήνες δε μπορώ ούτε να το μυρίζω ... Το ηλεκτρονικό τσιγάρο με βοήθησε 100%
Στην αρχή ξεκίνησα με το παλιό cubis και σύντομα μπήκα στους επισκευάσιμους ! Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετοί επισκευάσιμοι ατμοποιητές από τότε ...Πάνω απο 20 .. ενδεικτικά αναφέρω limitless rdta , avocado 22 ,24 , 24 bottom airflow , kai o 22 της avocado o πιο καινούργιος , aromamizer supreme , smok skyhook rdta ,ijoy EXO, fodi , serpent mini και άλλοι ... όλους τους δούλεψα αρκετά .
Εχω καταλήξει ότι είμαι στη πλευρά της πνευμονικής όχι όμως σε ακραία πράγματα . δλδ ενα click πάνω από τους τσιγαρίσιους στους ελαφρά πνευμονικούς άν μπορώ να το πώ έτσι . γενικά δε μαρέσουν τα τρελά ρεύματα κάτι 80+ κτλ .
Λόγω χρόνου και άλλων παραγόντων θα ήθελα να γυρίσω στη κατηγορία των ατμοποιητών με έτοιμες αντιστάσεις πια .
Θα ήθελα την βοήθειά σας με προτάσεις για ατμόποιητές με έτοιμες αντιστάσεις έτσι ωστε να είμαι σε αρκετά καλό επίπεδο σε γεύση και σε ποιότητα ατμίζματος .
με ενδιαφέρουν όλες οι κατηγορίες ακόμα και τσιγαρίσιοι για κάποιες στιγμές της ημέρας ίσως . Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος η μάγκας θέλω να έχουμε στο μυαλό μας ότι μιλάμε για ενα <<απαιτητικό>> ατμιστή που έρχεται από τη κατηγορία των επισκευάσιμων .
Ευχαριστώ πολύ και περιμένω με χαρά και αγωνία τις προτάσεις σας .
Υ.Γ φτιάχνω τα δικά μου υγρά και είμαι στην pink mule βάση 70-30 .
Μάνος
Φιλε μου αυτον θα σκεφτομουνα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:23 »
Περνάω κι εγώ μια φάση που έχω παρατήσει τους επισκευάσιμους μετά από αρκετά χρόνια σε αυτούς.
Την έχω καταβρει με τον Ναυτίλο 2. Κατά βάση τσιγαρίσιος είναι αλλά με όλες τις τρύπες ανοικτές και την 0.7 κεφαλή μπορείς να κάνεις και πνευμονικές. Όχι πολύ αεράτες, αλλά μπορείς. Και όλα αυτά στα 20 βαττ.
Σαν συμπλήρωμα θα μπορούσες να πάρεις -αν βρεις- έναν Τρίτωνα 2. Καθαρά αεράτος. Με αυτόν γύρω στα 35-40 βαττ θα παίζεις. Και οι 2 έχουν πολύ καλή απόδοση των γευσεων. 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:28 »
Κι εγώ ναυτίλο2 θα έλεγα...και....μελο3 .... μπορεί να κάνει άνετα την δουλειά που θες...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:43 »
Ο subtank ήταν ο πρώτος μου επισκευάσιμος και ακόμα τον έχω και αραιά και που του ρίχνω κάνα στήσιμο.
Οι εργοστασιακές του κεφαλές δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, για αρχάριο ατμιστή μια χαρά είναι αλλά για τον φίλο που έρχεται από επισκευάσιμους πιστεύω ότι θα ξενερώσει.
Αυτήν την στιγμή χρησιμοποιώ 2 ππνευμονικούς ατμοποιητές, aspire cleito και freemax starre pure. O δεύτερος έχει ενα κλικ καλύτερη γεύση. Στα θετικά τους η μεγάλη διάρκεια των αντιστάσεων (σίγουρα εξαρτάται από το υγρά που ατμίζεις ο καθένας). Έχει βγει νέος cleito exo ο οποίο έχει πάνω το airflow και μάλλον θα του ρίξω ένα βλέφαρο όταν γίνει διαθέσιμος προς αγορά.
Σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι στην αγορά απλά οι παραπάνω με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:51 »
Καλημέρα. Σύμφωνα με τα κριτήρια που έθεσες προτείνω τα εξής: 1) Petri v1 tank, ο οποίος παίρνει τις αντιστάσεις της Ατλαντίδας και έχει εξαιρετική απόδοση χώρις προβλήματα (και έχει και επισκευάσιμο αν θέλεις να ασχοληθείς αργότερα) 2) Ναυτίλος 2, οποίος έχει αποδειχθεί μία εξαιρετική επιλογή μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:55 »
απο επισκευασιμο σε εργοστασιακο...  δυσκολη η επιστροφη. κ φυσικα δυσκολο να παρεις απο εργοστασιακη κεφαλη το "απολυτο".
φιλος συνοδοιπορος μου ειπε προσφατα οτι την εχει καταβρει με τον νεο ναυτιλο... ;)

Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 13, 2017, 12:09 »
εγώ θα σου πρότεινα τον ultimo από joytech με την κεραμική κεφαλή 0,5 ohm.αντέχει σε μένα η κεφαλή τουλάχιστον 2 βδομάδες με κατανάλωση 10 ml την ημέρα...πνευμονικές τζούρες στα 45 watt  με πολύ καλή γεύση

Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 13, 2017, 12:13 »
triton mini. απροβλημάτιστος, εύκολο γέμισμα, πληθώρα επιλογής αντιστάσεων. 
με temperature control με την Ni, χτυπάει ημιπνευμονικές άνετα. 

Συμπληρώνω επίσης και μια προφανή επιλογή: Ναυτίλος 2. 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 13, 2017, 12:24 »
http://www.vapeland.gr/keras-MTA-nano

ή

http://www.vapeland.gr/Atmizoo-Keras-MTA-Giga-REV

Best of both worlds. Ή αλλιώς επισκευάσιμος που δέχεται ΚΑΙ εργοστασιακές αντιστάσεις

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 604
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 13, 2017, 12:24 »
Μανο καλημερα. 
Και γω θα σου προτεινα οτι λενε οι συνατμιστες πριν απο μενα. 
Καλες επιλογες απο : nautilus 2, melo iii, triton mini !!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 13, 2017, 13:24 »
Ωραίος είναι και ο Big Baby της SMOK, για τον οποίο υπάρχουν έτοιμες αντιστάσεις, αλλά που μπορείς να τον γυρίσεις και σε επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 13, 2017, 13:51 »
kabuki styled

O Nautilus 2 εχει μικρής χωρητικότητας τανκ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 14:17 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προχωρημένος Ατμιστής ψάχνει clearomizer ... Help plz ?
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 13, 2017, 14:12 »
Υπάρχει και ο https://vapexperts.gr/atmopoiites/aspire-triton-2-detail. Από σφιχτή, μέχρι πνευμονική, παίρνει ίδιες αντιστάσεις με MELO/LEMO, οπότε έχει από 0.15, μέχρι και 1.8. Το τανκάκι του παίρνει 3ml και έχει ρυθμιζόμενο bottom airflow.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix