vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, vasim, camber, zamploutos, bloodlessz, antiklitos140

Twitter

Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 31, 2011, 01:46 »
Α! Κι εγώ δεν το είχα προσέξει.
Να χαιρόμαστε το ονοματάκι μας.  ;D

Αποσυνδεδεμένος σταματης

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 03:25 »
γιατί όταν περνώ ντζούρα με νέο ατμοποιητή μερικές φορες η αίσθηση είναι σαν να μην έχω μέσα υγρό ενώ είναι γεμάτο?
μετά,πάτημα 2-3 sec χωρίς το φίλτρο και έρχεται πάλι στα ίσια του. γιατί γίνετε αυτό?

επίσης γιατί ο ένας στους 3ης ατμοποιητές που παραγγέλνω είναι προβληματικός?

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 09:18 »
Καλημερα σημερα ειχα το εξης προβλημα...ανοιξα καινουργιο ατμοποιητη ego-w και τον γενιζω υγρο τον αφηνω κανα 5λεπτο να ποτισει το φυτιλι και παιρνω την πρωτη τζουρα...οχι απλα καμμενο αλλα λες και εκανα πλαστικο ηταν να μην τα πολυλογο ξεκινησα να δω τι φταιει και τον ανοιγω τον καθαριζω γιατι λεω το υγρο συντηρησης θα φταιει και ξανα παλι τα ιδια...τελικα αφου ατμισα 1,5 μλ οταν αδειασε τον ξανα ανοιγω και τον ξανακαθαριζω κανοντας του αυτη την φορα ενα dry burn και διαπυστωνω οτι το συρμα της αντιστασης ειναι αυτο το οποιο βγαζει αυτη την αθλια μυρωδια η οποια μου προκαλεσε και πονοκεφαλο.Θα ηθελα να ρωτησω το εξης ειναι δυνατον ενα συρμα αντιστασης να καιγεται και να βγαζει τετοια οσμη???Ρωταω γιατι τον εκανα κομματια,ξετυλιξα το συρμα και το εβαλα μονο του χωρις φυτιλι να καψει και οντως αυτο εβγαζε καπνο...Απο τι υλικο ειναι????

Αποσυνδεδεμένος Nickkos

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 08, 2012, 23:27 »
Και εγώ με εγο-Τ το ίδιο προβλημα εχω. Καθαρισμο τα παντα με φυσιολογικο ορο αλλαξα φυτιλι dry burn και δεν γινεται τιποτα. Πως γινεται να μυριζει το συρμα της αντιστασης και να αλλαζει ολη την γευση. Αν ξερει καποιος ειδικος ας μας πει αλλιος θα παει για πεταμα.




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2012, 23:32 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 11, 2012, 23:13 »
Nα σας πω και εγω. εχω το ego-t εχω αμπουλες και του ego-t (α) και του i-mist. και στα 2 το ιδιο προβλημα!
οταν γυρναω την συσκευη μου καθετα (απο την πλευρα που βαζουμε στο στομα) βλπεω την ροη του υγρου απο τα πλαγια σιγα σιγα να πεφετι να υπερχειλιζει και εν τελει να βγαιονει απο την τρυπουλα!! γιατι γινεται αυτο..;

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 18, 2012, 12:57 »
Να κανω και γω μια ερωτηση για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα, εχω το ovale egot και ενα υγρο της nobbaco, στην αρχη ολα καλα. ατμιζα περιπου 0.5μλ την ημερα για ενα μηνα. μετα σταματησα κ ξεκινησα παλι το κ.τ, κ χθες πηγα να ξανα ατμισω αλλα δεν καταλαβαινω καμια γευση, κανενα χτυπημα,τπτ. Λετε να τα επαιξε ο ατμοποιητης?

Αποσυνδεδεμένος OXAN

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 18, 2012, 13:09 »
Ποσο καιρο ειναι μεσα ο ατμοποιητης?

Αποσυνδεδεμένος OXAN

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 18, 2012, 13:12 »
Βεβαια καλο θα ηταν να αλλαξεις ατμο αφου το ειχες το η.τ και καθοταν

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 18, 2012, 16:02 »
ο ατμο ειναι μεσα κανενα 2 μηνο κ καθεται...  εχει χρησιμοποιηθει περιπου 2-3 βδομαδες, κ μετα αραξε για 2 μηνες, κ χ8εσ ποθ πηγα να το χρησιμοποιησω ηταν ψοφιος

Αποσυνδεδεμένος R.J.

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 01:37 »
καλησπερα  θελω να κανω κ εγω μια ερωτηση. Εχω ενα ego-C με ατμοποιητή με αποσπώμενη δεξαμενή υγρού (tank system) κ ειμαι ευχαριστημενος γενικα μεχρι στιγμης και το εχω απο τον αυγουστο δηλαδη 2,5 μηνες σχεδον. Εδω και μια εβδομαδα ενιωθα πιο πολυ χτυπημα στο λαιμο απο οτι πριν και σημερα αλλαξα τον ατμοποιητη(τον οποιο δεν ειχα αλλαξει απο οταν τον αγορασα καθως δεν κανω μεγαλη χρηση του η.τ.). Τις πρωτες ωρες μετα την αλλαγη ειχε κανονικο χτυπημα και σκεφτηκα ωραια καλα εκανα και αλλαξα τον προηγουμενο ατμοποιητη(τα εβγαλε τα λεφτα του κ με το παραπανω) αλλα μετα οταν τραβαγα τζουρες ειχα μια γευση λαδιου στο στομα μου. Γιατι συμβαινει αυτο? Μηπως πρεπει να κανω αρκετες τζουρες ωστε να παρει εμπρος ο ατμοποιητης?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 01:46 »
Kαποιοι άτμο έρχονται ποτισμένοι με υγρό.
Μέχρι να ατμιστει αυτο, νιώθεις τη δικιά του γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 01:50 »
καλησπερα  θελω να κανω κ εγω μια ερωτηση. Εχω ενα ego-C με ατμοποιητή με αποσπώμενη δεξαμενή υγρού (tank system) κ ειμαι ευχαριστημενος γενικα μεχρι στιγμης και το εχω απο τον αυγουστο δηλαδη 2,5 μηνες σχεδον. Εδω και μια εβδομαδα ενιωθα πιο πολυ χτυπημα στο λαιμο απο οτι πριν και σημερα αλλαξα τον ατμοποιητη(τον οποιο δεν ειχα αλλαξει απο οταν τον αγορασα καθως δεν κανω μεγαλη χρηση του η.τ.). Τις πρωτες ωρες μετα την αλλαγη ειχε κανονικο χτυπημα και σκεφτηκα ωραια καλα εκανα και αλλαξα τον προηγουμενο ατμοποιητη(τα εβγαλε τα λεφτα του κ με το παραπανω) αλλα μετα οταν τραβαγα τζουρες ειχα μια γευση λαδιου στο στομα μου. Γιατι συμβαινει αυτο? Μηπως πρεπει να κανω αρκετες τζουρες ωστε να παρει εμπρος ο ατμοποιητης?

Λαδιού ή καμένου ;

Αποσυνδεδεμένος R.J.

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 01:53 »
οποτε petra λες να κανω αρκετες τζουρες κ θα φυγει αυτη η γευση? κ εγω αυτης της αποψης ειμαι γιατι θυμηθηκα οτι στην συσκευασια του ατμο φαινοταν σαν να  ειχε λιγο λαδακι μεσα κ μηπως εχει ποτισει το φυτιλι.


Diver λαδιου μου φαινεται οχι καμμενου

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 01:58 »
Λογικά , μετά από μερικές τζούρες φεύγει το εργοστασιακό υγρό.
Λες ότι για μερικές ώρες λειτουργούσε καλά.
Άρα ;  :hmmm:

ΥΓ. Έχεις γευτεί ποτέ καμένο ; Γνωρίζεις τη γεύση του ;

Αποσυνδεδεμένος R.J.

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημά με υγρό ή με ατμοποιητή;
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:04 »
Να σου πω την αληθεια οχι. λες να κανω τοσο λαθος και να ειναι καμμενο? Θα δωσω σε ενα φιλο αυριο να κανει απο το δικο μου και θα μου πει τη γνωμη για καμμενο η οχι και θα σας πω αυριο. Στην περιπτωση του καμμενου τι κανω?

ευχαριστω παντως για τις απαντησεις
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2012, 02:15 από R.J. »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63066 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3706 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 990 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem