vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 5 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, dkostas, manoslykos, Jorge, bloodlessz

Twitter

Phenomenon by Gus

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3240 στις: Μαΐου 05, 2016, 01:50 »
Μαλλον ρωταει για τον αριθμο εκδοσης. V1 v1.1 κτλ

Παρε την τελευταια με τις νεες εγκοπες στο ντεκ.Θα σε βολεψουν πολυ

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3241 στις: Μαΐου 05, 2016, 14:39 »
[justify]Κατάφερα να δυσκολευτώ στην πιο εύκολη βάση (v1.1), ναι, το μπόρεσα... [/justify]
[justify]Στα πρώτα στησίματα κατάφερνα το βαμβάκι να το στέλνω στον ουρανό. Το πιάνει φίλος και σε 1 λεπτό όλα έτοιμα. Το ξανακάνω και πάλι όλα μαντάρα. Τελικά τα κατάφερα. Αποθεώστε με! [/justify]


[justify]@tonyG., καλησπέρα. Όπως λέει ο φίλος Ribot, η βάση Lite v1.1 με τις νέες εγκοπές (παραμένουν οι 3χ1mm εισαγ. αέρα) είναι ιδανική επιλογή. Επίσης μπορείς να δεις όλες τις διαφορές αλλά και τις ομοιότητες, με τις βάσεις Zest v1.2 και v2 (υπέροχες φωτογραφίες από τον demkoni, μερικές αναρτήσεις πιο πίσω) με 3 ή 2 τρύπες εισαγωγής αέρα αντίστοιχα, στο εσωτερικό της βάσης.[/justify]
[justify]Τέλος μπορείς να τα δεις και στην ιστοσελίδα τού κατασκευαστή, κι ακόμα να έχεις μία πρώτη επικοινωνία (το ιδανικότερο όλων αν μπορείς να τα δεις όλα αυτά από κοντά). Οι άνθρωποι είναι καταπληκτικοί και δεν θα έχεις καμία απορία. [/justify]

ενδιαφέρομαι για αγορά phenomenon αλλά δεν ξέρω ποια βαση να πάρω ας πούμε πιο κοντά στη τζουρα   του cloudone που έχω σας σύγκριση  ποια βαση είναι? η zest ή η lite?

Sent from my MX4 using Tapatalk


Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3242 στις: Μαΐου 05, 2016, 15:34 »
Ο Ribon προτεινε την lite plus η οποια εχει 0.1mm μεγαλυτερες τρυπες αν δεν κανω λαθος.
Ειναι ενα κλικ πιο αερατη απτη σκετη lite.

 Το αναφερω για να μην μπερδευτει ο φιλος...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2016, 15:50 από trash88 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3243 στις: Μαΐου 05, 2016, 21:08 »
Παράθεση
@tonyG., καλησπέρα. Όπως λέει ο φίλος Ribot, η βάση Lite v1.1 με τις νέες εγκοπές (παραμένουν οι 3χ1mm εισαγ. αέρα)
Στην lite οι εισαγωγές είναι 1mm για τις δύο ακριανές τρύπες και 0,8mm η μεσαία. Στην lite plus, οι δύο ακριανές τρύπες έχουν διάμετρο 1,1mm.
Αυτή είναι η διαφορά τους.

Αποσυνδεδεμένος Mikevet1984

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3244 στις: Μαΐου 05, 2016, 21:45 »
[justify]Χθες είχα την χαρά να μπω και εγώ στη οικογένεια των τρελαμένων με τον phenomenon και κατάλαβα απολύτως τον λόγω που αυτός ο ατμοποιητής έχει τόσο μεγάλη αποδοχή από την ελληνική ατμιστική κοινότητα.[/justify]

[justify]Αυτο που θα ηθελα να ρωτήσω ειναι αν το διαφανές κομμάτι του κουστουμιού που ειναι συμβατο με αυτό το KF υπάρχει σε pyrex γυαλί, γιατί τα παιδιά στο κατάστημα έιχαν να μου δώσουν μόνο πολυκαρβονικό που είναι σχετικά ευπαθές στην οξύτητα των υγρών αναπλήρωσης. Γνωριζει καποιος να μου προτείνει καποια πηγή να βρω pyrex ανταλλακτικο γυαλάκι?[/justify]

[justify][/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2016, 22:19 από Mikevet1984 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3245 στις: Μαΐου 05, 2016, 21:54 »
[justify]Ribot, καλησπέρα και χρόνια πολλά.[/justify]
[justify]Σας ευχαριστώ και τους 2 για την διόρθωση, με την ευκαιρία να διευκρινίσουμε και κάτι ακόμα που δεν ξέρω;[/justify]


[justify]Την v2 με τις 2 τρύπες, πόσα mm είναι; (δεν την επέλεξα σαν πιο αεράτη και μετά από συζήτηση με gus κατέληξα στην v1.1, όμως αργότερα δοκίμασα και την v2 και είναι σούπερ, δεν ρώτησα όμως τα mm της v2).[/justify]


Στην lite οι εισαγωγές είναι 1mm για τις δύο ακριανές τρύπες και 0,8mm η μεσαία. Στην lite plus, οι δύο ακριανές τρύπες έχουν διάμετρο 1,1mm.
Αυτή είναι η διαφορά τους.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3246 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:05 »
Παράθεση
"...το διαφανές κομμάτι του κουστουμιού που ειναι συμβατο με αυτό το KF υπάρχει σε pyrex γυαλί, γιατί τα παιδιά στο κατάστημα έιχαν να μου δώσουν μόνο κεραμικό..."

Αυτό δεν το κατάλαβα :hmmm:
Πάντως γυάλινο ή κεραμικό τανκάκι για το Φαινόμενο, δεν υπάρχει. Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το συγκεκριμένο πολυκαρβονικό ή ακρυλικό τανκ, θεωρείται ευπαθές. Δεν έχω αντιληφθεί ποτέ να έχει παραπονεθεί κάποιος για ευπάθεια του τανκ σε κάποια υγρά. :dontknow:

Αυτό δεν το ξέρω Joe αλλά νομίζω ότι με δύο τρύπες αέρα είναι η βάση του zest. Δεν τον έχω όμως και δεν μπορώ να σου πω.
Να προσθέσω όμως ότι ο lite plus, εκτός από 0,8mm η μεσαία τρύπα, βγαίνει και σε διάμετρο 0.9mm. :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3247 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:14 »
joe την καλυτερη επιλογη εκανες νομιζω..(η μεση λυση ειναι παντα η καλυτερη!!!)εεεε???? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Mikevet1984

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3248 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:23 »
Αυτό δεν το κατάλαβα

Πάντως γυάλινο ή κεραμικό τανκάκι για το Φαινόμενο, δεν υπάρχει. Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το συγκεκριμένο πολυκαρβονικό ή ακρυλικό τανκ, θεωρείται ευπαθές. Δεν έχω αντιληφθεί ποτέ να έχει παραπονεθεί κάποιος για ευπάθεια του τανκ σε κάποια υγρά.
Δικό μου λαθος στην διατύπωση. Πολυκαρβονικό είναι όπως σωστά ανέφερες. Το ότι είναι σχετικά ευπαθες μου το ανέφεραν στο κατάστημα σε σχε΄ση με το αντίστοιχο ss που κανονικά δίνεται με την αγορά αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να δεις καθόλου μεσα την στάθμη του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3249 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:25 »
[justify]Χθες είχα την χαρά να μπω και εγώ στη οικογένεια των τρελαμένων με τον phenomenon και κατάλαβα απολύτως τον λόγω που αυτός ο ατμοποιητής έχει τόσο μεγάλη αποδοχή από την ελληνική ατμιστική κοινότητα.[/justify]

[justify]Αυτο που θα ηθελα να ρωτήσω ειναι αν το διαφανές κομμάτι του κουστουμιού που ειναι συμβατο με αυτό το KF υπάρχει σε pyrex γυαλί, γιατί τα παιδιά στο κατάστημα έιχαν να μου δώσουν μόνο κεραμικό που είναι σχετικά ευπαθές στην οξύτητα των υγρών αναπλήρωσης. Γνωριζει καποιος να μου προτείνει καποια πηγή να βρω pyrex ανταλλακτικο γυαλάκι?[/justify]

Αυτο που εχεις ειναι πολυκαρβονικο και του Gus δεν ειναι τοσο ευπαθή όσο ειναι τα πλαστικά άλλων ατμοποιητων ειτε με υγρα ειτε στο πέσιμο. Δεν λέω οτι αντέχουν τα πάντα αλλα δεν ειναι και εύκολο να σου κανει ρωγμή η να σπάσει. Αλωςτε δεν Ειναι ακριβά οποτε αν σου πάθει κατι το αλλάζεις με μικρό κόστος. Γυάλινο δεν υπάρχει.

@JoeBarTeam Όσο για τις v2 βασεις εγω που ειχα τη δεύτερη zest και πηρα τη v2 διαφορά στον αέρα δεν ειδα, εκτος και αν ειναι πολυ μικρη και δεν το "έπιασα" φαντάζομαι κατι παρόμοιο θα συμβαίνει και στη lite

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3250 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:27 »
κατι ακομα παιδια ποια ειναι η διαφορα tiny set με memontous tiny set.??  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3251 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:32 »
Το momentus tiny set ειναι για τη βαςη momentus το αλλο για τις zest & lite


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3252 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:49 »
η βαση ειναι καλυτερα να ειναι matte η polish? θελω να την παρω μαζι με το  tiny set τι ειναι καλυτερο οπτικα? 

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3253 στις: Μαΐου 05, 2016, 22:56 »
Αυτο το μπουκαλοτανκ ειναι ολα τα λεφτα....
πιστεύω  οτι καλύτερο  σε σχεση χωρητικότητας/λειτουργίας/μεγέθους 

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3254 στις: Μαΐου 06, 2016, 00:07 »
Από σήμερα το απόγευμα και εγώ κάτοχος του phenomeno. Ευχαριστώ το φίλο Alexxxbazzz που με βοήθησε με κάποιες απορίες που είχα, και ευχαριστώ τον φίλο Πέτρο (Vape port στην Σούδα Χανίων) που μου τον έφερε. Ένα γρήγορο πλύσιμο και η πρώτη δοκιμή. Μπορώ να πω τα καλύτερα. Η συνέχεια σε λίγες μέρες που θα κάνω μερικές δοκιμές.





Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173362 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310962 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207095 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias