vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2340 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 00:22 »
Το έχω αναφέρει κάπου θα το πω και τώρα και ίσως και στο μέλλον ξανά.


Μου ανεβάζουν την γεύση στον Phenomenon αν τα βρείτε πουθενά δοκιμάστε τα.


Μάλλον γιατί έχουν στενή τρύπα.


https://www.fasttech.com/products/1662700



Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2341 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 00:31 »
ntonto το αναμενω ηδη το τιπακι...!γιατι με το μαμα δεν...
επισης παιδια για οσους το εχουν τεσταρει ασ αναφερθει αν ειναι ευκολο,μιας και εγω δεν το εχω ρισκαρει να το τεσταρω ποτε οπως και σε κανεναν μου ατμο,
οταν τον αφηνουμε ξαπλα εχει αναφερθει οτι υπαρχει επειτα προβλημα τροφοδοσιας και σε αλλε περιπτωσεις διαρροη.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2342 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 09:42 »
Τέτοιου ή παρόμοιου είδους drip tip, μήπως εθεάθη και σε Ελληνικό κατάστημα παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος SPY DAG

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2343 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 10:23 »
Ακριβως οπως τα λες teo77
O φαινομενο  δεν θελει ξαπλα ειναι ενα μειον αρκετα ενοχλητικο :hmmm:
Και αν εχει φτασει το υγρο στη μεση του τανκ  και κατω ουτε να το σκεφτεσαι

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2344 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 10:32 »
Έτσι νόμιζα κι εγώ στην αρχή αλλά όταν βρήκα τον τρόπο να βάζω το βαμβάκι, δεν είχα ξανά διαρροή σε οποιαδήποτε θέση.
Πάνω στο stingray, θέλει δε θέλει λόγω κουμπιού, μονίμως ξάπλα είναι πάνω στο γραφείο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2345 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 10:49 »
Έτσι είναι, με σωστά στημένο βαμβάκι δεν έχει διαροές ούτε προβλήματα στην τροφοδοσία.
Και με το ραγιόν όπως είχες προτείνει Γιώργο, άριστη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2346 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 13:41 »
Θυμάστε το μαύρο drip του aspire c5 μέσα έχει ένα σιλικονενιο λαστιχακι το παίρνει άνετα το drip tip του φαινο :D

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2347 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 14:01 »
Πιστεύω πως ο Phenomenon είναι από τους ατμοποιητές που θέλουν να ασχοληθείς μαζί τους.
Οι φώτος, τα videos και τα σχόλια από χρήστες σίγουρα βοηθάνε αλλά αν δεν φας τις διαρροές σου μέχρι να βρεις το κατάλληλο στήσιμο δεν θα τον μάθεις.
Ξέρω άτομα που τον πούλησαν μέσα στις πρώτες μέρες γιατί απογοητεύτηκαν.
Δεν φταίει ο ατμοποιητής για αυτό όμως. Απαιτεί καποια εμπειρία στους επισκευάσιμους και σίγουρα δεν είναι για τον πρωτοεισερχόμενο στο χώρο.
Όποιος θέλει όμως και τον μάθει, πράγμα που έρχεται μετά από trial and error, και δεν το βάλει κάτω, ο ατμοποιητής θα τον αποζημιώσει και με το παραπάνω.
Θεωρώ πως είναι για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον ο κορυφαίος επισκευάσιμος σε θέμα γεύσης και βελούδινης τζούρας που έχω δοκιμάσει, για αυτό άλλωστε έχω πάρει και δεύτερο εδώ και κάποιους μήνες.
Ο μόνος που τον ανταγωνίζεται επάξια είναι ο Eviva αλλά εκεί τα δεδομένα αλλάζουν μιας και υπάρχει κεραμικό.
Όπως και να έχει όποιος αντιμετωπίζει προβλήματα διαρροών, να ξέρει πως ο πρώτος ένοχος είναι η τοποθέτηση και η ποσότητα βαμβακιού. Λίγο υπομονή και με δοκιμές θα βρει το κατάλληλο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2348 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 16:58 »
θελει ψαξιμο παιδια.αλλα αν τον μαθεις ειναι παιχνιδακι..δεν ξεχναω που της πρωτες μερες που τον ειχα εβριζα και εκλαιγα τα λεφτα μου.
το θεμα ειναι οτι θελει να τον μαθεις.θελει πολυ βαμβακι και πρεπει να το ξεφλουδίζεις για να ειναι αφρατο στης ακρες.αλλιως cotton bacon v2.
θελει να παρεις το σωστο τανκ για να γεμιζει μονο απο κατω.
θελει να του κανεις σχολαστικό πλύσιμο και στεγνωμα για να μην εχει υπολείμματα γιατι δεν λυνεται τελειως.
θελει να μαθεις το κολπο με την καμπανα του.


αλλα αν τα μαθεις ολα αυτα δεν πρόκειται να σταθει κατι αλλο διπλα του.εχω πολλους και εχουν περασει αλλοι τοσοι απο τα χερια μου.


Οσο τον μίσησα τοσο τον αγαπαω τωρα.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2349 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 17:35 »
malossi μια και τον πήρα και δεν άντεξα δεν μου κάνεις κανένα μάθημα μια και είσαι και εσύ από σέρρες ?? πραγματικά με έχει βγάλει απο τα ρούχα μου δεν μου έχει τρέξει υγρό όταν είναι όρθιο αλλά εάν τον αφήσω πλάγια για κανα 30 λεπτά κάνει μπουρμπουλήθρες και μετά από πολύ ώρα τρέχει.       

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2350 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 18:21 »
ναι αμε..αλλα σιγουρα κανεις κατι λαθος...δεν παιζει να εχεις διαρροες.η βαζεις πολυ λιγο βαμβακι η δεν εχεις το τανκ που γεμιζει απο κατω η βιδωνεις στραβα την καμπανα.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2351 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 18:57 »
Το τανκ είναι αυτό που γεμίζει απο κάτω . δεν έχω θέμα με την καμπάνα την βιδωνω κανονικά με την μια  . αλλαξα το βαμβάκι απο βεντάλια σε σχημα s και μεχρη στιγμής όλλα πάνε καλά. Θα δοκιμασω και το π και μετα και με μιτουλες .εσυ mallosi φιλέ δεν εχεις διαροές ακόμα και με ανοιχτή καμπάνα ?


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2352 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 19:44 »
την καμπανα δεν την πειραζουμε βρε..την σφίγγουμε τελείως...πρεπει να βαλεις βαμβακι ακομη και στο λουκι που εχει για την τροφοδοσια. :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2353 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 19:59 »
Η καμπάνα ανοίγει μόνο σε περίπτωση παχυρευστων υγρών. Μισή έως μία στροφή φτάνει.
Διαφορετικά πολυ πιθανόν να έχουμε υποτροφοδοσια. Αν το παρακάνουμε στο ανοιγμα τότε έχουμε υπερτροφοδοσια. Γενικά θέλει προσοχή, γνώση της ρευστότητας του υγρού και του στησιματος που έχουμε κάνει.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2354 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 20:03 »
την καμπανα δεν την πειραζουμε βρε..την σφίγγουμε τελείως...πρεπει να βαλεις βαμβακι ακομη και στο λουκι που εχει για την τροφοδοσια. :thumpup:


κοιτα να κανει κανα λαθος και να την σφιξει τοσο πολυ που ουτε μεγγενη δεν θα φτανει για το ανοιγμα χαχαχαχα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64267 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173373 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310994 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207123 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias