vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aτμοποιητής Ego-t LR

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 30, 2011, 16:21 »
Είναι υπό δοκιμή κάποια φιτίλια στο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1608.810.html. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά, γίνονται "διαπραγματεύσεις" και "στήνεται" κατά πάσα πιθανότητα ομαδική παραγγελία...

Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 30, 2011, 16:27 »
ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα αυτα που γραφουν ολα τα παιδια εκει κανουν για το ego-t ατμ???εχω πολλουσ και δε θελω να τουσ πεταξω κριμα ειναι τα ευρωπουλακια!!!! :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 30, 2011, 17:22 »
Κάνει ναι.

Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 30, 2011, 17:37 »
oκ σ ευχαριστω πολυ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Baltasaru

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke reflects your desire for freedom
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 15, 2011, 13:46 »
καλησπέρα, μπορω να χρησιμοποιησω σε eGo-T έναν απλό opw 510 ή μόνο eGo-T atomizer? αλλά ακόμα και να μπορώ μήπως χάνω την τανκ ιδιότητα? αλλά άλλο είναι 5 ευρώ κ άλλο 12... ακόμα σε απλό ego-t ατομιζερ μπορώ να αλλάξω φιτιλι; κ πώς το βγάζω από τον κώνο; και το βράσιμο; όλο μαζί με τον κώνο;
ευχαριστω, Βλαδίμηρος

Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 15, 2011, 16:19 »
Σε μπαταρία eGo-T μπορείς να χρησιμοποιήσεις έναν 510 ατμοποιητή. Οι 510 δεν είναι tank system, μόνο οι ego-Τ και 510-Τ

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 15, 2011, 22:52 »
καλησπέρα, μπορω να χρησιμοποιησω σε eGo-T έναν απλό opw 510 ή μόνο eGo-T atomizer? αλλά ακόμα και να μπορώ μήπως χάνω την τανκ ιδιότητα? αλλά άλλο είναι 5 ευρώ κ άλλο 12... ακόμα σε απλό ego-t ατομιζερ μπορώ να αλλάξω φιτιλι; κ πώς το βγάζω από τον κώνο; και το βράσιμο; όλο μαζί με τον κώνο;
ευχαριστω, Βλαδίμηρος

Για αλλαγή φυτιλιού δες εδω,για τα άλλα σου απάντησε ο ankouts.

Αποσυνδεδεμένος mikeegr

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 15, 2011, 23:00 »
Σε μπαταρία eGo-T μπορείς να χρησιμοποιήσεις έναν 510 ατμοποιητή. Οι 510 δεν είναι tank system, μόνο οι ego-Τ και 510-Τ

μπορείς να βάλεις ότι θες tank και μη με το ανάλογο ανταπτορα τώρα ότι έχει σχέση με 510 σπείρωμα το βάζεις απευθείας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2011, 23:31 από mikeegr »

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 15, 2011, 23:22 »
μπορείς να βάλεις ότι θες tank και μη με το ανάλογο "αντακτορα" τώρα ότι έχει σχέση με 510 σπείρωμα το βάζεις απευθείας


Με τον ανάλογο  "αντα(κ)τορα" δεν μπορεί να βάλει τίποτα  :laugh1: :laugh1:  πλάκα κάνω έτσι?
Παρεμπιπτόντως ο ankouts απάντησε σε αυτο(καλησπέρα, μπορω να χρησιμοποιησω σε eGo-T έναν απλό opw 510 ή μόνο eGo-T atomizer? αλλά ακόμα και να μπορώ μήπως χάνω την τανκ ιδιότητα?) Φυσικά και μπορεί να βάλει διάφορα με τους ανάλογους αντάπτορες.. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2011, 23:28 από trap »

Αποσυνδεδεμένος mikeegr

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 15, 2011, 23:32 »
ok συγγνώμη δεν το πρόσεξα

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 21, 2011, 23:21 »
Είχα δηλώσει και παλαιότερα ότι οι LR δεν μου αρέσουν.
Ακούγοντας όμως όλα τόσα καλά εδώ μέσα είπα να κάνω άλλη μια προσπάθεια.
Ατμίζω με ego-T LR εδώ και 5 μέρες και οι απόψεις μου είναι:
1. Ζεσταίνεται πολύ.
2. Καταναλώνει πολύ υγρό.
3. Κτύπημα έως και μικρότερο από απλό  ego-T.

Μπορεί να μου έστειλαν ελαττωματικό ατμοποιητή ή να έπεσα θύμα της "κινέζικης τυποποίησης" αλλά μέχρι να βγει κάποιος LR που θα είναι μακράν καλύτερος από ότι κυκλοφορεί σήμερα θα παραμείνω στους απλούς.

Edit:Μόλις διαπίστωσα ότι πόσταρα σε λάθος νήμα. Αναφέρομαι σε ego-T και όχι σε 510-Τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2011, 00:14 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 21, 2011, 23:51 »
Eίναι γεγονός ότι όσον αφορά το χτύπημα , δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε έναν eGo-T και σε έναν eGo-T LR.

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 00:02 »

Η ιστορία είναι η εξής:

Αγόρασα τον Ego T Joytech και άρχισα να ατμίζω και λέω όπα! Εδω είμαστε, και κόβω τελείως το κ.τ. Ωσπου κάποια στιγμή είχα καμένο, η γεύση αλλιωμένη, και χωρίς να ξέρω περι μπουκώματος και αλλαγής φυτιλιών (δεν είχα μπει ακόμη στο φόρουμ) σκέφτηκα ότι έχει χαλάσει και θέλει αντικατάσταση. Εβαλα στην άκρη τον παλιο, και πήγα στο κατάστημα που αγόρασα τον Ego για να πάρω έναν καινούριο. Αυτος μου έδωσε LR. 

Απο τότε άρχισα να έχω πρόβλημα. Χτύπημα με το ζόρι, ατμός το ίδιο, γεύση/άρωμα αμυδρό. Αφού είχα αρχίσει να πείθω τον εαυτό μου ότι έχω συνηθήσει το άρωμα και δεν το μυρίζω πλέον.
Είχα αρχίσει να σκέφτομαι ότι πρεπει να πάω σε A2 η κάτι τέτοιο γιατί ο Ego δεν με καλύπτει πιά.
Για να μην πολυλογώ, άλλαξα 3 LR, απλώς για να δω αν συμβαίνει το ίδιο με όλους!

Οσπου διάβασα εδώ μέσα πέρι καθαρισμού ατμοποιητών και αλλαγή φυτιλιού.

Πήρα τον παλιό άτμο της Joytech τον ΑΠΛΟ, τον ξεντέρισα, και τον έβαλα σε βραστό νερό να βράσει στο ζουμί του για δέκα λεπτά. Του έβαλα φυτίλι από zippo και μετά απο μισή ώρα "στρώσιμο" είδα το φως το αληθινό!
Η παλιά πλούσια γεύση που είχα συνήθήσει επέστρεψε!(ακόμη και μετά απο ώρες την καταλαβαίνω). Το ντουμάνι είναι περισσότερο και το χτύπημα ευκολότερο απο του LR.

Εχω 2 LR στο κουτί τους και χρησιμοποιώ ακόμα τον πρώτο μου ΑΠΛΟ ατμο, που τον αγόρασα πριν ενα μήνα και κάτι!
Τρέμω μη μου χαλάσει και δεν ξέρω που να βρώ στο Ηράκλειο απλούς Τ της Joytech.

Διαφωνώ λοιπόν με αυτό που έχει επικρατήσει, (δηλαδή ότι ο LR είναι καλύτερος απο τον απλό) μιας και βρίσκω το χτυπημα και την γευση και την ποσοτητα ατμου που δινει ο απλος T, περισσοτερο ικανοποιητικα απο τον LR (προσωπική άποψη).

Βασικα ηθελα να ρωτήσω αν έχει κι άλλος φίλος εδώ μέσα την ίδια εντύπωση με εμένα, διότι δεν νομίζω πως είναι απλώς η ιδέα μου.

Νίκος
 

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 20:04 »
Επιβεβαιωνω κι εγω οτι ο κανονικος ατμο ειναι καλυτερος απο τον lr.
Την προηγουμενη βδομαδα πηρα 2 για να τους δοκιμασω.Το χτυπημα ηταν σχεδον ανυπαρκτο και η γευση ειχε μειωθει αρκετα.Απογοητευτηκα..Τον εναν τον εδωσα σ ενα φιλο μου που παραδοξως ειναι ικανοποιημενος μ αυτον.
Ολα αυτα την προηγουμενη κυριακη.
Την ιδια μερα βρηκα τον nobacco που ειναι nr και απο τοτε ειμαι μ αυτον.Το χτυπημα και η γευση ειναι καλυτερα.Αυτη την παρασκευη πηγα πηρα ενα nr της Joytech και τον δοκιμασα.Ιδιος με τον nobacco και οι 2 καλυτεροι απο lr.
Δεν ξερω αν ειναι θεμα γουστου αλλα οι nr μου καθονται καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Aτμοποιητής Ego-t LR
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 17:55 »
Έπειτα από 3 ημέρες ατμίσματος με τον απλό ego-t της alter, αποφάσισα να αγοράσω και έναν LR για να κάνω τη σύγκριση. Με τη δεύτερη τζούρα η διαφορά που ένιωσα ήταν τεράστια και μάλιστα προς το καλύτερο. Ήταν η πρώτη φορά που άτμισμα μου έδωσε ακριβώς την ίδια αίσθηση με το κάπνισμα, μια και το χτύπημα ήταν απείρως δυνατότερο.

Αν και τον έχω δοκιμάσει ελάχιστα, είμαι σίγουρος ότι ,αν δεν είχα διαβάσει αρκετά αρνητικά σχετικά με τη μικρή διάρκεια ζωής του, θα προτιμούσα τον LR με κλειστά μάτια σε σχέση με τον απλό.

Τέλος, έχω να πω πως ίσως ο LR να υστερεί λίγο σε γεύση, αλλά απ' ότι φαίνεται είναι ιδανικότερος για ανθρώπους που τους λείπει το τσιγάρο ως αίσθηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 18:16 από mikkkg »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63038 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3700 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 985 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem