vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 8 χρήστες
lagoudakis, Silent Baze, aalex, dkostas, Milarepa, Xxristos, camber, Αράπης

Twitter

Eleaf iPower TC 80W

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 18:50 »
Απο αυγουστο το εχω και συνεχιζω χωρις να εχει αλλαξει τιποτα. Επισης δεν αλλαξαν και τα missfires ομως  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 12:59 »
Εγκυκλοπαιδικά μήπως μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για
ένδειξη κορεσμού του ενσωματωμένου στοιχείου
...μην φανταστείς κάτι επιστημονικό.... ο κύκλος ζωής του στοιχείου που έχει μέσα (βάσει της argo που είχα πρωτοακούσει κι εγώ στο μαγαζί όπου είχα αγοράσει τα MAS 20 και MAS 30......με άλλα λόγια δεν το λένε μπαταρία που τη βγάζεις και την τοποθετείς όποτε θες...) είναι συγκεκριμένος (δεν ακούγεται και παράλογο)..... Δεν ξέρω σε πόσες φορτίσεις αφορά αυτός ο κύκλος (δεν είμαι τεχνικός) αλλά είχα κατανοήσει , και θεωρητικά εξ' όσων μου είχαν πει αλλά και πρακτικά εξ' όσων είχα διαπιστώσει από τη χρήση που έκανα....ότι μετά από ένα χρονικό διάστημα....το φόρτιζες μεν και η φόρτιση ολοκληρωνόταν .... αλλά η διάρκεια του κύκλου φόρτισης - χρήσης - αποφόρτισης ήταν τόσο περιορισμένος ή καλύτερα να πω σύντομος ...λόγω του ότι το στοιχείο (άντε να το πούμε μπαταρία για να μην μπερδευόμαστε) έβαινε προς το τέλος της "ζωής" του.... Αυτό που είχα κάνει τότε ήταν να το δώσω στο service της εταιρίας και να μου αλλάξουν το ενσωματωμένο στοιχείο.... Λογικό μου ακούγεται....προφανώς έχει να κάνει με τη δυνατότητα αποθήκευσης της ενέργειας (δεν κατέχω γρι από τέτοιου είδους θέματα)....

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 11:33 »
Καλημέρα σε όλους. 
Εδώ και 3 μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου mod. 
Από εμφάνιση πολύ ωραίο (έχω το Brushed Silver) και μάλιστα αρκετά ελαφρύ, πράγμα που δεν το περίμενα λόγω της μπαταρίας. 
Πρώτη φόρτιση, με usb επιτοίχιο φορτιστή 1Α, 6-7 ώρες για πλήρη φόρτιση. Να προσθέσω επίσης ότι το αναβαθμισα, έχει βγει το 1.03 update.
Έχω παρατηρήσει λοιπόν τα εξής :
- η δυσλειτουργία του fire button συνεχίζεται και μετά την αναβάθμιση, 
- μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το κλείδωμα της συσκευής  :eyesplash:
- δεν διαβάζει σωστά τις αντιστάσεις (bvc 1.8ohm). Τις δείχνει γύρω στα 1.9 ohm.
- Επίσης έχω την εντύπωση ότι μου έρχεται στο στόμα υγρό πιο πολλές φορές. 

Και κάτι τελευταίο: έχω την εντύπωση οτι τα υγρά έχουν διαφορετική γεύση, λίγο πιο ατονα, λίγο πιο πικρά να το πω, δεν ξέρω, προσπαθώ ακόμα να καταλάβω ( αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πιο έμπειρος συνατμιστής). Η σύγκριση έγινε με τον μεγάλο ναυτίλο και με το evic vtc mini.
Όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω ακόμα άποψη, μιας και χθες έκανα την πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση. 
Αυτά τα ολίγα. Αν κάποιος συνατμιστής έχει καμιά συμβουλή για τα παραπάνω, ειμαι όλος αυτιά. 

Καλά ατμισματα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Mastervape

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 17:09 »
Παιδια σκεφτομουν για το eleaf istick power nano σαν backup mod αλλα μολις ειδα αυτο και σκεφτομαι να το παρω https://vapesourcing.com/eleaf-ipower-5000mah-mod.html  Εχει παραγγειλει κανεις απο το συγκεκριμενο site και να ξερει αν ειναι γνησιο γτ μου φαινεται πολυ χαμηλη η τιμη

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 20:30 »
1. Δεν έχω παραγγείλει από το συγκεκριμένο site αλλά από ft, και η τιμή δεν έχει και μεγάλη διαφορά: https://www.fasttech.com/p/5202904

2. Σε συνέχεια του προηγούμενου post μου, όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας, 3-4 μέρες μου κράτησε σε λειτουργία VW στα 10-12W!!!!!  :hapy_jump: 
Η φόρτιση πήρε 6 ώρες περίπου με επιτολιχιο φορτιστή των 2Α.

Αποσυνδεδεμένος Mastervape

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 20:43 »
1. Δεν έχω παραγγείλει από το συγκεκριμένο site αλλά από ft, και η τιμή δεν έχει και μεγάλη διαφορά: https://www.fasttech.com/p/5202904

Το χω δει και απο fasttech  απλα δεν ηθελα να ξεφυγω απο τα 25 με 30 ευρω και ημουν ετοιμος να παραγγειλω το istick power nano μιας και θα ειναι backup mod με βασικο ενα pico που εχω. Μετα βρηκα αυτο το σαιτ τυχαια και ειδα αυτη την πολυ καλη τιμη για το ipower 80w και σκεφτομαι οτι αξιζει σε τετοια τιμη να το παραγγειλω

Αποσυνδεδεμένος zoyglas

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 19:11 »
Το συγκεκριμένο μοντέλο το είχα 3μερες πριν το δώσω σε νέο αρμιστή για να το τελάρο αλλά έχω ένα θέμα.... Αν ξέρει κάποιος να μου πει πως εμφανιζωντε σε watt mode τα volt???

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 17, 2017, 13:38 »
έχω μπροστά μου το manual κι επίσης το χρησιμοποιώ 3 μήνες ... δεν νομίζω ότι δείχνει τα volts ... για να μην πω είμαι σίγουρος ... :-\

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 18, 2017, 12:19 »
Τα δείχνει..

Σε VW mode, πατάς το fire και το πάνω κουμπί (όπως κλείδώνεις την αντίσταση σε TC mode) και όταν αρχίσουν να αναβοσβήνουν οι ενδείξεις, πατάς το πάνω ή το κάτω για να αλλάξεις τον τρόπο εμφάνισης των ενδείξεων στην οθόνη. Μία εξ αυτών, περιλαμβάνει τα Volt.
Οι ενδείξεις αλλάζουν σε όλα τα mods.

Εμένα μου τη σπάει που δέν έχει ένδειξη Watt σε ΤC mode...

Ά, όλα αυτά, σε firmware 1.03.

Αποσυνδεδεμένος vasde

Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #114 στις: Απριλίου 25, 2017, 21:13 »
Γεια σας φίλοι. Έχει κάνει κάποιος update τελευταία έκδοση; Έχει πριχιτ ; καποιο ελατωμα ;έχει κάτι άλλο αξιόλογο; αξίζει;!

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 08, 2017, 16:14 »
Έκανα σήμερα στην 1.03. Έχει pre-heat ... Εμένα μου φάνηκε χρήσιμη διότι δείχνει πλέον και τα Volts μαζί με τα watts (αυτό που συζητήθηκε πιο πάνω...) ... :) Κάποιο ελάττωμα δεν έχω βρει....μέχρι στιγμής ...


Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 25, 2017, 08:21 »
Αύριο το περιμένω να καταφτάσει! Το πήρα λόγω της τιμής τού και ελπίζω να μην μου βγάλει τα γνωστά του θέματα με το fire button!

Σήμερα παρέλαβα το εν λόγω μοντακι.
Οι φωτογραφίες το αδικούν! Το μπρούντζινο που πήρα τα σπάει!
Ακόμα φορτίζει! Ελπίζω να μην έχει κανένα μα κανενα Θέμα απο τα γνωστά...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2017, 23:05 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 27, 2017, 23:42 »
Φτου φτου να μην το ματασιω μέχρι στιγμής όλα οκ, και τώρα φοράει επάνω του τον melo 3 :)

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #118 στις: Ιουλίου 28, 2017, 02:46 »
Έχω 2 μοντακια ένα ξύλινο και το λευκό πλην του γνωστού missfire δεν θα έχεις άλλο πρόβλημα. θα το ευχαριστηθεις σηγουρα έχει πολύ καλή αυτονομία! 

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Eleaf iPower TC 80W
« Απάντηση #119 στις: Ιουλίου 28, 2017, 07:45 »
Δεν έχω κανένα  (μέχρι στιγμής) missfire.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207161 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311057 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias