vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1005 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 16:27 »
της nobacco το μούφα ultem είναι αυτό πάνω στον hadaly [member=17383]pugsang[/member]   ;;;
τι λάμα είναι τούτη;
....αχ...πιάσαμε δουλειά πάλι μεσημεριάτικα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1006 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 16:28 »
zerobacco αν δεν κανω λαθος .....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1007 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 16:32 »
Μπορεί και αυτό Δημήτρη, τα μπερδεύω αυτά... Δεν είναι του στυλ μου

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1008 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 16:36 »
για πες Σταυρο στο κουνελι μονη με τι συρμα κτλπ κτλπ κτλπ

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1009 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 17:10 »
[member=4133]makis206[/member] απο που πηρες το squeezer?

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1010 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 17:18 »
Με μόνη δε μου άρεσε ο ραμπιτ εκτος αν κανεις μια 3.5mm με μπόλικες σπείρες και τη βάλεις στη μέση για να παίξεις διπλό αέρα αλλά κατά τη γνώμη μου στη διπλή είναι που δείχνει τα δόντια του

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1011 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 18:50 »
[member=4133]makis206[/member] απο που πηρες το squeezer?
Εγώ το πήρα από τοπικό κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης αλλά μπορείς να το βρεις κι εδώ: http://www.smokecentre.gr/products/hugo-vapor-squeezer-bf-20700-mechanical-box-mod/

Πριν λίγο τελείωσα και με τις χάλκινες λάμες του Squeezer, παραδόξως αυτή τη φορά δεν διέκρινα την τεράστια διαφορά στην απόδοση που είδα στο Athena ή το Ram όταν αντικατέστησα τις "μαμά" λάμες τους. Μωρέ μήπως δεν είναι κινεζικές του πωπού οι δικές του τελικά; Απέδιδε πολύ καλά out of the box παρεμπιπτόντως..
Στο λινκ που έβαλα παραπάνω αναφέρει το "Special Copper Contacts" για τις επαφές, υπάρχει "επιχρωμιωμένος" χαλκός ή κάτι τέτοιο;

Όσο το δουλεύω τόσο μου αρέσει πάντως. Mε αίσθηση υλικών όπως του Pulse αλλά με καλύτερο σχήμα για να μπει στην παλάμη, με τόσο καλό κουμπί κι όχι το "τραχύ" του Pulse, με όλα τα μπουκαλάκια που έβαλαν στην συσκευασία τι άλλο να πω παιδιά, εντυπωσιάστηκα πολύ από κάτι που απέκτησα τόσο φτηνά και χωρίς να έχει δημιουργήσει το τρελό hype του Pulse πριν το δούμε στις βιτρίνες.

Εγώ για να καταλάβετε το είδα πρώτη φορά σήμερα στο μαγαζί, άνοιξα το κουτί, είδα τα παρελκόμενα, βλέπω και το "Hugo vapor" στο κουτί και λέω "πάνω από 90 στάνταρ".. ακούω μετά το "48 ευρώ", περνάει καμιά ώρα μέχρι να επιβεβαιώσω ότι δεν μου κάνει πλάκα ο (φίλος ) καταστηματάρχης και αποφάσισα. Το παίρνω κι ας μη βγει ο μήνας, ωωωω... :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1012 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 19:32 »
Στο λινκ που έβαλα παραπάνω αναφέρει το "Special Copper Contacts" για τις επαφές, υπάρχει "επιχρωμιωμένος" χαλκός ή κάτι τέτοιο;
Φυσικά και υπάρχει(ετοιμάζω κάτι επιχρυσωμένους πόλους και λάμες ρόδιο να τρίβεις τα μάτια σου ;) SOONtm ).Αλλά θέλει προσοχή και πανω απο όλα όχι GLANOL γιατί σε ότι λεπτή φλύδα την βάλεις επάνω την παίρνει μαζί της.
Silvo ή foamill σε αυτές τις επιφάνιες. :thumpup:

για πες Σταυρο στο κουνελι μονη με τι συρμα κτλπ κτλπ κτλπ
Αlien ,fused κτλ 3,5 πυρήνα.Ελα κάποια στιγμή να πάρεις τα σύρματα που σου έχω ετοιμάσει είναι ένα και ένα.Το πολύ πολύ κανονίζουμε καφεδάρα και σου στήνω ότι θες

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1013 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 19:48 »
Σταύρο.λαμα από modmaker το δικό του γνωστό κιτ και το καπάκι του hadaly είναι όπως της zerobacco αλλά αυτός έχει έρθει Ultem απ έξω το παλιό καλό καιρό

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1014 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 19:55 »
Η μούφα ultem της Fasttech?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1015 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 20:06 »


Φυσικά και υπάρχει(ετοιμάζω κάτι επιχρυσωμένους πόλους και λάμες ρόδιο να τρίβεις τα μάτια σου ;) SOONtm ).Αλλά θέλει προσοχή και πανω απο όλα όχι GLANOL γιατί σε ότι λεπτή φλύδα την βάλεις επάνω την παίρνει μαζί της.
Silvo ή foamill σε αυτές τις επιφάνιες. :thumpup:

Εν ολίγοις θα μπορούσε το Squeezer να έχει τέτοιες λάμες (ή έστω παρόμοιου τύπου ) αντί άλλων αμφιβόλου κινεζικής ποιότητας; Γιατί όχι θα μου πεις, και το Pulse-άκι χαλκό καμαρωτό καμαρωτό μοστράρει στα εσώψυχα.. :D

Εξωτερικά μοιάζουν με αυτές που είχε το Athena σίγουρα όμως αυτές του Squeezer δεν παρουσίαζαν το ίδιο voltage drop, αισθητά τουλάχιστον, ούτε και το χαρακτηριστικό arching όπως είπα και νωρίτερα. Αν όντως έχει κάτι τέτοιο θα τις χρησιμοποιήσω ξανά, γουάι νοτ;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1016 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 20:24 »
Λογικά θα έχει πολύ καλύτερο πόλο και δεν έχει το voltage drop του Athena.Oι λάμες με επίστρωση κοστίζουν αρκετά και θέλουν κατάλληλα χέρια για να μην φθαρούν γρήγορα.Κομματάκι δύσκολο μου φαίνεται να έχουν τέτοιες οι κινέζοι μέσα. :dontknow:
Koιτα τι έπαθε αυτός με το Athena btw...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1017 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 20:27 »
Με έχετε τρελάνει δεν ξέρω ποιο να πάω να πάρω... :wall: να φτιάξω αυτό αυτό του pugsang ή να πάρω αυτό που λέει ο Μάκης? Θα ναι το πρώτο μηχανικό... 2ο squonk μετά το vt inbox...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1018 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 20:30 »
Βλέπω κάθε βίντεο του Jai Haze και φυσικά δεν θα μου διέφευγε το συγκεκριμένο. Αυτού "του τρέχουν" πάντως τα "προβληματικά", από steam tuners πάλι γρέζια στο παρελθόν, παρέλαβε αντικείμενο (δεν θυμάμαι αν ήταν ατμοποιητής ή mod ) που στα σακουλάκια με τα spares βρήκε κομμάτια από μπισκότα ( ; ), πανάκριβο mod με γρατζουνιές στην πρόσοψη, λάδια τη μια, ξύδια την άλλη, δεν τον αγαπάει ο κόσμος μάλλον.. :))

..ή αλλά λατρεύουν να τον βλέπουν να χώνει καντήλες τι να πω :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1019 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 20:43 »
Με έχετε τρελάνει δεν ξέρω ποιο να πάω να πάρω... :wall: να φτιάξω αυτό αυτό του pugsang ή να πάρω αυτό που λέει ο Μάκης? Θα ναι το πρώτο μηχανικό... 2ο squonk μετά το vt inbox...
παρε Pulse να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και για να μην μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες.Απο το επόμενο ξεκίνα μόντες που θα έχεις και την εμπειρία

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias