vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 2 χρήστες
infernity, SEB

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1155 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 15:32 »
Από μια πρόχειρη δοκιμή, δείχνει να πυροβολεί χωρίς έλεος.....
...και ακόμα δεν έχεις δει τίποτα απο τα spooky :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1156 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 15:33 »
Μαζευόμαστε οι spookers σιγά σιγά, καλοάτμιστο να είναι!

Σήμερα ασχολήθηκα με το δικό μου για τρελές ώρες όμως ώστε να φέρω τη λάμα στο πάνω μέρος την να έρχεται σε καλύτερη/συντομότερη επαφή με τον πόλο. Εκτός του ότι ήθελα να εξαφανισω το ελάχιστο arching που παρουσίαζε ώρες και στιγμές, επιθυμούσα να την μετατρέψω με τέτοιο τρόπο ώστε να βοηθάει το κουμπί να μπαίνει όλο μέσα κατά το πάτημα κι όχι μόνο απ' το πάνω του μέρος όπως δούλευε αρχικά. Δύσκολη η υπόθεση αλλά το έλυσα τελικά κάνοντας ψηλά στη λάμα τη γνωστή "δίπλα" προς τον πόλο ώστε να μη χρειάζεται το κουμπί να χωθεί τόσο βαθειά για να κάνει την επαφή.

Ήθελε πολύ προσοχή βέβαια γιατί με το "κλείδωμα" του fire υπήρχε άμεση επαφή με τον πόλο, όταν βρίσκεται σε φάση "κλειδώματος" το κουμπί μεταφέρει τη λάμα πιο κοντά σε αυτόν. Το έφερα από'δω, το πήγα από'κει, τέλος καλό όλα καλά. Και το καλύτερο, το κουμπί κάνει την επαφή χωρίς να διανύσει όλη αυτή τη διαδρομή που για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν είναι και η καλύτερη στο spooky.

Οκ είμαι και λίγο περίεργος όμως. :D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1157 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 15:38 »
Για βάλε καμία φώτο να δούμε τι έκανες [member=4133]makis206[/member]  κανόνισε να δω τσάκιση στην λάμα  ...:whip:

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1158 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 15:46 »
...και ακόμα δεν έχεις δει τίποτα απο τα spooky :deviltroll:
Τέτοια λέγε... Το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν όταν έβγαλα το μπουκαλάκι μαζί με το σωληνάκι που ενώνεται στο bf pin δεν ξανά κουμπώνει εύκολα!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1159 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 15:53 »
...που να δεις με τον χρυσό πόλο τι κάνει ένα κόκκινο που κυκλοφορεί ;D
Το μπουκαλάκι θα στρώσει αλλά θα σου πρότεινα το κλασσικό απο modmaker ή κάποιο σιλικονάτο με στρογγυλό καπάκι

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1160 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:01 »
...που να δεις με τον χρυσό πόλο τι κάνει ένα κόκκινο που κυκλοφορεί ;D

ΑΣΕ ψόφιο είναι ..... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1161 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:11 »
Εχω πρόβλημα με το πίκο πήγανε ζουμί στο κουμπί και κάνει ότι γουστάρει, όταν το αφήνω αυτό συνεχίζει να πυροβολά αλλά και στα ξαφνικά μόνο του ξεκινά.
Το ανοιξα και το καθάρησα με ειδικό σπρει για επαφές του έβαλα και οινοπνευμα και μετα το φυσαγα με αέρα αλλά τίποτα το άτιμο δεν θέλει  :wall: :wall: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1162 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:15 »
Το mosfet καπούτ φίλε μου...
Τα έλεγα εγώ μερικές σελίδες πριν για τα autofire αλλά ο κύριος microchip είχε άλλη άποψη :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1163 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:25 »
...που να δεις με τον χρυσό πόλο τι κάνει ένα κόκκινο που κυκλοφορεί ;D
Το μπουκαλάκι θα στρώσει αλλά θα σου πρότεινα το κλασσικό απο modmaker ή κάποιο σιλικονάτο με στρογγυλό καπάκι
Τώρα μπήκα στο γκρουπ τou spooky! Θα κάνω μια ερώτηση για τους πόλους. Έχεις κάτι να προτείνεις? για μπουκαλάκι από ελλαδα ή καλύτερα από Mod maker.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1164 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:31 »
Για μπουκαλάκια mod maker κατευθείαν απο το site και για σιλικονάτα FT ή 3Fvape της YFTK με το στρογγυλό κεφάλι.Ελλάδα τα έχουν όσο έχει η 5άδα απο Κίνα :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1165 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:33 »
Δεν υπάρχει πρόβλημα με τελωνείο...

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1166 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:37 »
το mofset μου μέσα τι κάνω το θέλω περισσότερο για την δουλεία δεν λέει το vt στα γράσσα και την λάσπη να ψάξω από modmaker ή μήπως έχουμε κάτι από Κίνα

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1167 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:39 »
Για βάλε καμία φώτο να δούμε τι έκανες [member=4133]makis206[/member]  κανόνισε να δω τσάκιση στην λάμα  ...:whip:
Την κλασική τσακιση έκανα εκεί ψηλά, από εκείνες που γυρνάς τόσο τη λάμα από πάνω και γυρισμό δεν έχουν όμως.. :))

Δεν άντεχα άλλο το κουμπί του βρε Σταύρο, ήθελα αυτά τα 3 "δοντάκια" που έχει να μπαίνουν ταυτόχρονα μέσα στο κουτί - τώρα δεν χρειάζεται καν να μπουν για να υπάρξει επαφή βασικά. Ότι και να έκανα πριν ή τα δύο πάνω θα έμπαιναν πρώτα (το κάτω επ' ουδενί ) ή τα δύο δεξιά όπως κοιτάς το κουμπί. Τι λεπτομέρειες κοιτάω θα μου πεις τώρα, με ενοχλούσε όμως στο χέρι όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Τώρα ναι, το αγαπώ :D

Λες ότι παίζει κάτι με την τσάκιση (πχ απώλειες ) δηλαδή;
Δεν παρατήρησα κάτι, τον ίδιο ατμοποιητή με το ίδιο στήσιμο εξακολουθώ να έχω..


ΥΓ: για το χρυσάφι μιλάμε ανοιχτά είπαμε; :D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1168 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:43 »
[member=4438]lefos[/member] παρέλαβα κανονικά κάτι 5αδες που είχα παραγγείλει.εντάξει μπουκαλάκια είναι,δεν νομίζω να είναι τόσο μ@λ@κες εκει στο τελωνείο.Βulk συσκευασία χωρις να γράφει τίποτα είναι...

[member=19254]Palasd[/member] δεν ασχολούμε με mosfet γενικά.Αν μπορεί κάποιος ηλεκτρονικός να σε βοηθήσει η συμφορουμίτης που το κατέχει έχει καλώς...
μια φορά την πάτησα με το sva μου και μου πήγε αρκετά ψηλά το μαλλί..Απο τότε τέλος αυτό το κεφάλαιο για εμένα

[member=4133]makis206[/member] ναι πλέον ελεύθερα,beta is end.Μπορείς να ανεβάσεις και βίντεο ελεύθερα,έχω το οκ ;)
αμα δεν έχει τσακίσει η λάμα δεν έχεις απώλειες
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:56 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1169 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 16:54 »
Ας έρθει με το καλό το υλικό που μας φέρνει πιο κοντά και μετά τα βίδεα.. :))

Αναμονή για χρυσό πόλο από τον Κώστα και για μένα λοιπόν, λογικά σε κάνα δυο βδομάδες θα είναι έτοιμοι απ' ότι μου είπε. Απορία το έχω πάντως, πόσο καλύτερα μπορεί να αποδώσει το ρημαδάκι ρε γμτ. Ήδη κοπανάει αρκετά, θα αρχίσουμε να ανεβάζουμε τα ohms μας να την παλεύουμε κι οι ίδιοι στο τέλος :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 60 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro