vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, dkostas, lagoudakis, dallaskdp, john67, kon95

Twitter

Αναλογία νικοτίνης /ml σε σχέση με το κάπνισμα γίνεται κατάχρηση νικοτίνης?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
κ γραφει σε μια παραγραφο πως : 40-60 mg μπορούν να είναι μια θανατηφόρα δόση για τα ενήλικα ανθρώπινα οντα!!!!!!!Κ εμεις μιλαμε πως αυτα τα περνουμε ημερησιως?!Επισης,
εδω κ 20χρονια γνωριζω(δυστιχως) ιατρους απο αντικαρκινικο νοσοκομειο κ μαλλον ξερουν λιγα περισσοτερα πραγματα απο μια εγκυκλοπεδια που ουτε τη μεταφραση δε κανει σωστα!!!
Τελος,σιγα μην αρχισουμε να δινουμε νικοτινη σε ασθενεις γιατι μειωνει κ "διωχνει" απ τον οργανισμο το καρκινο,οπως αναφερει(θα τρελαθω εντελως τωρα εγω  :wall: :wall: :wall: :wall: )
καθως επισης αν το εκανε αυτο η νικοτινη με τη προσληψη της ενας μεσος καπνιστης δε θα παθαινε καρκινο πα ολο που οι λοιπες χημικες ουσιες προκαλουν,αφου χαρη στη νικοτινη
θα χε αναπτυξει αντισωματα...ο Spielberg λιγος ειναι...!!!!

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Να'σται καλά πολύ ενημερωτικά, άρα 0 mg και πιπίλα ή κάποια mg και λίγα ml? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Μου φαίνεται πως για αλλαγή θα αρχίσω το φαγητό με διάφορες γεύσεις :hmmm:
 

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Να'σται καλά πολύ ενημερωτικά, άρα 0 mg και πιπίλα ή κάποια mg και λίγα ml? :hmmm:

Όσα λιγότερα mg μπορείς  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Οπότε ανεβάζεις τα βολτ σε υψηλή νικοτίνη και ατμίζεις μόνο τις απαραίτητες τζούρες ώστε να ρίξεις τα ml...
Ή ανεβάζεις τα βολτ και ρίχνεις την νικοτίνη για πιο συχνό άτμισμα...
Εγώ έχω σκοπό να εφαρμόσω κατά πρώτο λόγο το δεύτερο ρίχνοντας την νικοτίνη αρκετά...
Ναι κύριοι (και κυρίες), ο ΑΝΣΚ μου πλέον είναι η κατηγορία φλωρεξ ή κάτι κοντά σε αυτήν...

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
βρε παιδια επειδη απο την αρχη εχω μπεδευτει με αυτο το θεμα
και οι γνωμες ειναι παντα διαφορετικες....
ας μου πει καποιος
Εγω που καταναλωνω περιπου 20 ml το πενθημερο
περιεκτικοτητας 11 mg
me 900 v μπαταρια.και κανονικο ατμο
ΠΟΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΣΕ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΝΩ????

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
βρε παιδια επειδη απο την αρχη εχω μπεδευτει με αυτο το θεμα
και οι γνωμες ειναι παντα διαφορετικες....
ας μου πει καποιος
Εγω που καταναλωνω περιπου 20 ml το πενθημερο
περιεκτικοτητας 11 mg
me 900 v μπαταρια.και κανονικο ατμο
ΠΟΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΣΕ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΝΩ????

220mg νικοτίνης προσλαμβάνεις...
Τηρουμένων των αναλογιών που έχουν προαναφερθεί...
Τώρα για το σε πόσα τσιγάτα αντιστοιχούν...εξαρτάται από την περιεκτικότητα των τσιγάρων...
Επαναλαμβάνω όμως οτι το ΚΤ ΔΕΝ περιέχει μόνο νικοτίνη...αν ήταν έτσι δεν θα μιλούσαμε σήμερα για το ΗΤ...

Επειδή μάλλον μπερδεύτηκες με τα βολτ...
Τα βολτ παίζουν στο παιχνίδι τον ρόλο του εξισορροπιστή της αίσθησης του χτυπήματος...
Εγώ δηλαδή αν χρησιμοποιώ 24αρα νικοτινη για να πετύχω καλό χτύπημα στα 3.7 βολτ, μπορώ να πετύχω το ίδιο αν ανεβάσω τα βολτ και ριξω την νικοτίνη...

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
220mg νικοτίνης προσλαμβάνεις...
Τηρουμένων των αναλογιών που έχουν προαναφερθεί...
Τώρα για το σε πόσα τσιγάτα αντιστοιχούν...εξαρτάται από την περιεκτικότητα των τσιγάρων...
Επαναλαμβάνω όμως οτι το ΚΤ ΔΕΝ περιέχει μόνο νικοτίνη...αν ήταν έτσι δεν θα μιλούσαμε σήμερα για το ΗΤ...

Επειδή μάλλον μπερδεύτηκες με τα βολτ...
Τα βολτ παίζουν στο παιχνίδι τον ρόλο του εξισορροπιστή της αίσθησης του χτυπήματος...
Εγώ δηλαδή αν χρησιμοποιώ 24αρα νικοτινη για να πετύχω καλό χτύπημα στα 3.7 βολτ, μπορώ να πετύχω το ίδιο αν ανεβάσω τα βολτ και ριξω την νικοτίνη...
220 ΜG....μου φαινοντε πολλα....
δεν ξερω με τα 3-4 πακετα βαρεια τσιγαρα που καπνιζα,αν
εχω μειωσει την νικοτινη
Μιλω παντα για την νικοτινη,ξερω για τα υπολοιπα...

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
220 ΜG....μου φαινοντε πολλα....
δεν ξερω με τα 3-4 πακετα βαρεια τσιγαρα που καπνιζα,αν
εχω μειωσει την νικοτινη
Μιλω παντα για την νικοτινη,ξερω για τα υπολοιπα...

Αυτό σημαίνει σε βαριά τσιγάρα (0,8mg nikotin) οτι σαν να καπνίζεις 55 τσιγάρα την ημέρα....
Αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ στο νήμα, δεν έχει σχέση να υπολογίζεις με βάση την μέθοδο των τριων.   τοσο επι τόσο άρρα τόσο.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Ανέφερες 11mg/ml   επί 20ml βγάζει  220mg
Φαντάσου οτι κάποιος που κάνει 36mg και 3ml την ημερα προσλαμβάνει 108 mg  ημερησίως...
Τώρα τι ποσοστό από αυτά απορροφάται και πώς είναι άλλο θέμα...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Αυτό σημαίνει σε βαριά τσιγάρα (0,8mg nikotin) οτι σαν να καπνίζεις 55 τσιγάρα την ημέρα....
Αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ στο νήμα, δεν έχει σχέση να υπολογίζεις με βάση την μέθοδο των τριων.   τοσο επι τόσο άρρα τόσο.

Γι αυτό τονίζουμε το ΄΄τηρουμένων των αναλογιών΄΄...
Θεωρητικά μιλάμε πάντα...
Δυστυχώς υπάρχει μία δυστοκία στις εμπεριστατωμένες έρευνες σχετικά με το ΗΤ προς το παρόν...

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Ανέφερες 11mg/ml   επί 20ml βγάζει  220mg
Φαντάσου οτι κάποιος που κάνει 36mg και 3ml την ημερα προσλαμβάνει 108 mg  ημερησίως...
ενταξει ουτε λογος.....
αλλα και τα 220 πολλα ειναι
θα προσπ;θησω να τα ελατωσω....αν γινετε

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
ενταξει ουτε λογος.....
αλλα και τα 220 πολλα ειναι
θα προσπ;θησω να τα ελατωσω....αν γινετε

Αυτό θα είναι το καλύτερο για όλους μας... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Ρε παιδια αν παιρνουμε 220mg νικοτινης και οπως διαβασα στο άρθρο που ποσταρε ο SEB που λεει οτι το οριο ειναι 40-60mg συγνωμη αλλα θα επρεπε να μας τρεχουν καταλαβενετε τι εννοω για να μην χρισιμοποιεισω αλλες εκφρασεις.......!!!
 :confused1: :confused1: :confused1: ??? ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1700 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12