vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος takman

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #705 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 20:48 »
Καλησπερα και απο εμενα ,καλως σας βρηκα,20 χρονια καπνιστης προσπαθω να το κοψω και να βρω μια αλλη εναλακτικη.

Αποσυνδεδεμένος 3an8os

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #706 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 23:18 »
καλησπερα ειμαι ο κωστας ο φιλος του gk μερικοι με γνωρισατε χθες στιν συναντιση στο μαρουσι ειμαι ατμστις 3 εβδομαδες και εχω ενα ego duel colls

Αποσυνδεδεμένος djzoutsos

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • In love with my SSGG Stealth & Odysseus
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #707 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:02 »
μια καλησπερα και απο εμενα.
5 μερες χωρις κ.τ .
να σας ευχαριστισω ολους γιατι απο εδω πηρα πολυτιμη βοηθεια πριν αποφασισω να αρχισω το η.τ.
καλως σας βρηκα λοιπον.

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #708 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:17 »
Καλησπερα παιδια κι απο εμενα.
Ειμαι ο Δημητρης 37 χρονων απο Αθηνα 20 χρονια καπνιστης,5 μερες ατμιστης! και νομιζω οτι τα παω καλα!
Ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες που βρηκα μεσα απο το σαιτ!
Καλα ατμισματα σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος mister.p

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #709 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 15:39 »
Γεια σε όλους :D

Ονομάζομε Παύλος και είμαι 30 χρονών
μένω Αθήνα, είμαι άνεργος (ηλεκτρολόγος )
καπνηστησ 12 χρόνια και πριν 2 μέρες άρχισα το η.τ

Αποσυνδεδεμένος drunktank13

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #710 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 16:03 »
Παιδιά καλησπέρα


Ονομάζομαι Σταύρος και μένω στην Αγία Παρασκευή, χθές πήρα ένα Εgo-T μαζι με Μαχboro. Σήμερα πήρα άλλες 2 γεύσεις και είναι η πρώτη μέρα μετά απο 15 χρόνια που δεν έχω βάλει κανονικό τσιγάρο στο στόμα μου!

Αποσυνδεδεμένος alpha

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #711 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 16:42 »
Καλησπέρα και από μένα,
 
Λέγομαι Νίκος, είμαι 39 ετών, επάγγελμα κομπιουτεράς, μένω Αχαρνές (Μενίδι) και δουλεύω Μαρούσι...
Είμαι μανιώδης καπνιστής (2 πακέτα τη μέρα) για τα τελευταία 21 χρόνια.
Τα τελευταία αρκετά χρόνια (πάνω από 10-11 αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα) καπνίζω ultra light τσιγάρο, (περιεκτικότητα 1 και 0,1), αλλά είμαι τρελλά εξαρτημένος.
Να το κόψω μαχαίρι δεν υπάρχει περίπτωση. Να φανταστείτε πως μερικές φορές ξυπνάω το βράδυ για να κάνω τσιγάρο και ξανακοιμάμαι, ενώ απαραίτητα το πρώτο πράγμα που θα κάνω μόλις σηκωθώ το πρωί είναι τουλάχιστον 1 τσιγάρο (πριν ακόμα πάω τουαλέτα).
Επειδή έχω και 2 μικρά παιδάκια, και θέλω να προλάβω να τα μεγαλώσω, αποφάσισα να δοκιμάσω το Η.Τ., μπας και καταφέρω να κόψω το Κ.Τ. Άλλωστε και οικονομικά έχουν αρχίσει να μου πέφτουν πολύ βαριά τα πάνω από 200€ το μήνα για τσιγάρα. Ελπίζω με το Η.Τ. να μειώσω και το κόστος.
Παρήγγειλα χθες το πρώτο μου Η.Τ. χωρίς να έχω ενημερωθεί ιδιαίτερα, περισσότερο με κριτήριο την τιμή και την απόδοση (όπως την φανταζόμουν, χωρίς να έχω κάποια ενημέρωση) και σήμερα κατά τύχη ψάχνοντας λεπτομέρειες για να παραγγείλω και υγρά, έπεσα στο forum αυτό.
 
Ελπίζω πως θα έχουμε επικοδομητικές για όλους μας συζητήσεις στο μέλλον...
 
Φιλικά,
Νίκος
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 16:52 από alpha »

Αποσυνδεδεμένος jimzak

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #712 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 17:07 »
Αν και σχεδον 1 μηνα μελος του φορουμ ας σας συστηθω και εγω  ::)

Καταρχην με λενε Δημητρη και μπηκα δυναμικα στον χωρο του Ηλεκτρονικου Τσιγαρου υστερα απο 15 χρονια κανονικου και φανατικου καπνισματος :wall:
Εδω και 2 εβδομαδες μετα την αγορα του πρωτου μου ηλεκτρονικου τσιγαρου το καπνισμα κοπηκε μαχαιρι ;D και ειμαι πλεον φανατικος ΑΤΜΙΣΤΗΣ :laugh1:

Οι συσκευες του ατμισματος μου ειναι οι Giant-Hybrid-Want-Mini+More :idiot1:
Οποτε οπως καταλαβαινετε το Δυναμικα το εννοω :idiot1:

Ελπιζω να τα λεμε μεσα απο τα ποστ,μιας και εχουμε ολοι μια κοινη δραστηριοτητα :-[

Καλως σας βρηκα λοιπον  ;D

Αποσυνδεδεμένος doubleclick

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #713 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 17:55 »
Καλησπέρα κι από μένα.
Είμαι ο Κυριάκος 37 ετών και καπνιστής τα τελευταία 20 χρόνια.
Δεν έχω αποπειραθεί ποτέ να κόψω το τσιγάρο αν και θα έπρεπε αλλά...
Εδώ και δύο μέρες λοιπόν ψάχνω πληροφορίες για το ηλεκτρονικό και βρήκα με χαρά μου εσάς!! :yes:
είμαι λοιπόν σε φάση αναζήτησης για ποιο ηλεκτρονικό τσιγάρο να πάρω και υπόσχομαι να σας πρήξω!! :idiot1:

καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!! 

Αποσυνδεδεμένος efismile

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΧΑΜΟΓΕΛΑ - Υπάρχει ΕΛΠΙΔΑ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #714 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 22:19 »
Καλησπέρα μελλοντικοί μου συνατμιστές,  :respect_hat:

Με λένε Έφη και παρόλο που φλερτάρω με site εδώ και .... δεν θυμάμαι  πόσες ημέρες, σήμερα αποφάσισα να κάνω επίσημα εγγραφή.

Είμαι 43 ετών, δουλεύω 10-12 ώρες την ημέρα στο γραφείο (τις υπόλοιπες στο σπίτι) και καπνίζω από τα 19 μου με διακοπή ένα χρόνο που γέννησα τον γιό μου. (που βρήκα την δύναμη!!)
 
Κάπνιζα γιατί πραγματικά μου άρεσε και μου αρέσει η γεύση του τσιγάρου, η ηρεμία που μου χαρίζει και ας μη ξεχνάμε το παλιό καλό ρητό « είναι ο μόνος φίλος που καίγετε για μένα»!!!!  :))

Δυστυχώς όμως «ου γαρ έρχεται μόνο του». Μεγαλώσαμε…. κοινός «πουρέψαμε» και άρχισαν να έρχονται διάφορα μαζί με την «σοφία» της ηλικίας. Άρχισα να συνειδητοποιώ με λύπη μου  ότι θα πρέπει να αποχωριστώ μια από τις λίγες απολάυσεις  που μας έχουν αφήσει.  :'(

Ψάχνοντας λοιπόν για ενναλακτικές  βρήκα τυχαία το site το οποίο από την μέχρι τώρα περιήγηση μου με έχει ενθουσιάσει και από την ενημέρωση που προσφέρει και από την υποστήριξη που παρέχει. Γιατί είναι πού σημαντικό σε αυτό τον αγώνα που κάνει ο καθένας μας, να βλέπει πως υπάρχουν και άλλοι που τραβάν το ίδιο ζόρι και ο ένας από τον άλλο να παίρνει θάρρος και να συνεχίζει.

Αυτά για τώρα…. πάω να κάνω ένα κ.τ ( δεν το έχω κόψει ακόμα) και να σκεφτώ σε τι απ΄όλα θα καταλήξω, και τον ποιο ανώδυνο τρόπο να λύσω τις απορίες μου χωρίς να σας ζαλίσω .

Αμάν και εσείς με τόσο αναλυτική ενημέρωση που κάνετε μας έχετε μπερδέψει!!!!!!!!!!!!!!! :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #715 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 02:44 »
kαλημερα σ ολους.Δημητρης 32, καπνιστης απ τα 15 κ ουτε το καταλαβα πως το κοψα.Παθιασμενος απο μικρο παιδι με marlboro πολυ πραμα ομως,δεν ειχα σταματησει ουτε μια μερα ουτε μια ωρα θα λεγα καλυτερα κ ουτε το ψαχνα ποτε.Κ γιναν ολα τοσο ξαφνικα  που κ γω δε το περιμενα.Ενα πρωινο σκαει μυτη ξαδερφακι με ego-t στο στομα, δοκιμασα μου αρεσε,εμαθα τι κ πως κ συντομα εγινε  κ η αγορα.Στο μεταξυ βρισκω κ το forum κ μπαινω πιο βαθεια στη φαση!! .Σημερα ατμιζω δυο μηνες κ πλεον, χωρις ουτε ενα κ.τ.Τελος πιστευω βοηθιεται κοσμος απο δω μεσα στο να ξεκινησει το η.τ αλλα κυριως στο να παραμεινει σ αυτο.   Τα χαιρετισματα μου απο Θεσσαλονικη

Αποσυνδεδεμένος variousis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #716 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 13:50 »
Καλησπέρα σε όλες και όλους!
Με λένε Ισίδωρο και είμαι πολλά περισσότερα χρόνια πια καπνιστής από ότι μη.
Σε όλη αυτή την διαδρομή μόνο μία φορά το έκοψα και αυτή για 2 μήνες.
Μετά έγινε το λάθος του 1 δεν πειράζει.
Προσπαθώ να ενημερωθώ και μέσα από την γνώση και εμπειρία σας ίσως να καταφέρω να μεταλλαχτώ σε ατμιστή.
Ίδωμεν.... Και για το πιο μεγάλο ταξίδι απαραίτητο το πρώτο βήμα

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #717 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 14:19 »
Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι ο Πετρος και καπνιζα για 20 περιπου χρονια... Ειμαι πολυ νεος στον ατμο, για την ακριβεια 3 μερες και πλεον θεωρω τον εαυτο μου ατμιστη, γιατι δεν εχω καμια διαθεση για κ.τ.  Ευχομαι να κρατηθω και να μην ξαναναψω ποτε.
Εχω μια συσκευη ego T και αρκετες γευσεις με medium περιεκτικοτητα νικοτινης.
Νιωθω την αναγκη να ευχαριστησω τα παλαιοτερα μελη για τις συμβουλες/γνωσεις τους και για το φιλικο κλιμα που επικρατει στο φορουμ που βοηθουν τους ατμιστες να κρατηθουν μακρια απο το κ.τ.

Καλως σας βρηκα και καλα ατμισματα  ;D

Αποσυνδεδεμένος obelix

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #718 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:33 »
Καλησπέρα!!!! Ονομάζομαι Βαγγέλης 36 παντρεμένος με ένα παιδάκι.Καπνίζω απο 14 ετών με μια διακοπή στα 26 για 4 χρόνια!!! Παιδί της αποκέντρωσης,πρόλαβα και έφυγα απο Αθήνα 9/2009.Τώρα απολαμβάνω τις χαρές , την πρόοδο και την ευημερία της χώρας μου,απλά απο την εξοχή :angry_orange:!!!Πολλά χρόνια στραβωμένος με το τσιγάρο,αλλά........Πριν 2 ημέρες είδα έναν γνωστό μου με μια μικρή εξάτμιση στο στόμα!!!!Μου εξήγησε,ψάχτηκα στο νετ σχετικά με το θέμα και έτσι βρήκα αυτό το υπέροχο φόρουμ.Καλή συνέχεια σε όλουσ μας και καλώς σας βρήκα!!!!!!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #719 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:35 »
Είμαι ο Γιώργος και καπνιζω για περίπου 15 χρονια. Προσπάθησα να το κόψω αλλά αυτό κράτησε για 9 μήνες.  Θέλω να αντικαταστήσω το κ.τ με το η.τ με σκοπό να το κόψω κάποια στιγμή τελικά και αυτό.

Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει η προσπάθεια ... αλλά τουλάχιστον θα προσπαθήσω να την ευχαριστηθώ! Δοκίμασα ενα eGo-T από μια φίλη πρόσφατα και ήταν καλύτερο από ότι περιμενα και αποφασισα να αρχίσω και εγώ.

Διαβάζοντας το φόρουμ έχω λύσει ήδη πολλές απορίες. Καλώς σας βρήκα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix