vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, manoslykos, lagoudakis, camber, Jorge, nuts, mathimatikos1966, Blackwolf

Twitter

Snow Wolf Mini 75-Watt

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 26, 2016, 01:31 »

[justify]Μετά από κάμποσους μήνες σκληρής εργασίας, το καλό μου SnowWolf mini απεβίωσε. Πριν λίγες ημέρες ήθελα να δείξω πως εξωτερικά το ss κουτί του άρχισε σε γωνίες και κυρίως στο σχέδιο του λύκου την αλλαγή χρώματος, μετά όμως το ξέχασα. Τώρα όμως μιλάω για ταξίδι χωρίς επιστροφή. Δεν φταίνε πάντα οι άλλοι ή οι πονηρές εταιρείες, δική μου αμέλεια και απροσεξία. Έβγαζε τρελά στοιχεία στην μικρή του οθόνη, λάθος και οι όποιες τιμές, μέχρι που σταμάτησε ν' αναγνωρίζει τον ατμοποιητή. [/justify]

Ανοίγω και βλέπω την δύσμοιρη πλακετούλα του μέσα σε υγρό περιβάλλον (Λονδίνο κανονικό). Το μάτι έπεσε αμέσως στην 1η μικρή οξείδωση. Γι' αυτό αγαπητοί φίλοι, ας προσέχουμε τον εξοπλισμό μας πριν τα κάνουμε όλα μούσκεμα, μερικές σταγόνες μπορούν να φέρουν μπόρα. Όπως κι αν έχει, το ευχαριστώ το λυκάκι γιατί ήταν λεβεντιά μέχρι το τέλος. Αν βρω χρόνο θ' ανεβάσω εικόνες.

Ανεβάζω μόνο 1 φωτογραφία, δεν έχει νόημα για τις υπόλοιπες. Θαυμάστε απλώς τα κατορθώματά μου.


Πριν το σουτάρεις δεν έρχεσαι σε επικοινωνία με κάποιον από τους moder του forum μήπως και μπορείς να αλλάξεις πλακέτα; Λογικά έχει αρκετό χώρο για να τοποθετηθεί μια DNA 40 η κάποια άλλη. Όσο για τις φθορές ήταν ένας από τους λόγους που η asmodus τα τσούγκρισε με τους κινέζους.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 27, 2016, 21:35 »
[justify]@SilverA, καλησπέρα. [/justify]
[justify]Χίλια συγγνώμη, τώρα έτυχε να σε διαβάσω. Δεν έχεις άδικο, θα ήταν ωραία σκέψη η όποια αναγέννηση, όμως ήδη το λυκάκι μου μπήκε στο ατμιστικό μουσείο του JoeBarTeam..., δεν το πέταξα, το κράτησα στο όμορφο κουτί του. Για το 2ο θέμα που λες, δεν το ήξερα.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 28, 2016, 16:56 »

[justify]Μετά από κάμποσους μήνες σκληρής εργασίας, το καλό μου SnowWolf mini απεβίωσε. Πριν λίγες ημέρες ήθελα να δείξω πως εξωτερικά το ss κουτί του άρχισε σε γωνίες και κυρίως στο σχέδιο του λύκου την αλλαγή χρώματος, μετά όμως το ξέχασα. Τώρα όμως μιλάω για ταξίδι χωρίς επιστροφή. Δεν φταίνε πάντα οι άλλοι ή οι πονηρές εταιρείες, δική μου αμέλεια και απροσεξία. Έβγαζε τρελά στοιχεία στην μικρή του οθόνη, λάθος και οι όποιες τιμές, μέχρι που σταμάτησε ν' αναγνωρίζει τον ατμοποιητή. [/justify]

Ανοίγω και βλέπω την δύσμοιρη πλακετούλα του μέσα σε υγρό περιβάλλον (Λονδίνο κανονικό). Το μάτι έπεσε αμέσως στην 1η μικρή οξείδωση. Γι' αυτό αγαπητοί φίλοι, ας προσέχουμε τον εξοπλισμό μας πριν τα κάνουμε όλα μούσκεμα, μερικές σταγόνες μπορούν να φέρουν μπόρα. Όπως κι αν έχει, το ευχαριστώ το λυκάκι γιατί ήταν λεβεντιά μέχρι το τέλος. Αν βρω χρόνο θ' ανεβάσω εικόνες.

Ανεβάζω μόνο 1 φωτογραφία, δεν έχει νόημα για τις υπόλοιπες. Θαυμάστε απλώς τα κατορθώματά μου.








Προσωπικά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αποχωριζόμουν κανένα από τους δύο Χιονόλυκούς μου, ούτε τον μικρό, αλλά ούτε και τον μεγάλο. Όποιος και από τους δύο παραδώσει το πνεύμα του, θα του βάλω άλλη πλακέτα, πολύ απλά. :)

Στη θέση σου θα σκεφτόμουν να του έβαζα την επερχόμενη πλακέτα DNA75W της Evolv. Εδώ μπορείς να δεις τις διαστάσεις της, και δεν φαίνεται, αρχικά τουλάχιστον, να υπάρχει κάποιος περιορισμός, ως προς τις διαστάσεις τουλάχιστον.




Όπως βλέπεις στο διάγραμμα, η απόσταση από το κέντρο του fire μέχρι τέρμα κάτω είναι 62 χιλιοστά στην DNA75W, ενώ είναι 65 χιλιοστά τουλάχιστον στον μικρό Χιονόλυκο, οπότε ούτε κι από κει έχεις κάποιο θέμα. Για τις θέσεις στα πλήκτρα +/- σίγουρα δεν έχεις θέμα, αφού η DNA75 έχει εσωτερικές επαφές για όλα.




Το μοναδικό σημείο που χρειάζεται "μόντα" είναι η θέση της USB θύρας, αλλά ένας ηλεκτρονικός δεν θα είχε κανένα πρόβλημα να ξεκολλήσει το βύσμα από την DNA πλακέτα και να στο μεταφέρει στο κάτω μέρος του μοντ, εκεί που την έχει ο μικρός Χιονόλυκος. :)

Σου προτείνω να σκεφτείς την ιδέα για την DNA75W για έναν και μοναδικό λόγο: λογικά θα έχει και αυτή αδιάβροχη επίστρωση, όπως έχει και η DNA200, οπότε μάλλον δεν θα αντιμετωπίσεις ξανά πρόβλημα με τη διαρροή υγρών στο εσωτερικό του μοντ. Πριν από καμιά βδομάδα περίπου, έριξα κατά λάθος ένα ολόκληρο ποτήρι με νερό πάνω στη βάση, εκεί που έχω το κόκκινο τετράγωνο, όπου ήταν ασφαλισμένα τα δύο μου DNA200! :wall:

Για τουλάχιστον 2-3 δευτερόλεπτα και μέχρι να προλάβω να τα βγάλω και τα δύο από τη βάση, τα δύο μοντάκια κολύμπησαν κανονικότατα μέσα στο νερό, σε ύψος που έφτανε πάνω από τη θύρα USB και μόλις κάτω από τα πλήκτρα +/-! :wall:

Έβγαλα αμέσως τις LG και από τα δύο, τις σκούπισα καλά, και άφησα τα δύο μοντάκια να στεγνώσουν καλά για μια μέρα. Όπως βλέπεις, και τα δύο χαίρουν άκρας υγείας... ;)




Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #108 στις: Ιουνίου 03, 2016, 20:57 »
Έχω που έχω μυαλό τραίνο τώρα βάζεις ιδέες. Σκεφτόμουν αν αποδημήσει στο δικό μου η πλακέτα την DNA40 αλλά ότι μπορει να μπει και η 75 δεν το είχα σκεφτεί.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #109 στις: Ιουνίου 03, 2016, 21:55 »
[justify]@Zarko27, καλησπέρα κι ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες. Όπως μου είπε κι ο φίλος SilverA, να κοίταζα για νέα πλακέτα, πραγματικά θα ήταν ωραία και σαν διαδικασία. Ενώ έχω κατάλληλο εξοπλισμό για κάτι τέτοιο έχω αποφασίσει να μην προχωρήσω, τουλάχιστον όχι τώρα. Όπως κι αν έχει, το λυκάκι ήταν τρέλα αλλά στα χέρια μου τράβηξε τα χειρότερα. Ούτε κι εγώ το ξεκόλλησα απ' το χέρι μέχρι την τελευταία μέρα, σε σημείο να έχω καλύτερο μοντάκι που ποτέ δεν βγήκε απ' το κουτί. Αν ποτέ το ξυπνήσω θα ενημερώσω σίγουρα το νήμα. [/justify]

Και πάλι ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα. 

Αποσυνδεδεμένος dimvapor

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 13, 2016, 17:06 »
Καλησπερα παιδια. Θελω τα φωτα σας.
 Απεβιωσε και το δικο μου snow wolf mini. μετα απο περιπου 3ς μηνες χαλαρης χρησης . 
Δεν ξερω γιατι. Αλλα στα καλα καθουμενα ,χωρις να μου εχει παρουσιασει ποτε τιποτα, παταω να ατμισω και δεν ατμιζει.
Το εκλεισα το ξανα ανοιξα, αλλαξα μπαταρια, αλλαξα ατμο τιποτα. Αναβει κανονικα το mod αλλα δεν διαβαζει ατνισταση ουτε δινει ρευμα.
Μου ειπαν οτι ειναι μαλλον πλακετα και θα μου το εκαναν αντικατασταση αλλα δεν το φερνουν πλεον το συγκεκριμενο μοντακι και να μου δωσουν κατι αλλο ιδιας αξιας.
Το θεμα ειναι οτι δεν θελω αλλο μοντακι και δεν μπορω να το βρω σε κανενα καταστημα στην ελλαδα πλεον το  μοντ αυτο.  :'(
Εχει να μου πει κανενας καμια ιδεα?   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 16, 2016, 17:08 »
Έχω που έχω μυαλό τραίνο τώρα βάζεις ιδέες. Σκεφτόμουν αν αποδημήσει στο δικό μου η πλακέτα την DNA40 αλλά ότι μπορει να μπει και η 75 δεν το είχα σκεφτεί.  :thumpup:


Χμμμ, πάντως πριν κάνεις κίνηση, σιγουρέψου πρώτα ότι όντως μπορεί να ξεκολλήσει η θύρα USB από τη πλακέτα DNA75, χωρίς να υπάρξουν απώλειες. :hmmm:

Έγραψα τα παραπάνω, πιστεύοντας ότι θα ήταν εύκολη υπόθεση να μεταφερθεί η θύρα USB, αλλά με κάποιους ηλεκτρονικούς που μίλησα, μου είπαν ότι δεν είναι καθόλου εύκολο να ξεκολλήσει το βύσμα της USB, τουλάχιστον από τη πλακέτα DNA200. Αν είναι ευκολότερο ή όχι στη πλακέτα DNA75, δεν το γνωρίζω.

Πάντως θα ήταν φοβερή μετατροπή να μπει η DNA75 στο μικρό Χιονόλυκο. Θα μιλάγαμε μετά για καταπληκτικό μοντάκι... 8)

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 18, 2016, 19:42 »
Προς το παρόν το Χιονολυκάκι δουλεύει άψογα και αν και δεν ακούγονται τόσο όσο οι DNA, Υixi κλπ οι πλακέτες που χρησιμοποιεί η Asmodus χαίρουν μεγάλης υπόληψης στα μάτια μου. Μόνο αν εγκαταλείψει τον μάταιο τούτο κόσμο θα μπω στην διαδικασία να την αντικαταστήσω και καθώς το πρόγραμμα μου είναι πέραν του δέοντος πνιγμένο θα το δώσω project σε όποιον moder έχει την διάθεση να το κάνει.
Έχω αναγκαστεί να μάθω δεκάδες πράγματα ώστε να καλύπτω τις ανάγκες μου την ιδιότητα του ηλεκτρονικού λέω να την αποφύγω.  Υπάρχουν αυτοί που το ξέρουν το άθλημα πολύ καλύτερα από εμένα ;)

Αποσυνδεδεμένος dimvapor

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 19, 2016, 03:20 »
Συμφωνω απολυτα με αυτο που ειπες για τις πλακετες της asmudus αλλα στο δικο μου παρεδωσε πνευμα η πλακετα του οποτε πρεπει αναγκαστικά να την αντικαταστησω. Το θεμα ειναι που μπορω να βρω καποιον που ασχολειται με αυτα?
Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 19, 2016, 10:42 »

Προσωπικά θα έμπαινα στην περιοχή των moders http://vaping.gr/index.php/board,11.0.html και θα ρωτούσα δίχως φόβο και πάθος. SEB και άλλοι έχουν επιδείξει άψογες δουλείες απλά ρώτα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #115 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 14:36 »
Η ε π ι σ τ ρ ο φ ή ! Κλαίω.
Τώρα: Οπλίζω Eviva, καβαλάω μηχανή και βουρ για λιακάδες, παρέα με το λυκάκι μου.


Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #116 στις: Οκτωβρίου 30, 2016, 22:51 »
Καινούργιο ή αναστήθηκε το παλιό;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #117 στις: Οκτωβρίου 31, 2016, 11:42 »
[justify]@SilverA, καλημέρα. Αναστήθηκε το παλιό καλό μου λυκάκι! Από τις 26 Μαΐου, όταν έγραψα για το πρόβλημα οξείδωσης, έπαψε να λειτουργεί. Ήξερα πως σχεδόν πάντα μία οξείδωση προχωράει, κόβει δρόμους σε κύκλωμα, βραχυκυκλώνει ή και καίει το σύμπαν ολάκερο, και γενικά, πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να σωθεί η κατάσταση. Εκείνες τις πρώτες μέρες λοιπόν, το άνοιξα, το καθάρισα, το πρόσεξα όσο μπορούσα. Έλεγξα επαφές, κολλήσεις, ποδαράκια κ.ο.κ. Χρησιμοποίησα σπρέι καθαρισμού και μόνωσης πλακετών. Μέχρι εκεί. Το έκλεισα στο κουτί του, κι αφού είδα ξανά πως δεν λειτουργούσε δεν ασχολήθηκα παραπάνω. Όμως, το Σάββατο το άνοιξα απλώς να το δω. Τοποθέτησα μία 18650 και όλα λειτουργούσαν κανονικά. Περιττό να πω πως χοροπήδησα από χαρά. Τώρα με αυτό ατμίζω ασταμάτητα. Όλα είναι θαυμάσια![/justify]

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #118 στις: Οκτωβρίου 31, 2016, 15:48 »
Kοίτα να δεις! Απίστευτο.  Για μένα εξακολουθεί να είναι ένα από τα 3 καλύτερα mod που έχω χρησιμοποιήσει από άποψη ρευμάτων. Είσαι τυχερός ένα πράγμα!

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Snow Wolf Mini 75-Watt
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 22:44 »
Βρε χιονολυκοι....ειστε δω?

εχω βαλει στο ματι το mini plus 80 watts


εχετε καποια εμπειρια απο αυτο..γενικα το προτεινεται?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix