vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, treloneritis, sakissalonika, Eizomar, camber

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #690 στις: Μαρτίου 28, 2017, 18:19 »
οσο το αραιωνεις χανεται η ταρτα
το λεμονι ειναι επιμονο και παραμενει
σε 1βαση 3ετοιμο δεν θα χασεις και πολλα πραμματα
νομιζω

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #691 στις: Μαρτίου 28, 2017, 18:28 »
Και γιατί να μην το αραιώσεις με κλώνο αντί για σκέτη βάση οπότε δεν θα αδυνατίσει το άρωμα??
Εγώ το κάνω αυτό αλλά από την "ανάποδη": Επειδή δεν αντέχω την "ξινίλα" που μου βγάζει το γνήσιο και για να μη πετάξω τα 3 μπουκαλάκια που πήρα για σύγκριση ανακατεύω 3 κλώνο-1 γνήσιο και το ατμίζω οπότε χάνεται και το πολύ λεμόνι που μου βγάζει το γνήσιο και δεν πάει χαμένο. ;)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #692 στις: Μαρτίου 28, 2017, 18:31 »
χαμενο το γνησιο? πιπερι :lipssealed:
 :))

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #693 στις: Μαρτίου 29, 2017, 13:27 »
Παρασύρθηκα απο το φανταστικό (και στοκαρισμένο) Lemon tart και πήρα το Strawberry custard για αλλαγή.
Μιλάμε δεν φτάνει του οτι δεν μου αρέσει καθόλου (τρελή γαλατίλα) αλλά ενοχλέι και τους γύρω μου. Τελείωσα 10 ml με το
ζόρι αραιωμένο και μπασταρδεμένο!!! Να μήν δοκιμάσω τα αλλα δύο δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #694 στις: Μαρτίου 29, 2017, 14:07 »
Από αγορές που έκανα όταν τα έδιναν σε λογικές τιμές, για να δοκιμάσω το Cornflake Tart και το Rice Pudding, ευχαριστήθηκα με την ψυχή μου το Cornflake Tart και με στεναχωρεί που δεν ασχολήθηκαν σοβαρά οι κλωνο-δημιουργοί να το αποκωδικοποιήσουν. 
Το Lemon tart δεν το θεωρώ κάτι φοβερό και τρομερό, ισως γιατί τις λεμονοσυνταγές τις φτιάχνω πολλά χρόνια και περίμενα κάτι καλύτερο.

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #695 στις: Μαρτίου 29, 2017, 14:16 »
Θα επενδύσω λοιπόν σε 1 δεκάμελο Cornflake Tart . Ευχαριστώ και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #696 στις: Μαρτίου 29, 2017, 14:58 »
κι εγώ το Rice Pudding το θεωρώ πολύ ωραίο υγρό :)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #697 στις: Μαρτίου 29, 2017, 15:48 »
Πολύ καλό και το  Rice Pudding αλλα δεν εχει ένταση (λογικό), πρέπει να μην έχει προηγηθεί έντονο φαγητό ή ποτό. Σε εμένα έκατσε καλά γιατί γενικά δεν προτιμώ έντονες γευσεις και πίνω πάρα πολύ νερό, οπότε έχει τις κατάλληλες συνθήκες να αποδοθεί σχετικά καλά η γεύση. Αν όμως εχει προηγηθεί κατι με έντονη γευση, δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβει κανένας τίποτα απο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #698 στις: Μαρτίου 30, 2017, 22:34 »
Ο υπεύθυνος για τη συνταγή του lemon tart να τουφεκιστει άμεσα. Αν και με ψιλοκαμμενους γευστικούς κάλυκες μπόρεσα να καταλάβω όλες τις γεύσεις που περιγράφει η εταιρεία. Ακόμα σε ναυτιλο μίνι δοκιμάζω με την κλασσική 1.8 bvc στα 12watt. Οι επισκευασιμοι μου δωρήθηκαν λόγω προσωρινής εγκαταληψης του ατμισματος. Τώρα περιμένω ένα doggystyle κλώνο για δοκιμές.
Φαντάζομαι λόγω σύστασης θα θέλει περισσότερο αέρα και watt για να αποδόσει? Επίσης μετά σας μένει μία γεύση ζύμης για αρκετή ώρα?

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #699 στις: Απριλίου 02, 2017, 11:14 »
Η γεύση της τάρτας εμένα μου μένει για 5 δευτερόλεπτα έντονη σιγά σιγά εξασθενεί μετά.
Αυτό με τον αέρα και τα βατ δεν ξέρω άν ισχύει, χθές που αγόρασα το υγρό τον δοκίμασα σε 3 ατμοποιητές, magma, le magister, avocado 24.
Στον avocado με κλαπτον πήρα το χειρότερο αποτέλεσμα, μου ήρθε δηλαδή μια λεμονίλα και και μετά κάτι ανακατεμένες γευσεις που δεν μπορούσες να ξεχωρίσεις.
Την καλύτερη γεύση την πήρα με τον le magister ,που είναι και ο αγαπημένος μου ατμοποιητης για γεύση, σε 0.28μμ kanthal 5 σπείρες ανοιχτες ~ 1Ω, 14W.
Εκεί έδωσε τα όλα του το υγρό, για οικονομία μετά απο ένα γέμισμα lemon tart κάνω σκέτη βάση και η γεύση δεν λέει να ξεκολλήσει απο το βαμβάκι!

Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #700 στις: Απριλίου 06, 2017, 15:27 »
Τα δικά μου συμπεράσματα σε αυτό το υγρό είναι:

Nautilus Χ 1,8 αδιάφορη γευση λεμονιού
Nautilus 2  0.7 Τάρτα και τρελή γλύκα σε ειπνοή, λεμόνι στην εκπνοή
Nautilus 2  1.8 Τάρτα λίγο λεμόνι σε ειπνοή, λεμόνι σκέτο στην εκπνοή
Doggy 30mm kanthal 2.5 πυρήνα και 13~15 watt Κυρίαρχη γεύση λεμονιού αλλά η τάρτα σχεδόν αγνοείται.

Άν και τα πειράματα συνεχίζονται στον Doggy τελικά πάντα με βλέπω να προτιμάω το Nautilus 2 στην 1,8 που έχει και μικρότερη κατανάλωση.

Με πείσατε να κάνω μια παρτίδα κλώνου γιατί τελειώνει το stock και θα έχω πρόβλημα...
Πρέπει να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #701 στις: Απριλίου 07, 2017, 11:48 »
Δοκίμασε το και σε ναυτίλο να μας πεις :tongue_smilie:  

Εγώ από τότε που έβαλε ο stepeha τη φωτογραφία με τα μπισκότα, πιο πολλά λεφτά έχω χαλάσει στα παπαδοπούλου παρά στην dinner lady. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #702 στις: Απριλίου 15, 2017, 01:01 »
Τελικα με nautilus 2 και 1.8 αντισταση που θεωρειτε το sweet spot σε watt για αυτο το υγρο; εγω το εχω στα 12 watt ...πιο πριν θεωρω πως βγαζει εντονη ξυνιλα λεμονιου κ μια ελαφρα πικραδα στο τελος.
Θα προτιμουσα να ειχα πιο εντονη την ταρτα....
Γενικα ειναι υπεροχο υγρο...

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #703 στις: Απριλίου 15, 2017, 01:15 »
το λεμόνι σε πιο υψηλά watt μειώνεται και μένει η τάρτα
όχι μόνο στο dinner αλλά γενικά 
το λεμόνι έχει boiling point τους 175 βαθμούς νομίζω και το κιτρικό οξύ τους ~190
λογικά και τα concetrates κάπου εκεί μέσα είναι
όσο πιο πάνω τόσο εξαφανίζεται 

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #704 στις: Απριλίου 15, 2017, 07:52 »
λογικά και τα concetrates κάπου εκεί μέσα είναι
όσο πιο πάνω τόσο εξαφανίζεται
Καλημέρα και χρόνια πολλά συνατμιστές, εξαιρετική προσέγγιση νομίζω ότι είναι δεδομένο (συγχωρνάτε με αν κάνω λάθος) ότι  το ίδιο υγρό στον ίδιο ατμο με την ίδια αντίσταση έχει διαφορετική γευστική συμπεριφορά στα διάφορα watt και θα ήταν κατα τη γνώμη μου ΠΑΡΑ πολύ χρήσιμο να τα μαζεύαμε σε ένα νήμα (δεν ξέρω αν υπάρχει) ας με διορθώσουν οι έμπειροι. Οπως επίσης και ανάλογα με την αντισταση αλλάζει η συμπεριφορά

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364