vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber, Mimhsdr

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1230 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 15:03 »
 Καμια σχεση, ουτε των πολυπλοκων συρματων ειμαι ουτε υπερμαχος καποιου ατμοποιητη και το βασικο, δεν εχω κανενα κομπλεξ με το τι ατμιζει ο καθενας  :)
Παρ'ολα αυτα, θεωρεις οτι χαραμιζει το συγκεκριμενο ατμοποιητη με το συρμα που ο φιλος ανεφερε οτι χρησιμοποιει.  :)
Που να μην ανεφερε οτι τον απολαμβανει κιολας. 

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1231 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 15:17 »
"Αυτη η υπερβολικη υγρασια στη τζουρα του χανταλή που ειναι ενα κλικ λιγοτερο απο το να πινεις υγρο ισως κουραζει."

Εκει πηγαινε το σχολιο μου και πως να το αποφυγει αυτο.
Αμεσως εσυ νομιζες οτι θα σας τον παρουμε στο Dark Side και αυτον  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1232 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 15:47 »
Εμένα ο Hadaly μ εχει "καταστρεψει" Kanthal 0,5mm, 3αρη πυρηνα 6 σπειρες 23-25w Θεριζει

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1233 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 16:15 »
"Αυτη η υπερβολικη υγρασια στη τζουρα του χανταλή που ειναι ενα κλικ λιγοτερο απο το να πινεις υγρο ισως κουραζει."

Εκει πηγαινε το σχολιο μου και πως να το αποφυγει αυτο.
Αμεσως εσυ νομιζες οτι θα σας τον παρουμε στο Dark Side και αυτον :laugh1:
Ειστε γνωστοι σεσημεσμενοι.
Εμεις ομως οι ορθοδοξοι ατμισται δε μασαμε.
Θεωρεις οτι αν βαλω ενα impaled dracula double caramel after burner συρματακι στους 250° στο γκριλ θα ειναι πιο στεγνος ο ατμος.?
Δεν ειρωνευομαι ειλικρινα. Σκεψου οτι ειναι οι πρωτοι δυο ντριπερ με αερηδες που δοκιμαζω. Ανιδεος ειμαι. Φοβαμαι τα ρευματα κ τα συρματα.
Απο γευση ζωγραφισε. Μονο αυτο με την υγρασια θα ηθελα να δοκιμασω αν παραμετροποιειται. Η αισθηση που μου εδωσε ειναι πως ειναι πιο υγρος ο ατμοποιητης. Οχι ομως αποτρεπτικα υγρος.
Πχ ο doggy μου φαινεται ο ορισμος του ξηρου ατμοποιητη. Οχι ομως αποτρεπτικα ξηρος. Απλα αυτος ειναι ο χαρακτηρας του.
Υγ. Εχε παντα κατα νου οτι μιλας σε εναν ανθρωπο που για πρωτη φορα κανει το μετεωρο βημα σε ντριπερς απο σφιχτους μτλ. Δοκιμαζω δλδ μια τελειως διαφορετικη φαση ατμισματος.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1234 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 16:34 »
Αν δε σου αρεσει ο υγρος ατμος και δε θες να αλλαξεις στησιμο, κλεισε λιγο το airflow και ανεβασε λιγο τα watt (θα τον ζεστανεις ομως και παιζει να παρεις και καμμενο αν εχεις στησει σε τπτ 2.5 mm )

Αλλιως δοκιμασε ss316, ni80 ιδια διαμετρο, ιδια watt οπως σου ειπε και ο Modivin.

 Αλλιως 24g-22g round wire/flatwire, Clapton, flat clapton, fused clapton σε ss316/ni80 παιζουν φανταστικα.

Αμα εχεις ορεξη δοκιμασε οτι συρμα θες απο ολα αυτα και ο συγκεκριμενος δε θα σε απογοητευσει.
Και ασε τους αλλους να σε λενε αλητη και φετιχιστη :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1235 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 17:53 »
Αγορίνα [member=13221]mode plagal[/member]. Στήσε τον κόνδορα με ένα 0,25mm (30ga) συρματάκι και άσε τους κατασκευαστές κοτετσιών και άλλων σιδηρόφρακτων πραγμάτων να λένε τα δικά τους. Βάλε και ένα καπνικό υγρό και απόλαυσε. Όπως κάνεις στους τανκάτους mtl σου.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1236 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 18:10 »
Παλι σε εξοδα θα μπουμε. 

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1237 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 20:31 »
Επειδή θεωρώ ότι με Kayfun prime,TAE και phenomenon zest έχω κλείσει από τανκάτους προς το παρόν,θα ήθελα κι έναν dripper χωρίς τρελλά στησίματα και χωρίς αέρηδες για κάποια υγρά που με κουράζουν όταν τα ατμίζω για πολύ ώρα(Rope cut,Eliquid france,five pawns),μου αρέσουν όμως για κάποιες τζούρες που και που.Σας διαβάζω για hadaly και le concorde.Να μείνω εκεί στο ψάξιμο ή να κοιτάξω και κάτι άλλο;(π.χ. apollo)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1238 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 20:36 »
Θες στησίματα παρόμοια με τους τανκάτους σου; Αν ναι, Concorde, αλλά ψάξου και για Apollo, αν σου κάνουν τα στησίματά του. Αν θες σε αυτές τις λίγες τζούρες να δίνεις περισσότερα βάττ, τότε hadaly.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1239 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 20:37 »
Αλλη κατηγορία ο Apollo.Aν μπορείς οικονομικά ασυζητητή  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1240 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 22:35 »
Πάντως εγώ δεν είμαι της λογικής να πάρω ντρίπερ που ουσιαστικά προορίζεται για αεράτος, να του κλείνω τις εισαγωγές αέρα στο ελάχιστο και να στήνω με ψιλά σύρματα.
Δεν θεωρώ ότι αποδίδουν σωστά έτσι, οι ντριπερ είναι στα καλύτερα τους σε αεράτες τζούρες, με σχετικά χοντρά σύρματα (0.40 και πάνω) και κάμποσα W.
Εξαίρεση αποτελεί ο παπιγιόν λόγω μικρής διαμέτρου.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1241 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 22:38 »
O Concorde, Γιάννη, είναι φτιαγμένος για λεπτά σύρματα και mtl καταστάσεις κατά την γνώμη μου.

Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου με μια υποσημείωση: Ο παπιγιόν μπορεί να παίξει σε όλο το εύρος του air flow του με ιδιαίτερη άνεση.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1242 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 23:10 »
Αναφέρομαι στην πλειοψηφία των ντριπερς οι οποίοι είναι κυρίως για μεγάλες ή διπλές αντιστάσεις και μπόλικο αέρα.
Τον condorde δεν τον έχω πιάσει στα χέρια μου, ο supersonic ομως τα θέλει τα χοντρά σύρματα.
Ο παπιγιόν είναι εξαίρεση γιατί παίζει και με μικρά και με σχετικά μεγάλα σύρματα.

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1243 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 23:25 »
O Apollo κερδίζει σε απόδοση και ποιότητα με σχετικά λεπτά σύρματα. Σίγουρα είναι και ο τρόπος ατμίσματος που έχεις συνηθίσει, αλλά με την εμπειρία που έχω πάνω του (3 χρόνια ανελλιπώς ως βασικός ατμοποιητής) θα πω με σιγουριά ότι στήνοντας εσωτερικά στη φωλιά μονή αντίσταση και με χρήση ss316 παίρνεις το μέγιστο σε γεύση

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1244 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 23:30 »
Αφού πιάσαμε τον Apollo που δεν τον ξέρω και με ενδιαφέρει. Σε mtl καταστάσεις μπαίνει μόνο με εισαγωγή αέρα από κάτω, δηλαδή χωρίς BF; Μπορεί κάποιος να δώσει σχετικές πληροφορίες σε αυτή την κατεύθυνση; Και γενικώς τι στησίματα παίζουν εκεί; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix