vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1050 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 13:21 »
Bασικά είναι λίγο άδικη σύγκριση...
Ο Haku θέλει τον αέρα του και το χοντρούτσικο του συρματάκι.
Ο Le Concorde δουλεύει καλύτερα με αρκετά πιο λεπτά σύρματα και θέλει λιγότερο αέρα.Μπορεί να γίνει εξαιρετικά σφικτός

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1051 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 13:31 »
Ο χάνταλης είναι πάαααρα πολύ καλός, αλλά θέλει 0,405mm σύρμα για να δουλέψει. Δεν τον πρότεινα γιατί είναι στα 15+ watt
[member=13221]mode plagal[/member]
τον hadaly τον εχω δουλεψει με 24αρι στα 20W, 26αρι στα 17W
τωρα του εχω βαλει clapton στα 12W σε pico με arctic fox και preheat 30% και την μιση τρυπα ανοιχτη
αυριο μεθαυριο που θα αλλαξω συρμα θα του βαλω 28αρι.
δουλευει τελεια με ολα τα συρματα και απο τους ντριππερ που εχω ειναι ο πιο καλος all around dripper
βεβαια υπαρχουν πολλοι ακομη που δεν τους ξερω και παντα οι κρισεις ειναι υποκοιμενικες

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1052 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 13:56 »
Καλά τα είπε ο άνθρωπος, τόσο καιρό προσπαθώ να καταλάβω αν υπάρχει "νόστιμος" dripper για εμας τους mtl ατιμιστές, φθηνός, γι αυτό εξαιρώ τον Apollo, The Dripper, Eviva. Μπράβο που έχουμε και μια καλή mtl πρόταση ακόμη, στο όνομα Le Concorde (κλώνος).
Ζήτω το mtl...χαχαχα... :))

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1053 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 14:22 »
Ο Le concorde  δεν είναι ιδιαίτερα νοστιμός κατά τη γνωμη μου

Για mtl είχα για χρόνια αυτον

https://www.healthcabin.net/ehpro-atomic-rda-atomizer-clone-p/8838.html

και αυτον

https://www.fasttech.com/product/1648200-igo-l-styled-rebuildable-dripping-atomizer

Παλίας σχολής, πολλοι καλοι στο MTL,  τώρα πια δυσκολα να τους φέρεις λογω τελωνείων

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1054 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 16:40 »
μου θυμησες πως λεγεται το κλωναρι που πηρα απο κινεζικο πανερι 3-4 ευρω.
igo-l
η τσιγαρισια τζουρα του κανει τον καυφουν (καθε καυφουν) να κοκκινιζει απο ντροπη.σαν να ρουφας φοντυ τυριων με λεπτο καλαμακι απο παιδικο χυμο.τοσο τσιγαρισια και μη παραμετροποιησιμη τζουρα που τα κανονικα τσιγαρα τα λες πνευμονικα.ειπαμε.οχι κ ετσι.
το διλημμα για εμας τους τσιγαρισιους τυπους λοιπον δεν εντοπιζεται μονο σε hadaly και le concorde..
αλλη μια προταση επεσε..(igo-l δεν ξαναπαιρνω θελω λιγο αερακι παραπανω)
Αλήθεια ομως μιας και το ανεφερες φιλε [member=12347]nickgr[/member] , θεωρεις οτι ο igo-l εχει καλυτερη γευση απο τους προαναφερθεντες?
υγ.με βλεπω να μενω με τον igo-l στο χερι..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2017, 16:47 από mode plagal »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1055 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 16:52 »
καλά παιδιά είναι ανάλογα πότε το δοκιμάζεις το καθετί.
'Oταν είχα για dripper τον veritas και πηρα τον apollon μου φαινόταν τσιγαρισιος όταν εκανα phenomenon και πήρα apollo μου φαινοταν αερατος

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1056 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 20:04 »
Αλήθεια ομως μιας και το ανεφερες φιλε [member=12347]nickgr[/member] , θεωρεις οτι ο igo-l εχει καλυτερη γευση απο τους προαναφερθεντες?

Αν εννοείς το hadaly και το concorde:

Έχω μόνιμα στον ένα hadaly lemon tart και στον άλλο Blue Spirit.Προβληματίζομαι αν θα πρέπει να πάρω και τρίτο για τα υπόλοιπα υγρά ή να δοκιμάσω κάτι άλλο πχ Gorge wasp.
Είναι ο καλύτερος κατά τη γνώμη μου στα κυβικά του άλλα όχι για MTL.

Ο concorde δε μου άρεσε ούτε σαν αεράτος ούτε σαν MTL. Πολύ ζεστός ατμός και αλλοιωμένη γεύση.

Στον  igo-L μπορείς πολύ εύκολα να ανοίξεις την τρύπα με ένα ντρεμελ και να τον φέρεις στα γούστα σου.
Κάποτε λόγω χαμηλής τιμής και απουσίας τελωνειακών έλεγχων τους αγόραζα με τις χούφτες για ναχω 5-6 στημένους με διαφορετικά υγρά να μην αλλάζω βαμβάκια.
Το μόνο κακό είναι ότι κάποιοι , ειδικά αυτοί της fasteck σκουριάζανε.
Αυτοι από helthcabin δεν είχαν πρόβλημα.

Σε γευση, ναι ο igo και ειδικά ο Atomic πιστεύω ότι είναι κλάσεις ανώτεροι από τον concorde.
Απλά τώρα έχω εγκαταλείψει (δυστυχώς, λόγω των τάσεων που επικρατούν) την ιδέα ότι dripping και MTL πάνε μαζί

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1057 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 20:50 »
Ρε μπελα που βρηκα

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1058 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 01:48 »
[justify][member=13221]mode plagal[/member], καλησπέρα. Καιρό έχουμε να μιλήσουμε, κι αν μου επιτρέπεις να πω κι εγώ μία γνώμη σε αυτό που σκέφτεσαι. Πρώτα απ’ όλα, εσείς οι νομικάριοι είστε πανέξυπνοι τύποι αλλά και παμπόνηροι, (βέβαια, αυτά τα δύο πάνε μαζί αλλά τέλος πάντων, κατάλαβες τι εννοώ). Θα έλεγα λοιπόν κι εγώ πως μία επιλογή όπως ο Hadaly (άνετα και κλώνος), είναι μία άριστη επιλογή. [/justify]

[justify]Αν τον είχες τώρα που μιλάμε, σαν πρώτη δοκιμή, θα έλεγες “με έκαψε ο Joe, είναι παραπάνω αεράτος απ’ όσο περίμενα”, όμως, μην βιαστείς, θα απαντούσα. Είναι καταπληκτικό εργαλείο για κάποιον που μπορεί να δει γεύσεις, αρώματα κ.λπ., ενώ για εμάς τους απλούς θνητούς θα πει ψέματα ο Hadaly, θα δώσει παραπάνω γεύση απ’ όσο πρέπει. [/justify]

[justify]Απλό κάνθαλ άνετα, λίγες σπείρες άνετα, και κάπου στα 15, 20 βατ μέγιστο (δικό μας μέγιστο), άνετα επίσης. Λιτός, μικρός και πολύ όμορφος σχεδιαστικά όπου δύσκολα θα τον βαρεθείς. Δοκιμάζεις γεύσεις πανεύκολα και χωρίς πολλά πολλά. / Άνετα κάνεις πλάκα σε πάρα πολλούς επισκευάσιμους. Τιμιότατη αγορά όπου ακόμα κι αν είσαι πιστός σε σφικτές τζούρες, δεν θα βγεις άδικα από τα νερά σου, δεν είναι ορκισμένος πνευμονικός και ταυτόχρονα δίνει πολλά και ζητάει ελάχιστα. / Ταπεινή μου γνώμη όλα τα παραπάνω, χωρίς να στάζω ως ειδικός, και στάζω σπάνια είναι η μαύρη μου αλήθεια. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1059 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 02:33 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member]
Oυτε εξυπνοι ουτε παμπονηροι. Τσιπηδες ειμαστε κ συντηρηκλες. 
Εγω που λες βολευτηκα με τις τσιγαρισιες. Που να μπλεκω με πνευμονικες. 
Κανω υγρα δεκαρια. Αν παρω πνευμονικο θα πρεπει να ριξω νικοτινες καθως εχω διαβασει οτι γδερνουν οι ψηλες νικοτινες στους πνευμονικους. Πραγμα που σημαινει οτι θα βγω εκτος προγραμματος στα κουμαντα μου με τα υγρα που ειναι 50/50 κ ολα μοιρασμενα δεκαρια. 
Ευτυχως δε χρειαζεται να παρω χοντρο συρμα. 
Αυτος ο χανταλης βεβαια βλεπω να χαιρει εκτιμησης απο σημαινοντες ατμιστες οπως κ εσυ αλλωστε κ με μπριζωνει παρα την αερατη τζουρα του. 
Χομπι βρηκα. Ενας φιλος προτεινε haku rda,  phoenix rda κ hussar rda. 
Πολυ ψαξιμο αυτοι οι ντριπερς. Στους τσιγαρισιους πιο απλα τα πραματα. 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1060 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 11:12 »
Αν δοκίμασες πνευμονικές και δεν το χεις, δεν θα το αποκτήσεις ούτε τώρα. Απο προσωπική πείρα μιλάω. Και Hadaly, και Velocity (απαπα), και ημιπνευμονικούς tank, Hurricane, Kayfun5, όλο στο χέρι μου τα φαινόμενα και τα unfollow κολάνε. Εχεις βάλει μια πολύ καλή σειρά με τα υγρά, την νικοτίνη σου, μην τα αλλάζεις. Γιατί πάλι εκεί θα καταλήξεις.

Υ.Γ.: Και ο Hadaly για μένα είναι πολύ σπαστικός στο στήσιμο, με εκείνα τα κλαπέτα που και καλά μαγκώνουν εύκολα την αντίσταση.
ορμάτε μου τώρα... ;D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1061 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 11:20 »
[justify][member=13221]mode plagal[/member], καλημέρα. Χεχε, γι’ αυτό λέω πως είστε και παμπόνηροι τύποι, σφάζετε όπως πρέπει, πάντα με το γάντι της αθωότητας. Συμφωνώ μαζί σου, πολύ καλά κάνεις και μένεις στην τσιγαρίσια απόλαυση, ελάχιστα βατ, μικρές καταναλώσεις παντού, ηρεμία ησυχία και καθημερινή ατμιστική σταθερότητα στις απολαύσεις σου. Μόνο και μόνο με αυτά είσαι παλιότερος από μένα και δεν χρειάζεται να λέω τα δικά μου, εξάλλου κι εγώ σαν ατμιστής βάζω καλύτερο άτμισμα το σφικτό άτμισμα, άσχετα αν είμαι στην ουδέτερη ζώνη των άνετων εισπνοών, και που δυστυχώς δεν ανήκω ούτε στους μεν ούτε στους δε. [/justify]

[justify]Παρ’ όλα αυτά, ο συγκεκριμένος είναι ήρεμος πνευμονικός, πιστεύω πως δεν θα σε κούραζε αν τον ήθελες μόνο για δοκιμή υγρών. Μπορεί σαν επισκευάσιμος να κάνει υποχωρήσεις ώστε να τον κρατάς χαμηλά, χωρίς ενοχλητικές για σένα θερμοκρασίες, χωρίς χοντρά σύρματα, (εντάξει, κάτω από 0.4mm δεν θα έβαζα), όμως εύκολα θα έμπαινε σε μηχανικό για απαλότατο άτμισμα χωρίς καμία υπερβολή. Γεύση άριστη και, ειλικρινά, δεν είναι ούγκανος στον ρόλο του, θα εισπράξεις απολαυστικές άνετες εισπνοές χωρίς να σε πνίξει πουθενά. Άσε και το άλλο, ο Hadaly, ως δοκιμαστής υγρών, είναι ως χαριτωμένο αστείο, κάπως έτσι: κάποια στιγμή είχα την ατυχία να δω ένα σπίτι με ιδιαίτερους ενοίκους. Πολυζωνικά συστήματα ήχου και εικόνας μόνο για τα παιδιά, δωμάτια μόνο με καλωδίωση/κατανομή, κόντρα έλεγχοι και πειραματικές προσθέσεις, απλησίαστα μόνο ελάχιστα μέτρα σύρμα ή μία χούφτα κονέκτορες, και ηχεία όσο ένα τριάρι στο Παγκράτι, κι όλα αυτά για ν’ ακούσει ο αφέντης την άρπα που οι άλλοι δεν ακούνε... / ε, κάτι τέτοιο προσπαθεί να συλλαβίσει ο Hadaly, “δεν είμαι τίποτα, όμως έχω ακούσει κι εγώ για τον δράκο του παραμυθιού”. ;D[/justify]

[justify]Σημ. Για τις προτάσεις που έχεις, προσωπικά δεν έχω γνώμη δυστυχώς, πρέπει να μιλήσουν άλλοι φίλοι που γνωρίζουν σαφώς καλύτερα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1062 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 11:38 »
σχεδον οπως τα λεει ο [member=16029]JoeBarTeam[/member] ειναι τα πραγματα
και οταν λεω σχεδον μιλαω για το συρμα και το παχος του
προσωπικα δεν το εχω κανει ακομα αλλα ειναι αρκετοι που τον δουλευουν με 0,32 αλλα και ακομη πιο μικρο

οσο αφορα τα κλαπετα η λυση ειναι πανευκολη. τα γυριζεις αναποδα  :dance2:

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1063 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 12:13 »
hadaly με ultem cap πάρε. σε κλώνο θα σου βγεί κάπου στα 30 ευρώ.VFM μέχρι εκεί που δε πάει που λενε και στο χωριό μου... αν είσαι τσιγαρίσιος τύπος και απλά θες που και πού να το ρίξεις το ντουμάνι σου είναι ότι πρέπει! επίσης είναι όμορφος και κομψός Τώρα για ανάλυση γεύσεων εγώ δε μπορώ να πώ γτ ότι και να δοκιμάσω στη τρίτη τζούρα δε καταλαβαίνω τπτ  :)) έχει και BF pin  αν ποτέ θελήσεις να δοκιμάσεις!

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1064 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 12:23 »
Καλημέρα παιδιά,
μήπως έχει κάποιος υπόψιν του,πως να στήσω τον soul s?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix