vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, ipomonias

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4035 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:06 »
Ξεκίνησα με 6άρι..το 12άρι που δοκίμασα μου άρεσε στη πρώτη τζούρα αλλά νομίζω θα με μπούκωνε..αμα παίρνω μετά μεγάλη συσκευασία μάλλον θα μπορώ να βρω ίσως και 8άρι ας πουμε ε? Πάντως στη δουλειά σήμερα είμαι καλά ακόμα με τους πελάτες  :)) :)) :))!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4036 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:12 »
Αν αναμίξεις ένα 6άρι κι ένα 12άρι (ίδιες ποσότητες) θα πάρεις ένα τελικό υγρό 9άρι. Αν θέλεις σώνει και καλά 8άρι, θα πρέπει να βάλεις το μισό 12άρι και ολόκληρο το 6άρι (5ml + 10ml). Θα τα βρεις σιγά-σιγά, θα δεις... :)

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4037 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:14 »
Στην πορεία αμα δείς ότι δεν σε καλύπτει η τζούρα με την 6άρα μπορείς να πάς σε 12άρα. Ο οργανισμός σου θα σου δείξει τί χρειάζεσαι απο νικοτίνη, θα το καταλάβεις. Εγώ ξεκίνησα με 18άρα και μετά απο 9 μήνες πήγα σε 12άρα.

Όσο αφορά τις μεγάλες συσκευασίες που λές είναι τα λεγόμενα shake n vape όπου έχει άρωμα και πρέπει να προστεθεί βάση προπυλενογλυκόλης(PG) ,γλυκερίνη(VG) και booster νικοτίνης. Εκεί μπορείς να κάνεις όσο θέλεις την νικοτίνη. Πληροφορίες θα βρείς στο φόρουμ http://vaping.gr/index.php/board,343.0.html

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4038 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:19 »
ααααα..με πηγες στα δύσκολα τώρα..εγώ νόμιζα οτί μπορώ να πάρω κάτι έτοιμο ας πούμε! Αλλά και συσκευασίες πιο μεγάλες έχει δεν έχει?

Nai_Ego

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4039 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:29 »
Αποφάσισε εσύ τι νικοτίνη σε καλύπτει χωρίς να σκέφτεσαι 8-9-12-18mg και τα υπόλοιπα εν καιρώ, είναι πιο εύκολο απ' ότι δείχνει.

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4040 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:32 »
ααααα..με πηγες στα δύσκολα τώρα..εγώ νόμιζα οτί μπορώ να πάρω κάτι έτοιμο ας πούμε! Αλλά και συσκευασίες πιο μεγάλες έχει δεν έχει?
Όχι. Τα έτοιμα υγρά είναι στα 10ml

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4041 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:35 »
ναι ναι έχω να δοκιμάσω αρκετά ακόμα..μέχρι στιγμής όλα καλά με το 6άρι! Ευχαριστώ πολύ και πάλι παιδιά!!

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4042 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:35 »
Η Ευρωπαϊκή οδηγία (TPD) απαγορεύει να κυκλοφορούν νικοτινούχα υγρά σε ποσότητα μεγαλύτερη των 10ml. Τα μεγαλύτερα δοχεία που είδες στο κατάστημα, είναι σκέτο άρωμα και συμπληρώνουμε μόνοι μας τη νικοτίνη. Δεν είναι κάτι δύσκολο και σε αυτά καταλήγουμε οι περισσότεροι γιατί είναι πιο οικονομικά και προσαρμόζονται ευκολότερα στα γούστα μας.

Για την ώρα όμως συγκεντρώσου σε αυτό που έχεις. Ο στόχος σου είναι να σε κρατήσει μακριά από το τσιγάρο. Αν το άρωμά του και η περιεκτικότητα σε νικοτίνη σε καλύπτουν, εκεί μείνε μέχρι να αλλάξει κάτι. Αν παρατηρήσεις ότι χρειάζεσαι πολλές τζούρες για να νιώσεις το «χτύπημα», μάλλον πρέπει να αυξήσεις τη νικοτίνη. Το κόλπο με το ανακάτεμα ενός 6mg/ml με ένα 12mg/ml το έκανα κι εγώ πολλές φορές γιατί δεν έβρισκα 9άρι στη γειτονιά μου. Θα χρειαστείς ένα μεγαλύτερο μπουκαλάκι για να τα ανακατέψεις, μπορείς να το αγοράσεις από ατμομάγαζο ή κι από το φαρμακείο.

Καλή αρχή!

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4043 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:38 »
Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να καταλάβω αν κάνω πολύ ή όχι... ας πούμε απο το πρωί στις 8 βλέπω τώρα ότι πρέπει να το γεμίσω..αρά είναι πολύ?

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4044 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:38 »
Αλλά και συσκευασίες πιο μεγάλες έχει δεν έχει?
Δυστυχώς δεν έχει :)
Αλλά μην αγχώνεσαι. Το να φτιάξεις ένα shake and vape είναι πολύ πολύ εύκολο. Στο φόρουμ θα βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι, και αν πάλι δυσκολεύεσαι, θα σε βοηθήσουν στο κατάστημα που θα το πάρεις :)

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4045 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:52 »
Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να καταλάβω αν κάνω πολύ ή όχι... ας πούμε απο το πρωί στις 8 βλέπω τώρα ότι πρέπει να το γεμίσω..αρά είναι πολύ?
Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο κόλπο για να το καταλάβεις. Είναι περισσότερο εμπειρικό.
Είναι η πρώτη σου μέρα, είναι φυσιολογικό να πέσεις με τα μούτρα πάνω του (αυτό που λέμε «το έχω κάνει πιπίλα») για να σε κρατήσει μακριά από το κανονικό τσιγάρο. Αν νιώσεις ότι το καταφέρνεις, είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Μην αγχώνεσαι, χρειάζεσαι τουλάχιστον 3 μέρες για να προσαρμοστείς στα νέα δεδομένα και να αρχίσεις να καταλαβαίνεις τα κουμπιά του.
Η κατανάλωσή σου δεν δείχνει μεγάλη (ως 10ml τη μέρα δεν ανησυχούμε). Αν περάσουν οι μέρες και δεις ότι τελειώνει πιο γρήγορα το υγρό, είναι καμπανάκι για να σκεφτείς να αυξήσεις τη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4046 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 13:54 »
Καλημέρα! Πήγα τελικά στο e smokers..Πολύ καλή εξυπηρέτηση!! Μου έδειξαν αρκετά πράγματα! Πήρα τελικά το Pockex aspire (καθαρά από εμφάνιση  :D ) και υγρό traditional nobacco...αν και δοκίμασα αρκετά καπνικά!!
ΚαλοΑτμιστο !!!!
Τελικά κέρδισε η ψυχολογία που λέγαμε... ;) Πάρα πολύ όμορφο δείχνει κ εύχομαι ειλικρινά με αυτό να κάνεις μια αρχή που θα σε πάρει μακριά από το κ.τ. ναι?  Ξέρω ότι στο κοντινό μέλλον θα συζητήσουμε πάλι κ τότε  θα λέμε για κάποιο άλλο η.τ. :yes:

Για το υγρό σου λέω έκανες σίγουρα μια καλή επιλογή γιατί γνωρίζω αρκετά από τα υγρά της Nobacco που είναι πολύ καλά.
Τώρα μένει να δεις  αν η επιλογή σου σε νικοτίνη σε καλύπτει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2019, 14:00 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4047 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 14:49 »
ναι θα δω πως θα παει αυτες τις μερες..καλα να δουμε και πως θα μου καθισει το 6αρι το βραδυ με το ποτό   

nobacco ειναι? traditional tobacco πηρα... liquid λεει..  :hmmm:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:18 από Cruiser79 »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4048 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 14:54 »
nobacco ειναι? traditional tobacco πηρα... liquid λεει..  :hmmm:
Liqua.  ;)

Αν σ' αρέσει μια χαρά. Αν το ατμίσεις 2-3 μέρες και δεν σ' αρέσει πάνε και δοκίμασε άλλο. Δεν είναι κακό, σε όλους έχει συμβεί. Ειδικά τον πρώτο καιρό που δεν έχεις ιδέα πώς θα είναι μια γεύση σε πιο μεγάλο διάστημα.

Γενικά με τα υγρά παίξε. Δοκίμασε διάφορα να βρεις αυτό που θα σε ικανοποιήσει. Έχε 2-3 διαφορετικά αν χρειάζεται για διαφορετικές ώρες της ημέρας. 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4049 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 14:57 »


ναι θα δω πως θα παει αυτες τις μερες..καλα να δουμε και πως θα μου καθισει το 6αρι το βραδυ με το ποτό  :)) :))
Μια χαρά θα είσαι!! Ξεκίνησα με 11αρι αλλά μέσα σε λίγους μήνες κατέβηκα στο 6αρι ναι?
Θέλεις μόνο λίγες μέρες κ θα συνηθίσεις το άτμισμα.

Να έχεις φορτισμένη καλά την μπαταρία σου ναι?
Ώστε να μην σε αφήσει έξω όταν θα είσαι.

Σε αυτή την προσπάθεια να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι  την θέληση σου
πάνω από όλα κ μετά όλα τα άλλα. Η θέληση για κάτι κάνει τον δρόμο εύκολο.  :)


nobacco ειναι? traditional tobacco πηρα... liquid λεει..  :hmmm:
Συγγνώμη νόμιζα ότι είπες υγρό της Nobacco!!!  To υγρό αυτό  (traditional tobacco) το κάνει η αδερφή μου κ της αρέσει μα εδώ τα πράγματα αλλάζουν γιατί μπορεί σε εκείνη να αρέσει κ σε σένα καθόλου  ναι?   Εμένα τα καπνικά δεν μου αρέσουν πολύ προτιμώ γέυσεις με κανέλα κ γενικότερα γλυκές γεύσεις.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2019, 15:02 από DARK ANGEL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63