vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, stsoulos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Petertotal

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4005 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 13:10 »
Θεωρώ ότι οι ερωταπαντήσεις τέτοιου είδους συμβαδίζουν με το νόημα του νήματος και προσφέρουν βοήθεια σε πολλούς νέους ή μελλοντικούς χρήστες η.τ. .Εάν όμως κάπου διαπιστώνεται κατάχρηση χώρου να πράξετε τα δέοντα :D

-Μπαταρία 21700 vs 26650 =Υπάρχουν μεγάλες διαφορές στην αυτονομία ή/και σε άλλους τομείς;
Με αφορμή το Yihi sx mini sl Class

-Lost vape Dna 75 Skar =Δεν είναι συμβατό με όλες τις 26650,αυτές της εταιρείας ijoy ,εφαρμόζουν σε αυτό το μοντέλο;
-O χρόνος φόρτισης τέτοιων μπαταριών πόσος είναι ;
-Συσκευές εκτός Lostvape με dna πλακέτες;Ομοίως,συσκευές με yihi πλακέτες πέραν των Sx;Έχω δει ipv ,ίσως κάποιες ακόμα;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click

ΚαλημΕρα,

Σου προτείνω το H cigar wild wolf
Για καλό ατμοποιητή σου προτείνω τον Zenith,  αποδίδει καλά τις τσιγαρίσιες γεύσεις αλλά κ τις φρουτομπισκοτένιες κατά τα δικά μου πάντα γούστα ναι?   Ψάξε στα ανάλογα νήματα κ θα βρεις τα πάντα κ για τα δυο που εγώ σου προτείνω.
Μια βοήθεια σχετικά με την αναζήτηση,δεν μπόρεσα να βρω ανάλογο νήμα για το συγκεριμένο.Αναζήτησα μέσω του φόρουμ και μέσω του google (vaping.gr: h cigar wild wolf).Η πρόταση είναι στα 235w έτσι ώστε να υπάρχει ευχέρεια για πάσα χρήση...;Να είσαι καλά!Τα πράγματα δείχνουν λίγο πιο ξεκάθαρα για τους ατμο,Zenith και Ναυτίλος κατά κοινή ομολογία είναι ποιοτικοί.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Παράθεση
rosenred
Αν θες αυτονομία, γιατί δεν παίρνεις ένα Pico με 21700 μπαταρία; Τα περισσότερα δι-μπάταρα (μεταξύ των οποίων και το Wild Wolf που σου πρότεινε η [member=1000]DARK ANGEL[/member] - εξαιρετικό παρεμπιπτόντως) έχουν τις μπαταρίες τους σε σειρά και (χοντρικά) αυτό που προσφέρουν περισσότερο είναι τα βατ με το τσουβάλι.
Κάνοντας δοκιμές υγρών σε κατάστημα μου έκανε εντύπωση η τετραγωνορθογωνιοειδής συσκευή,ήταν μάλλον κάτι ανάλογο του pico 21700 ή ίσως κάποιο παλαιότερο μοντέλο.Αν και δεν το περιμένει κανείς,ταίριαζε στο χέρι μια χαρά.Αναφορικά με τη διάταξη των μπαταριών ,είναι ασφαλέστερη  η παράλληλη ;Γενικά κάτι σαν το 21700(αν και με νεότερου τύπου μπαταρία) θα το απέφευγα,δεν φαντάζομαι ότι θα με βολεύει και ας ήταν οκ στη δοκιμή!
Για τις yihi,dna τίμια και ειλικρινής η απάντηση.Είναι ηλεκτρονικές συσκευές,τα πάντα μπορεί να συμβούν όσο αξιόπιστες και αν θεωρούνται οι εταιρείες.Αδέξιος επίσης ...


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Παράθεση
Nai_Ego

Καλημέρα,

Θα προτείνω αυτά που προτείνω σε φίλους:

- Με ενσωματωμένη μπαταρία: Innokin Kroma-A με Zenith, Innokin Coolfire με Zenith, Aspire Zelos 2.0 με Nautilus 2s.
- Με αποσπώμενη μπαταρία: Pico X ή Pico S ή Pico 21700 (τα δύο τελευταία λόγω μπαταρίας) και Zenith ή Naulitus 2s για ατμοποιητή.
Innokin Kroma,παρακολούθησα βίντεο ,καταλαβαίνω ότι η εταιρεία δίνει χαρακτηριστικά ασφαλείας και καλής εμπειρίας ατμίσματος σε όσους κάνουν τώρα το επόμενο βήμα στο η.τ.Mου έχει προταθεί και από 2 ηλεκτρονικά καταστήματα.Βασική αιτία απόρριψης η ενσωματωμενή μπαταρία.Επίσης για κάποιον περίεργο λόγο(βλ πρώτη παράγραφο) ,κάτι το οποίο προωθείται έντονα,μου δημιουργεί την εντύπωση ότι κατά βάση αποτελεί προϊόν με το οποίο πρωτίστως θα έχουν ανταποδοτικά τέλη τα καταστήματα και δευτερόντως θα αποτελεί καλή επιλογή για τον ατμιστή.Πιθανόν δεν ισχύει ή είναι συνδυασμός.
Pico S φαντάζει μια καλή επιλογή για κάθε είδους περίσταση,σπίτι,έξω,χειμώνας καλοκαίρι...Eπίσης για τη συγκεκριμένη εταιρεία ό,τι ανέφερα λίγο παραπάνω σχετικά με προώθηση.Πολλές φορές μπερδεύεται ο νέος στο η.τ. ακούγοντας εκφράσεις "είναι ό,τι πρέπει για νέο ατμιστή",αυτό δημιουργεί εντύπωση ότι θα ικανοποιήσει μέχρι ενός σημείου και για περαιτέρω θα πρέπει να στραφεί και σε κάτι άλλο.Είναι γενικό το σχόλιο ,δεν έχει να κάνει με την απάντησή σου και σ'ευχαριστώ!

Παράθεση
Smoke Alarm

Έχουν περάσει και οι δυο εταιρείες απο τα χέρια μου συνολικά τέσσερα μοντακια
Δυο dna 75 Hicigar και δυο Q class yihi.
O λόγος είναι οτι ατμιζω μόνο σε TC το γιατι έτερον εκάτερον. :idiot1:
Τα δυο πρώτα DNA λογω κακής κατασκευής καπάκι μπαταρίες πόλοι σασί μόνο για tc δεν ηταν κόστος 260 ευρω.
Τα δυο δεύτερα λόγω της πλακέτας ξαφνικά σταματάν να δίνουν ρεύμα κόστος 300 ευρω.
Το πιο φθηνό ένα tesla 85w wye άλλα μόνο σε watt το χρησιμοποιούσα εχει βγει παλληκαρι κοστος 50 ευρω.

Για τα tesla ,μια φωνή από το υπερπέραν σε κατάστημα η.τ. ανέφερε να κινηθώ σε τέτοια λόγω αξιοπιστίας.Το θέμα είναι ότι πάντα υπάρχουν αποτρεπτικά σχόλια στο διαδίκτυο για όλα.Δεν μπορείς να ξέρεις ποιός έκανε κακή χρήση,σε ποιόν φάνηκε αστοχία υλικού/κακή ποιότητα ενώ ουσιαστικά αποτελούσε φυσική φθορά και πολλα ακόμη.

Το συμπέρασμα δικό σου!
////////////////////////////////////////////////////////////
Bullseye :)
Τα προβλήματα αφορούν συγκεκριμένες πλακέτες ένθεν κακείθεν :D ; Πάιζει ρόλο σε ποιά εταιρεία συναντάμε την πλακέτα;Μπορεί ο dna75 να μην απέδωσε στην Hcigar αλλά στο Lost vape Skar;Το lost vape skar είναι μια επιλογή για εμένα που έρχεται στα μέτρα μου ,ίσως το μέγεθος του να είναι ελαφρώς αποτρεπτικό.Μεγάλο θετικό επίσης ότι δέχεται 26650 μπαταρία.Σωστά;Επίσης βλέπω για ποιοτικούς πόλους και άλλα καλούδια τα οποία μάλλον προσδίδουν μια κάποια αξιοπιστία.Υπάρχει και ο Therion 75.
Επί τη ευκαιρία ,σε ποιές άλλες εταιρείες συναντάμε dna ; Voopoo;Βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη
Θα ήθελα την άποψή σου εδώ.
Από yihi ,ένα εργονομικό μοντέλο είναι το οποίο είδα από κοντά,έπιασα αλλά ΔΕΝ δοκίμασα και δείχνει να ταιριάζει παντού είναι το Sx mini Sl class. Επίσης την άποψή σου παρακαλώ.Τα 75-100w είναι δεσμευτικά σε σχέση με τα 235 της πρόταση για Hcigar;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2019, 14:35 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4006 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 13:52 »
@Petertoal Bullseye
Τα προβλήματα αφορούν συγκεκριμένες πλακέτες ένθεν κακείθεν ; Πάιζει ρόλο σε ποιά εταιρεία συναντάμε την πλακέτα;Μπορεί ο dna75 να μην απέδωσε στην Hcigar αλλά στο Lost vape Skar;Το lost vape skar είναι μια επιλογή για εμένα που έρχεται στα μέτρα μου ,ίσως το μέγεθος του να είναι ελαφρώς αποτρεπτικό.Μεγάλο θετικό επίσης ότι δέχεται 26650 μπαταρία.Σωστά;Επίσης βλέπω για ποιοτικούς πόλους και άλλα καλούδια τα οποία μάλλον προσδίδουν μια κάποια αξιοπιστία.Υπάρχει και ο Therion 75.
Επί τη ευκαιρία ,σε ποιές άλλες εταιρείες συναντάμε dna ; Voopoo;Βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη
Θα ήθελα την άποψή σου εδώ.
Από yihi ,ένα εργονομικό μοντέλο είναι το οποίο είδα από κοντά,έπιασα αλλά ΔΕΝ δοκίμασα και δείχνει να ταιριάζει παντού είναι το Sx mini Sl class. Επίσης την άποψή σου παρακαλώ.Τα 75-100w είναι δεσμευτικά σε σχέση με τα 235 της πρόταση για Hcigar;

« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 13:28 από Petertotal »

Tωρα τι να σου απαντήσω κανε δοκιμές και πέτα τα λεφτά σου όπως εγώ ?
Εκτός και άμα με επεξεργάζεσαι να ξέρεις όποιος καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι.
Αυτό περί πλακετών τα ακούω βερεσέ .Η Είσαι σοβαρή εταιρεία η δεν είσαι .
Σου κατέθεσα την εμπειρία μου revier δεν είμαι και δεν θα γίνω έχει άλλους για αυτήν την δουλειά .
Σου χρειάζονται 235w για να ατμισεις?
Μετά συγχωρήσεως .

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2019, 14:18 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4007 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 17:52 »
Τα δυο πρώτα DNA λογω κακής κατασκευής καπάκι μπαταρίες πόλοι σασί μόνο για tc δεν ηταν κόστος 260 ευρω.
Τα δυο δεύτερα λόγω της πλακέτας ξαφνικά σταματάν να δίνουν ρεύμα κόστος 300 ευρω.
[member=18490]Smoke Alarm[/member] Είναι γνωστά τα προβλήματα στα Hcigar αλλά αν σου είναι εύκολο θα ήθελα μερικές λεπτομέρειες παραπάνω για τα προβλήματα των 2 YIHI Q Class.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4008 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 18:33 »
Στην διάθεση σου στείλε πμ  :)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4009 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 19:00 »
Στα 2 χρόνια, ανάλογα και τη χρήση, θα έχεις φθορά στα σπειρώματα του ατμο και θα χρειαστεί να αλλάξεις το τανκ.
Παρασύρθηκα κι έγραψα σαν χρόνιος χρήστης και δε με διόρθωσε και κανείς.
Όχι σε 2 χρόνια λοιπόν, αλλά πολύ συντομότερα, να έχεις ξεφύγει τελείως ΚΑΙ από το ηλεκτρονικό και να ζήσεις τη ζωή σου ελεύθερος από εξαρτήσεις και υγιής.
Αυτό στην παράθεση είναι το λεγόμενο "σχέδιο Β", αν αποτύχει το Α.
Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος Petertotal

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4010 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 04:30 »
@Petertoal Bullseye (Image removed from quote.)
Τα προβλήματα αφορούν συγκεκριμένες πλακέτες ένθεν κακείθεν (Image removed from quote.) ; Πάιζει ρόλο σε ποιά εταιρεία συναντάμε την πλακέτα;Μπορεί ο dna75 να μην απέδωσε στην Hcigar αλλά στο Lost vape Skar;Το lost vape skar είναι μια επιλογή για εμένα που έρχεται στα μέτρα μου ,ίσως το μέγεθος του να είναι ελαφρώς αποτρεπτικό.Μεγάλο θετικό επίσης ότι δέχεται 26650 μπαταρία.Σωστά;Επίσης βλέπω για ποιοτικούς πόλους και άλλα καλούδια τα οποία μάλλον προσδίδουν μια κάποια αξιοπιστία.Υπάρχει και ο Therion 75.
Επί τη ευκαιρία ,σε ποιές άλλες εταιρείες συναντάμε dna ; Voopoo;Βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη
Θα ήθελα την άποψή σου εδώ.
Από yihi ,ένα εργονομικό μοντέλο είναι το οποίο είδα από κοντά,έπιασα αλλά ΔΕΝ δοκίμασα και δείχνει να ταιριάζει παντού είναι το Sx mini Sl class. Επίσης την άποψή σου παρακαλώ.Τα 75-100w είναι δεσμευτικά σε σχέση με τα 235 της πρόταση για Hcigar;

« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 13:28 από Petertotal »

Tωρα τι να σου απαντήσω κανε δοκιμές και πέτα τα λεφτά σου όπως εγώ ?
Εκτός και άμα με επεξεργάζεσαι να ξέρεις όποιος καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι.
Αυτό περί πλακετών τα ακούω βερεσέ .Η Είσαι σοβαρή εταιρεία η δεν είσαι .
Σου κατέθεσα την εμπειρία μου revier δεν είμαι και δεν θα γίνω έχει άλλους για αυτήν την δουλειά .
Σου χρειάζονται 235w για να ατμισεις?
Μετά συγχωρήσεως .

Τα 235 πιθανότατα είναι πλεονασμός αλλά το προτεινόμενο mod από Dark Angel δείχνει να είναι μια πολύ καλή επιλογη!
Για τα υπόλοιπα παραθέτω προβληματισμούς, Skar kai Sl mini sl class είναι επίσης 2 mod που βλέπω ως πιθανή αγορά.
Ακριβώς λόγω της προσωπικής σου εμπειρίας τόνισα ότι είναι πολύ σημαντική η άποψή σου.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4011 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 11:14 »
Αν ατμίζεις στα 60W με ένα μονομπάταρο που τερματίζει στα 80, όσο να 'ναι ταλαιπωρείς την μπαταρία του περισσότερο από το να ζητάς την ίδια ισχύ από δύο μπαταρίες. Τώρα αν θες να πας πάνω από 80, ε, καταλαβαίνεις.

Φυσικά, δεν σε εμποδίζει κανείς να παίζεις το mod που δίνει 235 στα 12W και το Wildwolf είναι πολύ μαζεμένο για 2μπάταρο. 

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4012 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 12:36 »
Καλησπέρα! Είμαι καπνίστρια αρκετά χρόνια..εχει 2 βδομαδες που κάνω το glo αλλά θέλω να δοκιμάσω ηλεκτρονικό και έλεγα να πάρω το nobacco ephos η nobacco thelo..και ήθελα τη γνώμη σας.! Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4013 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:03 »
Καλησπέρα! Είμαι καπνίστρια αρκετά χρόνια..εχει 2 βδομαδες που κάνω το glo αλλά θέλω να δοκιμάσω ηλεκτρονικό και έλεγα να πάρω το nobacco ephos η nobacco thelo..και ήθελα τη γνώμη σας.! Ευχαριστώ.

ΚαλωσΟρισες στο φόρουμ μας  :)
Έχεις την ψυχολογία του καπνιστή που θέλει κάτι να του θυμίζει το τσιγάρο ναι?
Αυτό νιώθω από τις επιλογές σου κ αυτό να ξέρεις κ εγώ πριν  από περίπου 8μιση χρόνια έψαχνα..
Ήταν όμως τότε οι επιλογές μετρημένες στα δάχτυλα.. Ενώ σήμερα μπορεί να έχεις ότι καλύτερο που θα σε
καλύπτει εκατό τοις εκατό κ αυτή είναι πάντα η δική μου άποψη ναι?

Δεν θα σου πρότεινα εγώ αυτά τα η.τ. που κοιτάζεις κ ας μην έχω καμία εμπειρία με αυτά ναι?
Κοίταξε αν αγαπάς κάτι σαν το Pico X  η σαν το lucid που μπορώ να σου πω ότι είναι πολύ καλό κ αγόρασε
κ έναν καλό ατμοποιητή κ θα είσαι μια χαρά ναι?

Mη ξεκινάς με κάτι που δεν θα σε καλύπτει κ θα σε κάνει να επιστρέψεις στο κ.τ. Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη κ εύχομαι σύντομα να φύγεις από το κ.τ. γιατί το άτμισμα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό κ πολύ απολαυστικό.

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4014 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:15 »
Θα σου ακουστεί χαζό..αλλά τα διάλεξα βάση εμφάνισης..ναι ναι..ξέρω είναι σοβαρά τα κριτήρια που έχω..! Διάβασα ΑΠΕΙΡΕΣ συζητήσεις που έχετε κάνει εδώ μέσα..αλλά κατάλαβα ούτε τα μισά..ο ατμοποιητής δεν είναι στάνταρ μέσα στη συσκευή που θα πάρω?

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4015 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:21 »
Εγώ δεν έχω να σου προτείνω κάποια συσκευή αλλά θα σου προτείνω να πάς σε ένα κατάστημα που έχει μόνο η.τ και τα συναφή του ώστε να ζητήσεις να σε βοηθήσουν, να δοκιμάσεις και να καταλήξεις στο τί συσκευή θα αγοράσεις. 


Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4016 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:27 »
Να πάω λες σε μία που έχει διάφορες εταιρείες ας πούμε? Και όχι με μία συγκεκριμένη μάρκα καλύτερα?

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4017 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:31 »
Σε όλα τα ατμομάγαζα θα βρεις ποικιλία απο διάφορες μάρκες, τύπους κλπ. Όπου και να πας εκτός απο εκεί που πήγες καλά θα είναι.

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει που σου λέω να πας σε ατμομάγαζο άλλα όταν η κουβέντα καταλήγει στο τί είναι mod και ατμοποιητής καλύτερα να πας να τα δείς απο κοντά. Μην αγχώνεσαι όλοι έτσι ξεκινήσαμε, δεν ξέραμε την τύφλα μας.

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4018 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:34 »
Θα κοιτάξω στο net εδώ στη Θεσσαλονίκη κανένα να πάω σήμερα κιόλας..Ευχαριστώ πολύ πολύ! Αύριο θα αρχίσω τις πολλές ερωτήσεις!!!  :D :D

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4019 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:36 »
Να πάω λες σε μία που έχει διάφορες εταιρείες ας πούμε? Και όχι με μία συγκεκριμένη μάρκα καλύτερα?
Ναι να πας κ για αρχή δοκίμασε αυτά που σου είπα γιατί σε ένα μαγαζί μπορεί να σου προτείνουν ότι θέλουν κ πίστεψε με δεν είναι ότι καλύτερο ναι? Δεν εννοώ κάτι κακό μα λέω μέσα από την δική μου εμπειρία πράγματα γιατί είναι καλύτερη η θάλασσα από τον ωκεανό ναι?

Σε αυτό που με ρώτησες για τον ατμποιητή, όχι δεν είναι στάνταρ κ καλύτερα είναι εσύ να επιλέξεις κ θα σου πω σε εργοστασιακούς που έχω κ ατμίζω  ότι ξεχωρίζω δυο τον ναυτίλο κ τον Zenith. Πρέπει όμως να δοκιμάσεις σε ένα μαγαζί πριν αγοράσεις!

Επιβάλλεται γιατί μπορεί κάτι να μην σε καλύπτει η να μην σου αρέσει. Στην αρχή σου μοιάζουν όλα δύσκολα μα με τον καιρό θα βρεις όλα όσα χρειάζεσαι για να ατμίζεις ναι?


Θα σου ακουστεί χαζό..αλλά τα διάλεξα βάση εμφάνισης..ναι ναι..ξέρω είναι σοβαρά τα κριτήρια που έχω..! Διάβασα ΑΠΕΙΡΕΣ συζητήσεις που έχετε κάνει εδώ μέσα..αλλά κατάλαβα ούτε τα μισά..ο ατμοποιητής δεν είναι στάνταρ μέσα στη συσκευή που θα πάρω?
Καθόλου χαζό!!! Σε ένιωσα αμέσως όταν είδα στο site τις επιλογές σου ναι? Δεν έχει να κάνει με καμία σοβαρότητα εδώ όταν η ψυχολογία σε θέλει στο κ.τ. άρα κ εγώ όπως εσύ να ξέρεις σκεφτόμουν πριν χρόνια  :) 

Μην απογοητεύεσαι καθόλου με όλα όσα στην αρχή θα σε μπερδεύουν ναι?  Σε λίγες μέρες θα χαμογελάς κ θα δεις ότι όλα
είναι απλά όταν εμείς θέλουμε να απαλλαγούμε από το κ.τ. (κανονικό τσιγάρο).

Στην Θεσσαλονίκη έχετε πολλά καλά μαγαζιά που σίγουρα θα σε βοηθήσουν με το ξεκίνημα σου!
Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά !!!!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2019, 13:43 από DARK ANGEL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181284 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 19 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63