vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 6 χρήστες
dallaskdp, Jorge, ipomonias, giorgos1999, tibolaso, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3990 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 14:31 »
Εγώ θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς να πας στο άτμισμα και εξηγιέμαι. Δεν είσαι μανιώδης καπνιστής.Αν ας πουμε κανεις 8 τσιγαρα τη μερα,είναι ένα τσιγάρο στο δίωρο το οποίο θεωρώ ότι δεν είναι πολύ.Αν τώρα πας στο άτμισμα και κάνεις 2-3 ml έχει καλώς,αν όμως το ξεκινήσεις και κάνεις 10 ml δεν ξέρω αν θα είναι καλύτερα ή χειρότερα σε σχέση με τα τσιγάρα που έκανες. Βέβαια απλά παραθέτω τη σκέψη μου και δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου απλά βάζω και μια άλλη παράμετρο στην εξίσωση του προβλήματος που ενδεχομένως να μην είχες σκεφτεί.
Παράθεση
καλησπερα σκεφτομαι να κοψω το καπνισμα γτ δεν την παλευω ( μαυρα φλεμματα ) και να αρχισω το ατμισμα.
εχω διαβασει λιγο και λεω να κατα ληξω σε Pico 25 μαζι με cthulhu hastur. πειτε μια γνωμη ρ παιδια?
απλα δεν εχω ιδεα τι συρμα να παρω και τι βαμβακι οπως επισης και με υγρα.... κανω 10 στριφτα μαξ την ημερα
δωστε μου τα φωτα σας

Nai_Ego

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3991 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 14:33 »
[member=22509]Christos Z[/member] Χρήστο, μην πηγαίνουμε σε "αν" και "θα", με "αν" δεν γίνεται κουβέντα. Βάσει των δεδομένων λοιπόν ας γυρίσει στο άτμισμα που είναι ασφαλέστερο κόβοντας παράλληλα το κτ και θα δει τις διαφορές. Τα ml και τα mg θα τα βρει στην πορεία, δεν μπορεί να τα ξέρει εκ των προτέρων. Εξάλλου, την μεγάλη ζημιά την κάνει η καύση, οι θερμοκρασίες και οι ουσίες του κτ, όχι τα mg ή τα ml.

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3992 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 14:53 »
Εντάξει ρε παιδιά μην βαράτε,επειδή κάνει λίγα τσιγάρα το είπα,αν ελεγε κανω 1,2 πακέτα δεν θα το συζητούσα καν.Αυτό με τα φλέματα που έγραψε το είδα,την πρόταση που έκανα δεν την έκανα με ελαφρά την καρδία που λέμε.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3993 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 20:43 »
ευχαριστω ολους για τις παντησεις σας!!
υπαρχουν στιγμες που με πιανει απιστευτη δυσπνοια και βγαζω μαυρα φλεμματα ενω οντως δεν καπνιζω πολυ και δεν εχουν παρομοια συμπτωματα φιλοι μου ( ναι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος) 
δοκιμασανα το κοψω απο 1η γεναρη κρατησα 3 βδομαδες αλλα μετα λογω διαβασματος ( ιατρικη 6 ετος ) υπεκυψα γτ δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο βιβλιο..
ελπιζω με το ΗΤ να μην εχω παρομοια θεματα

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3994 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 21:39 »
[member=22699]komis[/member]
Συνάδελφε το ξεκίνησα μετά από 3,5 χρόνια διακοπής διαβάζοντας παθολογία για πτυχίο στο 6ο έτος. Τότε δεν υπήρχε το η.τ. Τέλειωσε με το καλό και κάνε μια 2η προσπάθεια. Δυστυχώς χωρίς καμία επαφή με το άτμισμα, διάβασμα και στρες με γεύση φράουλα  - σοκολάτα δεν πάει καλά  :))

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3995 στις: Φεβρουαρίου 08, 2019, 23:17 »
Αν θες μια γνώμη φίλε [member=22699]komis[/member] διάβασε, άκου γνώμες εδώ, αλλού, δες βίντεο, αλλά στο τέλος θυμήσου ότι είναι το δικό σου σώμα, ο δικός σου οργανισμός και ότι εσύ ξέρεις και θα αποφασίσεις τι είναι καλύτερο για σένα.

Εγώ όταν ξεκίνησα είπα ότι δεν θα πιεστώ και για ένα διάστημα μαζί με το η.τ. άναβα και κανένα τσιγάρο. Αργότερα, όταν με έπιανε τρελή λύσσα για τσιγάρο, έκλεβα κανένα με το ποτό μου. Άλλοι ορκίστηκαν ότι δεν θα ξανακουμπήσουν κ.τ. για κανένα λόγο και το κράτησαν. Εσύ ξέρεις πώς θα το χειριστείς καλύτερα και ό,τι και να σου πω εγώ και οποιοσδήποτε άλλος εδώ μέσα δεν θα είναι παρά η δική μας προσωπική εμπειρία που σε καμία περίπτωση δεν είναι η πανσυμπαντική αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3996 στις: Φεβρουαρίου 09, 2019, 01:13 »
ευχαριστω ολους για τις παντησεις σας!!
υπαρχουν στιγμες που με πιανει απιστευτη δυσπνοια και βγαζω μαυρα φλεμματα ενω οντως δεν καπνιζω πολυ και δεν εχουν παρομοια συμπτωματα φιλοι μου ( ναι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος)
δοκιμασανα το κοψω απο 1η γεναρη κρατησα 3 βδομαδες αλλα μετα λογω διαβασματος ( ιατρικη 6 ετος ) υπεκυψα γτ δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο βιβλιο..
ελπιζω με το ΗΤ να μην εχω παρομοια θεματα
Θα σου πω κάτι που θα σου αρέσει πολύ.  Δεν φαντάζεσαι τι απόλαυση είναι το άτμισμα!!!!!
Αυτό το έλεγα  στους  καπνιστές φίλους μου ναι? Σήμερα βέβαια ΟΛΟΙ ατμίζουν!!!!

Στην αρχή με κοίταζαν με μια δυσπιστία που έλεγα ότι τους μιλούσε κάποιος εξωγήινος.... :yes:
Πάρε το η.τ. που εσύ θέλεις κ ξεκίνα κ θα δεις ότι από εκεί κ πέρα ο δρόμος είναι απίστευτα εύκολος αφού έχεις
σίγουρα αποφασίσει να πάψεις το κάπνισμα ναι?

Σε λίγες μόνο μέρες θα δεις την διαφορά με το άτμισμα κ θα καταλάβεις ότι ειλικρινά έκανες το καλύτερο δώρο
στον εαυτό σου.

Πάρε καλά υγρά (εννοώ δοκίμασε τα στο μαγαζί) κ το η.τ. σου κ ξεκίνα.  Ατμίζω 8+ χρόνια κ θα σου πω με το χέρι στην καρδιά
αυτό εδώ το φόρουμ με βοήθησε κ ακόμη το κάνει ναι?

Εδώ ο ένας βοηθάει τον άλλο κ έχουμε σίγουρα σωθεί από το κάπνισμα που για εμένα προσωπικά ήταν εφιάλτης.
Να θυμάσαι μόνο ότι στην αρχή ο οργανισμός σου θέλει τον χρόνο του για να συνηθίσει χωρίς τσιγάρο κ φυσικά
το άτμισμα που δεν έχει καμία σχέση με το κάπνισμα.

Πιστεύω ότι όλα θα σου πάνε καλά κ σε λίγο καιρό θα κοιτάζεις πίσω κ θα χαμογελάς.


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2019, 01:19 από DARK ANGEL »

Nai_Ego

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3997 στις: Φεβρουαρίου 09, 2019, 14:55 »
Περίεργο αλλά συμφωνώ με την κα [member=1000]DARK ANGEL[/member].

[member=22699]komis[/member] κοινοποιώ και ένα κείμενο που ίσως σε βοηθήσει πάρα πολύ στην θέση που βρίσκεσαι.. Παλιό αλλά ισχύει ακόμα μέχρι κεραίας. ΟΚ, είναι και σχετικά μεγάλο, αξίζει όμως. Πάρε την απόφαση και βουρ!

http://vaping.gr/index.php/topic,10337.0.html


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3998 στις: Φεβρουαρίου 09, 2019, 15:08 »
Παλιό το κείμενο όντως. Δε θα άλλαζα ούτε λέξη όμως. Ωραίος που το θυμήθηκες.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Petertotal

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3999 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 03:19 »
Ακολουθεί σεντόνι,για συντομία μεταβείτε στην τελευταία παράγραφο ;D.
Πρόσφατα οι πρώτες εμπειρίες με περίπου δικό μου η.τ. αν και είχα ατμίσει παλαιότερα από η.τ γνωστών-φίλων.Θα προσπαθήσω εν τάχει να περιγράψω τις πρώτες δυσάρεστες κατά βάση απόπειρες ατμίσματος και θα ήθελα κάποιες προτάσεις για αγορά mod.
Έπεσε σχεδόν κυριολεκτικά στα χέρια μου μία μπαταρία ego 650  :'(μαζί με τον aspire ατμο...ποιη...ητή της.Δοκίμασα λοιπόν αφού επισκέφθηκα κάποιο κατάστημα με η.τ. την γεύση crunchy bites.Γενικά είχα κλίση προς φρουτομπισκοτοτέτοια.Μπορώ να πω ότι στην αρχή ήταν ικανοποιητικά.Παρολ'αυτά στις πρώτες 3 μέρες ,η γεύση την οποία άτμιζα δεν επανήρθε ποτέ και αυτό εξ'αιτίας πολλών αιτιών.Προχώρησα σε μια όχι και τόσο κοστοβόρα αγορά μπαταρίας ego 1100.Οι αντιστάσεις τις οποίες είχα δοκιμάσει ήταν 1.8 bdc,1.6 bdc και οι αντίστοιχες σε bvc.Με τις bvc  η εμπειρία κατά βάση ήταν παραπάνω από απογοητευτκή.Τα μπουκώματα και οι.. βρυχυθμοί έρχονταν πολύ γρηγορότερα και συχνότερα απ'ότι με τις bdc.Εν συνεχεία έγινε προσθήκη ενός delirium swiss.Εμφανώς ποιοτικότερος από τον μανίσιο της aspire κι εγώ προσπαθώντας να λύσω το γρίφο..."Πώς άτμιζαν εκείνα τα χρόνια;"
Οι θερμοκρασίες στα ύψη και με αυτόν τον ατμοποιητή δίχως ρυθμιζόμενο σύστημα ροής αέρα.Ήταν προφανές ότι δεν προλάβαινε να μετατρέψει σε ατμό το υγρό.Βεβαίως έγιναν και λάθη από μέρους μου κάποιες φορές σχετικά με τη συνδεσμολογία και τους τρόπους αναπλήρωσης.Το βασικό είναι πώς δεν αποτελεί ιδανική συσκευή για εκκίνηση κάποιου νέου και το είχα υπ'όψιν αλλά ίσως από πείσμα,περιέργεια,τί μπορούσατε να ατμίσετε οι παλαιότεροι με τέτοιου τύπου συσκευές;
Να αναφέρω δε ότι γλώσσα,στοματική κοιλότητα σε άσχημη κατάσταση για προφανείς λόγους.Αρκετή άκαυστη νικοτίνη...
Αναφορικά με αυτό το θέμα,έχοντας την ego1100 με delirium swiss και ένα aspire ET-S  ;) και δοκιμάζοντας τις εξής γεύσεις:Nobacco Crunchy bites(μετριότατη),Natura cinammon Cookies(άσχημη,κάποιος που ενδιαφέρεται για μπισκοτοειδή υγρά ας είναι επιφυλακτικός με χαρακτηρισμούς cookies και ας στραφεί στα ξεκάθαρα biscotti κλπ) ,ATMOS - ZEN (θεωρώ κορυφαία την εταιρεία ΑΤΜΟΣ,ATMOS-SUPERIOR,ATMOS SILENCE/ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ),Nobacco Dessert Ship(πολύ καλή και είναι η μόνη η οποία δείχνει ότι θα αποδώσει στον εξοπλισμό μου,οι προηγούμενες γεύσεις δεν μπόρεσαν να ατμιστούν καθαρά πέρα των 3 ml)
έχω καταλήξει στα εξής : Με τέτοιου τύπου συσκευές μάλλον ο προσανατολισμός είναι κατά βάση οι καπνικές γεύσεις.Βασικός λόγος είναι η αναλογία PG-VG ,χρειάζεται μεγαλύτερη περιεκτικότητα PG γεγονός που διαπίστωσα αρχικά από δυσάρεστη εμπειρία και επιλογή νέας γεύσης και μετά επιβεβαίωσα και από διάβασμα στο φόρουμ.Επίσης μάλλον ισχύει ότι η πιο ξανθιά γεύση θα ατμιστεί καλύτερα...
Η γεύση η οποία δείχνει να τραβάει καλύτερα είναι η Dessert Ship,καπνική με 70pg-30vg και δεν είναι φρουτομπισκοτoειδής...Γενικότερα είναι προφανές ότι με τέτοια μπαταρία οι επιλογές είναι εξαιρετικά περιορισμένες.


Όσοι φτάσατε εδώ συγχαρητήρια,από εδώ και πέρα,όπως ανέφερα εξ'αρχής,ενδιαφέρομαι για αγορά mod-άτμο.Θα ήθελα να είναι κάτι το οποίο μπορεί να με κρατήσει χωρίς πολλές δυσάρεστες εκπλήξεις.Πιστεύω ότι οι αντιστάσεις στις οποίες θα είμαι για αρχή τουλάχιστον θα κυμαίνονται 1-1,5 οhm.Παρολ'αυτά σε ενδεχόμενες ερωτήσεις για καπνικά ή φρουτοειδή απαντώ και τα δύο!Πιθανόν με δύο ατμοποιητές αναλόγως της περίστασης...
Επιπρόσθετα θα ήθελα απόψεις περί dna και  yihi..Aξίζει;Ψάχνω την αξιοπιστία και το βλέπω ως επένδυση.Κάποιοι θεωρούν ότι είναι υπερβολή...Κοιτούσα επίσης για διμπάταρα έτσι ώστε να υπάρχει η πλήρης αυτονομία σε κάθε περίσταση ωστόσο το γεγονός ότι θα πρέπει να αγοραστούν +2 μπαταρίες για εφεδρεία και συνήθως ο μεγάλος όγκος τέτοιων mod μάλλον θα με αποτρέψουν από τέτοιου είδους αγορά....
ΓΕΝΙΚΑ ένα mod με το οποίο από καπνικές μέχρι φρουτομπισκοτένιες πάσης αναλογίας χωρίς υπερβολική σκέψη για το αν θα τις σηκώνει και θα ατμίζει καταλλήλως ...θα ήθελα γνώμες.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2019, 11:47 από Petertotal »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4000 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 03:29 »
ΚαλημΕρα, 

Σου προτείνω το H cigar wild wolf που είναι όχι βαρύ κ πολύ καλό. Διμπάταρο χωρίς προβλήματα κ ο όγκος του είναι μια χαρά.
Δεν το λες αυτό το μοντάκι μεγάλο κ δεν έρχεται με εκπλήξεις...  :yes:

Για καλό ατμοποιητή σου προτείνω τον Zenith,  αποδίδει καλά τις τσιγαρίσιες γεύσεις αλλά κ τις φρουτομπισκοτένιες κατά τα δικά μου πάντα γούστα ναι?   Ψάξε στα ανάλογα νήματα κ θα βρεις τα πάντα κ για τα δυο που εγώ σου προτείνω.
Σου εύχομαι καλά ατμίσματα κ να βρεις ότι καλύτερο που θα σε καλύπτει χωρίς προβλήματα.  :)

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4001 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 04:16 »
Αν θες αυτονομία, γιατί δεν παίρνεις ένα Pico με 21700 μπαταρία; Τα περισσότερα δι-μπάταρα (μεταξύ των οποίων και το Wild Wolf που σου πρότεινε η [member=1000]DARK ANGEL[/member] - εξαιρετικό παρεμπιπτόντως) έχουν τις μπαταρίες τους σε σειρά και (χοντρικά) αυτό που προσφέρουν περισσότερο είναι τα βατ με το τσουβάλι.

Yihi και DNA είναι πλακέτες. Υπάρχουν πολλά mod με αυτές τις πλακέτες, άλλα καλύτερα άλλα χειρότερα. Ναι, είναι επένδυση, ναι προσφέρουν πολύ περισσότερα πράγματα από ένα μοντάκι της σειράς, ναι δεν έχω κανένα σοβαρό επιχείρημα για να σου πω να μην πάρεις, αλλά εγώ τέτοιο θα έπαιρνα μόνο για να το έχω σπίτι και όχι να το κουβαλάω μαζί μου παντού (αδέξιος).

Nai_Ego

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4002 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 09:27 »
Καλημέρα,

Θα προτείνω αυτά που προτείνω σε φίλους:

- Με ενσωματωμένη μπαταρία: Innokin Kroma-A με Zenith, Innokin Coolfire με Zenith, Aspire Zelos 2.0 με Nautilus 2s.
- Με αποσπώμενη μπαταρία: Pico X ή Pico S ή Pico 21700 (τα δύο τελευταία λόγω μπαταρίας) και Zenith ή Naulitus 2s για ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4003 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 10:15 »
[member=17157]Petertotal[/member] :Επιπρόσθετα θα ήθελα απόψεις περί dna και  yihi..Aξίζει;Ψάχνω την αξιοπιστία και το βλέπω ως επένδυση.Κάποιοι θεωρούν ότι είναι υπερβολή..

Έχουν περάσει και οι δυο εταιρείες απο τα χέρια μου συνολικά τέσσερα μοντακια
Δυο dna 75 Hicigar και δυο Q class yihi.

O λόγος είναι οτι ατμιζω μόνο σε TC το γιατι έτερον εκάτερον. :idiot1:
Και τα τέσσερα για τον γαϊδαρανηφορο της Κοζάνης. :angry_orange:
Τα δυο πρώτα DNA λογω κακής κατασκευής καπάκι μπαταρίες πόλοι σασί μόνο για tc δεν ηταν κόστος 260 ευρω.
Τα δυο δεύτερα λόγω της πλακέτας ξαφνικά σταματάν να δίνουν ρεύμα κόστος 300 ευρω.
Σύνολο 560 ευρω σε διάστημα 12-14 μηνών μόνο για συσκευές. :(
Το πιο φθηνό ένα tesla 85w wye άλλα μόνο σε watt το χρησιμοποιούσα εχει βγει παλληκαρι κοστος 50 ευρω.
Τώρα είμαι με ένα DNA 250C &  στο συρτάρι σχεδόν αμεταχηρηστο ενα vstiking 530  μυαλό δεν έβαλα. Περιμένω να τα δω και αυτά..
Το συμπέρασμα δικό σου!

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2019, 10:28 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4004 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 10:38 »
Όσοι φτάσατε εδώ συγχαρητήρια,από εδώ και πέρα,όπως εξ'αρχής,ενδιαφέρομαι για αγορά mod-άτμο.Θα ήθελα να είναι κάτι το οποίο μπορεί να με κρατήσει χωρίς πολλές δυσάρεστες εκπλήξεις.Πιστεύω ότι οι αντιστάσεις στις οποίες θα είμαι για αρχή τουλάχιστον θα κυμαίνονται 1-1,5 οhm.Παρολ'αυτά σε ενδεχόμενες ερωτήσεις για καπνικά ή φρουτοειδή απαντώ και τα δύο!Πιθανόν με δύο ατμοποιητές αναλόγως της περίστασης...
Επιπρόσθετα θα ήθελα απόψεις περί dna και  yihi..Aξίζει;Ψάχνω την αξιοπιστία και το βλέπω ως επένδυση.Κάποιοι θεωρούν ότι είναι υπερβολή...Κοιτούσα επίσης για διμπάταρα έτσι ώστε να υπάρχει η πλήρης αυτονομία σε κάθε περίσταση ωστόσο το γεγονός ότι θα πρέπει να αγοραστούν +2 μπαταρίες για εφεδρεία και συνήθως ο μεγάλος όγκος τέτοιων mod μάλλον θα με αποτρέψουν από τέτοιου είδους αγορά....
ΓΕΝΙΚΑ ένα mod με το οποίο από καπνικές μέχρι φρουτομπισκοτένιες πάσης αναλογίας χωρίς υπερβολική σκέψη για το αν θα τις σηκώνει και θα ατμίζει καταλλήλως ...θα ήθελα γνώμες.
Pico resin

Cubis pro

Coils ProC-BF 0,6 Ohm

Στα 2 χρόνια, ανάλογα και τη χρήση, θα έχεις φθορά στα σπειρώματα του ατμο και θα χρειαστεί να αλλάξεις το τανκ.
Μη γεμίζεις ξέχειλα με υγρό για να μην έχεις την παραμικρή υγρασία στις τρύπες του αέρα και καλά, απροβλημάτιστα και ξένοιαστα ατμίσματα.
* Προσωπική πείρα μιλάει, αλλά δεν σημαίνει αυτό πως δεν υπάρχουν κι άλλα αξιόλογα, ίσως και καλύτερα σετ.
Υπερ
βάρος/μέγεθος/χωρητικότητα/τιμή/αναλώσιμα
Διαρροές 0
** Κυκλοφορεί και ως ecig Globus


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 90 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro