vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 6 χρήστες
funes, Jorge, maprix, giorgos1999, tibolaso, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #675 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 12:35 »
Καλημέρα αγαπητά μου παιδιά και συμφορουμίτες!

Συγγνώμη που ποστάρω για τρίτη φορά στο ίδιο νήμα, αλλά τις δύο προηγούμενες φορές δεν πήρα καμία απάντηση. Ελπίζω αυτή τη φορά να είμαι πιο τυχερός.


Αποφάσισα στα 57 μου χρόνια, να φύγω από το κ.τ και να πάω στο η.τ. Κάλλιο αργά παρά ποτέ!!

Ατμίζω εδώ και ένα μήνα με το giant, και γεμίζω με nobacco red cow 11mg.
Το Σάββατο αγόρασα ένα hybrid cartomizer για δοκιμή και το έβαλα πάνω στη μπαταρία του giant.
Ο hybrid με εντυπωσίασε. Έχω την αίσθηση ότι ατμίζω καλίτερα με το hybrid, τουλάχιστον τη πρώτη μέρα. Καλό χτύπημα, ωραία αποδίδεται η γεύση, πολύ ντουμάνι.

Να βάλω και μερικά ερωτήματα:

1) Νομίζετε ότι θα έχω προβλήματα με αυτό τον συνδυασμό, τίς επόμενες μέρες;;
2) Έχει μικρότερη διάρκεια ζωής ο hybrid από το γίγαντα cartomizer;;;
3) Tαιριάζει ο hybrid cartomizer με τη μπαταρία του γίγαντα ή θα τον κάψει γρήγορα;; 
4) Και επειδή σκέφτομαι να πάρω μία ακόμη μπαταρία, να προτιμήσω μία hybrid 650mA, για να έχω ένα σετάκι πιό μικρό για τις εξόδους ή να πάρω μιά ακόμη giant με passthrough;;;;;;;;;;
5) Για μπαταρία 650mA, ποιά μου προτείνετε συγκεκριμένα από πλευράς ποιότητας; και
6) Εκτός από το red bull 11mg της nobacco αν μπορείτε να μου προτείνετε ένα ή δύο ακόμη υγρά για δοκιμή στο παραπάνω σύστημα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλοι μου :D

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #676 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:04 »
1. όχι
2. όχι
3. δεν θα τον κάψει πιο γρήγορα
4. υποθέτω ότι αγόρασες hybrid-e για να ταιριάζει στην μπαταρία του giant. με αυτό το σκεπτικό η μπαταρία hybrid που σκέφτεσαι θα θέλει αντάπτορα για να χρησιμοποιείς το κάρτο που έχεις.
5. όλες το ίδιο είναι. αν είσαι τυχερός πέφτεις σε καλή παρτίδα και κρατάει πολλούς μήνες...αν είσαι άτυχος την πας πίσω και στην αλλάζουν. 
6. τα υγρά είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα...δοκίμασε Halo που από ότι ακούω έχει πολλούς ικανοποιημένους εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #677 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:08 »
1) Νομίζετε ότι θα έχω προβλήματα με αυτό τον συνδυασμό, τίς επόμενες μέρες;;
Δεν βλεπω που μπορει να δημιουργηθει προβλημα.
Μπορεις να εχεις οποιον ατμοποιητη θελεις και σου ταιριαζει στην μπαταρια σου (αρκει να ταιριαζει το σπειρωμα, αν και αυτο λυνεται με καποιον ανταπτορα)

2) Έχει μικρότερη διάρκεια ζωής ο hybrid από το γίγαντα cartomizer;;;
Η διαρκεια ζωης της μπαταριας εξαρταται απο την χρηση της (επαναφορτισεις). Ο Hybrid καταπονει λιγοτερο την μπαταρια, μιας και ειναι μονης αντιστασης, σε αντιθεση με την χαμηλης-διπλης αντιστασης του Giant

Εδω εκανα καποιο λαθος και απαντησα για την μπαταρια.... :eyesplash:

Νομιζω οτι ο Giant "ζει" περισσοτερο απο τον "Hybrid" ...

3) Tαιριάζει ο hybrid cartomizer με τη μπαταρία του γίγαντα ή θα τον κάψει γρήγορα;;
Ταιριαζει μια χαρα
4) Και επειδή σκέφτομαι να πάρω μία ακόμη μπαταρία, να προτιμήσω μία hybrid 650mA, για να έχω ένα σετάκι πιό μικρό για τις εξόδους ή να πάρω μιά ακόμη giant με passthrough;;;;;;;;;;
Εδω ειναι περισσοτερο θεμα γουστου. Αν θελεις κατι "διακριτικο" για εξοδους, θα παρεις μια 650αρα. Αν θελεις μπαταρια που σου προσφερει ανεξαρτησια πας σε κατι μεγαλυτερο (ή ακομα και σε μοντακι)
5) Για μπαταρία 650mA, ποιά μου προτείνετε συγκεκριμένα από πλευράς ποιότητας; και
ουπς, δεν εχω κατι, περιμενε κι απο αλλον καποια απαντηση 'η πηγαινε στην ενοτητα "Μπαταριες"
6) Εκτός από το red bull 11mg της nobacco αν μπορείτε να μου προτείνετε ένα ή δύο ακόμη υγρά για δοκιμή στο παραπάνω σύστημα.
Μπορεις να χρησιμοποιησεις ο,τι τραβαει η ψυχη σου  ;D ειναι καθαρα θεμα γουστου, δε σε περιοριζει το η.τ.

ελπιζω να βοηθησα  :)

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #678 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:13 »
Ευχαριστώ πολύ Geraki και iguasu για τις απαντήσεις σας.

Σίγουρα με βηθήσατε πάρα πολύ :respect:

Αποσυνδεδεμένος petext

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #679 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:26 »
ego -t

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #680 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 22:33 »
πολυ καλη δουλεια και κατατοπιστικη....σκεφτομαι να αρχισω το ητ.....κ μετα απο ωρες ψαξιμο στο forum...αποφασισα πως αυτο που μ ταριαζει....περισσοτερο ...βλεποντας τα reviews ειανι το ald ego 808......μιας κ δεν το εβρισκα στο funstore....αποφασισα να ψαξω κ εξωτερικο.....μεχρι στιγμης εχω βρει μονο στο (alibaba...αλλα δεν στελνουν μικρες ποσοτητες) και εδω http://www.electronicstix.com/808-Horizontal-Coil-Carto-Kit-with-PCC-p546.html...χωρις να ξερω αν το τελευταιο ειναι αυτο που ψαχνω......θα ηθελα τα φωτα σας ,,,,ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #681 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 22:46 »
Παιδιά μου για κάποιο λόγο τώρα είδα τις απαντήσεις :hmmm: :(
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!! :victory:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #682 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 23:22 »
...
 http://www.electronicstix.com/808-Horizontal-Coil-Carto-Kit-with-PCC-p546.html...χωρις να ξερω αν το τελευταιο ειναι αυτο που ψαχνω......θα ηθελα τα φωτα σας ,,,,ευχαριστω
Καλωσόρισες arxoda,
δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά καμία σχέση το η.τ. του λινκ με το μοντέλο που ψάχνεις...
Το ald 808 (ή ice όπως το λέει το funstore) είναι αυτό:
http://www.aldcigarette.com/products/pen-style-ego-p
και με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα βρήκα αυτό για παραγγελία:(με επιφύλαξη, δεν έχω ψωνίσει από εκεί)
http://www.eceek.com/product_2152580_2011-cigarette-penstyle-ego.htm
Αν θες πέρνα κι από εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html για την "επίσημη" αυτοπαρουσίασή σου ;)

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #683 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 02:46 »
Δηλαδή εσύ με όλα όσα διάβασες και όπως φαίνεται από αυτά που έγραψες στο άλλο σου μήνυμα, μια χαρά έχεις ανακαλύψει όλα τα προβλήματα που έχουν οι διάφορες συσκευές, το μόνο που δεν κατάλαβες, είναι πως δεν υπάρχει αυτό που ζητάς.
Δηλαδή όλοι εμείς που γράφουμε εδώ μέσα αράδες και αράδες και δοκιμές και κόντρα δοκιμές, είμαστε είτε βλάκες, είτε ηλίθιοι , είτε μαζοχιστές , ενώ υπάρχει το super duper μοντέλο που κάνει τα πάντα.

Εσύ δεν θέλεις πραγματικά μια συσκευή, εσύ θέλεις άλλοθι για να συνεχίσεις να καπνίζεις.

Φίλε PARPEN ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

δλδ αφού υπάρχει η φεραρι γιατί δεν σταματούν να γράφουν για τα άλλα αυτοκίνητα  Δηλαδή όλοι αυτοί που γράφουν αράδες και αράδες και δοκιμές και κόντρα δοκιμές, είτε είναι βλάκες, είτε ηλίθιοι , είτε μαζοχιστές , ενώ υπάρχει το super duper μοντέλο που έχει τα πάντα?.
Πάντα υπάρχει χώρος για βελτίωση.πχ στο μέλλον το υγρό θα ατμοποιήτε  με Laser χωρίς φιτίλι κάποιος θα πρέπει να γράψει ενα review και για αυτο.Οι μπαταρίες θα γίνουν μικροτερες σε μέγεθος το σχήμα θα γίνει πιο ανατομικο.
Ειδες πουθενα να γραφω οτι θελω να έχει μικρο μεγεθος,να εχει ανατομικη λαβη ,να καει το υγρο με λαζερ ,να εχει μπαταρια που να διαρκει 3 μερες ,να φορτίζει με τον ηλιο ή να ειναι κινετικ,να εχει περιβλημα απο ανθρακονήματα, ναι τοτε θα ήμουν υπερβολικος.
Όταν είχε πρωτοβγεί  η AMIGA ολοι την θεώρησαν το τέλειο μηχάνημα και σχεδόν κάθε σπίτι απέκτησε και απο μια .
Αυτο δεν σημαίνει οτι σταμάτησαν να φτιαχνουν καλύτερα κομπιούτερ σε σημείο πια να έχει εξαφανιστεί
Είναι κακό είναι να θέλω να κόψω το τσιγάρο χωρίς προβλήματα στέρησης?
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.
Είχα καταλίξη ή στο I-WANT.Το πρόβλημα είναι στο τράβηγμα.Γιατι να πάρω μια συσκευή που δεν θα με καλύπτει?Τα λεφτα δεν μου τρεχουν απο τισ τσεπες ξερεις.Την συσκευη που θα πάρω εάν δεν με βοηθάει δεν θα μπορέσω να την αλλαξω σε συντομο χρονικο διαστημα και μεχρι τοτε θα πρεπει να συνεχίζω να καπνιζω.Κάθε ευρω μετραει.Δεν εχω προβλημα να πληρώσω παραπάνω αρκεί βέβαια να ξέρω οτι θα με καλύψει και δεν θα χρειαστεί να αλλάξω  συσκευη.Νομίζω οτι είναι καλύτερο απο το να αγοράζω και να ξανά αγοράζω συσκευές μέχρι να βρω μια που να μου κάνει.
ΑΑΑΑ!!!
ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΑΠΟΓΟΡΕΥΤΕ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΑΠΕΤΙΤΙΚΟΥΣ ΧΡΕΙΣΤΕΣ Η.Τ.  :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος chgentso

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #684 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 03:54 »
 Εγώ θα σταθώ μόνο στον παραλληλισμό με τα αυτοκίνητα. Δοκίμασε πριν αγοράσεις αυτοκίνητο λοιπόν και έχοντας μόλις πάρει δίπλωμα να αρχίζεις να διαβάζεις τα φόρουμ του χώρου. Όχι μόνο που αν δεν το ψάξεις με τις μέρες ούτε την ορολογία θα καταλαβαίνεις, αλλά και εκεί θα δεις οτι το ένα μοντέλο έχει δικά του πλεονεκτήματα, το άλλο μοντέλο άλλα κτλ. Το θέμα είναι οτι αυτά συνήθως αναλύουν κάποιοι που ασχολούνται χρόνια με το θέμα και εσύ δεν θα καταλάβεις καν το μέγεθος στο οποίο παρουσιάζονται πολλές από αυτές οι διαφορές αν δεν δείς (και μάθεις να βλέπεις) από μόνος σου. Επίσης μέχρι και η φεράρι δεν είναι τέλεια, συνέχεια σέρβις σε κάθε σαμαράκι κοψοχολιάζεσαι και θέλεις φίλο βενζινά. Πρακτικότητα 0 δηλαδή. :))

 Αν μείνεις με την ελάχιστη πρακτική γνώση να προσπαθείς να πάρεις απόφαση ακούγοντας μόνο αυτούς που -λογικά απο μέρους τους και για να καλύψουν τις δικιές τους ανάγκες- ψειρίζουν το κάθε προιόν θα σπάσουν τα νεύρα σου και δεν θα πάρεις ποτέ τίποτα. Έτσι και γω διάβαζα καμιά βδομάδα το φόρουμ να δω τι είναι το ένα, τι είναι το άλλο κτλ. Στο τέλος έμεινα στο ότι στην κριτική του Giant αρκετοί το προτείνανε σε αρχάριους, και πήγα και το πήρα. Στην αρχή με ξένισε, 1-2 μέρες το συνήθισα, δοκίμασα 3-4 γεύσεις βρήκα ποια μ'αρέσει περισσότερο (καμία δεν είναι απόλυτη, σε όλες ακόμα λείπει ένα "κάτι") και τώρα μετά από ένα μήνα έχοντας συνηθίσει τη διαδικασία του ατμίσματος (ακόμα μου τη δίνει ο όρος αλλά και πως αλλιώς να το πεις  :tongue_smilie:) θα κάνω το ίδιο σε μπαταρίες και ατμοποιητές δοκιμάζοντας διάφορα να δω τι μου πάει περισσότερο.

 Επίσης στη διάρκεια αυτού του μήνα έχω κάνει ήδη απόσβεση και με το παραπάνω παρά τις διάφορες δοκιμές, και είμαι σίγουρος πως όσες δοκιμές και να κάνεις το κ.τ. δεν θα το φτάσεις σε κόστος εκτός και αν κάπνιζες μισό πακέτο. Ακόμα και την κάθε κορυφαία μπαταριοθήκη και τον πιο ακριβό επισκευάσιμο ατμοποιητή να πάρεις το κόστος δεν θα είναι πάνω από 3 μηνών 1 πακέτο τη μέρα και αν δε σου κάνουν κατευθείαν τα μεταχειρισμένα φεύγουν σαν τρελά και έχεις δώσει για τη δοκιμή σου ελάχιστα στο τέλος.

 Πάρε λοιπόν και συ ένα giant* και ένα υγρό tribeca τα οποία είναι αποδεκτά από πολλούς. Αν έχεις θέληση δεν είναι δυνατόν να σταθείς σε τυχόν μειονεκτήματά του - το τσιγάρο θα το καταφέρεις να το κόψεις. Τώρα μάλλον έχεις πάθει overload από πληροφορίες οπότε κάνε  αυτό και όταν λοιπόν καταλάβεις και συ ο ίδιος σε τι χρειάζεται βελτίωση περισσότερο από τα υπόλοιπα (εφόσον είπαμε το τέλειο δεν υπάρχει), βάζεις προτεραιότητες και βλέπεις τι κάνεις.

EDIT: όπου giant εννοώ οποιοδήποτε dual coils cartomizer με μπαταρία Ego
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 04:10 από chgentso »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #685 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 14:46 »
Ας αρκεστούμε στην βοήθεια που μπορούμε να δώσουμε ο ένας στον άλλο και ας μην το πάμε παραπέρα. Αφορά όλα τα μέλη του φόρουμ.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος faiakas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #686 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:21 »
Καλησπέρα σας,
 :hmmm:Διαβάζω εδώ και ώρες το συγκεκριμένο topic μπαίνοντας παράλληλα και στα site που έχετε πολλοί βάλει προτείνοντας τα διάφορα προιόντα, ώστε να μην πάω έτσι κουτουρού να αγοράσω κάτι που μπορεί να βγει και μάπα (80-90+ ευρώ...τη σήμερον ημέρα...)
Το θέμα είναι το εξής...ποιο είναι κάτι καλό που να αξίζει ρε παίδες;
ego t και ego w και giant και nobacco και ovale και παει λέγοντας...τρελό μπέρδεμα.
Ρωτάω έναν που κάνει και μου λέει, giant...ένας δεύτερος μου λέει hybrid φίλε, ούτε κουμπιά ούτε τίποτα...κι έρχεται κι ένας τρίτος και μου πεταέι, "ovale όλα τα λεφτά, μικρό και τζόβενο"...
Προτού σκάσει κι ο πόντιος από το ανέκδοτο,...μήπως και μπορείτε να με συμβουλεύσετε;
Κάθε φορά που βλέπω κάποιον να κρατάει κάτι διαφορετικό μπερδεύομαι όλο και πιο πολύ.
Περιμένω (στρίβοντας ένα από τα τελευταία μου τσιγάρα) με αγωνία τις συμβουλές σας, οι οποίες ελπίζω να μην μπερδέψουν περισσότερο τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #687 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:31 »
φιλε μου είναι σα να ρωτας 5 καπνιστες ποια ειναι τα καλυτερα τσιγάρα. αλλος πρτιμαει marlboro άλλος camel άλλος καπνό. και το hybrid και το  giant θεωρούνται καλές λύσεις.. το ovale είναι μάρκα. δεν είναι συγκεκριμένο μοντέλο. διαβασε review γι αυτά που μαζεύουν τα καλύτερα λόγια και διάλεξε ποιο σου ταιριάζει εσένα.. τα παλαιότερα μέλη δεν είναι οτι δε θέλουν να βοηθήσουν αλλά συνήθως έχουν mods που δεν προτείνονται για νέους χρήστες.

ΧΩΡΙΣ να έχω δοκιμάσει ούτε hybrid ουτε giant αν ήμουν νέος χρήστης θα διάλεγα το giant. (λόγω passthrough κυρίως, εγώ είμαι όλη τη μέρα πάνω από ένα pc)

επίσης θα διάλεγα να έχει σπείρωμα 510 και θα κοίταζα ποιο έχει πιο φθηνά ανταλλακτικά (καρτομάιζερ) γιατί κακά τα ψέμματα τα καρτομάιζερ έχουν μικρή διάρκεια ζωής..

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #688 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:38 »
Καλησπέρα σας,
 :hmmm:Διαβάζω εδώ και ώρες το συγκεκριμένο topic μπαίνοντας παράλληλα και στα site που έχετε πολλοί βάλει προτείνοντας τα διάφορα προιόντα, ώστε να μην πάω έτσι κουτουρού να αγοράσω κάτι που μπορεί να βγει και μάπα (80-90+ ευρώ...τη σήμερον ημέρα...)
Το θέμα είναι το εξής...ποιο είναι κάτι καλό που να αξίζει ρε παίδες;
ego t και ego w και giant και nobacco και ovale και παει λέγοντας...τρελό μπέρδεμα.
Ρωτάω έναν που κάνει και μου λέει, giant...ένας δεύτερος μου λέει hybrid φίλε, ούτε κουμπιά ούτε τίποτα...κι έρχεται κι ένας τρίτος και μου πεταέι, "ovale όλα τα λεφτά, μικρό και τζόβενο"...
Προτού σκάσει κι ο πόντιος από το ανέκδοτο,...μήπως και μπορείτε να με συμβουλεύσετε;
Κάθε φορά που βλέπω κάποιον να κρατάει κάτι διαφορετικό μπερδεύομαι όλο και πιο πολύ.
Περιμένω (στρίβοντας ένα από τα τελευταία μου τσιγάρα) με αγωνία τις συμβουλές σας, οι οποίες ελπίζω να μην μπερδέψουν περισσότερο τα πράγματα.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Εάν δεν βάλεις πρώτα κάτω τις δικές σου απαιτήσεις, σύμφωνα με το πόσο και που θα ατμίζεις, πόσο ατμό θες, πόσο χτύπημα και τι θες να κρατάς; όλα θα σου φαίνονται βουνό.
Πάρε αναλυτικά και δες τα επίσημα review τον η.τ. και θα βγάλεις σίγουρα άκρη.
Με την πρώτη ευκαιρία πέρα και από αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.msg131888.html#new για να σε γνωρίσουμε και να μας γνωρίσεις.

Αποσυνδεδεμένος faiakas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #689 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:55 »
Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας,
Κατά δεύτερον απ' όσο βλέπω και διαβάζω τείνω πιο πολύ σε giant...,
αυτό που θα ήθελα όμως να ρωτήσω ακόμα είναι το ότι αν θα ήταν καλύτερο να πάρω κάποιο έτοιμο kit ή να συνδυάσω κάτι μόνος μου σύμφωνα με την παραπάνω επιλογή;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 90 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro