vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 2 χρήστες
Chris66, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3780 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 09:58 »
Γενικα ψαχνω να βρω οτι ειναι λιγοτερο βλαβερο.  
Ξέχασε πνευμονικές κλπ που αναφέρθηκαν.

https://www.skroutz.gr/s/10273590/Aspire-Pockex-Pocket-AIO.html
https://www.skroutz.gr/s/9466933/Joyetech-eGo-AIO.html

Μισή τιμή από αυτά που έγραψες και μια χαρά για αρχάριο.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3781 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 10:52 »
Ολα ειναι υποκειμενικα αν και συμφωνω στα πακετα που προτεινει ο Doubt.

Θα προτεινω αλλο ενα το οποιο ναι μεν ειναι πιο ακριβο αλλα το μοντακι σου μενει και για μετα να εχεις με αλλον ατμοποιητη

https://www.skroutz.gr/s/11233943/Aspire-Zelos-50W-Kit.html?from=catspan&keyphrase=zelos

Αποσυνδεδεμένος Utopia

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3782 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 11:13 »
Βασικα τωρα θελω να παρω το joytech ego aio  ;D που προτεινε ο Doubt μιας και προτεινετε για νεους χρηστες αλλα εχω μπερδευτει λιγο. Αυτο λεει οτι εχει 0.6 ohm αντισταση στο κουτι, αυτο δεν το κανει subohm και επομενως για πνευμονικες. Εγω μπορω να παρω αλλη αντισταση; πχ 1-1.5 ohm για αυτο το μοντελο;

Ωραια ας πουμε οτι παιρνω το joytech. Παιρνω την συσκευη, ενα set τον πεντε αντιστασεων (ιδανικα τον 1-1.5ohm αν γινεται) και υγρο τον 10ml/9mg η 12mg, δεν εχω αποφασισει ακομα, μπορει να τα παρω και τα δυο να τα δοκιμασω. Χρειαζεται να παρω και κατι αλλο;

Μια αλλη απωρια που εχω ειναι το ενα μπουκαλακι τον 10ml ποσες μερες κραταει; Ποσα να παρω για να βγαλω μια εβδομαδα; Καπνιζω περιπου 15-20 στριφτα την ημερα - ελαφρη καπνο - δηλαδη Holborn ασπρο. 

:)

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3783 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 11:24 »
οσο αφορα τις αντιστασεις μην υπολογιζεις απο τα ohm αν ειναι για τσιγαρισιες ή για πνευμονικες
ειναι πολλα πραγματα που παιζουν ρολο

καλυτερα να δοκιμαζεις ολες τις αντιστασεις σε εναν καινουργιο ατμοποιητη

Παρε 12mg και αν τελικα θες λιγοτερο παρε ενα 0 ή ενα 3, τα ανακατευεις και το φερνεις εκει που σου κανει

πιστευω οτι 10ml θα σου βγαζουν 2-3 ημερες τωρα στην αρχη

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3784 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 11:32 »
Και εγώ με αυτό ξεκίνησα να σου επισυμάνω το μεγαλύτερο μειονεκτημά του είναι ότι αν πέσει και σπάσει το τζαμάκι πας για καινούργιο μοντάκι οπότε θέλει προσοχή γιατί αλλίως  :wall:

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3785 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 11:41 »
Η συγκεκριμένη συσκευή λέει πως έχει 2 κεφαλές μέσα, οπότε δεν είναι επιτακτικό να πάρεις από τώρα κι άλλες (κρατάνε κάμποσες μέρες). Αν του ταιριάζουν διαφορετικές, καλύτερα να πάρεις από μία για να τις δοκιμάσεις όλες.
Το μπουκαλάκι μπορεί να σου κρατήσει 5 μέρες, μπορεί και μία. Εξαρτάται από τη χρήση που θα του κάνεις. Μην στοκάρεις όμως πολλά, γιατί την πρώτη εβδομάδα αλλάζει αρκετά η γεύση σου και το άρωμα που σου φαινόταν υπέροχο, σε 5 μέρες μπορεί να σου βρωμάει.

Σιγουρέψου πως έχεις κατάστημα στη γειτονιά σου που φέρνει τις κεφαλές που θες και το υγρό που διάλεξες, γιατί μέχρι να βρεις τους ρυθμούς σου μπορεί να ξεμείνεις. Κάτι άλλο δεν χρειάζεσαι εκτός ίσως από έναν in-wall αντάπτορα για το καλώδιο φόρτισης αν δεν σε βολεύει να το φορτίζει στον υπολογιστή. Μπορεί να κάνει κι ο φορτιστής του κινητού, δες τι mAh δίνει γιατί -νομίζω- αν δίνει παραπάνω μπορεί να σου το κάψει.

Αποσυνδεδεμένος Utopia

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3786 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 16:59 »
Ωραια, θα το κοιταξω και το σουκου και απο Δευτερα θα παω να παρω το εGo αν δεν βρω κατι αλλο ;D. Ευχαριστω σε ολους για την βοηθεια.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3787 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 19:06 »
Aν πάς για τετοιου τύπου συσκευές , προτίμησε αυτη:
 https://www.skroutz.gr/s/12339648/Joyetech-CuAIO-D22.html?from=drop

Είναι πολύ καλυτερη (Cubis 2)από το ego AIO, ευκολη στη χρήση και καλυπτει πλήρως τιςς ανάγκες παλαιων κ νεων ατμιστών.

Αποσυνδεδεμένος bandit650

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3788 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 23:04 »
και εγω καινουργιος ατμιστης ειμαι. μολις 2 εβδομαδων. η επιλογη μου ηταν ενα pico & nautilus 2.
με βολεψαν πολυ και στο προτεινω και για σενα. απο υγρα πηραενα καπνικο και ενα με καραμλα και καρυδα. το δευτερο μου εκατσε καλυτερα και το τελειωσα πρωτο.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3789 στις: Δεκεμβρίου 01, 2017, 23:20 »

ΣΥΜΦΩΝΩ και εγω με το σετακι αυτο.
ο ναυτιλος ειναι πολυ καλος για αρχη και τελος :))

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2017, 01:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Utopia

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3790 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 09:51 »
Το πηρα, eGo AIO, δεν αντεξα. Ας ξεκινήσω με κατι πιο οικονομικο και παμε μετα στα πιο advanced.

Πηρα και 12αρες Liqua bright tobacco. Ωραιο ηταν στο μαγαζι που το δοκιμασα. Με κατι φρουτα που δοκιμασα δεν μου αρεσαν οποτε μενω σε αυτο προς το παρον. Τωρα το φορτιζω, δεν εχω ιδεα ποση ωρα θελει. Αντε λεμε θελω να φουμαρο.   :)

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3791 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 10:52 »
ΚΑλώς ήρθες στο κλαμπ άντε και καλά ντουμάνια

Αποσυνδεδεμένος bandit650

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3792 στις: Δεκεμβρίου 02, 2017, 20:59 »
καλη αρχη να εχεις. με τη πρωτη ευκαιρια παρε ενα υγρο διαφορετικο για αλλαγη.
καλο θα ηταν να δοκιμαζες και με χαμηλοτερη νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος GioLever

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3793 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 21:52 »
παιδια καλησπερα, μολις γραφτηκα στο φορουμ...δεν γραφτηκα για μενα αλλα για τον πατερα μου...ειναι 59 χρονων και πηρε μετα απο τοσα χρονια την αποφαση να κοψει το καπνισμα μεσω ηλεκτρονικου τσιγαρου (καλιο αργα παρα ποτε)...θελω μια προταση για εκεινον...κατι που ειναι σχετικα ευκολο σε ολα λογω ηλικιας και αποχης απο τεχνολογιες αλλα και καλο για ενα πρωταρη....δηλαδη να μπορει να αλλαξει ευκολα υγρα αντιστασεις κτλ να ειναι πιο κοντα στο τσιγαρο η τζουρα (τοσα χρονια καπνιστης) και με τι ειδους υγρα να αρχισει....σας ευχαριστω εκ των προτερων...ακουω γνωμες! θα με βοηθησετε αφανταστα προτεινοντας μου και ηλεκτρονικα καταστηματα καθως ειμαστε και απο Μυτιληνη και δεν χουμε πολλες επιλογες να δουμε σε καταστηματα (λιγα πραγματα)....

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3794 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 22:04 »
Aspire PockeX, Joytech AIO.

Το πρώτο με πήρε εμένα μακριά από το τσιγάρο και μετά με έριξε στο λάκκο με τα σύρματα και τα βαμβάκια. 

Πολύ εύκολο σε όλα του, αξιόπιστο και θα το βρεις παντού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181323 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 28 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63