vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

551 επισκέπτες, 5 χρήστες
pirate, manoslykos, karasarinis, hlias bax, Tem

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #570 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:13 »
να ρωτησω κατι που μου κανει σημερα το cartomaizer dual coil :hmmm:
παταω το κουμπι της μπαταριας για τζουρα και αναβει για 2 δευτερολεπτα περιπου το μπλε led και σβηνει ενω το παταω ακομα και δεν βγαζει τον παραμικρο ατμο
στην αρχη που εγινε το αφησα να παγωσει καλα και δουλευε κανονικα μετα,το ξαναεκανε παλι και αφου το αφησα να παγωσει το εκανε αμεσως.
εβγαλα το cartomaizer και εβαλα το tank και δουλευε σωστα
???

Μάλλον βραχυκυκλώνει το carto. Βάλτο στην άκρη, μη σου κάψει μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #571 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:14 »
Συμφωνω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #572 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:21 »
εχει χαλασει δλδ?εχθες το πηρα.
υπαρχει τροπος επαναφορας?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #573 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:23 »
Αν διακινδυνευεις την μπαταρια σου βαλτο ξανα  ;D

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #574 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:31 »
εχει χαλασει δλδ?εχθες το πηρα.
υπαρχει τροπος επαναφορας?
Οκ..ρισκάρω ένα αίτιο και την λύση του, αλλά δεν φέρω ευθύνη αν σου κάψει μπαταρία. Υπάρχει η περίπτωση να μην το γέμισες σωστά ή τέλος πάντων με κάποιο τρόπο να γέμισε υγρό στο μέρος των αντιστάσεων. Βγάλε το επιστόμιο και φύσα δυνατά σε μια χαρτοπετσέτα, να φύγει υγρό από κάτω, αρκετό.
Μετά σκούπισέ το από κάτω, άφησε το 10 λεπτά και ξαναδοκίμασε.

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #575 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:37 »
ρισκαρε γιατι και εγω της δοκιμες αρχιζω μπας και φτιαξει,με εκοψε πανω που εβλεπα εργο :wall:
πριν γραψεις το ποστ το ξεβιδωσα απο την μπαταρια και το φυσηξα απο την μερια που βιδωνει και βγηκε ολο το υγρο αλλα το ξαναγεμισα.
αυτο εννοεις να κανω απλα να μην το γεμισω παλι?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #576 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:47 »
ρισκαρε γιατι και εγω της δοκιμες αρχιζω μπας και φτιαξει,με εκοψε πανω που εβλεπα εργο :wall:
πριν γραψεις το ποστ το ξεβιδωσα απο την μπαταρια και το φυσηξα απο την μερια που βιδωνει και βγηκε ολο το υγρο αλλα το ξαναγεμισα.
αυτο εννοεις να κανω απλα να μην το γεμισω παλι?

Να το φυσήξεις από την μεριά που μπαίνει το πιπάκι, ώστε να βγάλει υγρό από το σπείρωμα (δηλαδή από εκεί που βιδώνει).
Κατά το γέμισμα, πρέπει να προσέχεις να μην μπει υγρό στην τρυπούλα που βλέπεις. Επίσης το κρατάμε με κλήση περίπου 45 μοίρες και ρίχνουμε υγρό στο τοίχωμα.
Δεν θέλω να αδειάσει όλο το υγρό. Απλά θέλω να αδειάσει, όσο υγρό πιθανόν έχει πλημμυρίσει στις αντιστάσεις.
Άρα αν φυσήξεις και φύγει λίγο υγρό, λογικά είσαι οκ.

Αυτό σου το παρουσίασε ξαφνικά ή μετά από επαναγέμιση?


 

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #577 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:55 »
μετα απο ξαναγεμισμα εγινε αν θυμαμαι καλα,οκ δοκιμαζω ετσι που λες και σου λεω

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #578 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 01:00 »
το αδειασα οκ αν και εβγαζε συνεχεια υγρο.οταν το γεμισω παλι και πεσει υγρο απο την τρυπουλα απο κατω δεν θα γινει το ιδιο βραχυκυκλωμα?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #579 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 01:02 »
το αδειασα οκ αν και εβγαζε συνεχεια υγρο.οταν το γεμισω παλι και πεσει υγρο απο την τρυπουλα απο κατω δεν θα γινει το ιδιο βραχυκυκλωμα?

Φρόντισε να μην πέσει. Αν το γεμίζεις όπως σου έγραψα δεν θα πέσει. Αν παρόλα αυτά πέσει. Τότε λίγο φύσημα ώστε να βγει το υγρό που έπεσε...σκούπισμα και είσαι οκ.


Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #580 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 01:16 »
το γεμισα σε 45 γωνια αλλα υποχρεωτικα μου εβγαλε υγρο απο κατω,το φυσηξα ελαφρια εβγαλε μερικες σταγωνες και αναστηθηκε ο γιγαντας!ευχαριστω! :bow:

Αποσυνδεδεμένος max

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #581 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 17:40 »
Καλησπερα.
Απο σημερα ειμαι και εγω ενας φαν του η.τ.
Ειμαι 20 χρονια καπνιστης (περι 2 πακετα την εμερα) και απο σημερα κατοχος του Nobacco Want. Εχω μεινει αφωνος με το τσιγαρο. Πραγματικα κριμα που δεν ειχα κανει νωριτερα το βημα. Ποτε δεν ειναι αργα βεβαια!!! Για το τσιγαρο Nobacco Want μετα απο 4 ωριτσες χρησης εχω να πω μονο οτι ειναι τελειο!!! Δεν υπαρχουν διαροες και το χτυπημα ειναι πραγματικα απιστευτο (αν και δεν εχω γνωμη για τα αλλα ηλεκτρονικα τσιγαρα). Ειναι πολυ απλο στη χρηση του και θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο στο προσωπικο της Nobacco για την αριστη εξυπηρετηση και ενημερωση που μου παρειχαν.

http://www.nobacco.gr/product/705/nobacco-want
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2011, 17:48 από max »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #582 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:34 »
Γεια σας φιλοι του ηλεκτρονικου τσιγαρου...ελπιζω να με ξεμπερδεψετε :))

Λοιπον καπνιζω αρκετα χρονια και ειπα να στραφω στο ηλεκτρονικο τσιγαρο, αφου οι τσιχλες και τα λοιπα δεν εκαναν δουλεια, αφου οπως και εσεις γνωριζεται ειναι πολυ σημαντικος και ο ψυχολογικος τομεας. Το θεμα ειναι βεβαια οτι εχω μπερδευτει με τα τοσα μοντελα και δεν ξερω τι να παραγγειλω.
Δεν θελω να κανω πειραματα, αλλα να παρω κατι που θα κρατησει.

Εχω ενα θεματακι στην επιλογη...θελω να θυμιζει κανονικο τσιγαρο, δηλαδη εχω δει πως τα περισσοτερα εχουν ενα τελειωμα που μοιαζει με πιπακι...και με χαλαει πολυ αυτο. Βρηκα ενα της nobaccco...to mini & more που μου αρεσε, το παρηγγειλα, αλλα με ειδοποιησαν σημερα πως εχει τελειωσει και δεν ξερουν ποτε θα εχουν ξανα...αλλα εγω, οπως καταλαβαινεται...βιαζομαι.

Θα θελα να μου προτεινεται κατι σαν και αυτο ή ο,τι αλλο νομιζεται που μπορει να μου εχει διαφυγει.
Επισης και ια βοηθεια στο ειδος υγρου που θα επιλεξω...καπνιζα Medium  τσιγαρα, και δεν νομιζω να μου αρεσουν οι γευσεις.


Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #583 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:38 »
παρε  το 510-τ ισως, που μοιαζει καπως με το mini :dontknow: εχει πολλα σαυτο το στυλ :yes:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #584 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:46 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem