vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #510 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 00:50 »
Πιστευω πως με ενα πακετο dual coils για αρχη ειναι ενταξει...των 45 ευρω περιπου
να παρει κ μια γευση της αρεσκειας του κ αν του κανει τοτε προχωραει....
2η επιλογη θα βαλω το ego-w πολυ πιο προσφατο απο ego-tank και νομιζω πιο λειτουργικο

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #511 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 00:56 »
σημερα δοκιμασα 2 διαφορετικα ego-t το ενα ειχε δεξαμενη και το αλλο ενα μεγαλο φιλτρο στο ατομαιζερ.στην δοκιμη ειδα οτι αυτο με το μεγαλο φιλτρο στο ατομαιζερ τραβαγε πολυ πιο καλα απο ατο με την δεξαμενη,επισης αυτος που τα ειχε μου ειπε οτι το ατομαιζερ που εχει το μεγαλο φιλτρο μεσα ειναι πιο καλο και δεν χαλαει ευκολα.
επιδη εχω χασει την μπαλα με τοσες διαφορετικες ονομασιες,πως λενε αυτο το συστημα που εχει φιλτρο μεσα?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #512 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 00:58 »
Cartomizer 8) :)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #513 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:00 »
σημερα δοκιμασα 2 διαφορετικα ego-t το ενα ειχε δεξαμενη και το αλλο ενα μεγαλο φιλτρο στο ατομαιζερ.στην δοκιμη ειδα οτι αυτο με το μεγαλο φιλτρο στο ατομαιζερ τραβαγε πολυ πιο καλα απο ατο με την δεξαμενη,επισης αυτος που τα ειχε μου ειπε οτι το ατομαιζερ που εχει το μεγαλο φιλτρο μεσα ειναι πιο καλο και δεν χαλαει ευκολα.
επιδη εχω χασει την μπαλα με τοσες διαφορετικες ονομασιες,πως λενε αυτο το συστημα που εχει φιλτρο μεσα?
ego σκέτο ;) Πιο απλά είναι ένας 510 ατμοποιητής με κλασικό φιλτράκι. Βιδώνει επάνω σε μπαταρία ego και από πάνω βιδώνει ένας κώνος :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:01
Cartomizer 8) :)
Λες; :hmmm: Μάλλον έκανα λάθος που είπα απλό ego :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #514 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:03 »
....μαλλον εχω καλυφθει  στο ερωτημα μου.....για τους 2 επομενους μηνες :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #515 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:10 »
παντως με το black line εχω απογοητευθει πολυ,εχθες το εβαλα μπρος και μετα απο 5-6 καλες τζουρες στεγνωνε το μικρο φιλτρακι που εχει και τραβουσα πολυ καουδιλα μεχρι που το πεταξα στην ακρη,κριμας τοσα λεφτα...
αυτα τα καρτομαιζερ ξεραινονται τα φιλτρα τοσο ευκολα?ο ανθρωπος που μου εδωσε να το δοκιμασω μου ειπε οτι οχι δεν στεγνωνουν ευκολα.
να πω βεβαια οτι τραβαω κατι τζουρες διαστημικες μεχρι να κρεπαρω

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #516 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:13 »
παντως με το black line εχω απογοητευθει πολυ,εχθες το εβαλα μπρος και μετα απο 5-6 καλες τζουρες στεγνωνε το μικρο φιλτρακι που εχει και τραβουσα πολυ καουδιλα μεχρι που το πεταξα στην ακρη,κριμας τοσα λεφτα...
αυτα τα καρτομαιζερ ξεραινονται τα φιλτρα τοσο ευκολα?ο ανθρωπος που μου εδωσε να το δοκιμασω μου ειπε οτι οχι δεν στεγνωνουν ευκολα.
να πω βεβαια οτι τραβαω κατι τζουρες διαστημικες μεχρι να κρεπαρω
Μπορείς να επαναφέρεις στην ζωή το black line πολύ εύκολα (αν θέλεις κάτι τέτοιο φυσικα) ;) Απλά άλλαξε το υλικό του φίλτρου με φίλτρο ενυδρείου και θα γίνει καινούργιο ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #517 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:14 »
Όσο πιο γερές τζούρες τραβάς ή πιο πολλές τόσο πιο γρήγορα πας για επαναφόρτηση υγρού.
Κρίμα που το πέταξες γιατί μπορούσες απλά να αλλάξεις το εσωτερικό του φιλτράκι με ενυδρείου... :(

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:15
Kαλά,φίλε Λάζαρε,ούτε συννενόηση να χαμε κάνει :)) :)) 8)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #518 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:15 »
Όσο πιο γερές τζούρες τραβάς ή πιο πολλές τόσο πιο γρήγορα πας για επαναφόρτηση υγρού.
Κρίμα που το πέταξες γιατί μπορούσες απλά να αλλάξεις το εσωτερικό του φιλτράκι με ενυδρείου... :(
Βαγγέλη στην άκρη το πέταξε, όχι στον κάδο  :D ;D :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #519 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:19 »
Μπορείς να επαναφέρεις στην ζωή το black line πολύ εύκολα (αν θέλεις κάτι τέτοιο φυσικα) ;) Απλά άλλαξε το υλικό του φίλτρου με φίλτρο ενυδρείου και θα γίνει καινούργιο ;)

ειμαι υπερ της μοντας,τι κερδος θα εχω απο αυτο?να τονισω οτι απο της μεγαλες τζουρες στεγνωνει γρηγορα το φιλτρο.
το φιλτρο ενυδρειου θε εχει μεγαλη διαφορα?
τι ακριβως φιλτρο θα ζητησω?

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #520 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:23 »
ειμαι υπερ της μοντας,τι κερδος θα εχω απο αυτο?να τονισω οτι απο της μεγαλες τζουρες στεγνωνει γρηγορα το φιλτρο.
το φιλτρο ενυδρειου θε εχει μεγαλη διαφορα?
τι ακριβως φιλτρο θα ζητησω?

http://www.amazonios.gr/product_info.php?cPath=449&products_id=2776  ;) Μην μπερδεύεσαι που λέει υαλοβάμβακας, πολυεστέρας είναι. Το γράφουν λάθος. Έχει μεγάλη διαφορά από το υλικό που έχεις τώρα ;)

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #521 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:23 »
Όσο πιο γερές τζούρες τραβάς ή πιο πολλές τόσο πιο γρήγορα πας για επαναφόρτηση υγρού.
Κρίμα που το πέταξες γιατί μπορούσες απλά να αλλάξεις το εσωτερικό του φιλτράκι με ενυδρείου... :(

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 19, 2011, 01:15
Kαλά,φίλε Λάζαρε,ούτε συννενόηση να χαμε κάνει :)) :)) 8)
το πεταξα στο συρταρη δεν το πεταξα στα σκουπιδια  :))η διαφορα θα ειναι μεγαλη μεφιλτρο ενυδρειου?
λυπαμαι να το αφησω γιατι ειναι μικρο και εχω και ολα τα αξεσουαρ του πχ καλωδιο και το συνδεω στο λαπτοπ,ενα κουτακι σιδερενιο σαν ταμπακιερα που παιζει και ρολο φορτιστη.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #522 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 02:22 »
Γράφτηκα χτές στο φόρουμ αλλά διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω...εδώ και μία εβδομάδα...

και όσο

....διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω...
 :wall: :wall:
Τόσο πελαγώνω...με αποκορύφωση το τελευταίο.... [...]

Για αρχή, και για να μπεις στο νόημα με λιγότερο διάβασμα, άρχισε από εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,59.0.html και διάβασε πρώτα τα θέματα με τα κεφαλαία γράμματα στον τίτλο τους.

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #523 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 00:32 »
Για αρχή, και για να μπεις στο νόημα με λιγότερο διάβασμα, άρχισε από εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,59.0.html και διάβασε πρώτα τα θέματα με τα κεφαλαία γράμματα στον τίτλο τους.

εκατσα και τα διαβασα ολα,εμαθα τι ειναι το καθε ατομαιζερ κτλ αλλα προβληματιστηκα με την υπαρχον τεχνολογια τον η/τ..
σαν πιο εμπειροι χρηστες τι η/τ θα μου προτινανε με τα παρακατω κριτηρια η εστω τα πιο πολλα απο αυτα?
να τραβαει πολυ ανετες και μεγαλες τζουρες
να μην φερνει την γνωστη καουδιλα με το παραμικρο
να μην χαλαει ευκολα το ατομαιζερ (εννοειται να εχει παντα υγρο στο φιλτρο/δεξαμενη)
δεν με ενδιαφερει αν εχει φιλτρο η δεξαμενη αρκη να μην το γεμιζω καθε 5 λεπτα (με την χρηση που εγραψα παραπανω)
να μην τρεχει υγρα απο παντου

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #524 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 00:37 »
Α2 η iatty η mark-t atomizer...επισκευασιμοι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12