vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3390 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 13:14 »
http://m.gearbest.com/temperature-control-mods/
Πολυ μικρό βολικο κ τιμιο μοντακι.
Θα χρειαστείς κ μια μπαταρια 18650 την οποια θα πάρεις απο εδώ για σιγουριά γνησιοτητας οπως samsung 30q sony vtc5 lg (την καφε).
http://m.gearbest.com/vapor-styles/pp_595181.html?wid=21
Μη σου φαίνεται φθηνος.κανει την δουλειά του τέλεια. Καθαρα mtl πολύ μπροστά από ναυτιλο.με ενα συρματακι 28γκα σε 2 με 2,5 πυρήνα θα σε κάνει μάγκα. 
Δεν τρώει υγρό πολύ είναι μικρός χωρίς διαρροες εύκολος κ με 3,5μλ.
Αξίζει. Αυτα για το δεύτερο σετ που θες

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3391 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 14:09 »
Για το συγγενικό σου πρόσωπο το kit της Aspire με τον νέο Ναυτίλο λογικά θα τον καλύψει. Τα reviews μέχρι στιγμής είναι θετικά.

Για σένα μια τίμια λύση με ενωματωμένη μπαταρία είναι το ipower 80w και με μονή το κλασσικό πλέον vtc mini της joyetech. 

Απο ατμοποιητές ρίξε μια ματιά σε  kayfun mini V3 style η taifun gt3

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3392 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 14:47 »
παιδιά σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας, μπαίνω κατευθείαν στο ψητό με προτιμήσεις για να καταλήξουμε στα καλύτερα (για εμένα).

GK1980 θα προτιμούσα μοντ το joyetech evic mini, είχα και eleaf και joyetech και μπορώ να πω πως προτιμώ το δεύτερο. (από την άλλη eleaf lemo 1 τον είχα μέχρι που χε βγει και ο 3....ο καλύτερος για μένα από πολλούς..).

Τον 2Κ16 θα τον ψάξω, και asdgeorge7 αν είναι καλός ο κλώνος που μου λες δεν θα το σκεφτώ και πολύ στα 6€ ακόμα και για 2ο.
Το λινκ για το μοντακι που έβαλες δεν δουλεύει.

Ατμοποιητή να πω πως όσο το ψάχνω καταλήγω αρκετά και στον ναυτιλο2, ψάχνομαι ακόμα βέβαια, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

κεραμιδόγατος, για το συγγενικό πρόσωπο θα πάει κάτι σαν το aio της joyetech το 1500αρι. Το θέμα μου είναι να έχει κλειστή τζούρα αρκετά όπως ήταν kanger protank mini 2, ίσως και Κ1, γενικά κλειστή αρκετά τζούρα, όχι μέτρια.
Για τους κλώνους που μου γραψες πρέπει να το ψάξω αρκετά, να δω τι παίζει και με πόλους κτλ και να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα πήγαινα σε κάτι τέτοιο ή σε κάτι δοκιμασμένο (v4).

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3393 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 14:52 »
Το istick pico 75 εχω στο λινκ.κ αυτο το κλωναρι των 7 παρακατι ευρω ναι αξίζει αν κ περίμενα να τον κανω σβουρα για παιχνίδι τελικά ειναι πανω στο μοντ ολη μερα σχεδόν. 

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3394 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 16:30 »
Από mod δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να σου προτείνω αλλά από ατμοποιητη πιστεύω ότι με έναν orchid v4,v6 θα ήσουν πολύ ευχαριστημενος..

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3395 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 16:59 »
αν θέλεις ατμο ως 22 μμ to pico είναι καλό να ξέρεις,από ρεύματα κτλ μου φαίνεται ίδιο με το vtc αλλά δεν είχα θέματα με μαγνητάκια να ξεκολλάνε ,ούτε ατμο να βιδώνουν στραβά,στο χέρι μαρέσει εμένα το vtc αλλά κ το πικο πολύ καλό κ φτηνό  ,έφαγε και 2 τούμπες βαρβάτες σε φάση που έβγαινα από το αυτοκίνητο.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3396 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 17:17 »
κεραμιδόγατος, για το συγγενικό πρόσωπο θα πάει κάτι σαν το aio της joyetech το 1500αρι. Το θέμα μου είναι να έχει κλειστή τζούρα αρκετά όπως ήταν kanger protank mini 2, ίσως και Κ1, γενικά κλειστή αρκετά τζούρα, όχι μέτρια.
καλησπέρα, γνωμη εχω μονο για το ΑΙΟ οπότε δεν θα σε κουράσω.
ξεκίνησα με αυτό πριν 7 μηνες το ατμισμα κι εχω μεινει υπερ-ικανοποιημενη. μια χαρα τζουρα για καποιον που ξεκινα το ατμισμα και η τιμη του ακομη καλυτερη.
η μπαταρια ικανοποιητικοτατη και με σωστη χρηση θεωρω ειναι ο,τι πρεπει για αρχαριο.
ακομη και τα μικροπροβληματακια, λογω budget συσκευης, λυνονται με απλουστατους τροπους και δεν σου χαλαει την απολαυση καθολου!

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3397 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 17:23 »
emere θα το ψάξω

specemarine δεν διαφωνώ, είχα το istick 30w κάποτε και ήμουν ευχαριστημένος. απλά μου γυαλίζει πιο πολύ το evic. Και να σου πω την αλήθεια ακόμα πιο πολύ το pioneer4you ipv d4. Βέβαια άκουσα πως βγάζει θεματάκια και το σκέφτομαι.
Εμένα μόνο vw με ενδιαφέρει, δεν πρόκειται να ασχοληθώ με θερμοκρασία.


Από τα aio καταλήγω στης joyetech aio και aspire pockex. Προς το παρόν.
Αυτός που θα το πάρει ηταν με protank mini 2 και ego. Θα τον καλύψει παραπάνω από 100% αλλά θέλω να χει ίδια τσιγαρίσια τζούρα και να μην βγάζει θεματάκια. Απλο και καλό δηλαδή.

Πέρα του μοντ για το άλλο η.τ. μου χει γυαλίσει και ο nautilus 2. Ποτέ δεν δοκίμασα τον 1 και πάντα ήθελα βάση όσων διάβαζα περι γεύσης και τζούρας...


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2017, 08:01 από andreas_e »

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3398 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 22:41 »
 Για το aio, καταλήγω στο joyetech ego one v2. πιο παλιό και ακριβό αλλά και αποσπώμενος ατμοποιητής, και καλή ρύθμιση αέρα κτλ...μου φαίνεται καλύτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 23:20 από andreas_e »

Αποσυνδεδεμένος blackhill66

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3399 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 19:51 »
Γεια σε ολους σας παιδια,νεος ατμιστης γαρ εχω 16 μερες που εκοψα το τσιγαρο μετα απο 35 συναπτσ ετη κσι ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΩ στο στομα μου.Ξεκινησα με ενα ,<<αρχαιο>> που μου δωσε ενας φιλος ,μπαταρια medicre μαζι με ατμοποιητη blackmamba αυτη με τα φυτιλακια,και τωρα λεω να παω σε κατι καλυτερο και θα ηθελα την αποψη σας.Βρηκα λοιπον στο gearbest εναν
Eleaf iStick Pico 75W      http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_341583.html

και εναν ατμοποιητη aspire naytilus mini

http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_104356.html?wid=21
 

τι λετε αξιζει σαν συνδιασμος για σφιχτες τσιγαρισιες ντουμανισιες τζουρες που μαρεσουν ?και σαν τιμη ειναι πολυ πιο φθηνα αποτι αν τα επαιρνα απο εδω ετσι δεν ειναι?επισης θαχω προβλημα με αγορα απο gear best ?ειναι αξιοπιστο? σας ευχαριστω


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3400 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 20:05 »
Προχώρα άφοβα. 
Τα εργαλεία καλά και το μαγαζί special.

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3401 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 20:11 »
Τον ναυτίλο δεν τον έχω για να σου πω, αλλά το pico νομιζω οτι είναι απο τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κανεις σε μοντακι...

Τώρα για απ εξω απο οτι βλέπω παίζει πολύ τελωνείο τελευταία... Ψαξου λίγο εδώ σε φυσικά μαγαζιά τι καλύτερο μπορούν να σου κανουν σε τιμή  ;) και θα το έχεις άμεσα και χωρίς άγχος...

Αποσυνδεδεμένος Giannhs.Mhtr

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3402 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 16:56 »
Καλησπερα φιλοι. Ειμαι νεος ατμιστης και θελω να σας κανω μερικες ερωτησεις! Εχω παρατηρησει οτι αν παρεις υγρο απο εξωτερικο απο καποιο site για παραδειγμα απο το fasttech συμφερει κατα πολυ περισσοτερο οποτε θελω να σας ρωτησω αν εχετε να μου προτεινετε καποια καλη μαρκα υγρου ωστε να παραγγειλω απο εκει ή αν εχει καποιος να προτεινει κατι παρομοιο ας το πει.. Ολα ειναι ευπροσδεκτα. Ευχαριστω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3403 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 16:59 »
Καλησπερα φιλοι. Ειμαι νεος ατμιστης και θελω να σας κανω μερικες ερωτησεις! Εχω παρατηρησει οτι αν παρεις υγρο απο εξωτερικο απο καποιο site για παραδειγμα απο το fasttech συμφερει κατα πολυ περισσοτερο οποτε θελω να σας ρωτησω αν εχετε να μου προτεινετε καποια καλη μαρκα υγρου ωστε να παραγγειλω απο εκει ή αν εχει καποιος να προτεινει κατι παρομοιο ας το πει.. Ολα ειναι ευπροσδεκτα. Ευχαριστω :thumpup:
Από Κίνα, μόνο liqua.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3404 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 17:52 »
                     ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537476 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10454 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12