vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, Parolos, camber, KORG N364, tibolaso

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2400 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 14:11 »
θα ειναι κουτακι , θα ειναι μικρο , θα ειναι δυνατο , θα ειναι pass throu  και θα ειναι βολικο καμια σχεση με μια ego  μπαταρια  .. γιαυτο :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2401 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 14:15 »
Δε μπορώ να καταλάβω με ποιά λογική θα προτιμήσει κάποιος το μϊνι αντί για πχ:
http://www.fasttech.com/product/1689200-vision-spinner-ii-style-1600mah-variable-voltage.
Δεν υπάρχει σύγκριση. 12,5 εκατοστά και ιμιτασιόν το ένα, με το ζόρι 6 εκ. και γνήσιο το άλλο.
Όταν θα κατακλυστεί η αγορά από συσκευές σαν το μινι και πέσουν και οι τιμές, adios amigos καπνοβιομηχανίες.
Οι υπόλοιποι κατασκευαστές ή θα προσαρμοστούν ή θα τους φάει η μαρμάγκα.
Δείτε στο πρώτο βίντεο εδώ στο 4:30 (απάντηση 44)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6431.30.html
Για να γίνει κάτι τέτοιο, μόνο με μικρές, στυλάτες, οικονομικές, αποδοτικές συσκευές θα γίνει εφικτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2014, 14:35 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2402 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 14:24 »
Μικρό και κουτί ναί,δυνατό εντάξει αν είναι σαν το μεγάλο του αδερφάκι που βγάζει παραπάνω από ότι λέει,γιατι 10 w δε τα λες και τρελή δύναμη.pass through νομίζω σε δεύτερη συσκευή ψιλοαδιάφορο..Με λίγα ευρουλάκια παραπάνω παίρνεις το Cloupor στη τελική..Εντάξει η σϋγκριση με μια ego μπορεί να είναι λίγο άκυρη αλλα σαν δεύτερη συσκευή σε καλύπτει και αυτή

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2403 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 16:55 »
εντιτ, ακυρο

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2404 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 17:07 »
Ντάξει για 2ο σε μια έξοδο, στην δουλεια ή στο αμαξι θα είναι οτι πρέπει. Διακριτικο και βολικό (;)..
Του βαζω ερωτηματικό γιατί φοβαμαι οτι θα βρισκει ο ατμοποιητης στην παλαμη και δεν ξερω αν θα βολευει

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2405 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 19:58 »
Καλησπέρα,αποφασισα να κοψω το κανονικο τσιγαρο και θελω να ξεκινησω το ηλεκτρονικο!
παιδια δοκιμασα της φιλης μου και επαθα λιγο σοκ ειναι ιδιο σχεδον με το κανονικο!!
επειδη δεν ξερω καθολου για μαρκες κτλ
θελω να καταλαβαινω στο λαιμο την αισθηση του κανονικου
να μην εχει ουσιες αρωματα και να ειναι οσο πιο υγιεινο
η φιλη μου ειχε της nobacco.
εμενα ποιο μου προτεινετε?
και να με βγαζει μια ημερα η μπαταρια!
ειμαι πληρως απειρος ευχαριστω για την κατανοηση σας!

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2406 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 20:16 »
Το istick είναι από τα πράγματα που θα πρότεινα σε κάποιον εντελώς νέο πλέον για μπαταρία, μιας και μπορεί να τον κρατήσει ακόμα και πιο μετά στην ατμιστική του πορεία χωρίς έξτρα αγορά, αλλά έχει και μικρό μέγεθος που είναι πολύ καλό για κάποιον ακόμα καπνιστή. Αν θες να κρατάει όλη τη μέρα θα πρέπει να μας πεις πόσα τσιγάρα καπνίζεις. Σε περίπτωση που είναι πακέτο ή περισσότερο θα έλεγα καλύτερα κάτι με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, αλλά πες πόσο καπνίζεις και βλέπουμε. Η Nobacco είναι απλά μία εταιρία, με πάρα πολλά είδη ηλεκτρονικού τσιγάρου, όπως και πάρα πολλές άλλες εταιρίες.

Σε ατυμοποιητή πίθανότατα για αρχή θα πας σε εργοστασιακό, οπότε μιας και απέχω κάποιον καιρό θα αφήσω κάποιον άλλον να προτείνει.

Το πιο σημαντικό είναι το υγρό. Και το πιο σημαντικό αυτού (παρά το ότι καταλαβαίνω πως πιστεύεις πως είναι η γεύση να μοιάζει στο τσιγάρο χωρίς αρώματα) είναι η νικοτίνη. Τι νικοτίνη καπνίζεις τώρα; Η πρότασή μου, πήγαινε 4-5 μονάδες πάνω. Και ΜΗΝ το κάνεις παράλληλα με τσιγάρ, ΜΗΝ προσπαθήσεις να την κατεβάσεις ή να κόψεις σιγά σιγά κι αυτό. Όλα γίνονται μόνα τους, αν τα πιέσεις όμως θα ανάψεις τσιγάρο.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ!

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2407 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 20:09 »
Χαιρετώ την ομήγυρη!

Μια ερωτησούλα στα γρήγορα: Γνωστός μου, σχετικά μεγάλης ηλικίας αποφάσισε να ξαναρχίσει το άτμισμα. Το είχε παρατήσει προ εξαμήνου περίπου γιατί συν τοις άλλοις τον παίδευε ο εξοπλισμός του, ξέρετε, κεφαλές, φορτιστές, μπαταρίες και τα συναφή vs περίπτερο και αναπτήρας. Ο κλήρος του "πάρε μου ένα τέτοιο μαραφέτι" πέφτει σε μένα  :))

Λοιπόν έχουμε τα εξής προαπαιτούμενα: Σταθερότητα στην απόδοση, ευκολία στη χρήση/συντήρηση και οικονομία (το δυνατόν) στην απόκτηση. Σκέφτηκα ένα isticκ που το έχω κι'εγώ και είναι απροβλημάτιστο, ως εδώ καλά. Δεν μου έρχεται όμως τι ατμοποιητή να ταιριάξω... Δεν έχω ασχοληθεί εδώ και καιρό με εργοστασιακούς. Σκέφτηκα ένα ναυτίλο. Επειδή όπως καταλαβαίνετε πρέπει να είναι όσο το δυνατόν εύκολη η χρήση, είπα μήπως πάμε σε κάτι στυλ nobacco που είναι franchise και μπορεί να πεταχτεί για ένα ανταλλακτικό που λέει ο λόγος οπουδήποτε. Τί προτείνετε;

Πριν απαντήσετε "σιγά τη δυσκολία να βρει ανταλλακτικά nautilus" σκεφτείτε οτι δεν μιλάμε για κόσμο που κάνει 20+20 χιλιόμετρα να βρει το βαμβάκι που είναι επεξεργασμένο από γιαπωνέζες παρθένες στην κορυφή του όρους φούτζι  :idiot1: αλλά για έναν άνθρωπο που απλά θέλει να μη καπνίζει  :)

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2408 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 21:10 »
επειδη τα ειχε παρατησει προ εξαμηνου συν τοις αλλοις κ λογου εξοπλισμου πυστευω οτι δεν αξιζει να δωσει λεφτα για istick (που δεν ειναι κ φθημος) και ατμοποιητη με 20-30 ευρω.
για μενα καλυτερα μια e-go μπαταρια με 15 ευρω και εναν ατμοποιητη με 10 ευρω κ αν δει οτι ολα καλα,περασει ενα χρονικο διαστημα,του αρεσει κ δεν βαριεται παλι τον εξοπλισμο κτλ τοτε να δωσει χρηματα να παρει κατι καλο να το ευχαριστηθει.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2409 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 21:59 »
μπα... θα παιδευτεί. Δεν είναι κι εντελώς άμαθος. Το στικάκι το θεωρώ must για νέο. Το πλέον εύκολο και ξεγνοιαστο για αρχή (και μέση και τέλος)
Από ατμοποιητή θα συμφωνήσω ότι οι ναυτίλοι είναι ακριβοί και λίγο ντελικάτοι με το γυαλί.
Eνας τζέμινι μινι πακέτο με 5 κεφαλές θα τον βγάλει πολύ καιρό. Μετά με ένα τηλεφώνημα ή μια ηλεκτρονική παραγγελία ανανεώνει το στοκ
Μπορεί επίσης να πάρει έναν aspire k1 με 4-5 bvc κεφαλές και να βολευτεί πάλι για ένα διάστημα.


το θέμα φτηνό ή ακριβό ας το δούμε αλλιώς. Τώρα που καπνίζει, ξοδεύει πόσα; 3 ευρώ τη μέρα; 6; Ενα πακετάκι σαν αυτό είναι τα τσιγάρα 15-20 ημερών, άντε με τα υγρά να φτάσει τα τσιγάρα ενός μήνα αν δεν είναι βαρύς καπνιστής. Καλύτερα έτσι, παρά να ξαναγυρίζει περίπτερο.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2410 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:12 »
Το θέμα ειναι να μπει στο νόημα με κάτι που δεν θα τον δυσκολεψει ώστε να ξενερωσει .Θέλει λίγο ψάξιμο κ κάποιον δυπλα του στις δοκιμες.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2411 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:17 »
το θεμα ειναι να μπει ξανα στο "τρυπακι" του η.τ. χωρις να του κοστισει πολυ γιατι ειχε γυρισμα. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2412 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:52 »
Joyetech eGrip που είναι όλα σε ένα.
Και αν γουστάρει κάποιος να ασχοληθεί με επισκευάσιμους παίρνει την RBA κεφαλή και ξεκινά από εκεί.


Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο πακέτο (vw+clearomizer+δυνατότητα επισκευάσιμου+μικρό μέγεθος) στα 70 και κάτι ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2413 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:55 »
Έχει υποθει οτι δεν είναι για πολλά πολλά ο σιγκεκριμενος "νεοατμιστης" διάβασε τα παραπανω ποστ.

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2414 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:58 »
Γιατί το eGrip είναι δύσκολο????


Ανοίγεις από το πλάι, γεμίζεις, ατμίζεις.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix