vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, manoslykos

Twitter

Alpha by Atmomixani

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 03, 2017, 08:09 »
Πραγματι ειναι απ΄τους αδικημενους ατμο. Τον εχω 1 χρονο τωρα απο ανταλλαγη και ειναι απο τους βασικους μου. Πολυ καλη γευση και τζουρα ρυθμιζομενη συμφωνα με τις προτιμησεις του καθενος μας. Και γω παιζω απο 12-15 w,maximum.
Τυχεροι οσοι προλαβαν και τον πηραν στην προνομιακη τιμη των 59 €. Καλοατμιστοι να ειναι. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2017, 09:51 από ThioVag »

Αποσυνδεδεμένος Billias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 12, 2017, 20:45 »
Γεια σας παιδιά. Υπάρχει περίπτωση να τον βρούμε σε καλή τιμή; Τον βλέπω εδώ και καιρό και ψήνομαι να τον πάρω, αλλά 125 ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 13, 2017, 00:03 »
Πρίν 20 ημέρες περίπου τον είχε σε προσφορά το Replace smoke για 59 ευρώ, αλλά τώρα είναι δύσκολο. Όταν συμπληρώσεις 50 μυνήματα θα μπορείς να δείς τις αγγελίες και ίσως να βρείς σε καλύτερη τιμή, αν και λίγο δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:25 »
@billythekid, καλημέρα. Κάτι είχα προσέξει κι εγώ, αλλά δεν πήρα και χαμπάρι. Μέχρι ν’ ανοιγοκλείσεις τα βλέφαρα είχαν φύγει και τα πλακάκια απ’ το πεζοδρόμιο...  ;D


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:34 »
@ Billias. Εχεις πμ.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:52 »
Πολυ αδικημενος πραγματικά, αυτός μου έχει δωσει την καλύτερη γευση απο όλους τους ατμοποιητες που έχω δοκιμάσει (παιζω παντα χαμηλα βατ, 1.2-1.8 Ωμ., MTL οπότε τετοιους ατμ χρησιμοποιώ)

Το μόνο πρόβλημα που έχω με το συγκεκριμενο και τον χρησιμοποιώ μόνο στο σπιτι μου είναι ότι με το στήσιμο που μου δίνει τη γεύση που θέλω έχω  διαρροές κατα τη μεταφορά του σε τσεπες ακόμη και λίγες κτλ

Τι να φταίει και δεν πηγε καλά? (δεν ξερω και στα σιγουρα βεβαια ότι δεν πουλησε πολύ, μπορεί να τον αγόρασαν "σιωπηλά" πολλοι)  
Δεν μπορω να πω στα σίγουρα, αλλα πιστεύω πως αρνητικά σημεία για τη διαφήμισή του ήταν
α) οχι ιδιαίτερα καλό μαρκετινγκ - λίγα video στο youtube
β) ο (κυρίως) MTL προσανατολισμός του που στο εξωτερικό (δυστυχώς) δεν χαίρει μεγάλης εκτίμησης απο τους περισσότερους reviewers
γ) "ιδιόμορφο" (όχι όμως δυσκολο) στήσιμο, το οποίο είναι πολύ διαφορετικό απο τα συνηθισμένα (και πρπει να δεις πρωτα ένα βιντεο με οδηγίες για να το καταλάβεις)
δ) ιδιόμορφος τρόπος λειτουργίας δηλαδή δεν έχει ρυθμιση ροής υγρου αλλα ανεβαίνει η καμπάνα όπως βιδώνεις αφου κανεις αναπλήρωση
(και κατεβαίνει οταν ξεβιδώνεις για να αναπληρώσιες). Μπορεί να είναι εμπνεσμένο αλλα πιθανώς δεν δημιουργησε "εμπιστοσυνη"
δ) χαμηλό προφιλ εμφανισης (για μενα είναι συν, αφου προτιμώ τις πολύ απλές γραμμες σχεδόν "μηχανουργείου" ) αλλα δεν τραβά το βλέμμα ευκολα
ε) Ηρθε με μια αρκετα υψηλη πλέον για τα πορτοφόλια του κόσμου τιμή (που μπορεί κιαι να την αξίζει, αλλα λεφτά δεν υπάρχουν)  σε περίοδο που οι αγορές έχουν ουτως ή άλλως πτώση
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2017, 12:02 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Billias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 14, 2017, 01:04 »
Όντως είναι δύσκολο να τον βρεις σε τέτοια τιμή. Πάντως από το λίγο που τον δοκίμασα από ένα γνωστό μου άρεσε αρκετά και μου φάνηκε και αρκετά σφιχτή η τζούρα με τις 3 τρύπες ανοιχτές, πράγμα που μου άρεσε.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 14, 2017, 01:20 »
@panos Εάν προσέξεις 1 με 2 μικροπραγματάκια στο στήσιμο δεν θα έχεις ούτε διαρροές ούτε τίποτα άλλο, όπως παράδειγμα στο σημείο που είναι η εγκοπή για να μαζεύει υγρό το βαμβάκι πρέπει το βαμβάκι να είναι λίγο λιγότερο από το υπόλοιπο ντεκ και να μην ακουμπάει σε όλη την εγκοπή. Αυτά τα έμαθα αφού μίλησα με atmomihani οι οποίοι ήταν και πάρα πολύ εξυπηρετικοί για να δώσουν εξηγήσεις για το στήσιμο και τα μυστικά του. Υπομονή θέλει και επιμονή και στο τέλος θα δώσει τρομερή γεύση, έχω πάθει πλάκα ειδικά για την γεύση, και δεν θέλω να κάνω συγκρίσεις, αλλά ρίχνει πολλούς κάτω.
Αυτά τα ολίγα και ναι συμφωνώ έχει ιδιόμορφο σχεδιασμό.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 14, 2017, 08:23 »
@ πανο, συμφωνω για το βαμβακι με αυτα που λεει ο billy απο πανω. Για τις διαρροες που λες, κανε το ιδιο γεμισμα οπως στον eviva, δηλ. βαλε το υγρο σου μεχρι την στρογγυλη πατουρα, πριν το σπειρωμα που βιδωνει το καπακι. Μετα αναποδογυρισε και ανοιξε τον αερα, σφυγγοντας το καπακι, ωστε να φυγει η πιεση του αερα απο μεσα. Εγω αυτο κανω και δεν ειχα ποτε διαρροες. Εχει πραγματι ιδιομορφο σχεδιασμο. Απο γευση ομως και τζουρα σε συγκριση με αλλους, ειναι πολυ ψηλα. 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 14, 2017, 11:15 »
Συμφωνώ απόλυτα αν και εγώ βιδώνω το καπάκι πολύ αργά μέχρι τέρμα και μετά ανοίγω τον αέρα και όλα οκ. Επίσης και  ο τρόπος EVIVA είναι ότι πρέπει ίσως και ο καλύτερος. Πάντως μπορεί να υπάρχουν μερικές δυσκολίες αλλά όταν μάθεις αυτά τα μυστικά σε αποζημιώνει σε σημείο αρκετά υψηλό.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 15, 2017, 10:55 »
Παιδια, δεν εχω διαρροες στο γεμισμα η κατα την ωρα του ατμισματος, αλλα οταν τον μεταφερω σε τσεπες σακκους κτλ και αυτο μετα απο ωρα.


Η γευση του, θα επαναλαβωοτι ειναι αριστη, η καλυτερη απο οσους εχω ατμισει....

Αποσυνδεδεμένος Billias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 16, 2017, 17:41 »
Χρόνια πολλά. Μπορείς να δουλέψεις την αντίσταση με γεμάτο τανκ, αν τον γυρίσεις ανάποδα, ή υπάρχει κίνδυνος να τα κάνεις χάλια;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 16, 2017, 17:50 »
Αυτό είναι ένα μειονέκτημα του alpha,  πρέπει να αδειάσεις το υγρό για να δεις την αντίσταση αλλά από γεύση και ωραία τζούρα με πυκνό ντουμανι είναι όλα τα λεφτά! 

Αποσυνδεδεμένος Billias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 16, 2017, 18:23 »
Ναι σωστά. Δεν το σκέφτηκα ότι δεν γίνεται να ανοιχτεί αν δεν αδειάσει το υγρό. Έχω ακούσει αρκέτα καλά και ανυπομονώ να τον πάρω.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 17, 2018, 20:00 »
ntelos βάλε μια αγγελία ζήτησης καλύτερα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123613 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos