vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, SEB, camber, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3750 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 21:39 »
Αφού φτιάξεις την αντίσταση και βάλεις το βαμβάκι καλύτερα τότε να το κόβεις... μετα να το βρέχεις με υγρό και με ένα κατσαβίδι ή με τη μύτη του μπουκαλιού αναπλήρωσης η με τα δάκτυλα τέλος πάντων να το κολλάς πάνω στο deck ώστε να μην κλείνεις τα αυλάκια. Το φούρνο και την καμινάδα την βάζεις στο τέλος. Αν θες κάνε και αυτό που κάνεις με το κατσαβιδάκι για να σιγουρευτείς ότι δεν κλείνεις τα λούκια...

Αποσυνδεδεμένος panos panos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3751 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 21:44 »
καλοατμιστος...! θα τον ευχαριστηθεις...!
δοκιμασε με 32 συρμα 7-8 σπειρες ανοικτες  3mm διαμετρο και βαμβακι 4mm πλατος σε pads.
στριψε την αντισταση απο αριστερα προς δεξια (βοηθαει στο βιδωμα ) και τοποθετησε τη σε υψος 1,5 mm και 45 μοιρες στο deck ( να σχηματιζει S) , τις ακρες απο το βαμβακι τοποθετησετες  οπως δειχνει στο manual του κατασκευαστη.
 Μετα ρυθμισε το βιδακι του αερα μεχρι να βρεις την καλυτερη αποδοση σε γευση χωρις να σφυριζει. :bye:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3752 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 21:49 »
Το γουργουριτο που ακουσ ειναι απο υπερτροφοδοσια στρειψε μια χαρτοπετσετα και περασετη μέσα στην τρυπα του αερα κανα 2 φωρεσ εωσ να δεισ οτι δεν βγανη υγρο για ναμην των λυνησ  τα 6 mg δεν ειναι αναγκη να τα χαμηλωσησ απλοσ κοντρολαρε σαν αρχη της απανωτεσ τζουρεσ  αν δεισ οτι δεν πιανει τοτε χαμηλωνησ οσο θελεισ εσυ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3753 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 22:09 »
Για σου ρε συντεκνε με τσι πατεντες σου  :sign_oraios:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3754 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 22:20 »
Tzenamo δεν είναι οτι καλυτερο αλλά παρα να άδειαζει υγρά να χαλάει σεταπ τι άλλο να κανει
Πραγματα απλα και καθημερινά που τα αντιμετωπίζουμε όλοι μασ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3755 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:06 »
καλοατμιστος...! θα τον ευχαριστηθεις...!
δοκιμασε με 32 συρμα 7-8 σπειρες ανοικτες  3mm διαμετρο και βαμβακι 4mm πλατος σε pads.
στριψε την αντισταση απο αριστερα προς δεξια (βοηθαει στο βιδωμα ) και τοποθετησε τη σε υψος 1,5 mm και 45 μοιρες στο deck ( να σχηματιζει S) , τις ακρες απο το βαμβακι τοποθετησετες  οπως δειχνει στο manual του κατασκευαστη.
 Μετα ρυθμισε το βιδακι του αερα μεχρι να βρεις την καλυτερη αποδοση σε γευση χωρις να σφυριζει. :bye:

Pads βρηκα μονο coil master (αλλα νομιζω koh gen do ειναι και βαλανε απλα τη μαρκα τους η coul master), αφαιρεσα απο τις δυο πλευρες την πρωτη επιφανεια οπως ειχα δει σε βιντεο το εκοψα στη μεση και μετα το κομματακι κατα μηκος παχος ναι εκει στα 4mm μου εδωσε σωστη γευση.
Αυτο με το σφυριγμα το καταλαβα και ρυθμισα τη βιδα να μην πολυακουγεται ναι :)
Τωρα εχω μονο 0.28 kanthal a1 αλλα θα παρω και αυτο που μου λες να δοκιμασω, παντως η αντισταση ηταν οτι πιο ευκολο δεν με παιδεψε καν με το βαμβακι ζοριζομαι :))
Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3756 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:20 »
Ρίξε μια ματιά στο στήσιμο που προτείνει ο Svoemesto, θα σε βοηθήσει πιστεύω.. :)


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3757 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:41 »
Αυτό το στήσιμο Μάκη νομίζω είναι για φυτίλι με μικρή διάμετρο αντίστασης. Το βαμβάκι είναι πιο πλούσιο και αφράτο και είναι δύσκολο να το στρίψεις έτσι όπως στην φωτό.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3758 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 00:34 »
Αυτό είναι το καλύτερο στήσιμο, γίνετε πολύ εύκολα αν πρώτα περάσεις το βαμβάκι μέσα από την καμπάνα και μετά το κατεβάσεις προς τη βάση.
Το κατεβάζεις περίπου μέχρι τη μέση και το πιέζεις στην άκρη δεξιά να πατήσει στη βάση.
Τώρα ανάλογα το coil αν βλέπεις ότι είναι πολύ το βαμβάκι σου, κόψε λίγο να γίνει πιο λεπτό.
Με το υγρό θα φουσκώσει και θα κλείσει όλο το πάτο της βάσεις μέχρι τα λούκια τροφοδοσίας χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα στην τροφοδοσία αρκεί να μην το πιέσεις στο κέντρο και τα φράξεις.
Δεν έχεις διαρροές που να χοροπηδάς με τον kayfun στη τσέπη  :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3759 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 07:59 »
Αυτό το στήσιμο Μάκη νομίζω είναι για φυτίλι με μικρή διάμετρο αντίστασης. Το βαμβάκι είναι πιο πλούσιο και αφράτο και είναι δύσκολο να το στρίψεις έτσι όπως στην φωτό.
Έχεις δίκιο συνονόματε αλλά για έναν περίεργο λόγο το συγκεκριμένο το καταφέρνω εύκολα σε 2,5mm πυρήνα με το muji (νομίζω ότι πήρες κι εσύ απ'αυτό; ) μιας και καταφέρνει να πάρει εύκολα το σχήμα που φαίνεται στη φωτο. Με το kgd συμφωνώ ότι δεν γίνεται τόσο εύκολα στον ίδιο πυρήνα, εκεί όντως χρειάζεται άλλη μέθοδος για την τοποθέτησή του, εκτός βέβαια κι αν γίνει 2mm το coil, ο kayfun λειτουργεί άψογα και έτσι εξάλλου.

Περισσότερο πάντως έβαλα τη φωτο για να καταλάβει καλύτερα ο φίλος αυτό που του περιέγραψαν οι υπόλοιποι, βοηθάει να μπει στο νόημα της τοποθέτησης του βαμβακιού του. ;)

Θα τον "βρει" πάντως μετά από 5-6 στησίματα, δεν υπάρχει περίπτωση. :)

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3760 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 09:24 »
Αυτο προσπαθησα εξ αρχης αλλα δεν εδειχνε το βαμβακι να παιρνει ευκολα τετοιο σχημα.
Δυο ερωτησεις εχω μονο για να μην χασω την μπαλα και μην σας πρηζω:
1) το βαμβακι ποτε το αλλαζω ? Θα παρω καμενο αρα θελει αλλαγη ? υπαρχει κατι αλλο που θα με κανει να το καταλαβω?Η το αλλαζω προληπτικα καθε 5-6 ημερες?


2)Την αντισταση ποτε την αλλαζω? Υπαρχει καποιο σημαδι οτι θελει αλλαγη η καθε 10-15 ημερες κανω παλι στησιμο με νεα?


Ευχαριστω !!!


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3761 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 09:34 »
Η άποψή μου είναι αλλαγή και των δύο (βαμβάκι-αντίσταση) μετά από 15-20ml υγρού το πολύ. Δηλαδή με μια μέση ημερήσια κατανάλωση υγρού, αλλαγή κάθε τρεις ημέρες το πολύ! Αν τ΄αφήσεις, δεν θα πάρεις καμμένο αλλά αλλοιώνεται η γεύση....

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3762 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 09:53 »
Καλα δεν κανω τοσο πολυ στις 3 ημερες, θελω καμια εβδομαδα για 20ml.Αρα οκ θα το αλλαζω οπως ειπες μολις μου τελειωνει το μπουκαλακι οπως εκανα και με τις εργοστασιακες καθε 20ml αλλαζα κεφαλη :)
Βεβαια συνεχιζει να με ζαλιζει δεν το ευχαριστιεμαι και σπαζομαι με τοσο ωραια γευση, μαλλον η νικοτινη θα ειναι απλα μου φαινεται περιεργο με τον mini nautilo δεν ειχα θεμα ατμιζα καργα με τον kayfun κανω λιγες τζουρες και με στελνει αδιαβαστο  :hmmm: .
Και οχι τπτ αλλο εινια το υγρο 0.6 δεν βγαζει 0.3 η εταιρια και ειχα δοκιμασει καμια 30αρια για να καταληξω σε αυτο ολα τα αλλα δεν μου αρεσαν οποτε ισως παω σε μηδενικο να δοκιμασω δεν ξερω ποια εινια η γνωμη σας για αυτο το θεμα .ειναι 50-50 αν παιζει ρολο 0.6 , υπαρχει αραγε τροπος να μειωσω την νικοτινη? Αν παρω μηδενικο και βαζω μισο μισο θα μειωθει η θα γινει χαλια?




Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3763 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 09:59 »
denial σωστα το είπεσ δεν κάνεις λάθος αν πάρεισ ενα 20 Μέλο μηδενικό και το ρήξης όλο μέσα στο 20μελο των 6mg θα κατέβη στα 3mg χωρίς να χάσεις σε γεύση

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3764 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 10:14 »
Αυτο θα κανω λοιπον σε πρωτη φαση γιατι με σκιζει το 0.6 στον kayfun ζαλιζομαι λες και εχω κανει 10 τσιγαρα το ενα μετα το αλλο :)
Ευχαριστω !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 60 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro