vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 4 χρήστες
dvelev, manoslykos, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3150 στις: Ιουλίου 30, 2015, 20:47 »
Γέμισμα μόλις γεμίσει το πλαστικό τανκ όπως τον κρατάς ανάποδα, μέχρι εκεί που το βλέπεις να γεμίζει δηλαδή. Μη βάζεις παραπάνω (αν και χωράει ) γιατί κάτι παίζει με την υποπίεση εκεί μέσα και το πιθανότερο θα είναι να βλέπεις λίγο υγρό από την τρύπα εισαγωγής αέρα μετά. ;)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3151 στις: Αυγούστου 01, 2015, 11:34 »
Σημερα εστησα και το νεο μου αποκτημα lite plus με 30αρι συρμα στα 1,7 Ω,ο ατμοποιητης ειναι απροβληματιστος,λειτουργει τελεια,εχει χτυπημα και γευση που δεν θα αφησει δυσαρεστημενο καποιον που θα τον παρει,το μονο που παρατηρησα ειναι οτι σφυριζει κατα το ατμισμα αλλα παραβλεπεται το φαινομενο για αυτα που σου δινει,ευκολος στο στησιμο και απλος.

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3152 στις: Αυγούστου 01, 2015, 12:35 »
Το σφύριγμα φίλε pngtszs μου το εκανε και εμένα αλλά διορθώνεται ευθηγραμίζωντας τη βίδα του πόλου με την τρύπα του αέρα, θέλει λίγο προσπάθεια μέχρι να βρείς το σωστό σημείο , εγω εχω βάλει σημάδι την εγκωπή της βίδας του πόλου να πέφτει ανάμεσα στο 1 και το 4 της ημερομηνίας 2014, πάντως με ψαξίμο θα βρείς τη σωστή θέση, καλοάτμιστος.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3153 στις: Αυγούστου 01, 2015, 13:15 »
Πρεπει να τον αδειασω δηλ για να το κανω αυτο; να τον λυσω ολο;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3154 στις: Αυγούστου 01, 2015, 13:40 »
Το σφύριγμα φίλε pngtszs μου το εκανε και εμένα αλλά διορθώνεται ευθηγραμίζωντας τη βίδα του πόλου με την τρύπα του αέρα, θέλει λίγο προσπάθεια μέχρι να βρείς το σωστό σημείο , εγω εχω βάλει σημάδι την εγκωπή της βίδας του πόλου να πέφτει ανάμεσα στο 1 και το 4 της ημερομηνίας 2014, πάντως με ψαξίμο θα βρείς τη σωστή θέση, καλοάτμιστος.


Φλε μου ειμαι κατοχοσ του Kayfun Lite Plus (new drip) τωρα  προσφατα..    των ελυσα των εκανα βιδεσ που λεμε των επλυνα καλλα των ξαναβιδωσα αλλα σφυριγματα δεν ειχα τωρα σε αυτο που λεσ με τη βιδα του πολου εχω καπια απορια πωσ τη γυρνασ στο σημειο που λεσ οταν πρεπη να σφυξη πολλυ καλλα πανω στο σωμα για να μην πεζη ο πολοσ  που συκραταη το βιδαλακη που βιδωνησ την αντισταση και να ειναι κεντραρισμενη με την τρυπα τησ βασησ

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3155 στις: Αυγούστου 01, 2015, 14:39 »
Παιδιά λίγο τη βοήθειά σας... kfl+ βγάζει κατα διαστήματα καμένο. σε κάποια φάση καμένο έντονο...μ "έπνιξε". Λύσιμο όλα, πλύσιμο, ξαναστήσιμο. Το σύρμα ήτανε φρέσκο, το ίδιο και το βαμβάκι. Watt 8με11 όπως πάντα με R 1.2-1.8Ω. Το insulator δεν έχει κάποια ιδιαίτερα σημάδια φθοράς πέρα από κάποια μάκα στο κάτω που καθαρίστηκε.

Αν και υποψιάζομαι ότι ίσως είναι το insulator, εδώ που είμαι (Λεμεσό Κύπρο) δυστυχώς κανένα μαγαζί δεν έχει insulator kit. Καμιά ιδέα-τρικ μπας και τη γλιτώσουμε ?  :wall:

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3156 στις: Αυγούστου 01, 2015, 14:50 »
Πρεπει να τον αδειασω δηλ για να το κανω αυτο; να τον λυσω ολο;

ναι φίλε μου θα πρέπει να τον αδειάσεις, μέχρι να βρείς το σημείο μετά τελειώνεις.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3157 στις: Αυγούστου 01, 2015, 14:52 »

Παιδιά λίγο τη βοήθειά σας... kfl+ βγάζει κατα διαστήματα καμένο. σε κάποια φάση καμένο έντονο...μ "έπνιξε". Λύσιμο όλα, πλύσιμο, ξαναστήσιμο. Το σύρμα ήτανε φρέσκο, το ίδιο και το βαμβάκι. Watt 8με11 όπως πάντα με R 1.2-1.8Ω. Το insulator δεν έχει κάποια ιδιαίτερα σημάδια φθοράς πέρα από κάποια μάκα στο κάτω που καθαρίστηκε.

Αν και υποψιάζομαι ότι ίσως είναι το insulator, εδώ που είμαι (Λεμεσό Κύπρο) δυστυχώς κανένα μαγαζί δεν έχει insulator kit. Καμιά ιδέα-τρικ μπας και τη γλιτώσουμε ?  :wall:

Τα insulators στον γνήσιο που έχω και γω, 4 μήνες τώρα με καθημερινή χρήση δεν πάθανε τίποτα.
Είναι σαν καινούργια.
Εκτός αν τον δούλεψες παρατεταμένα σε πολλά Watts και ζορίστηκε.
Αυτό μπορείς να το ελέγξεις βγάζοντάς τα με προσοχή.
Πάντως για να παίρνεις καμένο με τοσο λίγα Watts, το βλέπω από υποτροφοδοσία του βαμβακιού.  :hmmm:
Αν χρησιμοποιείς σκέτη VG μήπως είναι πολύ πηχτή και δυσκολεύεται να μπει από τα κανάλια στο ντεκ για να διαβρέξει το βαμβάκι. ;)
Αραίωσε λίγο το υγρό σου και το βαμβάκι μην το στριμώχνεις μέσα στο ντεκ, ούτε στην αντίσταση να είναι πολύ σφιχτά. Το βαμβάκι πρέπει να ακουμπάει χαλαρά κάτω και να μην κλείνει τα κανάλια του υγρού. Επίσης διάμετρος του πηνίου - αντίστασης να είναι 2,5mm, όχι λιγότερο, γιατί και γω με 2mm διάμετρο σπείρας είχα λίγα θεματάκια.
 Εκτός αν εννοείς βέβαια καμένο όχι από βαμβάκι αλλά από πλαστικό (πλαστικίλα), οπότε μάλλον είναι τα insulators.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2015, 15:00 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3158 στις: Αυγούστου 01, 2015, 15:18 »
Το στήσιμο είναι σωστό. 8 μήνες δεν είχα τπτ σοβαρά θέματα. Τα υγρά είναι 50-50 αν και η βάση mule είναι όντως πιο παχύρευστη. Ήδη έκοψα πολύ κοντά το βαμβάκι μήπως και δεν βρεχότανε σωστά. Αν και το βαμβάκι δεν ήτανε καμένο-μαυρισμένο.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3159 στις: Αυγούστου 01, 2015, 16:19 »
Εφόσον το βαμβάκι δεν είναι καμένο-μαυρισμένο τότε το πρόβλημα μπορεί και να προέρχεται από τα insulators. Καλό θα ήτανε επίσης να κάνεις ένα καλό καθαρισμα του ατμοποιητή ώστε να φύγουν τυχόν βρωμίές που μπορεί επίσης να δημιουργούν τέτοιο πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3160 στις: Αυγούστου 01, 2015, 16:36 »
 Να τσεκάρεις και να ξεπλύνεις-φυσηξεις καλά και τις τρύπες του άερα, το παραμικρό υπόλειμα εκεί περνάει απευθείας στην γεύση. Προχθές που είχα καθαρίσει την βάση ενώ την είχα ξεπλύνει πολύ καλά ξέχασα να φυσήξω για να φύγει το υπολειπόμενο νερό που είχε μείνει στην τρύπα του αέρα, αποτέλεσμα όταν στέγνωσε και τον έστησα να παίρνω γεύση σαπουνιού (υγρό πιατων)  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3161 στις: Αυγούστου 01, 2015, 17:20 »
ναι φίλε μου θα πρέπει να τον αδειάσεις, μέχρι να βρείς το σημείο μετά τελειώνεις.
Μολις τελειωσει το υγρο θα δοκιμασω,ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3162 στις: Αυγούστου 02, 2015, 05:47 »
Παιδια να ρωτησω οσους ξερουν...το πιο εντονο "χτυπημα" στον Kayfun L+ απο το ενα στησιμο στο αλλο που μπορει να οφειλεται? (το ενα στησιμο ηταν με kanthal 0.30 στα 1.5ohm και το αλλο που ειχε πιο εντονο χτυπημα ειναι στα 1.9 ohm παλι με το ιδιο συρμα..εννοειτε με το ιδιο υγρο)

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3163 στις: Αυγούστου 02, 2015, 10:12 »
Στο ύψος που έχεις τοποθετήσει την αντίσταση? Λέω εγώ τώρα.... Δεν έχω KL+ οπότε δεν είμαι κατάλληλος να απαντήσω....

Sent from my OnePlus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3164 στις: Αυγούστου 02, 2015, 10:54 »
Μεγάλο ρόλο παίζει και η ένταση (Watt) που ατμίζεις. Μήπως ανέβασες τα Watt και είχες πιο έντονο χτύπημα;  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix