vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, amdnikos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1890 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 23:51 »
Η γνώμη μου είναι ότι δεν έχει κατανοηθεί αυτό που λέει ο Τρύφωνας ή τουλάχιστον για να το διατυπώσω αλλιώς, είναι δύο διαφορετικά μεταξύ τους πράγματα.
Με το κάψιμο πριν το τύλιγμα εξαφανίζεται ή τουλάχιστον μειώνεται το "τένσιον" του σύρματος, δηλ. η ιδιότητά του να επαναφέρει σε κάθε προσπάθεια τυλίγματος.
Με το dry burn όντας τυλιγμένο, απλώς βοηθούμε την συγκόλληση των σπειρών μεταξύ τους.
Ούτε και εγώ το κάνω συνέχεια αλλά άσκοπο δεν είναι.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1891 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 23:56 »
Εμείς που δεν κάνουμε micro αλλά κανονικό coil έχουμε κάποιο πλεονέκτημα αν κάψουμε το σύρμα πριν το στρίψιμο;


ναι, δεν έχεις και μεταλλίλα :yes:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1892 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 23:59 »
Αλλο αυτο
εγω ειδα το τυπο να καιει την αντισταση και να τη κολλαει ενω την εχει κατω απο το ντεκ, αυτο εννουσα ασκοπο
το καψιμο του συρματος εχει διαφορετικη εννοια

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1893 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 02:01 »
καλη σπερα εχω τον kayfun lite plus και εδω και τρεισ μερες εχω κανει τουλαχιστον 5 στησηματα και σε ολα εχω το εξης προβλημα μολισ παταω να ατμησω κανει τσαφ και πετα μια σταγονα υγρο απο το επιστομειο και μετα ατμιζη κανωνικα χωρις κανενα προβλημα .   ατμηζω σε μηχανικο αλεσ οι αντιστασεισ ειναι γυρο στο 1 ωμ με βαμβακι.


Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι'εγώ εδώ και λίγες μέρες που δοκιμάζω απλές αντιστάσεις... :(
Αν γνωρίζει κάποιος έμπειρος ας μας δώσει τα φώτα του...  8)
Σε μένα το κάνει και με αραιές και με σχεδόν κολλητές σπείρες.. και με αεράτο βαμβάκι και "ζόρικα" περασμένο, και χαμηλά και ψηλά την αντίσταση...  :hmmm:
Πειραματίστηκα αλλά δεν...  :wall:
Το υγρό που χρησιμοποιώ είναι diy 50/50 της ατμος με άρωμα vamp vape...


υγ: Θα του σετάρω ένα μικροκόλι αύριο να στρώσει χαρακτήρα μου φαίνεται... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος stiv

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1894 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 06:20 »
μου το κανει με ολα τα υγρα μπεμπεκα ,liqua και βαση 50  50 .και με mc, κανωνικη αντισταση και με το πλακε συρμα.Δεν μπορω να καταλαβω τι κανωλαθως..


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1895 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 10:17 »
Αυτο με το σκασιμο κατα το πρωτο πατημα σε παγωμενη αντισταση το κανει γιατι εχει μαζευτει αρκετο υγρο στο coil
κι επειδη δεν μπορει να το ατμοποιησει ολο, το "πετα" με αυτον τον τροπο.
Οσες φορες μου εχει εμφανιστει ειναι γιατι δεν εχω τοποθετησει αρκετο βαμβακι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1896 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 10:35 »
Συνήθως το σκάσιμο οφείλεται σε υπερβολική περιεκτικότητα νερού στη βάση ή το υγρό. Από χρήστες βάσεων Atmos έχει αναφερθεί ξανά το θέμα. Στα Liqua δεν το έχω παρατηρήσει προσωπικά ενώ σε κάποια υγρά της Ecig ήταν τακτικό φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1897 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 10:37 »
Εγώ στα υγρά που φτιάχνω, αραιώνω την VG με PG αντί για wfi γιατί δεν μου κάθεται καλά η αραίωση με νερό και μου δίνει μια υγρασία στο στόμα που δεν μου αρέσει.
Φυσικά στα έτοιμα υγρά / βάσεις δεν έχεις επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1898 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 13:33 »
Δεν νομίζω να φταίει το βαμβάκι. Το έχω δοκιμάσει και με αρκετό...
Μάλλον αυτό με το νερό μου φαίνεται πιο πιθανή αιτία.
Θα δοκιμάσω και με άλλο υγρό να δω τι γίνεται!
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!

Αποσυνδεδεμένος stiv

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1899 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 15:07 »
Ευχαριστο για τις συμβουλες παιδια.Αυτο με το νερο  στο αερομα δεν το ειχα σκευτη καθολου  :eyesplash: .
Επειδη σκευτομαι να αλλαξω βαση και να περνω την τραντισιοναλ τησ φλαιβορ αρτ εχει παρατηριθει κατι τετοιο σχετικα με αυτη.


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1900 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 20:44 »
Το ύψος της αντίστασης είναι πάνω κάτω το ίδιο και στους δύο.  Η μόνη διαφορά που έχουν είναι η ευθυγράμιση της τρύπας αυτής.  Στον v1 δεν είναι ευθεία, η τρύπα είναι στο "in" από το "Designed in Russia" ενώ στον v2 είναι ευθεία.  Θεωρώ λοιπόν ότι μάλλον αυτό είναι αλλά θα σιγουρευτώ όταν το δοκιμάσω.Αν δεν γίνει τίποτα θα δοκιμάσω και το σφουγγάρι μέσα στην τρύπα που είδα στο youtube μήπως κάνει τίποτα.  :dontknow:

Λοιπόν, σήμερα αποφάσισα να του στήσω αντίσταση και με την ευκαιρία έσφιξα την κάτω βίδα για να δω αν θα λυθεί το θέμα με το σφύριγμα.  Όντως το σφύριγμα εξαφανίστηκε και δεν νομίζω ότι άλλαξε κάτι στην ποσότητα αερα.  Άρα όποιος έχει το πρόβλημα με το σφύριγμα ας δοκιμάσει αυτό που πρότεινε ο φίλος Varaderum

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1901 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 07:57 »
Καλημέρα :)
Να ρωτήσω κάτι. Χρησιμοποιώ Kayfun Lite Plus και DID Genesis με Mesh.
Το ίδιο υγρό στο mesh έχει πολύ καλύτερη γεύση σε σχέση με τον Kayfun.
Υποθέτω ότι φταίει το βαμβάκι, σωστά?
Χρησιμοποιώ οργανικό Nakamichi σε σακουλάκι που έχει πλακέ λωρίδες και όχι Cotton Balls.
Μήπως γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να κερδίσω σε γεύση?
Και στους δύο ατμοποιητές χρησιμοποιώ Microcoil με σύρμα Kanthal 0,28.
Σας ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1902 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 08:27 »
Καλημερα. Μηπως γνωριζει καποιος γιατι με το nano kit οταν το γυριζω αναποδα για γεμισμα μου τρεχει υγρο απο το top cap?(απο την τρυπα που μπαινει το drip tip)  Ενω με το standard body ολα οκ. Μιλαμε για το lite plus.

Oring υπαρχει κανονικα στο topcap. :confused1:

Eυχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1903 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 08:30 »


Η προφανής λύση είναι να στήσεις τον κάυφουν με μες, γιατί σαν τη γεύση του μες δεν υπάρχει.

Με το βαμβάκι τώρα μπορείς να κάνεις μία φωλιά γύρω από την αντίσταση και να τη σηκώσεις όσο πάει πιο ψηλά για να μεγιστοποιήσεις τα αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1904 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 09:05 »

Καλή ιδέα!!! :)
Θα το δοκιμάσω σύντομα!
Βρήκα και αυτό



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Και αυτό επίσης πολύ έξυπνο!

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2014, 09:12 από polygrafos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro