vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 8 χρήστες
dvelev, manoslykos, tibolaso, Buliwyf, Milarepa, bloodlessz, lemon78, Geraki

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 23:23 »
Δεν τα κατάφερα δεν τα κατάφερα. Λέτε να φταίει το σύρμα ρε παιδιά; κ απο την άλλη να υπαρχουν τόσο μάπα σύρματα; πέρασα κ το σύρμα από κάτω μεριά μακρινα-κοντινα βαμβάκι αλλά τίποτα. Έλεος

στάλθηκε μέσω tapatalk
δεν πρεπει να υπαρχει κατι αλλο... εξαντλησες ολες τις πιθανες εκδοχες (εκτος απο το να δοκιμασεις φυτιλι).

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 23:53 »
Δεν ξέρω αν αυτή ειναι η περίπτωση σου αλλά εγώ την εχω πατήσει με το Kanthal, μου έφερνε μια περίεργη γεύση που δεν συνηθιζόταν με τιποτα.
Προτείνω να δοκιμάσεις με NiCr γιατί η περιγραφή που δίνεις κάτι μου θυμίζει ;)
Δεν τα κατάφερα δεν τα κατάφερα. Λέτε να φταίει το σύρμα ρε παιδιά; κ απο την άλλη να υπαρχουν τόσο μάπα σύρματα; πέρασα κ το σύρμα από κάτω μεριά μακρινα-κοντινα βαμβάκι αλλά τίποτα. Έλεος

στάλθηκε μέσω tapatalk

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:01 »
Δεν τα κατάφερα δεν τα κατάφερα. Λέτε να φταίει το σύρμα ρε παιδιά; κ απο την άλλη να υπαρχουν τόσο μάπα σύρματα; πέρασα κ το σύρμα από κάτω μεριά μακρινα-κοντινα βαμβάκι αλλά τίποτα. Έλεος

στάλθηκε μέσω tapatalk


Άσε τα δύσκολα, και πιάσε τα απλά!!!!!!
Αυτό που λέει ο drum και ο spyrosG μαζί.


Τί αντίσταση είπες οτι βγάζεις? (σε Ω)
Μήπως απλά τον ζεσταίνεις πολύ στα μέταλλα με αυτή την αντίσταση και σου πνίγει τη γεύση?
Λέω ... :dontknow:
Σε τί βολτ τον δουλεύεις?



Και εμένα μου έχει τύχει πάντως κάνθαλ που πήγε στον κάλαθο μιας και μου έβγαζε χάλια γεύση.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:02 »
Ευχαριστω Γιαννη, εννοειται για τον lite plus λεω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:06 »
Δεν τα κατάφερα δεν τα κατάφερα. Λέτε να φταίει το σύρμα ρε παιδιά; κ απο την άλλη να υπαρχουν τόσο μάπα σύρματα; πέρασα κ το σύρμα από κάτω μεριά μακρινα-κοντινα βαμβάκι αλλά τίποτα. Έλεος

στάλθηκε μέσω tapatalk


Κανε μια μαγκια και βρασε τα μεταλλικα μερη με γαλα και μετα πλυντον με σαπουνι για πιατα, εαν το εχεις κανει, ξανακαντο, δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο απο καλο βρασιμο-πλυσιμο  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:30 »
ειχα ξανα γραψει οτι κ εγω οταν πηρα το καιφουνι (απο Ελλαδα)  ηθελε πολυ ...μα παρα πολυ πλυσιμο  , ελεγξε να μην εχει καθολου μαυριλες ..και πλησυμο μεσα  στον πολο με μπουκαλακι ....  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:38 »
ειχα ξανα γραψει οτι κ εγω οταν πηρα το καιφουνι (απο Ελλαδα)  .....
Απο Ελλάδα? :o  Απο πού?

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:40 »
οχι original . clone

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:45 »
Α, ok..Γιατί εδώ είναι το νήμα του γνήσιου όμως και οι ατμοποιητές δεν είναι και ακριβώς ίδιοι.


Με λίγα λόγια υπάρχει νήμα για τους κλώνους και εδώ για τον πρωτότυπο ;)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:48 »
Μη μπερδευομαστε ομως, ενω οι περισσοτεροι κινεζικοι κλωνοι εχιυν καταλοιπα μηχανολαδιου, ο πρωτοτυπος απο οσους εχω ακουσει ερχεται πεντακαθαρος, το πλυσιμο ειναι προληπτικο.

Παρ ολα αυτα ποτε δεν ξερεις, οπως λεει ο φιλος πιο πανω καντου ενα πλυσιμο ακομα.
Και δοκιμασε με γνωστα σου δοκιμασμενα συρματα φυτιλια - να αποκλεισουμε το ενδεχομενο να εχει κατι ο ατμο που μυριζει. Μετα, το σεταπ το βρισκουμε.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:51 »
..γιατι οι original ερχονται αποστειρωμενοι ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 00:55 »
Ερχονται πεντακαθαροι χωρις λαδιλες και αλλες μυρωδιες. Το πλυσιμο ειναι προληπτικο. Καλο ειναι γενικα οταν αναφερομαστε σε κλωνο καποιου προιοντος, να το αναφερουμε οτι ειναι κλωνος, ποσο μαλλον οταν ειναι σε συνδυασμο με προβλημα, που μπορει να νομισει ο αναγνωστης οτι το εχει και το πρωτοτυπο.  :)

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 05:17 »
capable βάλε λίγο βαμβάκι πάνω από τις βίδες και είναι δεδομένο ότι θα σταματήσει αυτή η άσχημη γεύση που έχεις.... Προσπάθησε να προσομοιώσεις το nest... Ο λόγος που σου γίνεται ότι σου γίνεται είναι γιατί οι ουρές από το σύρμα μένουν εκτεθειμένες χωρίς να τροφοδοτούνται μέσω κάποιου είδους τροφοδοτικού και γι αυτό χαλάνε τη γεύση... Καλά έχεις στημένο το βαμβάκι αλλά απλά δεν έχεις βάλει πάνω από τις βίδες....

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 09:02 »
Θα το δοκιμασω κ αυτό. Αλλά σκέφτομαι να αλλάξω σύρμα. Έχετε να προτείνεται κάποιο εγγυημένο απο εξωτερικο; Αγγλία η Γερμανία; βρίσκομαι Γερμανία κ μου είναι ευκολότερο.

στάλθηκε μέσω tapatalk


Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 12:48 »
Ελλάδα από όσο ξέρω δεν τον έχει κάποιο κατάστημα.

Πάρε τον Plus με air flow ο Lite σκέτος δεν έχει και είναι και το πιο παλιό μοντέλο

http://www.intaste.de/Rebuildable-Atomizer/SvoeMesto/Kayfun-Lite-plus::2196.html

http://www.svoemesto.de/kayfun-lite-plus-14/kayfun-lite-plus.html

http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/SM-KF-LITE-PLUS

Το πιο ακριβό το τελευταίο  :)
σημερα (8/1/14) ο πιο οικονομικος με μεταφορικα ειναι το τελευταιο λινκ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix