vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, dkostas, manoslykos, Jorge, TasMan, gigelis78

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1470 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:10 »
καλημερα,εχει καποιος τον kryten rda να πει γνωμες και αν γινεται πως ειναι ο αερας συγκριτικα με τον dead rabbit?
Ax Τάσο μου πονεμένη ιστορία ο συγκεκριμένος.Τον είχα πάρει με το που πρωτοβγήκε γνήσιο επειδή είχα λατρέψει τον Hadaly και τον θεωρώ μια απο τις χειρότερες αγορές που έχω κάνει .
Πολύ κακό airflow(σφυράει πολύ εύκολα),υποτονική γεύση,ανέβαζε πολύ εύκολα  θερμοκρασία και τα clams του δεν με βόλεψαν ποτέ.Γενικά δεν περπάτησε καθόλου ο συγκεκριμένος άτμο...

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1471 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:15 »
[member=17746]paloukaros[/member] καταλαβα....και εγω καπως ετσι το σκεφτομουνα αλλα τελικα με αυτα που λες αστο καλυτερα και παμε για αλλα,χιλια ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1472 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:22 »


Καλημέρα Γιώργο... Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ. Σε τόσες μικρές διαφορές ρευμάτων προσαρμόζω και αναλόγως το στήσιμο μου!
Ας το αποδείξουν αυτοί που το υποστηρίζουν....

Βασίλη επέστρεψε μου να πω ότι δεν έχει τόσο να κάνει με την προσαρμογή του στησίματος, ένα δυνατό mod θα παίξει δυνατά σε περισσότερα στησίματα ενώ το αδύναμο θα σε αναγκάσει να "προσαρμόσεις" ώστε να αποδώσει το ίδιο mod, τα μέγιστα δυνατά που εκείνο μπορεί. Σε αυτήν την "προσαρμοσμένη" κατάσταση όμως το "δυνατό" ούτως ή άλλως θα απογειώσει καλύτερα! Όχι;

Όσον αφορά τις "αποδείξεις" δεν είναι κάτι που αφορά εμένα προσωπικά, αναφέρθηκα απλώς σε ένα μεμονωμένο περιστατικό ταυτόχρονης σύγκρισης (με όσο το δυνατόν ίδιες παραμέτρους ) που απλώς έτυχε να διαπιστώσουν κι άλλοι, την ίδια ακριβώς στιγμή.

Δεν έχω κανένα όφελος σε ότι κι αν αποδειχτεί, είπα απλώς αυτό που είδα, αυτό που αισθάνθηκα - όπως μπορεί ο ανθρώπινος οργανισμός να αντιληφθεί τουλάχιστον. Αυτό δεν το κάνουμε εδώ; Χρειάζονται αποδείξεις για το οτιδήποτε; Αν απαιτούνται be my guest όσοι έχετε τη δυνατότητα, με χαρά παρακολουθώ. Σε κάθε περίπτωση δεν θα αναιρούσα αυτό που αισθάνθηκα τότε. :)


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1473 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:26 »
 Κοίτα τον Bonza της Vandy Vape  [member=14865]t@sos[/member] .Πολύ ωραίος RDA που βγήκε πρόσφατα.Το airflow του είναι λίγο πιο τραχύ...σαν Goon αλλά αξίζει και είναι και φθηνός

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1474 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:29 »
ναι τον ειχα σαν σκεψη,θα δουμε γιατι τον εχει ενας φιλος οποτε θα παω να τον τσιμπησω να τον τεσταρω

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1475 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 11:35 »
Ενα tip για τον Bonza...
Oι αντιστάσεις όσο πιο κοντά μπορείς στο airflow και πάνω απο την μεσαία γραμμή με τις τρύπες :thumpup:

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1476 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:00 »
Επομενο θέμα. Serpent BF. Αγοράζουμε? Ειναι και σε εξαιρετικη τιμή....
Επανέρχομαι γιατί πράγματι η τιμή είναι πολύ καλή.
Αυτόν τον Pulse τον bonza ή δεύτερο λαγό?


Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1477 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:07 »
Ribot και εγώ την ίδια αίσθηση είχα ότι το Spooky  έχει ελαφρώς καλύτερα ρεύματα. Δεν μπορώ όμως να το προτείνω σε καποιον μόνο και μόνο γι' αυτά. Γιατί σε όλα τα υπόλοιπα είναι στην βάση!
Θα κάνω μισή η μία σπείρα λιγότερη και τελείωσα. Λένε όλοι για το Pulse (υπόψιν ότι το έχω) και για τις 20700 μπαταρίες (I joy την καλή με τις 5 τρυπούλες)..... Εεεε αφού είναι απαράδεκτο σε ρεύματα και διάρκεια μπαταρίας, τι να πω ότι είναι καλό?
Τώρα τα μηχανικά δεν παουν να έχουν το κάθε ένα τις ιδιομορφίες τους.
Βάζεις τα συν και τα πλην και ανάλογα τι θες παίρνεις.

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1478 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:08 »
Λαγό έχεις ήδη
Ο pulse 24 μοιάζει στον Λαγό
Ο Bonza goonoφέρνει
Αποψή μου να πάρεις και κάτι άλλο να δοκιμάσεις εκτός του φανταστικού λαγού
Serpent δεν έχω δει καν μπροστά μου :dontknow:

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1479 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:11 »
Θα πάρω λοιπόν τον wasp που εκθειάζεται από πολλούς.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1480 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:17 »
Επανέρχομαι γιατί πράγματι η τιμή είναι πολύ καλή.
Αυτόν τον Pulse τον bonza ή δεύτερο λαγό?
Αν είσαι μεταξύ αυτών των 3, πάρε τον Drop και καθάρισες. 
Ποιο ομαλό airflow, αρκετά βαθύ deck, κλείδωμα.
Κατά τη γνώμη μου ο Bonza είναι ποιό όμορφος από όλους αλλά ο drop έχει όλα τα άλλα....

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1481 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:25 »
Σχώρα με πατριώτη, αλλά όταν λες Drop..? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1482 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:28 »
Αυτός που σου πεφτει κάτω όταν πάς να τον στήσεις...


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1483 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:41 »
Ribot και εγώ την ίδια αίσθηση είχα ότι το Spooky  έχει ελαφρώς καλύτερα ρεύματα. Δεν μπορώ όμως να το προτείνω σε καποιον μόνο και μόνο γι' αυτά. Γιατί σε όλα τα υπόλοιπα είναι στην βάση!
Μάλλον στον Μάκη απευθύνεσαι γιατί εγώ δεν ενεπλάκην στις συγκρίσεις. Αυτό που κατάλαβα πάντως από τα γραφόμενα είναι ότι δεν αμφισβήτησε κανείς την υπεροχή του garage στη συνολική ποιότητα κατασκευής/φινίρισμα, απλώς είπαν ότι το spooky υπερέχει ξεκάθαρα στο ρεύμα και άρα αν κάποιος επιλέγει με βάση αυτό κυρίως το κριτήριο, τότε προτείνεται.
Όσο για το pulse όλοι όσοι λένε γι' αυτό το προτείνουν ως αρχικό μοντ εισαγωγής στο squonk, επειδή είναι αξιόλογο και φτηνό για να μην πληρώσει κάποιος ένα σωρό λεφτά για να διαπιστώσει εκ των υστέρων ότι δεν του ταιριάζει το σπορ.
Κι εγώ άλλωστε μόνο ένα pulse έχω, για το σπίτι κυρίως. Για έξω και all day είμαι με tank και mesh, οπότε αν κάποια στιγμή πάρω δεύτερο squonk θα είναι κάτι καλό και μόνο μηχανικό για τον χαβαλέ και τη διασκέδαση.

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1484 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 12:53 »
Α, είπα και εγώ, είναι μέσα στους 3 που έγραψα και δεν τον βλέπω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12779 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos