vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1200 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 20:22 »


Μια μικρη αλλα και σημαντικη διαφορα που ξεχασα να πω ειναι πως το rsq παιρνει 25αρη ντριπερ ενω το vt inbox μεχρι 22μμ ντριπερς.

πχ τωρα του εχωσα για δοκιμη πανω τον μερλιν μινι που ειναι 24αρης και εχει ακομα κανα χιλιοστο κενο ισως και οριακα.

Μια χαρά χωράνε οι 24ρηδες και στο vtinbox βρε συ... Κάπου μπερδεύεσαι

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1201 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 20:24 »
Και εγώ έχω λατρέψει vandy vape.
Δεν έχει σταματημό!!
Μέχρι και τα drip tips πάει να τους πάρει.


Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1202 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 20:33 »
Ωραιος, μαλλον τα μπουρδουκλωσα καπου γιατι θυμομουν σε ενα βιντεακι του geekay που ελεγε οτι το vt inbox κανει μοναχα για 22mm...μαλλον παρανοησα...

Τρομερο το vt... και να σκεφτεις οτι εφτασε ελλαδα και κολησε...ηταν απο τις πρωτεσ "συλληψεις/κατασχεσεις" ... σε μαυρακι ηταν και δωρο μια προσοψη αυτη με το δια... που να πεις τον πονο σου και ποιος να μην σε καταλαβει...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1203 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 20:58 »
Έχει κάποιο συγκλονιστικό προσόν το Squeezer απέναντι στο Pulse, που δεν μπορώ να καταλάβω?

Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ περισσότερο το Pulse.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1204 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 21:16 »
Πήρα ένα καινούριο μπουκαλάκι για το pulse και το έβαλα απάνω. Όμως μου φαίνεται ότι ζουλιεται περισσότερο και μένει εκεί... Μετά κάνει ένα πράφ!!!! επανέρχεται - φουσκώνει και βγάζει μπουρμπουλιθρες. Είναι φυσιολογικό? Το άλλο δεν θυμάμαι να το έκανε...


ΥΓ. Irvis... Ωραίο το κοκκινακι

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1205 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 21:35 »
Tsagod κόψε λίγο το σωληνάκι του υγρού να μην ακουμπάει κάτω στο μπουκάλι γιατί εγκλωβίζει αέρα και στο κάνει αυτό.
Modivin απλά το pulse δεν αναβαθμίζετε όσο το άλλο. Και εμένα σαν ομορφιά και εισαγωγή στο squonk μου αρέσει το pulse για τις ευκολίες που παρέχει συν το customization... Πορτάκια, μπουκαλάκια, σύντομα drip tip κτλ

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1206 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 21:37 »
A δεν έχω σκοπό να κατσαβιδιάσω πολύ. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2017, 21:46 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1207 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 21:59 »
Το σωληνάκι είναι ήδη κομμένο στραβά. Αν εννοείς αυτό..
Όπως και να έχει δεν πρέπει το σωληνάκι να ακουμπάει στον πάτο του μπουκαλιού;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1208 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 22:04 »
Tsagod δεν πρέπει να ακουμπάει το σωληνάκι κάτω στα σιλικονάτα μπουκάλια γιατί κάνει αναρωφηση βρε συ. Κοφτο και άλλο

Modivin pulse

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1209 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 22:16 »
Έχει κάποιο συγκλονιστικό προσόν το Squeezer απέναντι στο Pulse, που δεν μπορώ να καταλάβω?

Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ περισσότερο το Pulse.
Τα υπέρ του Squeezer λοιπόν:

-καλύτερο στο πιάσιμο (υποκειμενικό)
-καλύτερο κουμπί (με κλείδωμα ), θα το λατρέψεις
-αφαιρούμενες λάμες για καθαρισμό, αν μπλέξεις με τέτοιο θα καταλάβεις αμέσως το μεγάλο μειονέκτημα του pulse που η κάτω λάμα ή που δεν βγαίνει, ή που αλλάζει αδόξαστο για να βγει
-καλύτερο πόλο κατ' εμέ και φυσικά η επαφή της λάμας μαζί του, αυτό το "δίχαλο" του pulse που κόβει τα ρεύματα δεν μου εμπνέει αντοχή στον χρόνο
-στη συσκευασία του squeezer θα βρεις παραπάνω ένα ανταλλακτικό μπουκαλάκι πολύ καλής ποιότητας για το mod, συν ένα ακόμα των 30ml για να γεμίζεις το μπουκαλάκι αυτό από πάνω απ' τον πόλο χωρίς να χρειάζεται να αφαιρείς το μικρό που βρίσκεται στα εσώψυχα. Όταν το κάνεις πρώτη φορά θα καταλάβεις και την ευκολία που προσφέρει.
Όχι κάτι που δεν μπορείς να κάνεις και στο pulse, απλώς εδώ θα χρειαστεί να το πληρώσεις έξτρα οπότε καλύψαμε αμέσως την διαφορά στις μεταξύ τους τιμές (40 το pulse, 48 το squeezer ). Το δεύτερο όμως έχει και ανταλλακτικό μπουκαλάκι για "μέσα" στο mod όπως είπα οπότε.. ;)

Και τα δύο δέχονται 20700 μπαταρίες, και τα δύο δέχονται 18650 με αντάπτορα. Αυτός του squeezer όμως είναι σαφέστατα καλύτερος αφού είναι πλαστικός (από το ίδιο υλικό με το σώμα του mod ) και καλύπτει όλη τη 18650 για να τοποθετηθεί μέσα στο mod.

Το squeezer θα πάρεις και με φιλάς μετά. :D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1210 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 22:36 »
Ναι αλλά το pulse είναι πιο τρολλ φάση...
... Πιο γαμάτο επιχείρημα πεθαίνεις

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1211 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 22:56 »
Τo Squeezer έχει στην συσκευασία και έναν κάγκουρα να στο κρατάει όμως?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1212 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 22:59 »
Σε κάθε περίπτωση και τα δύο αξίζουν τα λεφτά τους, δεν σημαίνει πως βγάζω το pulse σκάρτο με τα παραπάνω για να εξηγούμαι. Ούτε δούλεψα ποτέ ένα Pulse για ώρες ώστε να δω συνολική συμπεριφορά. Απλά το squeezer έγινε πανεύκολα ένα all day εργαλείο, χωρίς αμφιβολία δύσκολα πιστεύω ότι θα βρω κάτι που να μου ταιριάξει τόσο πολύ.

Στο vt inbox θα ήθελα μεγαλύτερη αυτονομία και καλύτερο "σύστημα" για τα σκληρά μπουκαλάκια του.
Στο Ram με κούρασε αφόρητα το κουμπί του.
Στο Spooky με εξαντλεί το μπουκαλάκι του (βράχος το άτιμο ) αλλά το έσωσα με μπουκαλάκι του Athena, σίγουρα βρίσκονται κι άλλα εκεί έξω. ;)
Στο Athena με χάλασε λίγο το μεταλλικό του σώμα, κατά τα υπόλοιπα μια χαρά mod ήταν.

Ε στο Squeezer δεν με απασχόλησε τίποτα (το ότι έκατσα κι έφτιαξα λάμες ήταν δικό μου καπρίτσιο αποκλειστικά ) και δεν υπήρξε στιγμή μέσα στη μέρα να πω "ώρα να πιάσω και κανένα ηλεκτρονικό τώρα".

Άψογο για τα λεφτά του, για το μόνο που δεν μπορώ να μιλήσω είναι για το πόσο θα άντεχε στον χρόνο. Για ποιο θα μπορούσαμε βέβαια.

Αλλά αν είναι για τρολλ φάση ας πάρει το Pulse :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1213 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 23:14 »
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το squeezer πρέπει να το πιάσω στα χέρια μου κάποια στιγμή...
Αλλά θα έλεγα ότι με τα καπάκια πίσω μπρος να ανοίγουν και να μην χωράνε χέρια για πείραγμα το pulse είναι πιο safe επιλογή για αρχάριο. Καθάρισμα θέλει μόνο στον πόλο και σίγουρα όχι συχνά.
Το squeezer δείχνει ότι παίρνει χέρι παντού και δέχεται πολλά πειράγματα. Θα έλεγα ότι χρειάζεται μια σκάλα πιο πάνω εμπειρία. Και θα το έλεγα σαν καλό βήμα μετά το pulse.


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1214 στις: Νοεμβρίου 30, 2017, 23:21 »
Modi κάνε μου τη χάρη και μην πάρεις τίποτα απολύτως σε παρακαλώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12669 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem