vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #870 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 22:48 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #871 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 12:24 »
ωραίο το "θερίο"  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #872 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:31 »
Κοιτάχτε τους αλήτες τι βγάλανε πάλι link
Μπαίνει στον σωλήνα σου και τον μετατρέπει σε ζουλιχτήρι :respect:
 

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #873 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:43 »
λογικά αυτό το βάζουμε και στα μοντάκια πχ ipv5 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #874 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:46 »
Δεν νομίζω, γιατί θα πρέπει να βιδώσει πόλος με πόλος, πράγμα που γίνεται μόνο στους σωλήνες. Αν δεις τα σχήματα θα καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #875 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:47 »
Aμα μπορεί να γυρνάει γύρω γύρω για να σφύξει ,ναι :thumpup:

Βγαίνει το κομμάτι με το μπουκαλάκι,λογικά θα κουμπώνει και σε modakia

Αν βρούμε κανένα βίντεο τις επόμενες μέρες στο youtube θα μάθουμε

Δεν χρειάζεται να πω οτι απλά περιμένω το tracking number :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #876 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 16:04 »
Στον τελωνειακό πες είναι για να υγραίνει το τρυπάνι!!!  :))  Πέρα από την πλάκα με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην βάλω 3f με όλα αυτά τα squonk που έχει φέρει! 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #877 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 16:16 »
Eντάξει ,δεν νομίζω να το σταματήσουν.Και να το σταματήσουν δεν θα καταλάβουν τι είναι φαντάζομαι... ;D

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #878 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 16:22 »
Αμα το συνεχίσεις λίγο ακόμα, σε βλεπω για σιγουράκι κλειδωμένο κιολας....


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #879 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 22:19 »
Kαι να μαι περπατώ και κρατώ σακούλες του θηλυκού στο Χαλάνδρι...
Περπατώντας με την άκρη του ματιού μου πέφτω σε ένα μαγαζί πολλά υποσχόμενο και καινούργιο σχετικά στην πιάτσα(ονόματα δεν λέμε)...
Με συνοπτικές διαδικασίες παραδίδω σακούλες και μέσα...
Πάνω στο πάγκο βλέπω ζουλιχτήρι ανοιχτό αγνώστον στοιχείων... ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ

Augvape Druga Squonker Kit
Κitάκι της augvape που αποτελείται απο μηχανικό ζουλιχτήρι με ένα 22αρι dripper(τον μικρό αδερφό του γνωστού 24άρη druga)
Aκουμπάω στον πάγκο το garage v3 stab με τον vandy vape mesh ,σέβεται ο μικρός και με αφήνει να το σκαλίσω με την ησυχία μου και αυτός το δικό μου...

Λοιπόν στα δικά μας...
Το modaki είναι σε διαστάσεις ελάχιστα πιο μεγάλο απο το garage v3
Λεπτό σώμα απο πλαστικό ,πανάλαφρο που όμως το φοβάσαι μην σπάσει σε πιθανή πτώση,πολύ καλή υφή και κυριολεκτικά χάνεται στο χέρι
Κουμπάκι πολύ ωραίο και απο delrin παρακαλώ να μην ανεβάζει θερμοκρασία :thumpup:
Πορτάκι στυλ Frankie v2 το κλασσικό με 3 μαγνήτες και παραθυράκι για το ζούλιγμα άψογο :thumpup:
Λάμα απο ασήμι(?) εμφανισιακά και ο πωλητής έτσι λένε τουλάχιστον αλλά υποψιάζομαι οτι δεν... :dontknow:
Μπουκαλάκι(μαύρου χρώματος :NoWay:) αρκετά μικρότερο απο τα συνηθισμένα 7ml...4-5ml πρέπει να ήταν αλλά σε ζούλιγμα αξιοπρεπέστατο αλλά σίγουρα όχι με την αίσθηση των σιλικονάτων
Πόλος μη ρυθμιζόμενος αλλά με ένα τρομερό παξιμάδι(ασήμι και εδώ λενε)) να ανεβοκατεβαίνει όπου γουστάρουμε και να ελαχιστοποιούμε φαινόμενα arching
Χώρισμα μπουκαλιού με μπαταρία φυσικά και σε τέτοιες διαστάσεις δεν υπάρχει...
Ο ατμοποιητής μικρογραφία του 24αρη Druga σε 22αρη deck με squonk pin 
Το στησιματάκι που είχε πάνω ηταν διπλό microcoil 7-8 σπειρών με λεπτό SS κάπου στα 0,35Ω απο ότι είπε ο μικρός...
Ταίζουμε τον drugako με το πρώτο εύκαιρο υγρό που υπήρχε και φτάνει η ώρα της αλήθειας...

Πατάω το φανταστικό αυτό κουμπάκι και το βλέπω να τσαχτάει...
Μου φαίνεται πολύ αδύνατο,το λέω στο μικρό αμέσως φέρνει άλλη μπαταρία(LG καφέ απο ότι είπε γιατί 
ήταν wrapαρισμένη και δεν μπορούσα να διακρίνω τι κρυβόταν απο κάτω) την βάζω και να σου που ξυπνάει το μικράκι.Βάραγε πολύ καλά.
Τον ρωτάω αν μπορώ να βάλω τον δικό μου dripper πάνω να συγκρίνω..Βεβαίως λέει(Ευγενικότατο και πολύ εξυπηρετικό παιδί)
Βάζω τον mesh επάνω με στήσιμο του 0.13Ω ,πατάω κουμπί...και απογοήτευση...πολλά δευτερόλεπτα να ανάψει...και τσάχτισμα για γέλοια
Μεγάλο voltage drop ή μάπα μπαταριούλα λέω...Βγάζω την δικιά μου VTC5A απο το garage ,μπαίνει μέσα και κάπως καλυτερεύουν τα πράγματα αλλά και πάλι τίποτα ουάου 
Δυστυχώς έπρεπε να φύγω σύντομα γιατί με αγριοκοίταγε το Θηλυκό και οι δοκιμές λάβαν άδοξο τέλος οπότε τράμπα ξανά μπαταρίες και φύγαμε 

Το συμπέρασμα μου είναι οτι πρόκειται για μια πάρα πολύ ενδιαφέρουσα budget πρόταση(55-60 ευρώ) απο την augvape που χρήζει μελέτης και δοκιμών
Αμα το δείτε τις επόμενες μέρες σε κανένα ατμομάγαζο επεξεργαστείτε το κατάλληλα και περιμένουμε γνώμες...  ;)
Αν και με τρώει να επιστρέψω αύριο εκεί να το τεστάρω κατ'ιδίαν ξανά :deviltroll:

Αυτά...Καλά ζουλίγματα και αφήνω και ένα βιντεάκι που βρήκα γι αυτό στο youtube που με κάλυψε 


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #880 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 22:46 »
Το druga το είδα και το δούλεψα πριν μερικές μέρες, όλα του καλά και όμορφα (ειδικά το dripperάκι είναι χάρμα οφθαλμών! ) αλλά όντως έχει αρκετά θεματάκια. Μεγάλο voltage drop λόγω του παξιμαδιού στον πόλο που γυρίζει σαν τρελό - δεν βιδώνει ώστε να παραμένει σταθερό δηλαδή. Λάμα αποκλείω να είναι ασήμι αλλά την αλλάζουμε για πλάκα σε αυτό το μοντάκι εμείς. :D

Έχει πανέμορφο κουτάκι (είναι και η ίδια η συσκευασία του κιτ αυτό το mod ;) ) και με υπέροχη υφή αλλά είναι κατασκευασμένο από μαλακό πλαστικό ή τέλος πάντων είναι πολύ λεπτό ή απλά δεν έχει τις σωστές ενισχύσεις εκεί που τις χρειάζεται. Αυτό δεν ξέρω αν ενοχλήσει στην πράξη, πάντως το κουτί "συμπιέζεται" σχετικά εύκολα αν πιεστεί με το χέρι. Πιθανολογώ ότι θα σπάσει εύκολα αν έρθει και κάποια ανεπιθύμητη πτώση..

Οπτικά αυτό το κιτ είναι πολύ πολύ όμορφο πάντως :)

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #881 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:01 »
ρε παιδια εχουμε κανα νεο για το capo???

Αποσυνδεδεμένος wishmaster1

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #882 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:03 »
Παιδια καλησπερα,ψαχνω να βρω να παρω ενα καλο squonk μηχανικο μοντακι,ειμαι αναμεσα στο spooky και στο dot squonk απο την dotmod, ποιο απο τα δυο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο;δεκτη και οποιαδηποτε αλλη προταση.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #883 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:07 »
[member=4133]makis206[/member] το παξιμάδι γύρναγε πολύ δύσκολα και ήταν σταθερό σε αυτό που δοκίμασα εγώ αλλά για ασήμι που έλεγε οτι ήταν δεν το νομίζω όπως είπα σε καμία περίπτωση...δυστυχώς δεν είχα χρόνο ρε γ@#ώτο  :'(

[member=12836]Nikrom[/member] το έχει ήδη στην διάθεση του ο χονδρέμπορας αλλά περιμένει να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα με την εμπορική επιτυχία του pulse squonk .Έκανε πάταγο το γλυκό μου... :thumpup:

Πιστεύω απο βδομάδα τα νεώτερα

Παιδια καλησπερα,ψαχνω να βρω να παρω ενα καλο squonk μηχανικο μοντακι,ειμαι αναμεσα στο spooky και στο dot squonk απο την dotmod, ποιο απο τα δυο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο;δεκτη και οποιαδηποτε αλλη προταση.
Το dotmod δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου αλλά δεν θα αργήσει και πολύ η στιγμή...
Για το spooky σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω να βρεις κάτι παρεμφερές που να είναι καλύτερο μέχρι στιγμής

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #884 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:17 »
Ευχαριστω πολυ paloukaros!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos