vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #255 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 15:13 »
Μπλέκεις και χωρίς εργαλεία, απλά τους πετάς στο συρτάρι για πάντα...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #256 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 15:41 »
Πάντως το κλωναράκι πολύ το αγάπησα εγώ...  :love_hearts:

Είναι γλύκα και μου ήρθε άψογο λειτουργικά εμένα...να δω τα άλλα 2 για τους φίλους που πήρα απο FT πως θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #257 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 20:42 »
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το airflow στον papillon. Όσο αφορά στη σύγκριση επειδή παλαιότερα είχα τον γνήσιο ,όντως ο κλώνος είναι κατά τα άλλα πολύ καλός. Όσοι λοιπόν δεν έχουν ασχοληθεί με dremel κλπ το λύνουμε το θεματάκι μας με ένα επιπλέον οριγκάκι απ οτι κατάλαβα;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #258 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 09:47 »
Καλημέρα παίδες,
Μήπως έχει κανείς καμία extra πληροφορία για τον συγκεκριμένο άτμο  Nixon    ;
Koιτάω αριστερά δεξιά να βρω που έχει το airflow του ο συγκεκριμένος αλλά δεν βρίσκω τίποτα.

[member=12586]Xainis[/member] ναι παιδεψε το με τα oring για αρχή .

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #259 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 10:04 »
"'The authentic GAS Mods Nixon V1.5 RDTA is a mini size RDTA and features invisible airslots. The airslots will appear once you rotate the top cap clockwise and the airflow can be adjusted in this way."
Είναι κρυφό το airflow δηλαδής...

Μορφονιός είναι ο άτιμος...Θα περιμένω κανά ριβιού πριν μπει καλάθι όμως...  :P

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #260 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 10:21 »
Mια απο τα ίδια.Το διάβασα αυτό για το airflow αλλά είδα τις φωτο και δεν πρόσεξα πουθενά τρυπούλες.Απο κάτω λόγω κατασκευής αποκλείεται άρα ότι πάρει απο το cap.
Έντονη κινητικότητα πάντως τον τελευταίο καιρό στον χώρο του squonking,νέοι άτμο κάθε μέρα,οικονομικά squonk που δείχνουν αρκετά τίμια απο ijoy,vandy vape,Geekvape ,λίστες επιτέλους ελεύθερες χωρίς περιορισμούς απο τους μεγάλους του χώρου καλά πάμε.
Πιστεύω οτι είναι ώρα να αποκτήσει και δικιά του κατηγορία στο forum το squonking.Nα γίνονται εκεί οι παρουσιάσεις για νέα mods,άτμο,μπουκαλάκια,μπαταρίες κτλ. Θα είναι πιο εύκολα προσβάσιμο και λειτουργικό

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #261 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 11:02 »
Αυτό το IJOY Capo squonk το περιμένω πως και πως......

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #262 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 11:05 »
@punsang

εγώ τον στήνω με 0.32SS και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Τον έχω στήσει και με ribbon επίσης με πολύ καλό αποτέλεσμα.
0.7-0.8Ω αντιστάσεις, 2.5mm διάμετρο, για να παίζει καλά και στο μηχανικό.
Με 0.40 που δοκίμασα κάποτε, βγάζει πάρα πολύ ζεστό ατμό που δεν μου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #263 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 11:08 »
Και με 35αρι Κανθαλ το ίδιο...

Επομενη δοκιμή το δικό σου στήσιμο με 32αρι SS316L σε μηχανικό :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #264 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 11:10 »
δοκίμασε και αν δεν σου πάει, στον αγοράζω :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #265 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 11:21 »
Και εμένα αυτό μου έχει γυαλίσει pugsang...Μην δω κόκκινο μαύρο mod είμαι :))

Εγώ τον μικρό με ότι και να τον έχω στήσει ζεσταίνεται αρκετα σε chain vaping αλλά δεν με πειράζει γιατί του έχω μέσα καπνικά υγρά με λίγο περισσότερη νικοτινούλα απο αυτή που κυρίως ατμίζω(2-3 mg) και δεν κάνω συνεχόμενες.Tώρα τον έχω με ni80 (0,37) 2,5 πυρήνα 6 σπείρες κολλητές πάνω σε μηχανικό και μου αρέσει πολύ η απόδοση του αλλά πάλι δεν κάνει για chainvaping.

Νομίζω οτι και να βάλεις μέσα θα ζεσταίνεται
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 12:01 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #266 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 07:33 »
Δεν έχω δοκιμάσει τον Γάλλο αλλά στους λιλιπούτειους και 18αριδες υπάρχει ο Chalice v3 του Mark Bugs ο οποίος είναι πραγματικά πολύ καλός και δεν ζεσταίνεται με τίποτα... Δείτε τον, εννοείται το κλωνάρι έχω από fasttech 8)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #267 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 10:23 »
Kαι ο speed revolution, λένε καλά λόγια αλλά ο papillion μου φαίνεται πολύ πιο όμορφος .

Άνοιξε και καινούργια λίστα για spooky στο group του στο facebook για όποιους ενδιαφέρονται.Έχει και επιλογή για λευκό 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #268 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 09:45 »
Kαλημέρα squonkers,χθες σε έναν ατμο σουαρέ έπεσα πάνω σε 2 προιόντα τα οποία ήταν στην λίστα με τα υπόψιν για αγορά αλλά δυστυχώς με απογοήτευσαν και είπα ας ρίξω μια ενημέρωση στο νήμα.

Πρώτο και χειρότερο το Stentorian ram...Eντάξει είχα πάρει μια ιδέα απο το youtube τι να περιμένω αλλά δεν το περίμενα τόσο χάλια.
Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο κουμπί,απίστευτα σκληρό,χάλια αίσθηση και του missfire το κάγκελο.Επαφή με τον πόλο έκανε οριακά και με μία μέρα χρήση ήδη είχε μαυρίσει.Τεράστιο πλην για εμένα μιας και θεωρώ το κουμπί πολύ βασικό παράγοντα σε ένα squonk.Χάνεται η ευχαρίστηση.Το υλικό κατασκευής του σαν κάποια περίεργη ρυτίνη μου φάνηκε και η αίσθηση σαν πλαστικό(στο πράσινο resin χρώμα).Σίγουρα καμία σχέση με τα stabwoob που έχω πιάσει στα χέρια μου.Το μπουκαλάκι όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά καλύτερο απο τους κλώνους απο Κίνα μεριά.Τώρα για απόδοση...Έχει αρκετά μεγάλο voltage drop.Έναν dead rabbit στημένο με 2 έτοιμες fused Ni80 απο την coilogy και φρέσκια sony vtc5A έκανε 6-7 δευτερόλεπτα να τον φουντώσει...Κρίμα γιατί μου άρεσε αρκετά απο όταν το είχα πρωτοδεί και το είχα για σίγουρη αγορά... :wall:

Δεύτερη απογοήτευση ο Αura RDA της digiflavor σχεδιασμένος απο τον αγαπημένο μου technical reviewer Daniel.Κατασκευαστικά σου δίνει την αίσθηση οτι πρόκειται για κακής ποιότητας κλώνο.SS κακής ποιότητας και "μπιμπίκια" σε 2-3 σημεία,απαράδεκτο για άτμο του 2017.Το deck του και οι πολυδιαφημιζόμενες βίδες του καμία σχέση ποιοτικά με αυτά που έδειχνε και έλεγε στο review του.Στα της αποδοσής του τώρα και συμπεριφοράς του στο squonking ...Με το airflow τώρα μόνο απο κάτω δίνει καλή γεύση αλλά ζεσταίνεται υπερβολικά και δεν έχει την άνετη τζούρα ενός tsunami ή Kennedy.Mε ανοιχτό αέρα απο πλάγια είναι για τροχονόμος με τόσο σφύριγμα που κάνει.O χώρος για υγρό είναι περιορισμένος αρκετά και το overdripping μπορεί να έρθει και με ένα ζούλιγμα αν δεν προσέξεις.Απορώ πως ο Daniel με την τελειομανία που δείχνει οτι έχει σαν άτομο έβαλε την υπογραφή του σε τέτοιο προιόν...Φεύγει και αυτός απο την λίστα αγοράς χωρίς δεύτερη σκέψη :wall:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #269 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 11:01 »
@Paloukare καλημερα. Αν ειδα καλα σε προηγουμενες φωτο, εχεις hadaly πανω στο box. Πως πανε oi hadaly ?
Σκουικαρουν καλα, εχεις διαρροες ? Ευχαριστω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278645 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos