vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, kurtz, giorgos1999, manoslykos, georgeboy, gfilip

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1320 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 01:14 »
Είστε φανταστικοί! Σκεπτόμουν να το πάρω (σε κόκκινο) και μου λύσατε σχεδόν όλες μου τις απορίες. Μια ερώτηση μόνο:

Διαχείριση μπαταρίας. Το χρησιμοποιεί κανείς σε 50-60W και αν ναι πόσο του βγάζει;
Ατιμίζω  μέχρι κ με 30-35 w κ δεν έχω κανένα παράπονο με τις μπαταρίες.
Το έχω μια ολόκληρη μερα κ δεν το αφήνω από το χέρι χωρίς πρόβλημα ναι?

Όταν είχα μια παλιά κ μια νέα μπαταρία  έβλεπα την μια να αδειάζει πιο γρήγορα όμως?
Τώρα που κ οι δυο είναι καινούργιες δεν έχω θέμα.
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με αυτό το μοντάκι.  Αξίζει τα χρήματά του με το παραπάνω. :)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1321 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 01:40 »
Angelika, 2 "παντρεμένες" μπαταρίες δουλεύονται στα 2μπάταρα. Δηλαδή ίδια μάρκα, ίδιος τύπος, ίδιο batch, με τον ίδιο αριθμό φορτίσεων. Σημείωσε την κάθε μία 1 & 2 ώστε να τους αλλάζεις & θέση στο mod, έχοντας υπόψη ότι αυτή που βρίσκεται πιό κοντά στην πλακέτα καταπονείται περισσότερο, οπότε κατά κάποιο τρόπο να τους εξισορροπείς την καταπόνηση.
.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1322 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 02:01 »
Ατιμίζω  μέχρι κ με 30-35 w κ δεν έχω κανένα παράπονο με τις μπαταρίες.
Το έχω μια ολόκληρη μερα κ δεν το αφήνω από το χέρι χωρίς πρόβλημα ναι?

Όταν είχα μια παλιά κ μια νέα μπαταρία  έβλεπα την μια να αδειάζει πιο γρήγορα όμως?
Τώρα που κ οι δυο είναι καινούργιες δεν έχω θέμα.
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με αυτό το μοντάκι.  Αξίζει τα χρήματά του με το παραπάνω. :)
Έλα βρε Αγγελική κι αναρωτιόμουν αν τελικά το πήρες  :)  Καλοάτμιστο, πανέμορφο το κοκκινάκι  :thumpup:  θα το καταευχαριστηθείς  :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1323 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 02:13 »
Angelika, 2 "παντρεμένες" μπαταρίες δουλεύονται στα 2μπάταρα. Δηλαδή ίδια μάρκα, ίδιος τύπος, ίδιο batch, με τον ίδιο αριθμό φορτίσεων. Σημείωσε την κάθε μία 1 & 2 ώστε να τους αλλάζεις & θέση στο mod, έχοντας υπόψη ότι αυτή που βρίσκεται πιό κοντά στην πλακέτα καταπονείται περισσότερο, οπότε κατά κάποιο τρόπο να τους εξισορροπείς την καταπόνηση.
.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμβουλή σου κ ομολογώ πως δεν το γνώριζα.  Θα  αλλάζω λοιπόν  την θέση τους συχνά ναι?
Όντως δεν είχα σκεφτεί ότι έπρεπε να έχω δυο ίδιες μπαταρίες. Μου το είπε ο πατέρας μου κ έτσι τις άλλαξα κ έβαλα δυο νέες κ ίδιες.  :yes:
Έλα βρε Αγγελική κι αναρωτιόμουν αν τελικά το πήρες  :)  Καλοάτμιστο, πανέμορφο το κοκκινάκι  :thumpup:  θα το καταευχαριστηθείς  :yes:
:-[ :-[ :-[ :-[ Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
Ειλικρινά ξέχασα να στο πω!!! Ναι το πήρα κ είμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χαρούμενη με αυτήν την αγορά!!!  :)
Είδες τι έπαθα Πάρη ? Κατέληξα να έχω ΔΥΟ κόκκινα μοντάκια  :laugh1: :laugh1: Τα αγαπώ πολύ κ τα δυο!!  

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1324 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 08:31 »
Έχεις Paranormal ή Therion ώστε να εκφέρεις άποψη για τη διαχείριση μπαταρίας:
Και τα 2 έχουν κυκλοφορήσει με διάφορες πλακέτες DNA της Evolv που έχουν διαφορετικό efficiency η κάθε μία (απο 80 έως 98%).
  Δουλεψα το Paranormal  απο φιλο που το εχει για να γινει το συγκριτικο με Minikin. Σε θεμα αυτονομιας και μονο, κερδιζει χωρις κουβεντα. Σαφως βεβαια το Paranormal εχει μενου που ειναι σε αλλο level, αλλα προσωπικα δεν με ενδιεφερε να το ψαξω. Χωρις αμφιβολια βεβαια ειναι μια πολυ καλη επιλογη και ανθεκτικη επισης.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1325 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 14:52 »
Το Paranormal έχει κυκλοφορήσει με 3 διαφορετικές πλακέτες DNA:

Με την 75C με τις μπαταρίες σε παράλληλη συνδεσμολογία, την DNA250 σε σειριακή και την DNA250C επίσης σε σειριακή.
Αυτές έχουν efficiency με τη σειρά που αναφέρθηκαν 85%, 97% και 98%.

Το να γράφεις ότι το Minikin (που πράγματι κάνει καλή διαχείριση μπαταρίας) "πατάει κάτω για πλάκα" το Paranormal σε μένα φαίνεται απλά αστείο, αλλά κάποιος που δε γνωρίζει είναι πιθανο να σχηματίσει λάθος εντύπωση.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1326 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 15:02 »


Το να γράφεις ότι το Minikin (που πράγματι κάνει καλή διαχείριση μπαταρίας) "πατάει κάτω για πλάκα" το Paranormal σε μένα φαίνεται απλά αστείο...

Ακριβώς έτσι. Και καλά είναι όταν κάποιος δεν έχει σχετική εμπειρία να μην ισοπεδώνει τα πάντα (όπως ισοπέδωσε πριν και το hcigar) γιατί μας διαβάζει κόσμος και βγάζει λάθος συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1327 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 16:19 »
 Κυριοι h cigar ειχα. Το δουλεψα και το εδωσα. Ουτε νομιζω πως το ισοπεδωσα. Τι να κανουμε δηλαδη, ετρωγε τις μπαταριες ανομοιομορφα,(οπως και το Aegis Legend προ update),  αν ο κατασκευστης το ελυσε αργοτερα μαγκια του.
Minikin  εχω. Paranormal 250c επισης δουλεψα και το συνεκρινα με το  minikin σε θεμα αυτονομιας και μονο. Τι να κανουμε, με τις ιδιες μπαταριες και στα ιδια βαττ πηγε λιγοτερο. Να γραψω κατι αλλο απο αυτο που ειδα, για να συμφωνησω μαζι σας; Δεν νομιζω....
 Προσωπικους και υποτιμητικους χαρακτηρισμους δεν δεχομαι, ουτε ανεχομαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2019, 16:25 από ΠετροςΘεσσ »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1328 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 17:34 »
Το Minikin v2 απλά δινει την εντύπωση καλής διαχείρισης μπαταρίας διότι ακόμα και όταν οι μπαταρίες έχουν πέσει στο 75% σου τις δείχνει στην οθόνη σχεδόν γεμάτες.
Δεν λέω ότι έχει κακή διαχείριση αλλά όχι και σαν dna250c, μην λέμε και ότι θέλουμε.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1329 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 17:44 »
Προσωπικους και υποτιμητικους χαρακτηρισμους δεν δεχομαι, ουτε ανεχομαι.
Δεν είδα πουθενά κάποιο χαρακτηρισμό εναντίον σου, μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

Για τα υπόλοιπα που γράφεις, είναι στην ευχέρεια του καθενός να κρίνει αν έχουν βάση ή όχι.
Καλώς ή κακώς το ιστορικό μηνυμάτων του κάθε μέλους είναι προσβάσιμο από τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1330 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 20:59 »
μια χαρα διαχειριση εχει το Hcigar.
το δουλευω με 2 lg, ενος χρονου (απαντρευτες χωρις παιδια), κ παει ανετα μιαμιση μερα, στα 25 βατ λειτουργια.
δειχνει πρωτα τη μια πεσμενη, αλλα μετα απο λιγο ισσοροπεί κ την άλλη.
Τα ρευματα του ειναι πολυ καλα κ οι ρυθμισεις ευκολες χωρις προγραμματα στον υπολογιστη κ άλλα τετοια που σε καποια στιγμη με κουραζουν
σε συγκριση με DNA, που εχουν περασει απο τα "μπροστικα" μου πόδια, το θεωρω καλυτερο σε ολα.
τοσο σε πλακετα οσο κ σε ομορφια, αυτονομια, βαρος (δεν το καταλαβαινεις οτι ειναι διμπαταρο).
κ σε πολυ καλη τιμη... μετραει ΚΑΙ αυτο.


Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1331 στις: Φεβρουαρίου 05, 2019, 23:08 »
+1000   Συμφωνώ απόλυτα.  Την ίδια εμπειρία μου αφήνει κι εμένα το hcigar. Εξαιρετικό σε όλα του.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2019, 23:15 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1332 στις: Φεβρουαρίου 06, 2019, 13:44 »
Καλησπέρααα,

Σκέφτομαι να αγοράσω ακόμη ένα μοντάκι για καθημερινό. Παίζω κυρίως βατ (με είτε 22αρηδες mtl είτε πιο αεράτους 24-25αρηδες) και είμαι μεταξύ SL Class, Paranormal 250C και....double barrel v3. Ανόμοια πράγματα και από άποψη πλακέτας αλλά και μπαταριών. Το paranormal και το double τα έχω πιάσει στο χέρι και είναι εξαιρετικά. Το σκέφτομαι για το paranormal λόγω replay, καθώς αυτή τη στιγμή παίζω με 3 dna 75 και δεν υποστηρίζουν το Replay (αξίζει άραγε?) Το SL δεν το έχω πιάσει ποτέ, αλλά έχω δουλέψει yihi στο παρελθόν...Για πείτε καμιά συμβουλή γιατί έχω...χαθεί  :))

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1333 στις: Φεβρουαρίου 06, 2019, 13:49 »
Για μένα το Paranormal χωρίς δευτερη σκέψη.
Δες και εδω.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1334 στις: Φεβρουαρίου 06, 2019, 13:52 »
Paranormal δαγκωτό :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12