vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Fog.. the afs απο funstore. (video).

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Fog.. the afs απο funstore. (video).
« στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 09:15 »
..
[youtube]NEjDLOVQZZw[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 09:52 »
Καλημέρα καλημέρα...!!!
Πολύ καλή παρουσίαση craven.gr :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Ρε γ@#ώτο ρε γ@#ώτοοοοο.... :wall:
Είχα ένα σωρό μπαταρίες ego και τις έδωσα :wall: :wall: :wall:
Είμαι και εγώ ένας από τους τυχερούς που προμηθεύτηκα από το funstore του κ. Περικλή το Fog :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Ειναι μια καταπλικτική όμορφη συσκευή για μπαταρίες ego. Απογειώνει τις μπαταρίες ego :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Πολύ καλή αυτονομία-καλη τζούρα καλό ατμισμα χωρίς διαρροές και χρου χρου .
Τι να πώ κύριε Περικλή με το δημιουργημά σου. Άντε πάλι στην πρίζα και φτου και από την αρχή για νέες μπαταρίες ego :angry_orange:
Κόσμημα :thumpup: :thumpup: :thumpup:



Καλησπέρα craven.gr :bye: :bye: :bye:   
Πέθανα από τα γέλια στο βίντεο που λες..........
τραβάμε το κ α π ο τ ά κ ι    :)) :)) :))
Καταπλικτική ατάκα.......έγραψες   :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 22:52 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 11:30 »
craven :respect:
Πολύ καλό το βίντεο :thumpup:
Η ένστασή μου (ως συνήθως) είναι το μέγεθος, το οποίο θα προτιμούσα να είναι λίγο μικρότερο (3 με 4 ml χωρητικότητας είναι αρκετή κατά τη γνώμη μου και θα μείωνε αρκετά το μεγεθός του) και κατά δεύτερο λόγο, η δυνατότητα να πάρει και τον 510LR ή όποιον άλλο ατμ χρησιμοποιεί κάποιος καθημερινά.
Πολύ καλή η προσπάθεια πάντως του funstore και κάποιοι που δεν έχουν τους δικούς μου ενδοιασμούς, σίγουρα θα το τιμήσουν :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2010, 13:33 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 11:52 »
craven :respect:
Πολύ καλό το βίντεο :thumpup:
Η ένστασή μου (ως συνήθως) είναι το μέγεθος, που θα προτιμούσα να είναι λίγο μικρότερο (3 με 4 ml είναι αρκετά κατά τη γνώμη μου και θα μείωνε αρκετά το μεγεθός του) και κατά δεύτερο λόγο, η δυνατότητα να πάρει και τον 510LR ή όποιον άλλο ατμ, που χρησιμοποιεί κάποιος καθημερινά.
Πολύ καλή η προσπάθεια πάντως του funstore και κάποιοι που δεν έχουν τους δικούς μου ενδοιασμούς, σίγουρα θα το τιμήσουν :yes:


ναι ρε φούστη μου πολύ μεγάλο το κανόνι και φανταστείτε πως θα ναι με 1100 mah μπαταρία :o :o
άμα του βάλεις σκοπευτικό και χειρολαβή θα μοιάζει με πιστόλι ;D
τελικά δεν παίρνει αντάπτορα για 510;;

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 12:18 »
εξαιρετική παρουσίαση. Μόλις μιαμιση φορά μου χρειάστηκε να δω κάποια σημεία ώστε να είμαι έτοιμος όταν θα παραλάβω.

Μπράβο Craven.

Συμφωνώ πάντως που είναι λίγο μεγαλούτσικο και δεν ξέρω πόσο ελέφαντας θα μοιάζει κάποιος με ένα τέτοιο στο χέρι του σε εξωτερικό χώρο. Ίσως εαν ήταν μαύρο και αυτό όπως η μπαταρία να μην έδειχνε τόσο ογκώδες.

Θα δείξει.

Craven ατμοποιητή είχες κανονικό 901 ή LR? Επίσης γράψε για το υγρό που έβαλες. Αναλογίες PG/VG και νικοτίνης ώστε να εκτιμήσουμε το ντουμάνι που έβγαζες.


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 13:06 »
Εξαιρετική παρουσίαση και προϊόν!

Μέ έπεισε, και πιστεύω ότι θα έχει και εξαγωγική επιτυχία!

Edit:
Πως θα μπορούσε άραγε κανείς να φτιάξει ένα εξωτερικό κάλυμμα που να καλύπτει όλο το σύστημα (μπαταρία + fog) και να μοιάζει
με πούρο όπως πχ τα ηλεκτρικά πουρα που έχω στο avatar μου?

Κάτι τέτοιο είμαι σίγουρος ότι θα πούλαγε γιατί πολύς κόσμος ίσως να διστάζει να το χρησιμοποιήσει σε δημόσιο χώρο λόγω της ασυνήθιστης εμφάνισης ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2010, 13:41 από panos »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 13:59 »
Είναι πραγματικά αυτό που θα με κάνει να ξεθάψω το ego. Σε κάποιους μπορεί να φαίνεται μεγάλο. Για μένα είναι σαν να κρατάς μια καλή πένα. Σίγουρα πιστεύω πως θα ακολουθήσει και μαύρη έκδοση (βασικά πιστεύω πως θα ακολουθήσουν πολλές εκδόσεις και αντιγραφές). Μακάρι να μπορούσε να γίνει μικρότερο. Τα 3,5 ml όμως πρέπει κάπου να μπούνε. Σε αυτή την φάση είναι αδύνατο να δούμε κάτι τέτοιο σε μέγεθος evo ή έστω bl. Το να έχω ένα τσιγάρο που να κρατάει μια μέρα τουλάχιστον (υγρό και μπαταρία), να χωράει στην τσέπη και να είναι τόσο όμορφο, εμένα μου αρκεί. Να προσθέσω ότι έχει την καλύτερη τζούρα που είχα ποτέ σε ego. Πολλά μπράβο κι από μένα!!! :thumpup:

 

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 14:13 »
Λοιπόν παιδιά να πώ κάποια πράγματα μια και ρωτάτε...
Καταρχήν απο εχθές το έχω λιώσει...  :) 

Μέχρι και πρίν λίγο που τελείωσε η μπαταρία, δεν είχα καμία διαρροή, παρ' όλο που όλο το βράδυ το είχα όρθιο, και σε καμία περίπτωση δεν ανέβασε υγρό...
Απο τήν ώρα που θα το γεμίσετε και βγάλετε το ελάχιστο υγρό φυσώντας στον ατμό, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ακουστεί  το ενοχλητικό μπουρπούλισμα, και μέχρι να τελειώσει η δεξαμενή θα ατμίζετε αθόρυβα που λένε.... :yes:

Χρησιμοποίησα 901 lr, και υγρό το cigar flavoyr high. Ειναι και το μόνο που είχα... :))  αφού όλα τα έχω "πιεί" όλα στις κατά καιρούς δοκιμές... ::)
Αυτά σε γενικές γραμμές, και βεβαίως οι δοκιμές συνεχίζονται, και εννοείται ότι θα κάνει και την βόλτα του μέχρι την Λαμία.. :laugh1:

Θεωρώ ότι είναι κατανοητό, ο καθένας να έχει τα χούγια του.. :yes

Αλλά σας λέω με βεβαιότητα, ότι με την e-go την 650, μπαίνει σε τσεπάκι πουκαμίσου, και το μόνο που φαίνεται είναι το πιπάκι....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2010, 14:20 από craven.gr »

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 14:27 »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 16:34 »
Αν κατάλαβα καλά το fog τροφοδοτεί τον 901 από πάνω (μέσω αυτού του εμβόλου που κουμπώνει του πάνω στον 901) και όχι από την πλαϊνή τρύπα. Σωστά?

Επειδή δεν έχω ego, το σπείρωμα του κυλίνδρου που επιτρέπει το fog να βιδώσει  πάνω στην μπαταρία είναι το ίδιο με αυτό του 801? Θα μπορούσε ίσως να βιδώσει στο GGTS (στην πρώτη έκδοσή του GGTS)?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 16:44 »
Μπράβο, craven.gr. Πολύ ωραία παρουσίαση!  :thumpup:

Δηλαδή το Fog είναι προϊόν του funstore? Πολύ καλή πατέντα! Κι εφόσον λειτουργεί απροβλημάτιστα όπως λες, νομίζω ότι άνετα μπορεί να κάνει και διεθνή σταδιοδρομία.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 16:54 »
Να πω και μια...κακια τωρα; Δεν εχω δοκιμασει afs ακομα, ισως ομως δοκιμασω αυτο το fog. Ποσο ομως βολευει οταν θελεις να ατμισεις αλλο υγρο; Γιατι προσωπικα δεν αντεχω ολη μερα να ατμιζω το ιδιο υγρο, καπου με μπουχτιζει οσο κι αν μου αρεσει. Θελω να κανω τις αλλαγες μου τοσο σε υγρα οσο και σε νικοτινη (με τον καφε κανω κατι πιο δυνατο ας πουμε απο αποψη νικοτινης) Το afs μπορει να ειναι καλο, αλλα δεν βολευει με τπτ οταν θελεις να αλλαξεις υγρο. Αντε να βγαζεις να βαζεις να καθαριζεις ποσο μαλλον οταν εισαι εκτος σπιτιου, εκτος και εχεις 5-6 απο αυτα αλλα με κανα 40αρι που θα χει χλωμο να εχεις τοσα

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 17:12 »
Αν κατάλαβα καλά το fog τροφοδοτεί τον 901 από πάνω (μέσω αυτού του εμβόλου που κουμπώνει του πάνω στον 901) και όχι από την πλαϊνή τρύπα. Σωστά?

 :nope:....  Το καύσιμο τροφοδοτεί κανονικά απο την τρύπα.
Το έμβολο που αναφέρεις, είναι ουσιαστικά μια προέκταση, ώστε να βγεί η τρύπα απο την οποία ατμίζεις, έξω απο την δεξαμενή.

Και για να γίνω πιο σαφής, φαντάσου ότι άν ήταν πιο κοντό, δεν θα χρειαζόταν το έμβολο, γιατι θα κούμπωνε κατευθείαν το φίλτρο του atomizer.   Ουσιαστικά είναι η προέκταση του atomizer.

Επειδή δεν έχω ego, το σπείρωμα του κυλίνδρου που επιτρέπει το fog να βιδώσει  πάνω στην μπαταρία είναι το ίδιο με αυτό του 801? Θα μπορούσε ίσως να βιδώσει στο GGTS (στην πρώτη έκδοσή του GGTS)?

Στον 801 δεν βιδώνει σίγουρα...   Οπότε θεωρητικά ούτε στο gg.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:21
Κι εφόσον λειτουργεί απροβλημάτιστα όπως λες, νομίζω ότι άνετα μπορεί να κάνει και διεθνή σταδιοδρομία.

Λειτουργεί απροβλημάτιστα, ακριβώς όπως έχω περιγράψει μόλις στην πρώτη επαφή μαζί του εχθές.

Σήμερα μπορώ να επιβεβαιώσω αυτά που είπα εχθές....
Το εργαλείο πιστεύω και βλέπω, ότι είναι άριστα μελετημένο, και πραγματικά είναι τόσο απλό.....  που δεν σου γεμίζει το μάτι ότι "δουλεύει"......... μέχρι να το ατμίσεις.. :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:22
Να πω και μια...κακια τωρα;

Δέν λές κακία κατά την γνώμη μου..  Δυστυχώς είναι η αλήθεια.. :-\
Μόνο κάτι βελτιωμένο (τύπου exelixis) θα μπορούσε να λύσει τέτοια προβλήματα..  Τις αμπούλες στην τσέπη, και ότι ώρα γουστάρεις αλλάζεις υγρό..

Που ξέρεις......  ίσως κάποια στιγμή το δούμε και αυτό.. :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:22 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος GeoZ

Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 20:02 »
Craven μόνο σε ego μπαίνει αυτό; Σε mod όπως το ggslim με αντάπτορα 901-510 τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Fog.. the afs απο funstore. (video).
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 26, 2010, 20:24 »
Ναί φίλε GeoZ.  Μόνο σε e-go μπορεί να βιδώσει.
Εκτός και άν μπορείς να φτιάξεις ενα ανταπτοράκι 901-e-go ή 510-e-go.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag