vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #150 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 21:33 »
dripper και anima είναι πολύ καλοί ειδικά στο θέμα γεύσης, όμως έχουν τον περιορισμένο χώρο, τόσο για το στήσιμο όσο και για το υγρό, και φυσικά την ανάγκη ένωσης συρμάτων ο πρώτος.


Apollo και Εviva D θα έλεγα ότι είναι απ τις κορυφαίες επιλογές, όσον αφορά τη γεύση πρωτίστως, με τον πρώτο να υπερτερεί λίγο στα σημεία, κυρίως λόγω πολλών δυνατοτήτων που δίνει για στήσιμο και ρύθμιση αέρα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #151 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 20:57 »
και εγω σκεφτομαι για κλωνο dripper μιας και πρωτη φορα θελω να δοκιμασω και σκεφτομαι η να κανω τον eviva dripper η αν αξιζει να παρω καποιον απο αυτους που αναφερετε..αξιζει για anima η magma?η να κανω τον eviva d?

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #152 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 21:01 »
Σκέφτομαι  να  αγοράσω  αυτόν  τον  ατμοποιητή  http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_288&product_id=791  τον  έχει  δοκιμάσει  κάποιος να μου  την  γνώμη  του?

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 22:33 »
Νο 1)Veritas Μηδέν διαρροές, τοπ γεύση. Στάζεις από το ντρίπ, στάζεις χωρίς το καπ στάζεις κι από το airflow αν θέλεις, Ρυθμίζεις τον αέρα από μηδέν μέχρι να παίρνεις και ανάσα Μονή και διπλή αντίσταση. Κάθετη και οριζόντια αντίσταση,πάνω από 1ml υγρό.
Αρνητικά?
Κάποια δυσκολία στο στήσιμο. Εξ ορισμού μακριά "ποδαράκια" στην αντίσταση. Παξιμάδια στον θετικό πόλο.

Αποσυνδεδεμένος mistel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 23:27 »
Για εμενα παλι ο μονος ντριπερ για γευση ειναι ο dripper pro. Εχουν περασει απο τα χερια μου καμια δεκαπενταρια αλλοι ντριπερ αλλα δεν ειχα απο κανενα την ιδια γευση.
Ειμαι οπαδος του κεραμικου.
Συμφωνώ απολύτως.Και τώρα πλέον που βρίσκεις έτοιμες αντιστάσεις Ν-R-N δεν βαριέσαι και το στήσιμο.Επιπλέον είναι πανάλαφρος.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #155 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 23:37 »
EVIVA D.
Καλυτερη γευση ακομα και απο τον EVIVA T , που ειναι ατμοποιητης κορυφαιας αποδοσης αρωματος.
Μπορει να ειναι λιγο ''μπελαλιδικος'' στο στησιμο , αλλα ο καλοστημενος EVIVA T δεν εχει αντιπαλο.
Ο EVIVA D ομως τον ξεπερναει.  Αυτο πιστευω τα λεει ολα.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 03:46 »
Συμφωνώ απολύτως.Και τώρα πλέον που βρίσκεις έτοιμες αντιστάσεις Ν-R-N δεν βαριέσαι και το στήσιμο.Επιπλέον είναι πανάλαφρος.

Συν 1 και από μένα. Έχω δοκιμάσει 5-6 dripping ατμοποιητές. Τη γεύση του The Dripper δεν την πήρα πουθενά αλλού. Υποθέτω το κεραμικό κάνει τη δουλειά. Έχω και 2 Apollo επειδή δεν είμαι της υπομονής και στο στήσιμο σε κεραμικό  με παιδεύει λίγο. Αλλά όποτε έχω όρεξη στήνω και τον The Dripper και απολαμβάνω...  Και απόλλο είναι πολύ δυνατός, αλλά την ένταση και την αίσθηση που σου δίνει ο ντρίπερ δεν την έχεις.

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 20:04 »
O καλυτερος  ντριπερ που εχω παρει σε θεμα γευσης CERA RDA :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 20:56 »
Που τον βρήκες τον συγκεκριμμένο; Βλέπω παίζει και σε καλή τιμή γενικα!

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:04 »
Mου το στειλε φιλος απο εξωτερικο ακομα δεν τον εχω δει ελλαδα http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_231003.html

Αποσυνδεδεμένος chdimis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 10:38 »
Να ρωτήξω κι εγώ μιας κι εντελώς άσχετος με τα συγκεκριμένα. Κάθε πόση ώρα τα γεμίζετε τα συγκεκριμένα dripperάκια; Σε μπαρ αν είσαι δηλαδή έχω την εντύπωση πως η μπύρα στη μέση θέλεις γέμισμα. Εγω πχ θέλω 3-4 ml με τον καφέ με τον τανκάτο. 15ml περίπου τη μέρα. Μ ένα τέτοιο πως τη βγάζετε; Μήπως "ρουφάει" λιγότερο; Αλλιώς όσο και να είναι καλή η γεύση είναι μαύρη τυράνια. Αυτός είναι κι ένας λόγος που εως τώρα τα έχω προσπεράσει.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 10:44 »
O καλυτερος  ντριπερ που εχω παρει σε θεμα γευσης CERA RDA :thumpup:
[youtube]i7VMVFlPNis[/youtube]
Για να δω αν κατάλαβα καλά γιατί είναι και 43 λεπτά βίντεο...
Ολόκληρος ο ατμοποιητής είναι κατασκευασμένος ...από κεραμικό. μιλάμε για έναν κεραμικό ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 10:48 »
Να ρωτήξω κι εγώ μιας κι εντελώς άσχετος με τα συγκεκριμένα. Κάθε πόση ώρα τα γεμίζετε τα συγκεκριμένα dripperάκια; Σε μπαρ αν είσαι δηλαδή έχω την εντύπωση πως η μπύρα στη μέση θέλεις γέμισμα. Εγω πχ θέλω 3-4 ml με τον καφέ με τον τανκάτο. 15ml περίπου τη μέρα. Μ ένα τέτοιο πως τη βγάζετε; Μήπως "ρουφάει" λιγότερο; Αλλιώς όσο και να είναι καλή η γεύση είναι μαύρη τυράνια. Αυτός είναι κι ένας λόγος που εως τώρα τα έχω προσπεράσει.

Ανάλογα με τον ατμοποιητη είναι και η χωρητικότητα του, αλλά αναφορικά με τανκατους είναι μαύρη τυραννία όπως το περιγράφεις. Αποζημιωνουν σε γεύση όμως. Γενικα δε συστήνεται για εκτός σπιτιού χρήση. Εγώ τους χρησιμοποιώ αποκλειστικά μέσα στο σπίτι.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 11:15 »
Να ρωτήξω κι εγώ μιας κι εντελώς άσχετος με τα συγκεκριμένα. Κάθε πόση ώρα τα γεμίζετε τα συγκεκριμένα dripperάκια; Σε μπαρ αν είσαι δηλαδή έχω την εντύπωση πως η μπύρα στη μέση θέλεις γέμισμα. Εγω πχ θέλω 3-4 ml με τον καφέ με τον τανκάτο. 15ml περίπου τη μέρα. Μ ένα τέτοιο πως τη βγάζετε; Μήπως "ρουφάει" λιγότερο; Αλλιώς όσο και να είναι καλή η γεύση είναι μαύρη τυράνια. Αυτός είναι κι ένας λόγος που εως τώρα τα έχω προσπεράσει.
Υπολόγισε για νορμάλ στησίματα με μονή αντίσταση σε ντριπερ στυλ magma στα 15-20W ότι 8-10 σταγόνες θα σου δώσουν 10-12 καλές τζούρες.
Με διπλή αντίσταση, αεράτους ντριπερ και αρκετά W (30-50) οι ίδιες σταγόνες θα σου δώσουν 6-8 τζούρες με ατμό σύννεφο.
Βάλε τώρα ότι 30 περίπου σταγόνες είναι 1ml και έχεις την απάντηση σου :)
Αν σε ξενίζει το γεγονός ότι θα στάζεις κάθε λίγο, θα το συνηθίσεις πολύ γρήγορα. Εκεί που δεν εξυπηρετεί πολύ, είναι σε καταστάσεις με ημίφως που δεν βλέπεις καλά που στάζεις  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 11:26 »
Όλα θέμα συνήθειας είναι!
Εγώ για ένα 5μήνο και μάλιστα σε διακοπές καλοκαιρινές κυκλοφορούσα μόνο με τον Απόλλο χωρίς κανένα θέμα!
Ειδικά ο Απόλλο σε αποζημιώνει σε όλα του!
Ευκολία στησίματος, γεύση, μεγάλη χωρητικότητα και διαροές μηδενικές...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64280 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207139 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias