vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, ramon, treloneritis, dkostas, camber, billythekid, ZoeM

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος nikossalonika

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7860 στις: Απριλίου 06, 2016, 21:20 »
Πάει ανάλογα το ποσό το τελωνείο?

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7861 στις: Απριλίου 06, 2016, 21:22 »
Ναι .από 22 και κάτω δεν πληρώνεις από εκεί και πάνω μέχρι τα 150 μόνο το ΦΠΑ .αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να είσαι τυχερός .πχ να είναι δέμα 80 $ και να μην πληρώσεις .τα ΕΛΤΑ είναι πιο χαλαρά από τα κουριερ

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7862 στις: Απριλίου 06, 2016, 21:23 »
Ναι μέχρι 22€ δεν πληρώνεις τίποτα.
Μέχρι τα 150€ πληρώνεις μόνο το ΦΠΑ
Απο κι και μετά δεν θες να ξέρεις.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7863 στις: Απριλίου 06, 2016, 22:19 »
@nikossalonika:
Εδώ δεν είναι το κατάλληλο νήμα για αγορές από το εξωτερικό.
Υπάρχουν άλλα πιο ειδικευμένα, με πάρα πολλές απαντήσεις ήδη.

Διαδικτυακές αγορές - τρόποι πληρωμής - αποστολές από εξωτερικό (πλήρης οδηγός)
Δασμοί και Τελωνεία
Γνώμες, εμπειρίες και προβλήματα από e-shops του εξωτερικού
και γενικότερα όλος αυτός εδώ ο πίνακας.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7864 στις: Απριλίου 06, 2016, 22:36 »
@Doubt μάλλον για χοτσποτ μυρίζει η δουλειά αλλά μου έκανε εντύπωση πως να έγινε στην πορεία αφου το έλεγξα. Μπορεί να σφήνωσε πουθενά το μπαμπάκι. Είχα μια κουβέντα με το φίλο psilos και βήμα βήμα είπαμε ότι μπορεί να έφταιξε αυτό.
Η μήπως ο subtank δεν είναι για τελικά για κάτω από 0,50 ?? Όσες φορές έβγαλα αντίσταση κάτω του 0,45 κάτι τέτοια κολπά με ψιλοκαμένο τα είχε.
Έχω 2 RBA (δυστυχώς η μία δεν βιδώνει καλά στην βάση), η μία καμινάδα έχει αρκετά μεγαλύτερες οπές εισαγωγής υγρού και αυτήν χρησιμοποιώ πλέον.
Απο τότε που την χρησιμοποιώ δεν είχα προβλήματα υποτροφοδοσίας ακόμα και όταν ζόριζα την αντίσταση (λιγάκι , δεν συνηθίζω να ατμίζω σε πολύ υψηλά watt έτσι και αλλιώς.

Αν σε ενδιαφέρει ψάξε μήπως μπορέσεις να βρείς τέτοιο κομμάτι (αν δεν το έχεις ήδη)!

Αποσυνδεδεμένος nikossalonika

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7865 στις: Απριλίου 08, 2016, 21:07 »
Παιδιά τα φώτα σας πάλι. βρεθηκε στα χέρια μου από φίλο δωράκι το istick 40. είναι καλό μοντάκι?

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7866 στις: Απριλίου 08, 2016, 21:10 »
Πολυ αξιόλογο μοντακι ειδικά αν εισαι στο ξεκίνημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7867 στις: Απριλίου 08, 2016, 21:12 »
Μια χαρά είναι για ξεκίνημα όπως είπε και ο προηγούμενος αλλά και αν θέλεις να ξεκινήσεις να ασχολείσαι και με λίγο πιο "προχωρημένα" πράγματα!
Έχει κάτι κουσουράκια...θα τα βρεις όλα στο νήμα του. Προσωπικά δεν με προβλημάτισε ποτέ σε ότι του ζήτησα!

Αποσυνδεδεμένος nikossalonika

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7868 στις: Απριλίου 08, 2016, 22:42 »
Ευχαριστώ πολύ παιδια για τις γρήγορες πάντα απαντησεις. Διαβάζω το topic για το 40ρι (είναι και πολλές σελίδες :tongue_smilie:) κ από ότι βλέπω άλλοι το θεωρούν προβληματικό άλλοι πολύ καλό για τα λεφτά του. τεσπα μόλις του έβαλα τον ατμο που είχα από nobacco με 1.8 αντίσταση και μου τη βγάζει 1.95 δεν ξέρω αν είναι λογικό αυτό. αλλά από το 10w που είχα μου δίνει πολύ καλύτερο χτύπιμα στα ίδια volt. Από δευτέρα λέω να πάρω το ναυτίλο  που μου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω. τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7869 στις: Απριλίου 09, 2016, 09:14 »
Ο ναυτιλος είναι καλός, έχουν βγει και επισκευασιμες κεφαλές 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7870 στις: Απριλίου 09, 2016, 09:57 »
Καλημέρα! Υστερα απο 4 μηνες με το istick30 + gs tank σκεφτομαι να παω παρακάτω.

ο toptank mini tis kangertech είναι για πνευμονικές??
Καπου εκει κοντα εχω καταλήξει( top fill, rba,4ml , 46mm height).

Αν κάποιος έχει να προτείνει κατι παρόμοιο ας το κάνει


Αποσυνδεδεμένος simous caesar

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Veni,Vidi,Vici
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7871 στις: Απριλίου 09, 2016, 11:09 »
Θελω να κανω και γω μια ερωτηση.....
Ποια η διαφορα της εκδοσης d3 με d3s του ipv.....
Το μονο που ξερω ειναι οτι εχει αλλαξει η θυρα απο jack σε usb και οτι εχει και το step down,κατι το οποιο παντα μου αρεσε στα μοντ που εχω.μου ειπαν οτι εχει αλλαξει και σε TCR....δλδ;;;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7872 στις: Απριλίου 09, 2016, 11:20 »
Manual TCR. Δηλαδή μπορείς να βάλεις ότι σύρμα θέλεις για έλεγχο θερμοκρασίας, αφού μπορείς να ρυθμίσεις χειροκίνητα το TCR του σύρματος χωρίς να σε περιορίζουν τα προκαθορισμένα mode για ατσάλι ή νικέλιο ας πούμε.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7873 στις: Απριλίου 09, 2016, 16:59 »
Καλημέρα! Υστερα απο 4 μηνες με το istick30 + gs tank σκεφτομαι να παω παρακάτω. ο toptank mini tis kangertech είναι για πνευμονικές?? Καπου εκει κοντα εχω καταλήξει( top fill, rba,4ml , 46mm height). Αν κάποιος έχει να προτείνει κατι παρόμοιο ας το κάνει
Ναι είναι.. Καλή επιλογή....!


Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7874 στις: Απριλίου 10, 2016, 18:25 »
Καταρχην σαν νεος  στο φορουμ δινω τα χαιρετισματα στη παρεα. Ημουν καπνιστης για
πανω απο 18 χρονια, καταφερα να το κοψω εντελως για 11 μηνες και το τελευταιο εξαμηνο
το ξανα αρχισα και πλεον αρχιζω να γινομαι παλι συστηματικος καπνιστης
(περιπου ενα πακετο την ημερα). Μεσα στη βδομαδα λεω να ξεκινησω τις
διαδικασιες να γινω ατμιστης για να το ξανα κοψω. Εχω να διαθεσω περιπου 150ε
αμεσα και θα ηθελα να βοηθησετε να καταληξω τι εξοπλισμο χρειαζομαι για αρχη
(μοντακι, ατμοποιητη/τες, αντιστασεις, υγρα και οτι αλλο χρειαζεται) ωστε να
μην την πατησω, απογοητευτω και παρατησω τη προσπαθεια. Επειδη δεν
ξερω ιδιετερα πραγματα για το ΗΤ για αρχη θα τα παρω απο μαγαζια και οχι ιντερνετικα
και προνατολιζομαι σε εργοστασιακους ατμοποιητες και αργοτερα που θα μαθαινω πραματα
βλεπουμε για επισκευασιμους.
Διευκρινιστικα να γραψω οτι σκεφτομαι να τα αγορασω απο εδω http://www.alterego.gr/ γιατι
εκει που ειναι το μαγαζι στη Θεσσαλονικη με βολευει. Οποτε αν εχετε αποψη για το 
συγκεκτιμενο καταστημα και προτεινετε εξοπλισμο που το διαθετει θα με βοηθουσε.
 Χονδρικα να σας πω οτι διαθετω περιπου 50-60ε για μοντακι αλλα τοσα για εναν ή
δυο ατμοποιητες και οτι περισσευουν απ τα 150 για αντιστασεις και υγρα για ενα διαστημα
μερικων εβδομαδων οσπου να εχω περισσοτερες γνωσεις και να αρχιζω να ψαχνομαι απο μονος.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2016, 18:40 από Mitsos10 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171294 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13907 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8914 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538656 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas