vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

178 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, dkostas, pngtszs1976

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7290 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 18:27 »

Α εκανα και πνευμονικες αλλα,ρε παιδια δεν ξερω γιατι ενω θελω να κανω,δεν με πανε με τιποτα,με μπουκωνουν και με χαλανε,,αντε να κανω 2-3 αλλα μεχρι εκει.Δε μπορω να το υιοθετησω αυτο το στυλ με τιποτα.


 στην επομενη συναντηση εκτος του οτι θα παμε σε ενα καφε να αραξουμε με την ησυχια μας, θα φερω και τον dripper με 80vg και 3 νικοτινη, να φχαριστηθεις πνευμονικες, γιατι σημερα με 9 νικοτινη και 65pg ζοριστηκες λιγο.
μην κοιτας εγω τι κανω , εχω λιγο γαιδουρινο λαιμο... ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


Και εχουμε και σεμιναριο 2ο μην ξεχνιεσαι,,παμε για αντιστασεις συρματα και τα σχετικα :thumpup:



εννοειται μεσα στην εβδομαδα, εχει αναλυση βασεων και αντιστασεων  :))
θα παμε κεντρο ομως να βρεθουμε και με τον Γιαννη (altan768) να παρεις γευση και απο τον kayfun lite+ ;)
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 18:34 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7291 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:58 »
Το έχω βιδώσει μόνο για να δω αν μαπίνει και μου φάνηκε έμπαινε κανονικά.. Δεν έβαλα υγρό να ατμίσω όμως.. :dontknow: θα το  δοκιμάσω αύριο στον nano του συνεταίρου μου και θα σας πω for sure..

Πάντως από την στιγμή που nano και mini παίρνουν ακριβώς τις ίδιες αντιστάσεις δεν καταλαβαίνω αυτή γιατί να μην παίζει..

Βασικά κάνε το και εσύ να σιγουρευτείς, αλλά εγώ βρήκα αυτό με μια αναζήτηση και πιστεύω με καλύπτει :   

https://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/35arei/kanger_subtank_mini_rba_in_a_subtank_nano_has_no/

Σε κάποιο σημείο ο τύπος που αρχικά λέει οτι χωράει, γράφει το εξής :

When I posted this thread I had a Nano bellcap which I can't for the life of me remember where I got it from. That one did fit but as you pointed out, the stock tank/top is too small at 18mm.

Το οτι παίρνουν τις ίδιες αντιστάσεις πάντως δεν σημαίνει οτι θα χωράει και η RBA που είναι και μεγαλύτερη...   ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7292 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:41 »
Ναι σιγουρα εχουμε πολλα να αναλυσουμε ακομα δε το συζηταω!!
Το θεμα ειναι να παμε και σε κανα μαγαζι της προκοπης να δοκιμασω υγρα της προκοπης,να δω τι γινεται γιατι αργοτερα θα ειναι handmade.
O αλλος το πρωι που του ειπα να ανοιξει ενα halo να δοκιμασω με κοιταγε καλα καλα :wall:
Με ξενερωσε,πηγα να δοκιμασω και τελικα αυτο που πηρα παλι δεν το δοκιμασα,αλλα οκ τελικα μου αρεσει αρκετα το bebeca,,απορω γιατι το κατατασουνε στα καπνικα,,καμμια σχεση κατα τη γνωμη μου ,οπως ειπα και στον estrifan.
Μου θυμιζει κατι σε μπισκοτο αλλα δεν ειμαι και σιγουρος,δεν μπορω να το προσδιορισω αλλα ειναι αρκετα καλο.
Το τριμπεκα ηθελα να δοκιμασω της halo,,exw ακουσει πολλα και μου εχει προτεινει και ο estrifan.
Πρεπει να βρω απο ιντερνετ να τα παραγγελνω.
Αντωνη σου εχω στειελει email να μου πεις για το subtank που λεγαμε απο fasttech,,τσεκαρε το και πες μου γιατι ειδα αρκετους

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7293 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:59 »
Φίλε Μάριε επειδή βλέπω έχεις ενθουσιαστεί πολύ απο τον καταιγισμό πληροφοριών και με το δίκιο σου, και εγώ στην αρχή αρχή έτσι ήμουν, θα σου πω μόνο μερικά πραγματάκια για να μην σε πάρω και στο λαιμό μου δηλαδή, όχι τίποτα άλλο...  :D
Καταρχήν, θα σου έλεγα να μην κάνεις βιαστικές κινήσεις μόνο και μόνο απο τον ενθουσιασμό. Εγώ έκανα και για αυτό στο λέω, ίσως γλιτώσεις χρήματα...
Και δεύτερον, μην το δένεις κόμπο οτι τα υγρά που σου είπα θα σου αρέσουν και εσένα...εγώ απλά σου ανέφερα τι αρέσει σε εμένα. Έτσι για να έχεις μια ιδεά και να ψαχτείς λίγο και στα υγρά! Σε κάτι τόσο υποκειμενικό δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις...
Απο εκεί και πέρα σαφώς και θα κάνεις ότι θέλεις εσύ...εγώ απλά ξεκαθαρίζω το υποκειμενικό της υπόθεσης για να σε προφυλάξω ίσως απο βιαστικές επιλογές!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7294 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:14 »

Αντωνη σου εχω στειελει email να μου πεις για το subtank που λεγαμε απο fasttech,,τσεκαρε το και πες μου γιατι ειδα αρκετους

αυτον εχω παρει
https://www.fasttech.com/p/2568500

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:22 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7295 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:20 »
Οντως,φαινεται οτι δεν εχει τα γραμματα αλλα εσενα ειναι κομπλε με τα γραμματα μια χαρα.

https://www.fasttech.com/products/3006/10012000/3141700-subtank-mini-v2-styled-occ-clearomizer

Αυτος μου γυαλισε εμενα,,νομιζω ειναι στα ιδια απ οτι φαινεται.
Εχει και σε καλες τιμες modakia απ οτι ειδα.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7296 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:23 »
τι να σου πω ρε συ
ειναι τρελοι αυτοι οι κινεζοι

διαβασε τα reviews και αποφασισε
και κατι ακομα
ο δικος μου ηρθε με την plus την rba κεφαλη (δεν με χαλασε)
ειναι η κεφαλη με τις τρυπες στα πλαγια.
στο λινκ που σου εστειλα ειναι η προηγουμενη με τα 2 μικρα λουκια
τι να σου πω τωρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:28 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7297 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:26 »
Φίλε Μάριε επειδή βλέπω έχεις ενθουσιαστεί πολύ απο τον καταιγισμό πληροφοριών και με το δίκιο σου, και εγώ στην αρχή αρχή έτσι ήμουν, θα σου πω μόνο μερικά πραγματάκια για να μην σε πάρω και στο λαιμό μου δηλαδή, όχι τίποτα άλλο...  :D
Καταρχήν, θα σου έλεγα να μην κάνεις βιαστικές κινήσεις μόνο και μόνο απο τον ενθουσιασμό. Εγώ έκανα και για αυτό στο λέω, ίσως γλιτώσεις χρήματα...
Και δεύτερον, μην το δένεις κόμπο οτι τα υγρά που σου είπα θα σου αρέσουν και εσένα...εγώ απλά σου ανέφερα τι αρέσει σε εμένα. Έτσι για να έχεις μια ιδεά και να ψαχτείς λίγο και στα υγρά! Σε κάτι τόσο υποκειμενικό δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις...
Απο εκεί και πέρα σαφώς και θα κάνεις ότι θέλεις εσύ...εγώ απλά ξεκαθαρίζω το υποκειμενικό της υπόθεσης για να σε προφυλάξω ίσως απο βιαστικές επιλογές!  :thumpup:

Καλα κανεις και μου τα λες,,ολα χρησιμα ειναι,γι αυτο και γω το ψαχνω για να μη το μετανιωσω αργοτερα.
Παντως το υγρο παιζει πολυ μεγαλο ρολο,,μεχρι χτες με το virginia δεν καλυπτομουνα αρκετα,,σημερα με το bebeca ειανι πολυ διαφορετικα τα πραγματα με το ναυτιλο,,,το μονο σιγουρο ειναι οτι ο ναυτιλος και το 20αρι το mod ακομα και με το subtank θα εχει το ρολο του,δε θα μεινει στο ραφι.
Αρκετα τιμιο σετακι γι αυτο που πρεπει να κανει και το κανει αρκετα καλα!!

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7298 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:29 »
@antonelos  &  ΜΑΡΙΟΣ TDM 900
Παιδία μόλις είδα τα link για το subtank που βάλατε, δεν ξέρω αν το προσέξατε...αλλά αυτοί έχουν την RBA v1 στη φωτό ε...κιας λέει v2...

EDIT: Μόλις είδα το edit σου antonelos και για αυτό κάνω και εγώ edit για να σου πω οτι τώρα είδα το δικό σου edit οπότε στο δικό μου edit λέω οτι παρόλο που το έγραψα εσύ είπες στο δικό σου edit οτι έχει τελικά μέσα την v2 κιας δείχνει τη v1 στη φωτό. EDIT τέλος   ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7299 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:30 »
τι να σου πω ρε συ
ειναι τρελοι αυτοι οι κινεζοι

το κακο ειναι οτι θελει πολυ καιρο για να ερθει κατι,οπως εγω τωρα θα περιμενω για τα bvc coils αλλες 25 μερες και παλι δε θα ειναι αρκετα για να με βγαλουν καιρο,,γι αυτο ψηνομαι για rba να κανω τα δικα μου :nope:
Τα bvc καθε 3 μερες αντε 4 θελουν αλλαγμα και ετσι οπως τα ρουφαω εγω τα υγρα,,,και θα τους κανω πλουσιους και θα ειμαι συνεχεια ισα ισα μη μεινω

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7300 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:31 »
εννοειται μεσα στην εβδομαδα, εχει αναλυση βασεων και αντιστασεων  :))
θα παμε κεντρο ομως να βρεθουμε και με τον Γιαννη (altan768) να παρεις γευση και απο τον kayfun lite+ ;)

Μέσα μάγκες. Θα φέρω και έναν καθαρό άτμο να κάνουμε και το 1ο μάθημα φτιαξίματος αντίστασης. Δυστυχώς Μάριε από εμένα θα ατμίσεις μόνο βάση. Να δεις πως είναι κι αυτή

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7301 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:32 »
@antonelos  &  ΜΑΡΙΟΣ TDM 900
Παιδία μόλις είδα τα link για το subtank που βάλατε, δεν ξέρω αν το προσέξατε...αλλά αυτοί έχουν την RBA v1 στη φωτό ε...κιας λέει v2...

εγω ειδικα δεν το προσεξα γιατι ειμαι και λιγο νεος στο συγκεκριμενο,,ουτε τι διαφορα εχει δεν ξερω......
Γιααααα λεγε........ :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7302 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:36 »

EDIT: Μόλις είδα το edit σου antonelos και για αυτό κάνω και εγώ edit για να σου πω οτι τώρα είδα το δικό σου edit οπότε στο δικό μου edit λέω οτι παρόλο που το έγραψα εσύ είπες στο δικό σου edit οτι έχει τελικά μέσα την v2 κιας δείχνει τη v1 στη φωτό. EDIT τέλος   ;D
:tongue_move_02:



τι να πω οταν τον πηρα δεν ειχα ιδεα.
ειδα v2 και πλερωσα :))
ισως ο 1 ειναι πιο ευκολος στο στησιμο
 

αραγε ποσο offtopic ημαστε? 8)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

το κακο ειναι οτι θελει πολυ καιρο για να ερθει

ετσι ειναι
μεχρι να ερθει μπορει να εχεις αλλαξει ατμιστικες συνηθειες.
δεν βαριεσαι υπαρχουν και οι αγγελιες
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:42 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7303 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:42 »
Οντως,φαινεται οτι δεν εχει τα γραμματα αλλα εσενα ειναι κομπλε με τα γραμματα μια χαρα.

https://www.fasttech.com/products/3006/10012000/3141700-subtank-mini-v2-styled-occ-clearomizer

Αυτος μου γυαλισε εμενα,,νομιζω ειναι στα ιδια απ οτι φαινεται.
Εχει και σε καλες τιμες modakia απ οτι ειδα.
Ο subtank mini που έχει το link αυτό είναι Μαιμού, δεν είναι ο original για αυτο και δεν γράφει Kangertech. Γενικα να ξέρεις οτι στην fasttech ότι είναι αυθεντικό προιόν το γράφει AUTHENTIC και όποιο είναι απομίμηση λέει STYLED . Το λέω χωρίς βέβαια να ξέρω για την ποιότητα αυτού που έδειξες. ορίστε ο αυθεντικός πάντως https://www.fasttech.com/products/2769900
Επίσης Μάριε αν παραγγείλεις απο fasttech να ξέρεις οτι απο 4 Φεβρουαρίου μέχρι 14 Φεβρουαρίου είναι κλειστά λόγο διακοπών (Chinese New Year) με όποια καθηστέρηση συνεπάγεται. Για να σε γλυκάνουν έχουν προσφορά αν παραγγείλεις εκείνες τις μέρες χρησιμοποιόντας το κουπόνι KUNGHEI -20% (5-7 Φεβρουαρίου) και -15%(8-14 Φεβρουαρίου) και σε κάποια συγκεκριμένα προιόντα μέχρι και 50%.

https://www.fasttech.com/forums/stickies/t/1994155/fasttech-site-wide-promotion-clearance-sale-up-to
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:51 από remi0s »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7304 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:42 »
Δλδ ρε παιδιά τώρα για να καταλάβω συζητάτε να δώσετε 15 ευρώ για να πάρετε κλώνο subtank και όχι 25 για αυθεντικό..?? Και ακόμα καλύτερα τον καινούργιο τον top fill..??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364