vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #225 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 00:06 »
Γεια σας, λοιπόν δεν είμαι σίγουρη σε ποιο θέμα να γράψω τις απορίες μου οπότε σκέφτηκα να τις κάνω εδώ. Είμαι νέα ατμίστρια από τις 28 Ιουλίου. Έχω πρόβλημα με το ητ που χρησιμοποιώ είναι το hybrid της nobacco με ατμοποιητή και φίλτρο. Τα πρόβληματα είναι ότι τα εξής ο ατμοποιητής ζεσταίνετε αρκετά γρήγορα, μεγάλη κατανάλωση υγρού και χάνει γρήγορα την απόδοση του (δεν έχει μάλλον δεν μπορείς να πάρεις "σωστή τζούρα" , να το πω;) Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω το Adaptor 901(Hybrid)-510 (eGo-T) + NOBACCO eGo-T TANK ATOMIZER. Δεν ξέρω αν αυτή η επιλογή είναι καλή. Χρειάζομαι τις απόψεις σας. Έχω αγανακτήσει. ΑΝ έχετε βέβαια να προτείνετε κάτι καλύτερο είμαι όλη αυτιά. Σας ευχαριστώ.

προσωπικη μου αποψη: μπαταρια με μπουτον (η Εgo εχει σπειρωμα 510). Με ενα ανταπτορα 510/901 "εχεις" ολες -σχεδον- τις επιλογες για ατμποιητη.

Ο Τανκ ειναι καλη επιλογη, αλλα με αυτοματη μπαταρια θα εχεις προβληματα.

Επαναλαμβανω: προσωπικη αποψη -μετα απο 4 μηνες ατμισμα-, περιμενε κι αλλες αποψεις   :)


Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #226 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 00:13 »
deathst καλώς ήρθες στο forum
Αυτά που ζητάς είναι λίγο δύσκολα να εφαρμοστούν σε ένα.
Εάν θες οικονομία θα σου πρότεινα να πας σε λύση mod καθώς και σε υγρά που τα φτιάχνεις εσύ. Για να πας σε mod θα πρέπει να διαθέσεις κάποιο ποσό το οποίο σαφώς είναι μεγαλύτερο σε σχέση με το να αγοράσεις ένα έτοιμο η.τ. Του οποίου η απόσβεση είναι πολύ γρήγορη ειδικά αν το χρησιμοποιείς σε μεγάλο βαθμό
Ρίξε μια ματιά εδώ και θα καταλάβεις τι εννοώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1218.msg23172.html#msg23172
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1191.msg22407.html#msg22407

Το καλύτερο και το φτηνότερο στα η.τ τουλάχιστον δεν υπάρχει. Ισχύει κατά κύριο λόγο το ''ότι πληρώσεις παίρνεις''.
Επειδή αν κατάλαβα καλά είσαι νέος στο σπορ, θα σου πρότεινα να ρίξεις πολύ διάβασμα εδώ μέσα. Έχει τα πάντα και θα σου λυθούν οι περισσότερες απορίες σου. Αν όχι επανέρχεσαι με τις ερωτήσεις σου.


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 00:14 »
Καλό θα ήταν αν έχεις την δυνατότητα να πάρεις μια μπαταρία ego των 900 Mah η 1000mah(χρειάζεται κ ενας usb adaptor να μπαίνει απο το ego στο φορτιστη του hybrid) και να δοκιμάσεις με μπουτόν η οποία έχει σπείρωμα 501 που είναι κ το πιο δημοφιλές γιατι με τον ανταπτορα 901-501 που έχεις βάλει το hybrid έχει πρόβλημα συγχρονισμου της μπαταρίας.2η λύση αν δεν έχεις την δυνατότητα αυτή είναι να πάρεις εναν dual coil mega carto απο την nobacco και να τον δοκιμάσεις με τον αντάπτορα που έχεις(θα υπάρχει ενα μικρόπρόβλημα συγχρονισμου πάλι αλλά με διπλή αντίσταση θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα)Γνώμη μου!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 01:10 »
ΒACRID::::::::::::
Λυπάμαι πολύ που το λέω, γιατί η εξυπηρέτηση της nobacco είναι υποδειγματική και τους σέβομαι βαθύτατα ως επαγγελματίες, αλλά από τις 6 Ιουλίου έχω "χαλάσει" 10 κάρτο. σύμφωνα με το αναμενόμενο ζωής τους , θα έπρεπε να είμαι στον τρίτο. τώρα έχω τους τελευταίους 3 μισορεταλιασμένους και τους κρατώ μέχρι μεθαύριο όπως όπως, που περιμένω νέα παραλαβή άλλους κάρτο, άλλου τύπου. Αν είχα τους καινούριους σήμερα, θα πετούσα όλους τους hybrid. Καμένο, ελάχιστος ατμός, άνευρο χτύπημα. Ο πιο παλιός ειναι 9ημερών, ο πιο καινούριος 3. Ο τελευταίος από την πρώτη ώρα βγήκε σκάρτος. νομίζω το συμπέρασμα είναι πασιφανές.
ή θα παίξεις με άλλους καρτο τύπου 901/808 ή πάρε μιαμπαταρία με σπείρωμα 510 και δοκίμασε δικούς τους ατμοποιητές. για τον dual coil η nobacco κατι είχει πει ότι δεν ταίριαζε καλά με τις μπαταρίες σου. Δε συνεργαζόταν καλά, για την ακρίβεια και έψαχναν λύση. ρώτησέ τους. Και συζήτησε μαζί τους το θέμα των κάρτο που έχεις.
μπορείς αν θέλεις να δοκιμάσεις τουςκάρτο kr808d1 που είναι στα 5-6 ευρώ ηπεντάδα.  όσοι σου βγουν καλοι θα κρατήσουν 2 ημέρες χωρίς πτώση αποδοσης στο ενδιάμεσο. Θα χαλάσουν ξαφνικά. Εχω ακριβώςτο ίδιο πρόβλημα και ψάχνω κι εγώ λύση.

Αποσυνδεδεμένος Session_Musicman

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 18:28 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνάδελφους ατμιστές... :) Σαν νέο μέλος στη παρέα κι εγώ θα ηθελά πολύ μια διευκρίνηση από τους παλαιότερους ατμιστές ως προς τα e-liquids . Όταν αγόρασα το ηλεκτρονικό τσιγάρο ο πωλητής από το κατάστημα μου είπε πως τα υγρά natura ειναι τα μόνα που ειναι εγκεκριμένα από το υπουργείο υγείας . Θα θελα να μου πείτε αν ισχύει κατι τετοιο και επίσης θα θελα να μάθω αν τα εν λόγω υγρα έχουν διαφορά ως προς τα συστατικα και ως προς την επιβαρυνση της υγειας απο υγρά αλλων εταιρειών.. (Αν φυσικα υποθέσουμε οτι έχουν την ιδια ποσοτητα νικοτινης) Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 18:34 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνάδελφους ατμιστές... :) Σαν νέο μέλος στη παρέα κι εγώ θα ηθελά πολύ μια διευκρίνηση από τους παλαιότερους ατμιστές ως προς τα e-liquids . Όταν αγόρασα το ηλεκτρονικό τσιγάρο ο πωλητής από το κατάστημα μου είπε πως τα υγρά natura ειναι τα μόνα που ειναι εγκεκριμένα από το υπουργείο υγείας . Θα θελα να μου πείτε αν ισχύει κατι τετοιο και επίσης θα θελα να μάθω αν τα εν λόγω υγρα έχουν διαφορά ως προς τα συστατικα και ως προς την επιβαρυνση της υγειας απο υγρά αλλων εταιρειών.. (Αν φυσικα υποθέσουμε οτι έχουν την ιδια ποσοτητα νικοτινης) Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)

Κανένα υγρό δεν έχει πάρει έγκριση από το Υπουργείο Υγείας.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 18:36 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνάδελφους ατμιστές... :) Σαν νέο μέλος στη παρέα κι εγώ θα ηθελά πολύ μια διευκρίνηση από τους παλαιότερους ατμιστές ως προς τα e-liquids . Όταν αγόρασα το ηλεκτρονικό τσιγάρο ο πωλητής από το κατάστημα μου είπε πως τα υγρά natura ειναι τα μόνα που ειναι εγκεκριμένα από το υπουργείο υγείας . Θα θελα να μου πείτε αν ισχύει κατι τετοιο και επίσης θα θελα να μάθω αν τα εν λόγω υγρα έχουν διαφορά ως προς τα συστατικα και ως προς την επιβαρυνση της υγειας απο υγρά αλλων εταιρειών.. (Αν φυσικα υποθέσουμε οτι έχουν την ιδια ποσοτητα νικοτινης) Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)

Φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες. Πολύ θα ήθελα να μάθω από ποιο κατάστημα προμηθεύτηκες τη συσκευή σου.
Δεν υπάρχει απολύτως καμία έγκριση από κανέναν, πολύ δε περισσότερο από υπουργείο υγείας που δεν έχει καμία αρμοδιότητα επ' αυτού.
Προς το παρόν του μόνο που υπάρχει, είναι η αυθαίρετη κατ' εμέ απόφαση του ΕΟΦ, που κατατάσσει τη νικοτίνη σε υγρή μορφή στα φαρμακευτικά προϊόντα και έχει απαγορέψει την διάθεσή της καθώς και την εισαγωγή της.


Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 20:14 »
Καλησπερα , γρηγπρη ερωτηση σας παρακαλω ! ,
Ειμαι νεος στο ητ , και αγορασα προσφατα το giant απο την nobacco , καθε ποτε θελει αλαγμα ο ατμοποιητης ? ( λογο αρχης .. ατμιζω σαν φουγαρο .. ) και επισης τι μπορω να κανω στο ητ μου ωστε να παραγει περισσοτερο ατμο ? και καπως οικονομικα ? σας ευχαριστω !

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 23:28 »
Καλο ειναι στην 10 μερα να τον αλλαζεις τον ατμο. Η διαρκεια ζωης του ειναι πανω κατω 10 μερες. Για περισσοτερες πληροφοριες για τον γιγαντα δες εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3170.0.html

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 07:52 »
καλησπερα παιδια, συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικος απλα ηθελα να μαθω η καλυτερα θα ηθελα μερικες προτασεις: το "καλυτερο" η.τ. για καποιον σαν και εμενα, σχετικο, ναι, αλλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το καθε μερος του η.τ.(μπαταρια,ατμοποιητη,φιλτρακι/στομιο(αν ειναι μονο αυτα, γιατι αυτα ξερω εγω)) δλδ: θα ηθελα κατι οσο το δυνατον πιο οικονομικο, επειδη ειμαι ακομα 17(καταλαβενετε), αλλα δεν υπαρχει προβλημα και στις "μεσαιες" λυσεις. Τον καλυτερο ατμοποιητη σε θεμα λειτουργικοτητας και αντοχης(αφου φανταζομαι πως δν εχουν διαφορετικες αποδοσεις και "καινε" το ιδιο, διορθωστε με αν κανω λαθος και πειτε μου περιληπτικα). Την καλυτερη μπαταρια με την μεγαλυτερη διαρκεια ζωης και με μια ικανοποιητικη διαρκεια, εως και ικανοποιητικοτατη (δλδ καθε ποσες ωρες χρησης θελει φορτηση). Το καλυτερο στομιο οσ'αναφορα το υγρο που μπορει να σταξει στο στομα καποιου, το μεγεθος του φιλτρακιου και την διαρκεια ζωης(αν υπαρχει).
Αυτο που σκοπευα να κανω ειναι να παρω ξεχωριστα εξαρτιματα και να τα ενωσω για να φτιαξω το η.τ. που σας περιγραφω, αντι να παιρνω ετοιμο και να το τροποποιω, ισως να ειναι καλυτερο το τελευταιο που ανεφερα, εξηγηστε μου. Επισης, παρτε υπ'οψην αυτα που ανεφερα στην αρχη(οικονομικα), δεν με νοιαζει να ειναι το καλυτερο, ισως να ειναι αδυνατο με τα τωρινα οικονομικα μου, θα θελα να ξερετε πως αυτο που με νοιαζει ειναι να μπορω να βγαζω πολυ καπνο, δν ξερω απο τι εξαρταται. Τελος, φροντιστε οι συνδιασμοι(αν προτεινετε συνδιασμους) να ειναι συμβατοι κε σαν κουμποματα αλλα και σαν γενικη συνοχη δλδ να μν ειναι το τσιγαρο καπως ετσι "---===-"(ελπιζω να καταλαβατε  ???).
Αν θελετε περισσοτερα στοιχεια απλος πειτε το μου και θα σας δωσω καθε δυνατη λεπτομερια και επιπλεον πληροφορια.

Ευχαριστω πολυ και παλι,
Νικήτας


Υ.Γ.: Μπορει να μου πειτε πως βιαζομαι, ακομα δν ξεκινησα, αλλα οταν κανω κτ θελω να το κανω σωστα, εφοσον βλεπω οτι μου αρεσει(ειμαι πολυ σταθερος τυπος). Αλλωστε ειναι παντα καλο να εχεις ενα ακομα η.τ. καβατζα απ οσο διαβαζω(δλδ το τωρινο μου η.τ.).
Νικητα μου  , αντι για ατμοποιητες , μπαταριες και υγρα , θα σου προτεινα κατι αφανταστα καλυτερο . Μπασκετ , ποδοσφαιρο , στιβο και γενικα οτιδηποτε σε κανει να ιδρωσεις λιγακι . 17 χρονων παλικαρακι και ασχολεισαι με ητ...  :wall:  Επισης θα προτεινα στον Atmos να σε διαγραψει απο μελος του φορουμ , οπως και να γινει κανονας . Αντε παιδακι μου ζησε τη ζωουλα σου και ασε τους ατμο και τις μπαταριες.... λες και ειναι trendy ν,ασχολεισαι μ,αυτη τη αηδια. Απο αναγκη το κανουμε εμεις οι μεγαλυτεροι ... Επαναλαμβανω , πως θα ηθελα ο νεαρος ( για το καλο του και μονο γι,αυτο ) να διαγραφει απο το φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #235 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 13:53 »
Γεια σας. Νεος και εγω εδω και 4 μερες περιπου. Αγορασα το ovale ego-t. Θελω να ρωτησω επειδη σε ολες τις φωτογραφιες στο ιντερνετ βλεπω οτι σαν συμβολο εχουν το TM στο λογοτυπο OVALE ενω σε αυτο που πηρα εγω εχει το R. Μηπως ειναι αντιγραφη το δικο μου?? Συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα εχω φαει κολλημα

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #236 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 13:55 »
Ολα είναι απο την ιδια κατασκευαστική εταιρία και το μόνο που αλλάζει ειναι το λογότυπο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Bacrid

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #237 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:00 »
Γεια σας , Θέλω να ευχαριστήσω τους billakosgr., petra και iguasu, για της πληροφορίες τους. Με διαφωτίσατε ν'αστε καλά.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #238 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:40 »
Ούτε να το σκέφτεσαι... Ξέρεις πόσες φορές παλαιότερα μελη βοήθησαν εμάς τους νεώτερους προσφέροντάς μας την εμπειρία τους;
Ελπίζω να έλυσες το πρόβλημά σου και να διάβασες ότι η nobacco φέρνει΄ένα νέο μοντέλο, το mini & more. Αφού λοιπόν είσαι πελάτισσά τους, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους κάρτο του m&m στην μπαταρία του hybrid. Τους πουλάει 8 ευρώ την πεντάδα σε ασημί χρώμα και κατά 99% είναι οι kr808d που σου έλεγα.
Τώρα μάλιστα που τους δοκίμασα καλύτερα, τους χρησιμοποιώ ως εξής:2 εναλλάξ, επειδή ατμιζω πολύ, τους ξελιγώνω και υπερθερμαίνονται, με αποτέλεσμα να χαλάει η γεύση τους και σίγουρα να μειώνεται κι η διάρκεια ζωής τους. Οι τελευταίοι μου κράτησαν 3 μερούλες έκαστος.   

Αποσυνδεδεμένος elkon84

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 12:46 »
Καλησπέρα και από μένα..
Αγόρασα το Hybrid προσφάτως και μη γνωρίζοντας ποιό υγρό να πάρω, αγόρασα της nobacco με γεύση tobacco και νικοτίνη 16mg. Νομίζω όμως πως θα ήθελα κάτι πιο ελαφρύ. Γενικά έχετε να μου προτείνετε κάποιο υγρό να πάρω?? Η ι δέα της γεύσης μ'αρέσει (εννοώ κάποιου φρούτου κτλ) όμως διστάζω γιατί αν δε θυμίζει τσιγάρο φοβάμαι πως θα καπνίσω πάλι και δεν το θέλω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171308 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15180 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364