vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, laniel, antiklitos140, ramon

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7125 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 19:30 »
Η μπαταρία της easy κάνει 24.90 ευρώ , ακόμα και 10 ευρώ να έκανε, είναι 650mAh το power bank είναι 2600mAh δηλαδή 4ρις μπαταρίες μαζί και η τιμή του για κάποια άγνωστή μάρκα ξεκινά από 5 ευρώ μαζί με 5 ευρώ μεταφορικά (ΑΝ το πάρεις από σκρουτζομάγαζο) μέχρι  και 12 ευρώ αν το πάρεις από Κωτσόβολο και γνωστή μάρκα.
Με απλά λόγια σε ένα κουτάκι διάστασης που δεν ξεπερνά τα 80mm έχεις 4 μπαταρίες και φορτίζεις το κινητό άμα λάχει όπως είπε και ο rosenred.
Να στο πω και αλλιώς αντί να κουβαλά μια δεύτερη easy γιατί να μην κουβαλάει ένα power bank που μπορεί να κάνει περισσότερα με αυτό;

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7126 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:25 »
Όχι οτι πιστεύω πως θα μπει να τα διαβάσει κάν, η δεύτερη μέρα είναι καμιά φορά δύσκολη, τα πακέτα πάνε και έρχονται... αλλά για την ιστορία.
Εντάξει όχι και 25 εύρω για μπαταρία 650 mah , έλα όλο και κάτι θα βρείς που θα κουμπούνει καλά στο σετ και καλύτερο και πιο φθηνό.
Δέν λέω πως δέν μετράει το power bank εφόσον έχει pass through, αλλά και γυναίκα και αρχάριος... δέν νομίζω οτι πάντα θα αισθάνεσαι αρκετά άνετα για να την χρησιμοποιήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7127 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:34 »
Βρε τα πάντα υπάρχουν, και με 8 ευρώ κάνει τη δουλειά της με καινούρια μπαταρία, το θέμα είναι τι θέλει η ίδια;
 
Κάτσε να τη δούμε ξανά να μας πει πως τα πάει και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7128 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 21:28 »
Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι κάποια στιγμή να τσιμπήσω το Joyetech eVic VT
Αξίζει τα λεφτά του; Ρωτάω γιατί βλέπω σε βιντεάκια στο youtube βλέπω πολλούς να κάνουν παράπονα για το ότι είτε δεν ξεβιδώνει το atomizer του, είτε τους πετάει μήνυμα no atomizer found και άλλα τέτοια. Βέβαια αρκετοί από αυτούς είναι άμπαλοι και τους έχουν καεί τα coils τους παρόλαυτα επειδή όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, θέλω να ρωτήσω εδώ μιας και κάτι παραπάνω θα ξέρετε ειδικά όσοι το έχουν!

Αποσυνδεδεμένος Drogi

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7129 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 22:32 »
θα κανω ενα ψαξιμο για power bank που λετε, αλλα θα κοιταξω και να δω αν με συμφερει να παρω καποια καλη 2η μπαταρια(θα το προτημουσα μιας και δεν κουβαλαω παντα τσαντα και μεγαλου μεγεθους).θα τις δω και τις 2 εναλακτικες και θα καταληξω γιατι απο οτι βλεπω σιγουρα χρειάζομαι περισσοτερη μπαταρια! θα γραψω τα αποτελεσματα του ψαξιματος μου, να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας και να καταληξω καπου.χαζη ερωτηση αλλα πως θα καταλαβω απο ιντερνετ αν η μπαταρια που βλεπω κανει για το δικο μου μοντελο?

Επισης ρε παιδια σημερα ξεφορτιστηκε τελειως, το εβαλα στην φορτιση και μετα απο κανα 2 ωρο που το εβγαλα δουλεψε μιση ωριτσα και ξεφορτιστηκε παλι...δεν μπορω να καταλαβω γιατι..το ξαναεβαλα τωρα να δω..το φορτιζω στον υπολογιστη οπως μου προτειναν απο το καταστημα και οχι σε μπριζα.

Το υγρο σκεφτειτε οτι ηθελαν να μου δωσουν 18 δεδομενου το ποσα τσιγαρα εκανα, και εγω επεμενα να παρω 12.ισως το μειωσω τελικα αν συνεχισει ο πονολαιμος, αν και σημερα ημουν πολυ καλητερα.

Το σκυλακι εινια amstaff  :) 

επισης απο χθες εχω ριξει αρκετο διαβασμα εδω μεσα, οποτε εχω βρει και καποια τιπς για να μην γυρισει καποιος στο κ.τ .Αν εχετε ομως και καποιο καλο δοκιμασμενο μυστικο, ας μου το πειτε!Το εχω παρει αποφαση εξαλου, και αυτο ειναι το καλυτερο τιπ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2016, 22:45 από Drogi »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7130 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 22:40 »
dmw διάβασε και ρώτησε και στο θέμα της μπαταριας http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26068.msg932062.html#msg932062

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7131 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 23:00 »
παρε μια τετοια να ησυχασεις...και με ρθμιση των v
https://www.fasttech.com/p/1824805

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι κάποια στιγμή να τσιμπήσω το Joyetech eVic VT
Αξίζει τα λεφτά του; Ρωτάω γιατί βλέπω σε βιντεάκια στο youtube βλέπω πολλούς να κάνουν παράπονα για το ότι είτε δεν ξεβιδώνει το atomizer του, είτε τους πετάει μήνυμα no atomizer found και άλλα τέτοια. Βέβαια αρκετοί από αυτούς είναι άμπαλοι και τους έχουν καεί τα coils τους παρόλαυτα επειδή όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, θέλω να ρωτήσω εδώ μιας και κάτι παραπάνω θα ξέρετε ειδικά όσοι το έχουν!

το μελλον ειναι εδω
http://www.joyetechgreece.gr/mods/joyetech-cuboid.html
μεγαλυτερη χωρητικοτητα
αριστο με ολα τα συρματα σε ολες τις επιλογες
μικρο
φθηνο

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7132 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 23:11 »
Γιατί το μέλλον είναι στις 2 μπαταρίες απαραίτητα; Δεν χρειάζονται όλοι μεγαλύτερη αυτονομία ή πολλά Watt.


Τα υπόλοιπα που αναφέρεις τα προσφέρει και το VTC εκτός από το "μικρό" που είναι "ακόμα πιο μικρό".

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7133 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 23:16 »
λογω του οτι το vt εχει μεγαλη χωρητικοτητα.και γιαυτο σκεφτοταν o dmw.
εγω το μινι εχω 8)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7134 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 23:38 »
Έχεις δίκιο, δεν διάβασα προσεκτικά τι ζητούσε ο φίλος.  :eyesplash:


Σε αυτή την περίπτωση ναι, μάλλον το Cuboid είναι προτιμότερη επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7135 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 19:19 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο. Όταν ξεκίνησα e-cig ο τυπάς από το κατάστημα με τα υγρά με έβαλε να δοκιμάσω όλες τις διαφορετικές περιεκτικότητες σε νικοτίνη και κατέληξα στα 12mg. Βλέπω όμως πολλούς να λένε ότι με modάκι και λόγο απόδοσης θερμοκρασίας κ.τ.λ καλό είναι να μην είναι πάνω από 4-6 mg η νικοτίνη στο υγρό γιατί βαράει στο λαιμό. Ισχύει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7136 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 20:13 »
Εξαρτάται από το άτμισμα που προτιμάς και τον άτμο, με αεράτους άτμο πολλά Watt και πνευμονικές συνήθως ρίχνουμε πολύ την περιεκτικότητα νικοτίνης στα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7137 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 00:31 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο. Όταν ξεκίνησα e-cig ο τυπάς από το κατάστημα με τα υγρά με έβαλε να δοκιμάσω όλες τις διαφορετικές περιεκτικότητες σε νικοτίνη και κατέληξα στα 12mg. Βλέπω όμως πολλούς να λένε ότι με modάκι και λόγο απόδοσης θερμοκρασίας κ.τ.λ καλό είναι να μην είναι πάνω από 4-6 mg η νικοτίνη στο υγρό γιατί βαράει στο λαιμό. Ισχύει αυτό;
Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Αφου τα 12 mg σε καλύπτουν είναι αυτά που πρέπει. Μην αγχώνεσαι άδικα.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7138 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 04:17 »
Ο τύπος που σε έβαλε να δοκιμάσεις για να καταλήξεις σε περιεκτικότητα νικοτίνης, πρέπει να πάει να βρει άλλη δουλειά γιατί αυτή που κάνει δεν την ξέρει; Τι θα πει να δοκιμάσεις νικοτίνη; Και τι θα καταλάβεις με μερικές τζούρες που θα ατμίσεις;

Η περιεκτικότητα νικοτίνης, εξαρτάται από το πόσα και πόσο βαριά τσιγάρα κάπνιζες. Άλλο κάποιος που κάπνιζε μισό πακέτο lights την ημέρα κι άλλο κάποιος που εύκολα έκανε 2 πακέτα άφιλτρα Σαντέ. Ισχύει αυτό που λέει ο bono, αν πάρεις έναν sub ohm και βαρέσεις 12άρα νικοτίνη στα 25W, ο λαιμός σου θα σε βρίσει και θα φύγει στη Βραζιλία, αλλά γι' αυτό δεν προτείνονται τέτοιοι ατμοποιητές σε αρχάριους ατμιστές.

Αφού πήρες 12άρα, κράτησέ τη μια δυο μέρες, δες πώς σου φαίνεται και αν είσαι εντάξει, συνέχισε με αυτή. Αν δεις ότι τα βράδια σε πιάνουν πονοκέφαλοι ή ζαλάδες, μπορεί να είναι πολλή και να χρειαστεί να τη ρίξεις. Αν πάλι δεις ότι φτάνει το βράδυ και νιώθεις σα να μην έχεις ατμίσει καθόλου όλη μέρα, τότε τα 12 είναι λίγα.

Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης (αν και παίζει ρόλο και ο οργανισμός), εγώ με 2 πακέτα Prince τη μέρα, μια χαρά ήμουν με 12άρα.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7139 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 10:06 »
Κοίταξε, κάπνιζα Craven σχεδόν ένα καπνό 20αρι, νταξ μην υπερβάλλω λίγο πάνω απ'τον μισό καπνό ήτοι 0,9 mg νικοτίνη στο τσιγάρο βάλτο αυτό με περίπου 25-30 τσιγάρα την μέρα που βγάζει ο λίγο πάνω από τον μισό καπνός. Οπότε με το μυαλό να τα υπολογίσεις ήταν σαν να καπνίζω σχεδόν 2 πακέτα malboro κόκκινο ίσως και λίγο παραπάνω.
Φυσικά και με ρώτησε πόσο κάπνιζα ο τύπος και τι κάπνιζα. Απλά μου έδωσε να δοκιμάσω για να δω τόσο αν με καλύπτει σε γεύση το υγρό που θα αγόραζα αλλά και πως μου φαίνεται δηλαδή νομίζω μου έδωσε 24αρι αρχικά και όντως μου φάνηκε λίγο βαρύ μετά νομίζω μου έδωσε 9αρι ή 6αρι και του είπα αν έχει κάτι ενδιάμεσο και μου έδωσε το 12αρι το δοκίμασα και μου φάνηκε κομπλε...  Ουσιαστικά δεν με ανησυχεί το αν τα 12mg είναι πολλά, δεν έχω θέμα με αυτό μια χαρά είναι με το e-cig που εχω τώρα, με ανησυχεί το ότι με το mod οι τζούρες θα είναι μεγαλύτερες οπότε λογικά και η ποσότητα νικοτίνης που τραβάει κανείς σε κάθε τζούρα είναι μεγαλύτερη άρα σκέφτομαι το εξης: Στα 12mg δεν θα με ζορίζει μια γερή τζούρα από το mod?! Γιατί τώρα με το Kanger Evod Mega Kit Δεν έχω θέμα προφανώς αλλά με το kit της joyetech evic VT νομίζω θα με ζορίζει. Τεσπα ούτως ή άλλως το υγρό μου τελείωνε οπότε παράγγειλα ένα στα 6mg και βλέπουμε πως θα πάει!


Θα ξαναενοχλήσω με ερωτήσεις-απορίες όταν θα'ρθει το modακι.


Ίσως να το πήρα βιαστικά (ένας μήνας και κάτι μέρες έχουν περάσει μόνο απ'όταν ξεκίνησα το άτμισμα) απλά με ευχαριστεί περισσότερο από το τσιγάρο μπορώ να πω. Οπότε έχω πορωθεί λίγο  :))  Α λίγο άσχετο με το θέμα αλλά όσοι είστε των καπνικών δοκιμάστε το Arabic tobacco της Innovation. Απίστευτο υγρό!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2016, 11:43 από dmw »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171325 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275246 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15183 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13914 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364