vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6690 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:40 »
Δεν ξέρω πως και τι κανουν στην   GB αλλά όλα αυτά δεν μου αρέσουν να κάνεις μια παραγγελία και να στην σπάνε χωρίς να ρωτήσουν.. τέτοιο θέμα δεν έχω αντιμετώπιση στη FT     και αν κάτι δεν είναι σε στοκ το αναγράφουν  και οτι ποσο και να είναι η παραγγελία δεν φεύγει αν δεν παραλάβουν αυτα που λείπουν η αν δεν κάνω ακύρωση εγώ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6691 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:46 »
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους ελπιζω να τα παραλαβω συντομα και τα υπολοιπα
αλλα το πρωι που ανοιξα το φακελο φρικαρα ......τεσπα περιμενω να μου απαντησει και η gear και θα το σκεφτώ παρα πολυ εαν θα ψωνισο ξανα !!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6692 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:12 »
Δεν ξέρω πως και τι κανουν στην   GB αλλά όλα αυτά δεν μου αρέσουν να κάνεις μια παραγγελία και να στην σπάνε χωρίς να ρωτήσουν.. τέτοιο θέμα δεν έχω αντιμετώπιση στη FT     και αν κάτι δεν είναι σε στοκ το αναγράφουν  και οτι ποσο και να είναι η παραγγελία δεν φεύγει αν δεν παραλάβουν αυτα που λείπουν η αν δεν κάνω ακύρωση εγώ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κάνεις λάθος Γιώργο, και η FT το κάνει.  Αν παραγγείλεις κάτι που έχει ημερομηνία 15-12 και στις 15-12 δεν το έχουν για οποιοδήποτε λόγο τότε (αφού περάσει κάποιες μέρες ακόμα για ασφάλεια) στην σπάνε και σου στέλνουν αυτά που έχουν εκείνη στην στιγμή και όταν παραλάβουν και το άλλο στο στέλνουν και αυτό.  Μου έχει γίνει πολλές φορές  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6693 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:16 »
Αντωνη, αν δεν υπαρχει το βλεπεις στην παραγγελια & πραττεις αναλογα...

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6694 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:20 »
Δεν είναι πάντα έτσι, υπάρχει και το restocking  ;)


Έστω ότι βλέπεις διαθεσιμότητα στις 15-12, το βάζεις στην παραγγελία και στις 15-12 ο προμηθευτής τους δεν το παραδίδει.  Τότε θα το δεις σε φάση restocking που σημαίνει ότι είτε το ακυρώνεις είτε περιμένεις.  Αν επιλέξεις το 2ο τότε η FT, αφού περάσουν κάποιες μέρες ακόμα ή και καμιά φορά και αμέσως, σου σπάει την παραγγελία, σου στέλνει τα υπόλοιπα και το καθυστερημένο όταν έρθει.  :yes:


Παιδιά, μην τρελαίνεστε με αυτό, για την δική μας εξυπηρέτηση το κάνουν για να μην περιμένουμε όλη την παραγγελία για ένα προϊόν που καθυστέρησε.  Ούτως ή άλλως δεν χρεώνουν νέα μεταφορικά, τα πληρώνουν αυτοί  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6695 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:25 »
Ναι καλα εννοειτε γινετε & αυτο, αλλα καλο ειναι στην παραγγελια που κανουμε να μην βαλουμε καποιο κομματι που αναφερεται ως Pre order σε ταδε μερες γιατι θα αργησει να σταλθει λογο αυτου  :)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6696 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:31 »
Ναι βρε, εννοείται αλλά αυτό που σου λέω δεν είναι μόνο στα pre-order, είναι γενικό.  Καλό είναι να το έχουμε υπόψη μας  :thumpup:


Μου έχει τύχει με προϊόν που έλεγε ημερομηνία αποστολής σε 2 μέρες από την μέρα που έβαλα την παραγγελία και τελικά το έστειλαν μετά από 7  :wall:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6697 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:32 »



Κάνεις λάθος Γιώργο, και η FT το κάνει.  Αν παραγγείλεις κάτι που έχει ημερομηνία 15-12 και στις 15-12 δεν το έχουν για οποιοδήποτε λόγο τότε (αφού περάσει κάποιες μέρες ακόμα για ασφάλεια) στην σπάνε και σου στέλνουν αυτά που έχουν εκείνη στην στιγμή και όταν παραλάβουν και το άλλο στο στέλνουν και αυτό.  Μου έχει γίνει πολλές φορές  :yes:

Φίλε μου έως τώρα δεν μου έχουν σπάσει παραγγελιά λογου του οτι δεν παρέλαβαν απο την προκαθορισμένη ημερομηνία που ανέφεραν περίμενα υπομονετικά ποτε θα στοκάρουν   άλλες 10 μέρες και απλα δεν την έσπασαν οταν την τριτη εβδομαδα είδα οτι μάλλον δεν θα έφερναν εκανα διαγραφή σε αυτά που δεν είχαν και την επόμενη έστειλαν mail με φωτο το πακέτο   όπως κανουν συνήθως
ίσως σε εσένα να έχει συμβεί αυτό σε μένα όχι. Αλλά ποτε δεν λέω ποτε για όλα παντα υπάρχει και η πρωτη φορά

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6698 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:43 »
Δεν αμφισβητώ ότι δεν σου έτυχε απλά ενημέρωσα ότι γίνεται και από την FT για να μην μείνει η εντύπωση ότι είναι κάτι που το κάνει μεμονωμένα η GB  :thumpup:


Ορίστε και ένα παράδειγμα από την τελευταία παραγγελία μου που έσπασε, δείτε ότι είναι 2 shipments




Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6699 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 04:03 »
Όταν φτιάχνεται αντίσταση, βράζεται το βαμβάκι που θα χρησιμοποιήσετε? Διάβασα ότι το κάνουν πολλοί. Είναι όντως αναγκαίο για λόγους ασφάλειας ή οχι  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6700 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 04:11 »
  Αν χρησιμοποιήσεις κάποιο επώνυμο βαμβάκι, όχι το βάζεις όπως είναι.
Δεν νομίζω πως πρέπει να κάνεις οικονομία σε αυτό.
Πάρε το καλύτερο και όλα καλά.
Αν δεν ξερεις ποια είναι τα βαμβάκια ρίξε μια ματιά στα αντίστοιχα νήματα.


Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6701 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 13:36 »
καλησπέρα μια ερώτηση! kangertech subtank mini η aspire mini natilus??

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6702 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 13:40 »
Για πνευμονικες τζουρες ο πρώτος, για κανονικές ο δεύτερος.
Από θέμα γεύσης, προτιμώ τον δεύτερο.

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6703 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 13:40 »
Είναι δύο τελείως διαφορετικοί ατμοποιητές σε απόδοση φίλε Κώστα.Και οι δύο πολύ καλοί και δοκιμασμένοι,οπότε το θέμα είναι αν είσαι φαν των πνευμονικών άρα πας σε subtank ή αν είσαι φαν των τσιγαρίσιων εισπνοών οπότε πάς σε ναυτίλο.Επίσης ο subtank έχει και επισκευάσιμο κομμάτι αν στο μέλλον θελήσεις να ασχοληθείς.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6704 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 14:08 »
Εγω πριν 2 μέρες πήρα τον subtank  και είμαι πολύ ευχαριστημένος βέβαια είναι λίγο αερατες  οι τζουρες αλλά μπορείς να το ρυθμίσεις και να εχεις την μικρή τρύπα λίγο ανοιχτοί κ είναι αρκετά καλές ... Εγω τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένος .! Ελπίζω να σε βοήθησα !


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364