vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 6 χρήστες
antiklitos140, camber, dkostas, caros, Ελένη Π, petr@n

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 12:57 »
Γιατί Giant ο θέλει λιγότερη νικοτίνη αφού είναι χαμηλής αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος Bacrid

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 23:03 »
Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Για το κάψιμο στη γλώσσα, το είχα αναφέρει και γω στις αρχές που ξεκίνησα το άτμισμα. Είχα ξεκινήσει με υγρά με υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη (18-24). Τώρα που έπεσα στα 10, δεν έχω πλέον αυτό το κάψιμο.
Όσο για το φαινόμενο του ναργιλέ, οι πιθανότητες είναι μάλλον 2. Η πρώτη είναι ο ήχος που δημιουργείται καθώς το υγρό ατμοποιείται, και η δεύτερη, υπερτοφοδοσία του ατμοποιητή.
Η πρώτη είναι φυσιολογική.
Αν θέλεις κάνε μια αυτοπαρουσίαση εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.260.html
και σε τέτοιου είδους ερωτήσεις, αν θέλεις ανέφερε και τι μοντέλο η.τ. έχεις. Καλή συνέχεια...


Σ'ευχαριστώ. Τώρα που το σκέφτομαι πιθανόν να φταίει και το υγρό που πήρα. Δεν βρήκα αυτό που παίρνω συνήθως λόγου ελλείψεως και "βολεύτηκα" με ότι ήταν ποιο κοντά. Α και χρησιμοποιώ το Hybrid της nobacco.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 23:10 »
Αυτό που πήρες έχει υψηλότερη περιεκτικότητα σε νικοτίνη από αυτό που παίρνεις συνήθως? Αν ναι, τότε πιθανότατα να οφείλεται σε αυτό... Εγώ το πάθαινα πιο έντονα μετά από το φαγητό...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος tkodka

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 21:28 »
Βρε παιδια συγνωμη ισως για τις απλοικές ερωτήσεις αλλα επειδη ειμαι νεος στο φορουμ (οχι στο ατμοκαπνισμα, σε αυτο ειμαι πολυ παλιός) εχω εντελώς μπερδευτει με ολους αυτους τους κωδικούς και τα λοιπά.Εψαξα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη γιαυτο και ρωταω συγχωρηστε με αν ειναι απλοικές ερωτησεις.

Λοιπον  εδω και 2 και και χρονια ατμιζω και εγω και η γυναικα μου Nobacco Prestige .Εχω αγορασει απειρες μπαταριες για το συγκεκριμεννο βεβαια. Η ερωτηση η πρωτη ειναι: Τι μοντελο ατμοποιητη εχω? Τι μοντελο μπαταριες εχω? Χρειαζομαι τους κωδικούς για να ξερω τι να ψαχνω στα μαγαζια στο net .

Ερωτηση δευτερη
Προχθες αγορασα απο ενα site κινεζικο ενα ΗΣ που λεει πανω μοντελο RN4081B-1 . Οι μπαταριες του ειναι λιγο πιο χοντρες απο του prestige και δεν ταιριαζουν σε αυτο ουτε στον φορτιστη το ενα στο αλλο αλλα αθ ηθελα να μπορω να ταιριαξουν και προς την μια πλευρα και προς την αλλη.Πως βρισκω τι μοντελο ειναι οι μπαταριες να ψαξω για ανταπτορες?

Ερωτηση τριτη : Που πουλανε ανταπτορες στο διαδυκτυο σε χωρα της EU ?

Ερωτηση τεταρτη
Απο το prestige ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα τελειωνει ευκολα και το φιλτρακι και η μπαταρια.Δεν μου αρεσουν τα καινουργια που ειναι πιο χοντρα η εχουν κουμπια πανω τους .Αυτο το κινεζικο το δευτερο που πηρα αντεχει πιό πολύ χρονο αλλα ειναι καλο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 21:47 »
φίλε μου το prestige δέχεται τους 306 ατμοποιητές αλλά μπορείς να κουμπώσεις και 510 και 901(με αντάπτορα)
το ζήτημα όμως είναι ότι είναι πλέον ξεπερασμένο μοντέλο και θα δυσκολευτείς πιστέυω να βρεις αναλώσιμα.
μ αυτό είχα ξεκινήσει πριν ένα χρόνο και το παράτησα άμεσα γιατι όπως είπες και συ η μπταρία του ήταν εξαιρετικά μικρή σε αυτονομία όπως και τα φιλτράκια του.
γνώμη μου καλύτερα να ψαχτείς για κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 21:55 »

Ερωτηση τριτη : Που πουλανε ανταπτορες στο διαδυκτυο σε χωρα της EU ?


Για αντάπτορες ρίξε μια ματιά εδώ
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=764
κ εδώ
http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=55

Αποσυνδεδεμένος tkodka

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 22:41 »
βρε παιδια ευχαριστω αλλα και παλι δεν καταλαβα. Εγω εχω τους 306 ατμοποιητες 'η 510 ή 401 ?Αυτος ειναι ο κωδικος του ατμοποιητη μου? Γιατι αν δεν το ξερω πως να βρω  ποιόν ανταπτορα να πάρω.Εγω θελω να μπορουσα να διατηρησω αυτον τον ατμοποιητη που με βολευει αλλα να βαλω μεγαλύτερη μπαταρια (αυτη απο το αλλο που πηρα το RN 4081B-1

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 23:55 »
ο μανίσιος ατμοποιητής είναι ο 306 για το prestige.
δέχεται όμως και 510 και 901.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 02:02 »
Βρε παιδια συγνωμη ισως για τις απλοικές ερωτήσεις αλλα επειδη ειμαι νεος στο φορουμ (οχι στο ατμοκαπνισμα, σε αυτο ειμαι πολυ παλιός) εχω εντελώς μπερδευτει με ολους αυτους τους κωδικούς και τα λοιπά.Εψαξα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη γιαυτο και ρωταω συγχωρηστε με αν ειναι απλοικές ερωτησεις.

Λοιπον  εδω και 2 και και χρονια ατμιζω και εγω και η γυναικα μου Nobacco Prestige .Εχω αγορασει απειρες μπαταριες για το συγκεκριμεννο βεβαια. Η ερωτηση η πρωτη ειναι: Τι μοντελο ατμοποιητη εχω? Τι μοντελο μπαταριες εχω? Χρειαζομαι τους κωδικούς για να ξερω τι να ψαχνω στα μαγαζια στο net .

Ερωτηση δευτερη
Προχθες αγορασα απο ενα site κινεζικο ενα ΗΣ που λεει πανω μοντελο RN4081B-1 . Οι μπαταριες του ειναι λιγο πιο χοντρες απο του prestige και δεν ταιριαζουν σε αυτο ουτε στον φορτιστη το ενα στο αλλο αλλα αθ ηθελα να μπορω να ταιριαξουν και προς την μια πλευρα και προς την αλλη.Πως βρισκω τι μοντελο ειναι οι μπαταριες να ψαξω για ανταπτορες?

Ερωτηση τριτη : Που πουλανε ανταπτορες στο διαδυκτυο σε χωρα της EU ?

Ερωτηση τεταρτη
Απο το prestige ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα τελειωνει ευκολα και το φιλτρακι και η μπαταρια.Δεν μου αρεσουν τα καινουργια που ειναι πιο χοντρα η εχουν κουμπια πανω τους .Αυτο το κινεζικο το δευτερο που πηρα αντεχει πιό πολύ χρονο αλλα ειναι καλο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Το Prestige είναι το μοντέλο Joye 306 (ή σκέτο 306). Ο ατμοποιητής του Joye 306, εκτός από τις δικές του, μπορεί να βιδώσει και πάνω σε μπαταρίες για Joye 510 (ή σκέτο 510) γιατί έχει ίδιο σπείρωμα με τον 510. Βιδώνει επίσης και σε μπαταρίες eGo (και οι eGo έχουν 510 σπείρωμα) αλλά είναι χοντρές και με κουμπάκι. Ίσως θα μπορούσες να τις χρησιμοποιείς σπίτι. Μπορείς να ψάξεις για μπαταρίες 306 ή για 510. Οι 510 βιδώνουν πάνω στον 306 ατμο αλλά έχουν μια πολύ μικρή διαφορά στο πάχος.

Το άλλο τσιγάρο σου είναι το RN4081. Αυτή είναι η κανονική ονομασία του. Αν θέλεις μπαταρίες γι' αυτόν τον ατμοποιητή ψάξε για μπαταρίες RN4081. Από ό,τι θυμάμαι όμως, ταιριάζουν και οι μπαταρίες (και μόνο οι μπαταρίες) από DSE 103 που μπορείς να τις βρεις εδώ: http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=6 . Ρώτα όμως για σιγουριά.

Τώρα, για αντάπτορες, δεν κατάλαβα τι θέλεις να βιδώσεις πού. Αλλά τώρα που ξέρεις τα μοντέλα που έχεις, μπορείς να το βρεις πιστεύω.
Αν σου αρέσει το prestige (306) και θέλεις μπαταρίες που κρατάνε γι' αυτό, ψάξε τις μεγάλες (λεπτές όμως) για 510 αλλά είναι manual. Με κουμπάκι.

Διάβασε κι εδώ για καλύτερη γνωριμία με τα βασικά μοντέλα η.τ.: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2689.0.html

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 02:05
ο μανίσιος ατμοποιητής είναι ο 306 για το prestige.
δέχεται όμως και 510 και 901.

901 δεν βιδώνει σε κανένα από τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #189 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 02:29 »
Αν θέλεις ένα πιο σύγχρονο λεπτό τσιγαράκι πάντως, θα σύστηνα ατμοποιητές 510-D με τις ανάλογες μπαταρίες 510. Τις μικρές ίσως να τις βρεις και σε αυτόματες αλλά δεν κρατάνε. Οι μεγάλες κρατάνε πολύ περισσότερο αλλά νομίζω είναι μόνο manual. Για τα 510-D εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2134.0.html

Επίσης σύγχρονο λεπτό η.τ. είναι το KR 808-D τελευταίας γενιάς που λέγονται G6. Διάβασε εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2797.msg73103.html#msg73103 με τις ανάλογες μπαταρίες 808 βέβαια (και αυτόματες) αλλά κάνουν και οι 901. Καλύτερα να το πάρεις πακέτο όμως γιατί (μάλλον) έχουν πιο σύγχρονες μπαταρίες. Το τελευταίο το έχει πάρει γνωστός μου και είναι πολύ ευχαριστημένος. Αν το έχει κάποιος στην Ελλάδα και το γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ να το αναφέρει γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που δεν αγοράζουν απ' έξω.

Και τα δύο παραπάνω είναι cartomizer αλλά γεμίζονται τουλάχιστον 5-6 φορές.

Αποσυνδεδεμένος tsigarotelos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #190 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 02:42 »
Αφού αυτοπαρουσιάστηκα, έχω και γω κανα δυο ερωτησούλες:

1/ Υγρά από που είναι καλά να παραγγέλνω; Από κει που πήρα το ego-T έχει μόνο 4 γεύσεις. Δοκίμασα και παράγγειλα μερικά 10ml μπουκαλάκια από e-cig.com. Να συνεχίσω να παίρνω από κει ή έχετε κάτι καλύτερο να μου προτείνετε;

2/Κάπου πήρε το μάτι μου κάτι για προβλήματα σε τελωνεία όταν παραγγέλνεις από άλλες χώρες μεγάλες ποσότητες υγρών άτμισης. Γνωρίζει κανείς τι ποσότητες αφορά και από ποιες χώρες;


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #191 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 04:39 »
 :wall: Exw kati nebra... ma kati nebra... agorasa xtes to ilektroniko tsigaro.. moy xei priksei to sikwti hdh!!!  :angry_orange:
. ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΤΗΝ 1Η ΑΜΠΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΓΕΜΙZΟΥΝ ΚΤΛ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝ ΠΩΣ Η ΑΜΠΟΥΛΑ ΑΔΕΙΑΣΕ ΣΤΗΝ 1 ΩΡΑ! ΣΤΑΖΕΙ ΤΟ ΥΓΡΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΡΟΥΦΗΞΟΥΜΕ,ΣΤΑΖΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΕ ΕΜΠΙΣΤΟΜΙΟ -ΑΜΠΟΥΛΑ... Η ΑΜΠΟΥΛΑ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕΓΜΕΝΗ... ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ!!!  >:( ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑ8Ε ΜΙΑ ΩΡΑ 8ΕΛΩ ΜΙΣΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΥΓΡΟ, ΤΟΥΤΟ ΚΑΙ 8ΕΛΕΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΝΑ ΤΟ ΓΕΜΙΖΕΙΣ Κ ΤΡΙΑ ΠΑΚΕΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΕΝΑΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΡΕΙ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΟΥΤΑΡΩ ΣΤΗΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΠΙΣΩ ΠΩΣ ΡΙΜΑΔΟΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΤΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΛΕΣ Κ ΕΙΝ ΑΣΤΕΓΟ. ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΑΛΛΑ Η ΩΡΑ ΕΙΝ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΣΙΓΑΡΑ ΕΔΩΚΑ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ Κ ΕΧΩ ΠΙΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΥΓΡΟΥ ΑΦΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΤΜΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟΠΕ ΤΟ ΡΟΥΦΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΤΟΜΙΟ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΠΑΘΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗ.
ΕΙΔΑ Κ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΛΙΚΟ ΝΥΧΑΚΙ. ΔΙΑΒΑΣΑ Κ ΟΛΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ 1200 ΑΤΜΙΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΤΟ ΔΩ ΠΟΥΧΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ....30 ΤΖΟΥΡΕΣ Κ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕ?????  Η Ο ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ ΤΑΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ -ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ Κ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΗ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟΦΕΡΕ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ, Η ΕΙΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ Κ ΣΤΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΑΝΤΕ Κ ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΕΩΣΕ Η ΑΛΛΗ 94 ΕΥΡΩ ΑΝΤΙ 91,90. ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣ8ΕΣΗ Κ ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΟΥΝ. ΜΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΤΜΙΖΩ ΣΚΟΥΠΙΖΩ! ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ... Κ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΟΡ8ΙΟ Κ ΚΑΠΝΙΖΩ ΞΑΠΛΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ. ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΙΝΗΤΗ Κ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΓΚΥΛΩΣΗ ΜΠΑΣ Κ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΔΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕ ΣΤΑΖΕΙ!!!! ΜΑΥΤΟ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #192 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 04:46 »
Καλημέρα.
Πρώτα πρώτα ηρέμησε και δεύτερον μη γράφεις με greeklish ή με κεφαλαία.

Ποιο μοντέλο η.τ. αγόρασες;

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 05:05
Αν είναι αυτό που λες στο προφίλ σου, δηλ. το eGo-T, τότε το πιο πιθανό είναι η πωλήτρια να μην σου κούμπωσε καλά την αμπούλα στον ατμοποιητή ή να μην κούμπωσε καλά το καπάκι της. Βγάλ' 'την και έλεγξέ τα. Θέλουν καλά πάτημα.

Αν και πάλι υπάρχει πρόβλημα, τότε άλλαξε αμπούλα. Έχει και άλλες το πακέτο. Πρόσεχε πάντα να μπαίνει καλά το καπάκι στην αμπούλα και μετά η αμπούλα να κουμπώνει καλά στον ατμοποιητή. Και στις δυο περιπτώσεις θα ακούσεις ένα "κλικ" αν γίνει σωστά το κούμπωμα.

Αν οι διαρροές συνεχίζονται, πήγαινέ το εκεί που το πήρες. Το ότι έτυχε κάτι στη συσκευή σου, δε σημαίνει ότι είναι όλες έτσι. Θα βρεθεί η λύση, μην απελπίζεσαι.

Διάβασε κι αυτό το θέμα για να γνωρίσεις καλύτερα το μοντέλο σου:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2683.msg69562.html#msg69562
και ένα σχετικό βίντεο:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-gYF5G8YwQY[/youtube]


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 05:06 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος ntoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 11:44 »
Αν είστε νέος χρήστης και δεν μπορείτε να δημιουργήσετε ακόμα νέο θέμα (μέχρι να συμπληρώσετε 5 μηνύματα), και πιστεύετε ότι η ερώτησή σας ή η δημοσίευσή σας δεν ταιριάζει σε κανένα από τα ήδη υπάρχοντα, δημοσιεύστε την ερώτησή σας εδώ.
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!μέχρι να βρώ πως ανοίγουν νεο θέμα θα κάπνισα μέχρι 10 τσιγάρα!¨)Επιτέλους λοιπόν μπήκα εδώ, σαν νιάτο που είμαι :), και θα ήθελα τα φώτα σας.!¨)Θα ήθελα να μάθω αν το ητ θα με βοηθήσει στο να κόψω το κάπνισμα.Μπορεί να αντικαταστήσει την αίσθηση του κτ?Έχετε να προτείνετε κάποιο μοντέλο,μάρκα?Στρέφομαι πρός το nobacco hybrid.Eίναι το μόνο χωρίς κουμπί?Γνώμες για το συγκεκριμένο?Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!Γιώργος.Να συμπληρώσω οτι καπνίζω50-70 τσιγάρα την ημέρα και καπνιζω 22 χρόνια.Θα χαιρόμουν πολύ να  το αντικαθιστούσα με το άτμισμα!Κι ας σφυράω σα χύτρα!:)

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #194 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 11:49 »
Μην το πολυσκεφτεσαι, καντο και γρηγορα :)
Το hybrid ειναι ισως η καλυτερη επιλογη για ενα νεο ατμιστη
Υγρα προτιμησε high για αρχη
Καλα ατμισματα :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275220 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171297 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13908 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364