vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, Milarepa, antiklitos140, Ηρακλης, dkostas, Ribot, camber, laniel

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5535 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:19 »
τι κουραστικος ρε συ , γι αυτο ειναι το forum αραξε :)

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5536 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:44 »
Φίλε @John K ναυτίλος και delta είναι σχεδόν ισοδύναμοι οπότε είναι θέμα γούστου για το πως θα ταιριάζει στην μπαταρία-μοντάκι.Η διαφορά μεταξύ του 16 και του 19,εκτός της χωρητικότητας, είναι το airflow control,το οποίο βοηθάει στο να μην υπάρχει υπερτροφοδοσία ή υποτροφοδοσία στον ατμοποιητή σου.Όσον αφορά στις κεφαλές του delta,με την έκπτωση 20% που έχουμε από το φόρουμ στην ecig που τις προμηθεύει βγαίνει σχεδόν το ίδιο (σε οικονομικό επίπεδο) με τις κεφαλές του ναυτίλου.Τέλος θέλω να συμφωνήσω με τον @tsioumiou,δεν γίνεσαι κουραστικός,για αυτό υπάρχει το φόρουμ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5537 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:08 »
Σας ευχαριστώ παιδιά. Πραγματικά δεν θέλω να γυρίσω πίσω στο κ.τ. και όλοι σας βοηθάτε πολύ!!!

Στο θέμα με την υπετροφοδοσία, υπάρχουν και άλλες επιλογές ατμοποιητών να κοιτάξω εκός από ναυτίλο μινι και delta;;
αλλοι μέθοδοι ατμίσματος;;; όπως για παραδειγμα Dripping μια και είμαι πολύ νέος να πάω σε επισκευάσιμο...

επίσης θα αγοράσω και ένα MAS για να τον χρησιμοποιήσω.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5538 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:24 »
Να πάς σε επισκευάσιμο φίλε μου, δεν υπάρχει είμαι νέος-παλιός, εύκολο είναι. Με τους άλλους ατμο που λές πάλι πρόβλημα θα έχεις. Αγοράζουμε ηλεκτρονικό τσιγάρο για να γουστάρουμε και όχι να ατμίζουμε όπως θέλει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5539 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 02:07 »
@John K:
Αν το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν είσαι έξω για καφέ/ποτό, ο λόγος είναι πως σε τέτοιες συνθήκες αποζητάς κάτι παραπάνω σε νικοτίνη και χτύπημα. Το πιο απλό είναι να έχεις ένα πιο δυνατό υγρό για τέτοιες εξόδους έτσι ώστε να μην αναγκάζεσαι να ρουφάς δυνατότερα και συχνότερα.
Στο μεταξύ το να δοκιμάσεις και άλλους εργοστασιακούς δεν είναι κακό, μπορεί να βρεις κάποιον που σουταιριάζει καλύτερα. Αλλά μπορεί και όχι: είναι θέμα γούστου και τύχης. Με βάση την μπαταρία σου θα πρότεινα Ναυτίλο και όχι Delta, γιατί ο δεύτερος αποδίδει καλά σε δυνατότερα ρεύματα από τον πρώτο και είναι περισσότερες οι πιθανότητες να μην πάρεις τα αναμενόμενα.
Δοκίμασε και άλλα υγρά (αλλά σε διαβεβαιώνω πως δεν φταίνε τα υγρά σου).
Επίσης, κατά τη γνώμη μου (και όπως έχει επισημανθεί δεκάδες φορές από πολλούς έμπειρους ατμιστές στο φόρουμ) το να προτείνουμε επισκευάσιμο σε πολύ νέο ατμιστή είναι ίσως η χειρότερη συμβουλή. Ο ένας στους δέκα βρίσκει το φως του. Οι άλλοι μπλέκουν σε πολλαπλάσια προβλήματα από αυτά που έψαχναν να αποφύγουν.
Παγίωσε πρώτα τη νέα σου συνήθεια, βρες το ρυθμό σου και μετά θα σκεφτείς για τυχόν επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5540 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 03:21 »
Δυνατότερο υγρο, αυθεντικό ναυτιλο με αυθεντικές BVC κεφαλές, ενα istck(Αν δεν βιάζεσαι μπορεις να τα βρείς ολα  απ εξω, σε εξαιρετικές τιμές )και κατα την γνώμη μου θσ είσαι πολυ ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5541 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 10:10 »
Στο θέμα με την υπετροφοδοσία, υπάρχουν και άλλες επιλογές ατμοποιητών να κοιτάξω εκός από ναυτίλο μινι και delta;;
επίσης θα αγοράσω και ένα MAS για να τον χρησιμοποιήσω.  :tongue_smilie:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24035.0/topicseen.html

Αποσυνδεδεμένος Kostasunion

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5542 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 19:22 »
Παιδια επειδη ειμαι νέος κι εγω .. Θα μπορούσατε να μου προτείνεται εναν καλο ατμοποιητή ? (να μην εχει διαρρορες και να βγαζει καλο κ ποιοτικο ντουμανακι )

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5543 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 19:40 »
Για μενα ο ναυτιλος ειναι οτι καλυτερο..

Αποσυνδεδεμένος georgedr

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5544 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 19:41 »
με τι θα τον δουλέψεις??? εργοστασιακό ή επισκευάσιμο?

Αποσυνδεδεμένος Kostasunion

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5545 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 19:44 »
Με τι μπαταρία εννοείς ??  ΑΝ ναι, με ρυθμιζόμενα volts και ειναι η Vision e-Fire 1000mAh Variable Volt Battery

Αποσυνδεδεμένος georgedr

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5546 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 19:57 »

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23080.0.html

νομίζω ότι αυτό το θέμα θα σε βοηθήσει πολύ έχει αρκετές απόψεις για να διαμορφώσεις και εσύ την δική σου γνώμη, για εμένα k1 aspire.

Αποσυνδεδεμένος Kostasunion

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5547 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:02 »
Ευχαριστω πολύ για το χρόνο σου και θα μελετησω το θέμα

Θα χαρώ πολύ να ακούσω κι αλλες αποψεις απο έμπειρους ατμιστες !

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5548 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:08 »
Με την μπαταρία που αναφέρεις, και με δεδομένο ότι τώρα ξεκινάς, εγώ θα πρότεινα τα σίγουρα: aspire bdc ή gemini, νομίζω ότι υπερεπαρκούν για ξεκίνημα. Θα βρεις ολόκληρα θέματα, ειδικά για τον gemini. Καλή επιτυχία! :bye:

Αποσυνδεδεμένος Kostasunion

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5549 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:29 »
Τωρα χρησιμοποιώ αυτόν  KANGER MINI PROTANK 3 Καλός ειναι και καλη γευση , απλα θα ηθελα να τον εχω σαν δευτερο και να παρω κατι καλυτερο για βασικό !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171326 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15184 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13915 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364