vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 6 χρήστες
dallaskdp, anetost, kyrgiannis, camber, Mimhsdr, antre

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5325 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:05 »
Εμένα πάντως τη φράουλα μου την αλλοίωνε απο τη πρώτη μέρα αγορας όλου του σετ ατμο και αντίστασης όλα του κουτιού, περίεργο αλλα ίσως φταίνε οι απανωτές τζούρες η ότι θα πρέπει να υπάρχει πάντα μια διακοπή 20 δευτερολέπτων μετά απο κάθε τζούρα, αυτο εχω παρατηρησει

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5326 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:35 »
κ εγω σημερα εχω αλλοιωμενη γευση. δεν μπορουσα το πρωι με τιποτα να ατμισω το bebeca ουτε το cinnamon cookies απο atmos lab που μ αρεσουν με τον καφε. αλλαξα κ ατμοποιητή (ευτυχως δεν πεταξα το προηγουμενο που τον εχω μονο 2 μερες), δοκιμασα 2-3 υγρα ακομα κ κανενα δεν ειχε την κανονικη του γευση. αλλαξα κ μπαταρια, τα ιδια... τελικα εβαλα τωρα θερμομετρο κ εδειξε 37,6  ;D την αρπαξα και ολες οι γευσεις μ φαινονται χαλια  :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:41 από elenitaaaaa »

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5327 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:56 »
Ενταξει λογικο τοτε να εχεις αλλοιωμενη γευση :P λεω κι εγω 2 μερες ατμοποιητης και να τα εφτυσε λιγο δυσκολο!
Το καλυτερο πιστευω κατα τη γνωμη μου τωρα ειναι να αφησεις το ητ και ειδικα τα υγρα με νικοτινη και να πιεις κανα ζεστο μεχρι να γινεις καλα για να επανελθει και η γευση σου, περαστικα σου!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5328 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 11:58 »
... και αν δεν αντέχεις χωρίς ατμό
βάλε σκέτη βάση :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5329 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 12:18 »
ευχαριστω παιδια. δεν εχω σκετη βαση. γενικα εκανα ελαχιστα απ' τις 7 που σηκωθηκα. κ βρηκα ενα απ αυτα που εχω,που μου καθεται καλα. το 1+1 της nobacco. απλα το νιωθω πιο εντονο το αρωμα. αλλα κ απ αυτο ατμίζω λιγο. δεν παει με το χαμομηλι  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 16:27 από elenitaaaaa »

Αποσυνδεδεμένος belafode

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5330 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 14:03 »
Καλησπέρα στην παρέα! Μόλις παρέλαβα την πραμάτεια μου και έχω ερωτήσεις! (αν δεν είμαι στο σωστό μέρος η πρέπει να ανοίξω καινούριο θέμα ας μου βάλει τις φωνές κάποιος) Λοιπόν δεν έχω ατμίσει ακόμα μιας και έβαλα τις μπαταρίες για φόρτιση. Δεν είχε καμία οδηγία για τις μπαταριές η τον φόρτιση.
Με το που έβαλα την μπαταρία στο ρεύμα αναβόσβησε το λεντακι της και έκτοτε έσβησε συνεχίζει να αναβοσβήνει το λεδ του φορτιστή κόκκινο/πράσινο αυτό είναι το επιθυμητό? Πότε θα είναι έτοιμη η μπαταρία? Όλοι οι φορτιστές κινητών κάνουν για την φόρτιση (V - A)?Γέμισα τα clearomizer με την λογική να ποτίσουν τα φιτίλια. Κάτι που πρέπει να κάνω η να ΜΗΝ κάνω?

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5331 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 14:10 »
Μόλις σταθεροποιηθεί στο πράσινο είναι έτοιμη η μπαταρία. Δεν γνωρίζω αν κάνουν οι φορτιστές του κινητού ( σίγουρα κάποιος που γνωρίζει θα απαντήσει). Καλά έκανες που γεμισες τα clearomazer   χρειάζεται να τα αφήνουμε 5' -10' για να "ποτίσουν" για να μην μας έρθει καμμένο.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5332 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 14:23 »
Κάνουν όλοι οι φορτιστές με έξοδο USB αρκεί να δίνουν τάση 5V και ρεύμα 500mA ή περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος belafode

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5333 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 18:58 »
Πρώτες εντυπώσεις μετά από μερικές ώρες ατμίσματος. Προς το παρόν δοκίμασα μόνο τον GEMINI με old harbor στα 12mg σε διάφορα volt.

Από τον ατμο έχω πολύ καλό χτύπημα και μπόλικο ατμό. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο οπότε κρίνω μόνο από αυτά που έχω διαβάσει και προσδοκούσα. Το μόνο πρόβλημα είναι πώς συγκεντρώνει υγρασία στο επιστόμιο (υπάρχει περίπτωση να το αποφύγω αυτό?). Το υγρό ΔΕΝ πλησιάζει καν σε αυτό που προσπαθεί να προσομοιώσει! Επίσης μου αφήνει μια γλύκα στο τέλος που δεν μου αρέσει. Τα 12mg νομίζω ότι είναι πολύ για εμένα. Από ότι διάβασα μέχρι να "στρώσει" ο ατμο δεν θα έχω τα σωστό δήγμα. Θα πάρω σήμερα και κάποιο άλλο υγρό με 9mg. για δόκιμη. Τώρα αν θέλω να αλλάξω υγρό στον ίδιο ατμοποιητή τι κάνω? Η σε περίπτωση που θέλω να τον αδειάσω για να των αποθηκεύσω? Και κάτι τελευταίο ένας ελαφρύς πονόλαιμος που με έπιασε είναι φυσιολογικός?


Θέλω επίσης να πω ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ σε όλους όσους με βοήθησαν να διαλέξω τον εξοπλισμό μου. Πραγματικά δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό από αυτά που διάβαζα!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5334 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 19:15 »
μπορείς να πάρεις κάποιο άλλο επιστόμιο, με σχήμα σαν "βάζο" που θα στέλνει τους υδρατμούς πίσω στο τανκ.
Οσο για το αν θα βρεις υγρό που να μοιάζει στον old harbor, μη κουράζεσαι άδικα, δεν θα βρεις υγρό που να μοιάζει σε οποιοδήποτε τσιγάρο / καπνό.
Για το καθάρισμα, λύνεις τον ατμοποιητή σου, τον πλένεις καλά και τον αφήνεις να στεγνώσει. Αν θέλεις να αλλάξεις υγρό, ή τον πλένεις ενδιάμεσα, ή βαζεις το νέο υγρό και περιμένεις μετά από μερικές τζούρες να φύγει από την φυτιλοαντίσταση το παλιό και να ερθει το νέο...

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5335 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 19:22 »
Καταρχάς σου εύχομαι καλό ξεκίνημα. Το επιστόμιο του gemini είναι απαράδεκτο οπότε καλύτερα να το αντικαταστήσεις. Λίγη υγρασία είναι φυσιολογική πάντως λόγω του ατμού και της υγροποίησής του. Αν θέλεις ξαναβάζεις το υγρό πίσω στο μπουκαλάκι από τον ατμοποιητή και τον πλένεις αν θέλεις να βάλεις άλλο υγρό. Επίσης η ενόχληση στο λαιμό είναι φυσιολογική στην αρχή.


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5336 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 19:44 »
Πρώτες εντυπώσεις μετά από μερικές ώρες ατμίσματος. ... Το μόνο πρόβλημα είναι πώς συγκεντρώνει υγρασία στο επιστόμιο (υπάρχει περίπτωση να το αποφύγω αυτό?)...
https://www.google.gr/search?q=Ming+Drip+Tip&biw=1366&bih=673&tbas=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=v5clVO6sJ4fYPe-ogMAO&ved=0CAYQ_AUoAQ

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5337 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 19:46 »
Απ οτι εχω διαβασει στο φορουμ πολλοι προτεινετε το οτι ειναι καλο να πλενεις ολα τα κομματια που αποτελειτε το ηλεκτρονικο τσιγαρο (εκτος μπαταριας) αλλα υπαρχουν πολλα ευαισθητα κυκλωματα μεσα οπως  ηλεκτρονικοι εγκεφαλοι, αισθητηρες, ποσο μαλον η φυτιλοαντισταση-κεφαλη που κανει και την ολη δουλεια, ειναι σιγουρα ασφαλες τροπος αυτος? μηπως χαλανε πιο γρηγορα οι ατμοποιητες ετσι?

Αποσυνδεδεμένος belafode

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5338 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 19:51 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Όποιο και να πάρω ταιριάζει? Θα δω αν πουλάει ένα μικρό μαγαζάκι που ανακάλυψα στο Κιλκίς αν και δεν νομίζω   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5339 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 19:52 »
Κυκλώματα??? στον ατμοποιητή δεν έχει κυκλώματα και εγκεφάλους - αισθητήρες. Μάλλον εννοείς την μπαταρία την οποία δεν πλένουμε αλλά καθαρίζουμε τα σπειρώματα και τις επαφές. Την αντίσταση κάποιοι την πλένουν κάποιοι όχι. Εγώ την έπλενα πάντως όταν είχα έντονα υγρά που δεν έφευγε η γεύση. Αλλιώς γίνεται και με μια χαρτοπετσέτα να τραβήξει απλά το υγρό απ τα φιτίλια. Διαφορές στην διάρκεια δεν παρατήρησα είτε έτσι είτε αλλιώς.



belafode ναι όλα ταιριάζουν τα 510 εκτός αν πέσεις στην περίπτωση. Όσα έχω εγώ πάντως ταιριάζουν όλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364