vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 7 χρήστες
antiklitos140, dkostas, caros, Ελένη Π, petr@n, ramon, maprix

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4245 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 17:05 »
Με λιγα παραπανω πας σε Vamo V5 που αυτη τη στιγμη πιστευω
οτι ειναι το πιο value for money στην κατηγορια του.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4246 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 17:13 »
Καμία σχέση όμως η κατηγορία προιόντος. Αλλο όλα σε ένα με μικρό μεγεθος και ego σπείρωμα κι άλλο ένα ροπαλομοντ με εξτρά μπαταρίες και φορτιστή.


Καλή η λύση που είδες, με τους οποιους περιορισμούς της τιμής και των 800μαχ.
Και μια και είσαι στο σαιτ του συγκεκριμένου καταστήματος, δες κι αυτό: [size=78%]http://www.e-smokers.gr/product/vision-spinner-1300mah/[/size]  1300 kai 650 mah
Aκόμη καλύτερα, περνάς από το μαγαζί και τα βλέπεις όλα από κοντά. Και τις μπαταρίες και τα μοντ.
Κι αν έχεις επιφυλάξεις, περνάς και από άλλο μαγαζί που έχει κάτι που δεν έχει το συγκεκριμενο.
Στο τέλος, αγοράζεις αυτό που σου αρεσε όταν το γνώρισες από κοντά, όχι αυτό που λιμπίστηκες από μια φωτογραφία

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4247 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 17:34 »
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!


Κάθε φορά που έχω απορίες και ρωτάω εδώ στο φόρουμ πάντα μου λύνονται οι απορίες.


Να 'σται καλά όλοι και ευχαριστώ και πάλι! :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4248 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 23:05 »
δεν ηξερα σε ποιο θεμα να κανω την ερωτηση μου.σκεφτομαι να συνδυασω σε vision spinner το slim tank by leo για να εχει αναλογη διαμετρο οχι ομως με sofia αλλα με κανονικο carto 1.5 η 2 ohm.τι λετε αξιζει?

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4249 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 02:24 »
Το slim είναι ένα ωραίο και ποιοτικό τανκ και πιστεύω θα ταιριάζει με την μπαταρία σου.
Τα καρτο δεν τα βολεύτηκα ποτέ οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τον συνδυασμό.

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4250 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 10:00 »
το θεμα ειναι αν υπαρχει συνδυασμος του τανκ χωρις επισκευασιμο καρτο που να αποδιδει στιην spinner

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4251 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 10:41 »
η πρακτική βάζω καρτο στο τανκ είναι λιγο παλιά, τότε που ελάχιστα μοντέλα ατμοποιητών υπήρχαν. Βοηθούσε στο να εξαλειφθούν τα 2 μειονεκτήματα των τότε καλών κατά τα άλλα κάρτο (διάρκεια ζωής και τροφοδοσία)
Από τότε ως τώρα η ποιότητα των κάρτο έχασε τη σταθερότητά της, τα κλιαρομάιζερ επικράτησαν στους εργοστασιακούς, η λύση τανκ εφαρμόζεται πλέον σε επισκευάσιμους.
Αν δε θέλεις να βάλεις επισκευάσιμο:
α) δοκιμάζεις ένα απλο φτηνό τανκ των 5-6 ευρω με κάρτο κι αν δε σου αρέσει, πας παρακάτω (το πιθανότερο)Αν σου αρέσει, προχωράς σε αγορά ακριβού τανκ
β) δοκιμάζεις τη μπαταρία με κλιαρομάιζερ μεγαλύτερης χωρητικότητας. Τα περισσότερα καταστήματα που έχουν δοκιμαστήρια υγρών χρησιμοποιούν 3-4 κλιαρο διαφορετικου τύπου για τις δοκιμές, οπότε μαζί με τα υγρά δοκιμάζεις κι αυτούς. Κάποιος θα σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4252 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 11:21 »
κατατοπιστικος.ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4253 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 11:48 »
Nemesis σε βρίσκω σωστό και που λες πριν ένα μήνα περίπου που ψαχνόμoυν για νέο clearomizer είπα να πάω να πάρω από κεί
και με την ευκερία να δοκίμαζα και τα dekang υγρά.


Αλλά μόλις πάτησα το πόδι στην Θεσσαλονίκη το μετάνιωσα το ξανασκέφτηκα και πήγα στο κατάστημα που ψωνίζω συνήθως και μένω ευχαριστημένος.


Απλά να ψάχνομαι λίγο για κανά φθηνούλη mod ή καμιά μπαταρία μεταβαλόμενης τάσης ώστε αν μου αρέσουν ή όχι να μην έχω δώσει έναν σκασμό λεφτά.


Προ ολίγου έπεσαν τα χαλασμένα ματάκια μου πάνω σε αυτή την ωραία μπαταρία που νομίζω θα με καλύψη. Τί νομίζετε?


http://www.e-smokers.gr/product/innokin-itaste-vv-vw-ego/


Να παρεις επωνυμα υγρα ατμισης το καταλαβαινω, να παρεις επωνυμα προϊοντα π.χ. επισκευασιμοι κτλ και παλι το καταλαβαινω, να μην παρεις ομως φθηνα ανταλακτικα για το ηλεκτρονικο τσιγαρο, αυτο δεν το καταλαβαινω!!
Δηλαδη ολα αυτα τα επωνυμα καταστηματα που πουλανε 3 φορες πανω τον ατμοποιητη CE4,5....by alibaba ειναι σιγουρα αψογης λειτουργιας και ποιοτητας;
Εγω εχω αγορασεις διαφορους τετοιους απο διαφορα επωνυμα καταστηματα και καποιοι απο αυτους ειχαν προβλημα, ελεος δηλαδη ρε παιδια, εδω παραγγελνουμε απο κινα οτι μας κατεβει για να γλυτωσουμε 5 δεκαρες και οταν το φθηνο ειναι διπλα στην πορτα μας πρεπει να το αμφισβητουμε;


Να ειμαστε προσεχτικοι με τις αγορες μας... ενταξει το δεχομαι, αλλα οχι τετοιες υπερβολες... ειλικρινα ποναει το μυαλο μου :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4254 στις: Δεκεμβρίου 20, 2013, 23:32 »
Ρε παιδια, δεν ηξερα που αλλου να βαλω την παρακατω ερωτηση γι αυτο και ποσταρω εδω, ξερει κανενας κανα σοβαρο μαγαζι  στην Καλαματα; Mε ρωτησε ενας φιλος και δεν ηξερα να του απαντησω  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4255 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 00:18 »
Εχει nobacco απ' οτι βλεπω.
http://www.nobacco.gr/el/component/content/article/46

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4256 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 00:33 »
Η συγκεκριμενη nobacco που βλεπεις φιλε μου ειναι στην Πατρα, εγω το μονο που βλεπω ειναι ενα μαγαζι με ιατρικα ειδη, ελεγα μηπως ειναι κανεις απο Καλαματα και ξερει γιατι στο internet δεν φαινεται αλλο εκτος απο αυτο που λεω παραπανω




Ωπ, εχεις δικιο, βιαστηκα να απαντησω μολις ειδα την απαντηση σου, ο χαρτης δειχνει ολα τα μαγαζια της nobacco, παρ ολα αυτα, σε ενα μαγαζι με ιατρικα ειδη, τι γνωσεις να εχουν;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2013, 00:42 από fotispap3 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4257 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 00:41 »
Μα σε αυτο το μαγαζι με ιατρικα ειδη αναφερομαι.
Προφανως θα εχει προιοντα nobacco
για να το εχει στους αντιπροσωπους του η εταιρια.


edit:
Ωπ, εχεις δικιο, βιαστηκα να απαντησω μολις ειδα την απαντηση σου, ο χαρτης δειχνει ολα τα μαγαζια της nobacco, παρ ολα αυτα, σε ενα μαγαζι με ιατρικα ειδη, τι γνωσεις να εχουν;

Πιθανως ελαχιστες αν και ποτε δεν μπορεις να ξερεις ποιος ειναι ο ιδιοκτητης και ποσο ενημερωμενος πανω στο η.τ. ειναι.
Αλλα τι αποριες εχει ο φιλος σου που θελει νατου τις λυσει το καταστημα και δεν μπορουμε εμεις? :)

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4258 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 00:45 »
Οταν ειπα για σοβαρο μαγαζι εννοουσα για μαγαζι με καποιες γνωσεις ωστε να μπορεσει να εξηγησει και καποια πραγματα, ισως δεν το διατυπωσα σωστα




Ο φιλος μου ουτε καν καπνιστης δεν ειναι αλλα προσπαθει να βαλει την μανα του στο "κολπο" και επειδη δεν βρισκεται συνεχεια Καλαματα θελει καποιο μαγαζι ενημερωμενο γιατι η μανα του αποκλειεται να ασχοληθει με το φορουμ

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4259 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 00:46 »
Στη Θεσσαλονίκη είχε μέσα σε κατάστημα με ορθοπεδικά (μαζί με τις πατερίτσες και τα καροτσάκια)  :))
Στο Βόλο μέσα σε κατάστημα με είδη αλιείας. Επαιρνες καλάμι και πετονιά και ... ψάρευες τον ατμοποιητή που ήθελες  :laugh1:
Οταν δεν μπορεί μια επιχείρηση να στηριχτεί εξολοκλήρου στο η.τ. τότε το shop in shop είναι μια λύση.
Οσο για γνώσεις, αυτές επαφίενται στο μεράκι του καταστηματάρχη.
Μπορεί κάποιος να έχει αποκλειστικά nobacco shop και να έχει λιγότερες γνώσεις από έναν ατμιστή που μαζί με βιβλία πχ πουλάει και η.τ.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171297 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13908 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538665 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas