vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, caros, Ελένη Π, petr@n, ramon, maprix, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3705 στις: Αυγούστου 08, 2013, 13:46 »
@ elessar2012, δοκίμασε με κεφαλές 1.5 Ω  ή 1.8 Ω...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2013, 15:14 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3706 στις: Αυγούστου 08, 2013, 14:56 »
Σιγούρεψε και ότι οι καινούριες σου κεφαλές είναι σωστά και καλά βιδωμένες......
Στέγνωσε μετά το πλύσιμο όσο καλύτερα μπορείς τα φιτιλάκια. Οι πρώτες τζούρες σου μετά το πλύσιμο να είναι "τζούφιες" , χωρίς να πατάς τη μπαταρία 2-3 φορές και πάτα και για λίγο τη μπαταρία μετά- ίσα για να στεγνώσει η αντίσταση. Δώσε λίγο χρόνο να στεγνώσει η αντίσταση και να τραβήξει υγρό. Μετά από αυτό λογικά πρέπει να ατμίζεις κανονικά.......

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3707 στις: Αυγούστου 08, 2013, 15:09 »
@ elessar2012

Κατ' αρχάς, καλώς μας ήρθες. Κατα δεύτερον, η λύση που σου προτείνει ο zacharis1955 είναι μια πολύ καλή επιλογή, και θα συμφωνούσα απόλυτα αν δεν ανέφερες ότι έχεις twist. Στα πόσα βολτ την έχεις ρυθμίσει?

Άλλη μια λύση, να συμπληρώσω και τους παραπάνω, είναι η εξής: πάτα το κουμπάκι για ένα δευτερόλεπτο πριν τραβήξεις τζούρα, να αρπάξει η αντίσταση καλά και να έχεις την απόδοση που θέλεις.

Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος xristosss

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3708 στις: Αυγούστου 08, 2013, 18:22 »
καλησπερα πηρα σημερα εναν καινουργιο ατμοποιητη τον Q2 ειναι του στυλ με τις σταγονες και το κεραμικο ποτηρακι απο κατω.δεν εχει πουθενα τρυπα για να παιρνει αερα.και η τζουρα γινεται δυσκολα.ξερει κανεις τιποτα γι αυτον τον ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3709 στις: Αυγούστου 09, 2013, 00:33 »
Καλησπερα στο forum.Eιμαι ο Γιαννης και ειμαι γραμμενος στο forum αρκετο καιρο.Διαβασα πολυ πραγμα τοτε (νομιζω ηταν το 2011) και εκανα μια εκινηση με ενα η.τ ego-t οπου για 4-5 μηνες δεν ειχα βαλει κ.τ στο στομα μου αλλα σε αυτο το διαστημα αρχισαν οι διαρροες,το οτι η μπαταρια μου τελειωνε απο πληρες φωρτιση το πρωι μεχρι νωρις το απογευμα και ετσι ξεκινησα το κ.τ παλι.Απλα δεδομενου οτι δεν υπαρχει χρημα για 2 πακετα που κανω την μερα και το στριφτο δεν βολευει στο αμαξι θα ηθελα να αρχισω παλι απλα θα ηθελα να μην εχω διαρροες και να εχω καλη μπαταρια η εστω δυο.Θα μου πειτε πολλοι να κατσω να διαβασω αλλα δεν μπορω διοτι τωρα που σας γραφω εχω σχολασει μολις 45 λεπτα και στις 8 δουλευω παλι στην πρωινη δουλεια.Αν μπορουσατε να μου προτεινετε η.τ και αυτο που θελω σε λιγο καιρο ειναι να το κοψω τελειως.Ασχετα με το αν θα μπορεσετε να με βοηθησετε στην αγορα μου χωρις να 'κουραστω εγω και να σκιστω στο διαβασμα' σας ευχαριστω πολυ.Με εκτιμηση Γιαννης

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3710 στις: Αυγούστου 09, 2013, 00:41 »
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις αφού δεν μπορείς να διαβάσεις για να ενημερωθείς είναι να πας σε ένα κατάστημα που είναι κοντά σου και να πάρεις κάτι απο εκεί που θα σου το δείξουν και θα μπορούν να σε υποστηρίξουν σε ότι πρόβλημα έχεις.

Τώρα είναι και περίοδος που κλείνουν για διακοπές και θα έιναι κάπως δύσκολο αλλά αν το έχες αποφασίσει θα την βρείς την άκρη

Εδώ είναι ο πίνακας που έχει πάρα πολλά καταστήματα

http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3711 στις: Αυγούστου 09, 2013, 01:00 »
Επίσης, να ξέρεις ότι τέλειος εξοπλισμός δεν υπάρχει.
Και πάλι μπορείς να πέσεις σε ατμοποιητή ή κεφαλή με διαρροές.
Μπαταριες εννοείται ότι χρειάζεσαι δυο και μετά από 5 μήνες μπορεί να χρειάζονται αλλαγή.
Οταν όμως έχεις θέματα με τον εξοπλισμό σου θα πρέπει να ψάχνεις τρόπο να τα λύνεις. Είτε με τη βοήθεια του φόρουμ, είτε του καταστήματος, είτε μόνος σου.
Εν ανάγκη, θα αλλάζεις μοντέλο ατμοποιητή ή μπαταρίας.
Αν θεωρήσεις ως δεδομένο ότι κάθε προβλημα του ητ έχει και τη λύση του και με καλή διάθεση την ψάχνεις, τότε αυτή τη φορά θα τα καταφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος nikos74

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3712 στις: Αυγούστου 09, 2013, 01:14 »
έχω τον agat2 είμαι ευχαριστημένος  αρκετά  το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν βάζω το τσιγάρο μου σε πλάγια θέση μου χεινετε το υγρό  :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3713 στις: Αυγούστου 09, 2013, 01:15 »
Καλησπερα στο forum.Eιμαι ο Γιαννης και ειμαι γραμμενος στο forum αρκετο καιρο.Διαβασα πολυ πραγμα τοτε (νομιζω ηταν το 2011) και εκανα μια εκινηση με ενα η.τ ego-t οπου για 4-5 μηνες δεν ειχα βαλει κ.τ στο στομα μου αλλα σε αυτο το διαστημα αρχισαν οι διαρροες,το οτι η μπαταρια μου τελειωνε απο πληρες φωρτιση το πρωι μεχρι νωρις το απογευμα και ετσι ξεκινησα το κ.τ παλι.Απλα δεδομενου οτι δεν υπαρχει χρημα για 2 πακετα που κανω την μερα και το στριφτο δεν βολευει στο αμαξι θα ηθελα να αρχισω παλι απλα θα ηθελα να μην εχω διαρροες και να εχω καλη μπαταρια η εστω δυο.Θα μου πειτε πολλοι να κατσω να διαβασω αλλα δεν μπορω διοτι τωρα που σας γραφω εχω σχολασει μολις 45 λεπτα και στις 8 δουλευω παλι στην πρωινη δουλεια.Αν μπορουσατε να μου προτεινετε η.τ και αυτο που θελω σε λιγο καιρο ειναι να το κοψω τελειως.Ασχετα με το αν θα μπορεσετε να με βοηθησετε στην αγορα μου χωρις να 'κουραστω εγω και να σκιστω στο διαβασμα' σας ευχαριστω πολυ.Με εκτιμηση Γιαννης
Όπως σου είπαν και άνωθεν λίγο διάβασμα εδώ αλλά και ένας καλός και επεξηγηματικός έμπορος ΗΤ θα σε βοηθήσουν στις λεπτομέρειες. 1-2 συμβουλές αν μου επιτρέπεις από μένα.

Ανάλογα με τα χρήματα που θέλεις να διαθέσεις θεωρώ ότι πρέπει να κατευθυνθείς χοντρικά στα επομένα. Ειδικά στο θέμα της μπαταρίας είχα το ίδιο άγχος.

- μοντ τηλεσκοπικό. Ας είναι και φθηνό απλά για να κάνεις τη δουλειά σου τώρα και αργότερα παίρνεις και κάτι καλύτερο. Το vamo είναι οικονομικό αλλά προσωπικά σου προτείνω στα 60 ευρώ περίπου το Innokin svd. Απλά πρέπει να υπολογίσεις στο κόστος συν φορτιστή και 2χ μπαταρίες. Αν δουλεύεις σε υπολογιστή ίσως να σε βολέψει και το joyetech evic που είναι ακριβότερο (γύρω στα 75 ευρώ) αλλά έχει μέσα μπαταρία 2600 και φορτίζει και από usb οπότε είναι σχεδόν βέβαιο ότι δεν θα ξεμείνεις ποτέ αφού θα φορτίζεις/ατμίζεις στο γραφείο, στο αυτοκίνητο στο σπίτι. Οι τιμές που γράφω είναι από Ελλάδα. Από Κίνα υπολόγισε ένα -40% κάτω και 15-20 μέρες παράδοση. Το τηλεσκοπικό το προτεινώ ώστε να έχεις μια βασική μπαταρία αλλά να πάρεις και μια δεύτερη μικρή για κάποια έκτακτη στιγμή που να κουβαλιέται εύκολα. Για βασική μπαταρία για να είσαι σίγουρος για μία ημέρα μπορεί και δύο ολόκληρες ανάλογα τη χρήση σου πάρε μία Panasonic με χωρητικότητα 3.400MAH. Θα είσαι βασιλιάς.

- από ατμοποιητή προτείνω τον Kanger Protank (βγήκε και Νο 2 πρόσφατα). Πολύ σπάνια διαρροή και αυτό μόνο όταν έχει λίγο υγρό μέσα (κάτω από το 1/4). Αλλάζει εύκολα φυτιλοαντίσταση. Διαρροή στο στόμα είναι σχεδόν απίθανό να έχεις (εμένα δεν μου συνέβη ποτέ). Επίσης εχει δροσερό ατμό που καλοκαίρι είναι σημαντικό αλλά επίσης σημαντικό και για πολύ χρήση που ειδικά στην αρχή στους περισσότερους είναι έντονη.

Πάνω κάτω δλδ θέλεις 90-100 ευρώ. Υπάρχουν φυσικά και οικονομικότερες λύσεις όπως αυτή που ξεκίνησες αλλά θα έχεις τα ίδια θέματα με τις μπαταρίες. Συν του ότι σε ένα μοντ μπορείς να παίξεις με τα βατ και να βρεις αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα σε σένα και όχι ένα φιξ βολτάζ που μπορεί να σου πέφτει λίγο ή πολύ στην αίσθηση.

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3714 στις: Αυγούστου 09, 2013, 01:29 »
έχω τον agat2 είμαι ευχαριστημένος  αρκετά  το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν βάζω το τσιγάρο μου σε πλάγια θέση μου χεινετε το υγρό  :angry_orange: :angry_orange:
Λογικα δεν εχεις στησει σωστα το mesh...

Sent from my phone using my hands


Αποσυνδεδεμένος nikos74

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3715 στις: Αυγούστου 09, 2013, 01:46 »
αν μου λες το να μπαίνει ευφαρμοστα στη τρύπα το κάνω αλλά πάλι το χανει :wall:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3716 στις: Αυγούστου 09, 2013, 01:59 »
 Πόσο μεγάλη είναι η εσωτερική τρύπα του mesh;
Αν είναι πολύ μεγάλη το mesh μετατρέπεται σε καλαμάκι και περνά απο εκεί το υγρό.
Τι διαστασεις είχε το κομμάτι που εστριψες;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3717 στις: Αυγούστου 09, 2013, 10:51 »
καλησπερα πηρα σημερα εναν καινουργιο ατμοποιητη τον Q2 ειναι του στυλ με τις σταγονες και το κεραμικο ποτηρακι απο κατω.δεν εχει πουθενα τρυπα για να παιρνει αερα.και η τζουρα γινεται δυσκολα.ξερει κανεις τιποτα γι αυτον τον ατμοποιητη?

Φίλε μου καλημέρα. Ο ατμοποιητής που πήρες δεν είναι για dripping. Είναι σχεδιασμένος για υγρά με μορφή gel ή για το λεγόμενο nic paste, κάτι σαν αλοιφή νικοτίνης. Αν βρεις κάποιον πατεντάκια να του βάλει o rings και να αλλάξει θέση στις τρύπες αερισμού, και φυσικά να προσθέσει φυτίλι, τότε ναι, ίσως να ντριπάρεις. Στη σελίδα της fasttech λέει καθαρά: "You can use e-solid gel and dry contents in this atomizer".

Καλησπερα στο forum.Eιμαι ο Γιαννης και ειμαι γραμμενος στο forum αρκετο καιρο.Διαβασα πολυ πραγμα τοτε (νομιζω ηταν το 2011) και εκανα μια εκινηση με ενα η.τ ego-t οπου για 4-5 μηνες δεν ειχα βαλει κ.τ στο στομα μου αλλα σε αυτο το διαστημα αρχισαν οι διαρροες,το οτι η μπαταρια μου τελειωνε απο πληρες φωρτιση το πρωι μεχρι νωρις το απογευμα και ετσι ξεκινησα το κ.τ παλι.Απλα δεδομενου οτι δεν υπαρχει χρημα για 2 πακετα που κανω την μερα και το στριφτο δεν βολευει στο αμαξι θα ηθελα να αρχισω παλι απλα θα ηθελα να μην εχω διαρροες και να εχω καλη μπαταρια η εστω δυο.Θα μου πειτε πολλοι να κατσω να διαβασω αλλα δεν μπορω διοτι τωρα που σας γραφω εχω σχολασει μολις 45 λεπτα και στις 8 δουλευω παλι στην πρωινη δουλεια.Αν μπορουσατε να μου προτεινετε η.τ και αυτο που θελω σε λιγο καιρο ειναι να το κοψω τελειως.Ασχετα με το αν θα μπορεσετε να με βοηθησετε στην αγορα μου χωρις να 'κουραστω εγω και να σκιστω στο διαβασμα' σας ευχαριστω πολυ.Με εκτιμηση Γιαννης

Καλημέρα και σε σένα. Θα συμφωνήσω και εγώ ότι η καλύτερη λύση είναι να πας σε ένα φυσικό κατάστημα και να κάνεις τις δοκιμές σου. Αν οι μπαταρίες σου δουλεύουν ακόμα, θα τη γλιτώσεις με κάνα δύο ατμοποιητές, καινούρια μοντέλα τα οποία προφανώς και δεν θα γνωρίζεις, με σαφώς καλύτερη απόδοση σε όλους τους τομείς από τον ego-t. Σε αυτή την περίπτωση, η επένδυσή σου θα είναι ιδιαίτερα χαμηλή. Αν πάλι δεν δουλεύουν οι μπαταρίες σου, θα ανέβει λίγο το κόστος αλλά τη δουλειά σου θα την κάνεις μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3718 στις: Αυγούστου 09, 2013, 13:34 »
καλησπερα. ξερει κανεις εαν εχει καταστημα ητ στην ολυμπιαδα χαλκιδικης; παω σημερα και θα ηθελα να ξερω ...μην μεινω...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3719 στις: Αυγούστου 09, 2013, 13:46 »
Δεν κάνεις καλού κακού τις προμήθειές σου? Το μόνο που βρήκα ήταν αυτό:
Μυλωνά Παναγιώτα
ΝΙΚΗΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 63088, Τηλέφωνο : 6974907346,
email : [email protected]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171296 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13908 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538661 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas