vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 6 χρήστες
dallaskdp, anetost, kyrgiannis, camber, Mimhsdr, antre

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3585 στις: Ιουλίου 14, 2013, 23:07 »
κάνε ένα διάλειμα. άτμισε όταν ξαναθελήσεις και μην ασχολείσαι, και πιες πολλά υγρά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3586 στις: Ιουλίου 15, 2013, 00:57 »
Όλα είναι στο μυαλό μας, δώσε το χρόνο του

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3587 στις: Ιουλίου 15, 2013, 02:14 »
παιδια καθοτι νεος....
αγορασα αυτο τον ατμοποιητη απο καταστημα....





Ποιος ειναι? μια βοηθεια? στην βαση γραφει delirium

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3588 στις: Ιουλίου 15, 2013, 02:17 »
Εδώ είναι το νήμα.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15881.msg579809.html#msg579809

Διάβασέ το...

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3589 στις: Ιουλίου 15, 2013, 02:37 »
Εδώ είναι το νήμα.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15881.msg579809.html#msg579809

Διάβασέ το...


αρα σαν να μου λες... ειναι evod? :)

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3590 στις: Ιουλίου 15, 2013, 02:47 »
Γεια σας και απο μένα . Έγραψα πριν ένα σεντόνι αλλα την ώρα που πατησα αποστολή , τελείωσε η μπαταρία στο iPad  :wall: οπότε δεν ξέρω αν δημοσιεύτηκε και που , η δεν δημοσιεύθηκε ή διαγραφηκε. Οπότε με το iPad στη μπριζα είπα να το ξαναγραψω. Είναι το μόνο φόρουμ που είχα γίνει  μέλος ποτε. Και αυτο έγινε όταν ατμιζα παλιά
Ατμιζα απο Αύγουστο 2010 εώς  Ιανουάριο 2011. Ωσπου μια μερα στα μπουζούκια τελείωσαν ο μπαταρίες... Σε δυο εβδομάδες είχα φτάσει τα 2 πακέτα 25αρια. Η αλήθεια είναι οτι πάντα μου έλειπε το κτ όταν έβγαινα έξω. Ειδικά με το ποτό. Αλλα το προσπαθούσα. Τώρα είπα να ξεκινήσω πάλι την προσπάθεια . Δεν θα το έκανα γιατι είχα βολευτει με το κτ. Αλλα πλέον κανω τη δουλεια που κάνουν αλλα 2 εκατομμύρια Ελληνες. Δηλαδη άνεργος... Οπότε απο κάπου πρέπει να κόψω εξοδα. Και το καλύτερο είναι τα 250 περίπου το μήνα που δίνω για τσιγάρα.
Το περίεργο είναι πως όταν έκανα ητ ένιωθα καλυτερα. Είχα γεύσεις, καλύτερη αντοχή, ξυπνουσα καλυτερα,  περισεψα χρήματα (αν και έκανα αρκετές αγορές ητ πάλι φτηνότερα μου βγήκε) και παρόλα αυτα ξαναπήγα στο τσιγάρο. Ισως είμαι μαζοχα :dontknow: . Τώρα όμως αναγκαστικα ξεκίνησα και πάλι . Εδω και 2 μέρες διαβάζω το φόρουμ και απο σήμερα, μάλλον απο χθες(Σάββατο) το απόγευμα , έχω μόνο ητ. Το μόνο που φοβάμαι είναι μη βγω έξω και αρχίσω τις μπύρες, ειδικά τα βράδια της πρώτης εβδομάδας. Τότε θα ανάψω σίγουρα τσιγάρο. Οπότε για μια εβδομάδα τουλάχιστον με βλέπω Σπιτι. Έτσι γλυτώσω έξοδα και απο τις μπύρες :idiot1: .
Απο το 2010 έχω χάσει πολλα επεισόδια στο φόρουμ ( εξελίξεις εννοώ ) οπότε είμαι σαν αρχαριος. Ψάχνοντας για τα παλιά μου εργαλεία , βρήκα τα εξής:
1) 3 ego μπαταρίες και αρκετούς παλιούς ατμο εμπορίου
2) GGTS το μεγάλο  ( δεν ξέρω αν μετα βγήκε κα άλλο μοντέλο)
3) lava tube με πολλές διαρροές όμως οπότε είναι σαν να μην το έχω
4) 2,5 επισκευασιμους ατμο. Το 0,5 είναι γιατι έχασα μισό α2τ :eyesplash: . Δεν τον βρήκα ολόκληρο. Έχω όμως άλλο ένα που παίρνει μεγάλο φίλτρακι 2ml  και έναν mark -t


Επειδή ήθελα όμως να αρχίσω με κάτι καινούριο, πήρα απο φίλο που εχει μαγαζί ένα evic της ovale, μαζι με ένα ατμο που χωράει 3ml, ίσως και παραπάνω και δεν ξέρω πως το λένε . (Είδα οτι υπάρχει και πολυ πιο κάτω σε τιμή αλλα δεν γινόταν να πάρω απο αλλου).
Προς το παρόν αυτα με καλύπτουν αλλα θέλω κάτι δυνατο για τις εξόδους και παράλληλα μικρο, οπότε μάλλον θα χτυπησω και το μικρο προβαρι. ( το προβαρι  το είχα στο μάτι  και το 2010)
Αυτα για αρχη και συγνώμη αν σας κούρασα και θα σας κουράσω λίγο ακόμη.
Κάποιες ερωτήσεις που έχω θα τις κανω εδω γιατι έχω χαθεί και δεν ξέρω που να πάω να ρωτήσω
1) ο rsst τύπου genesis που διάβασα , εχει πιο εύκολο σεταρισμα απο α2τ; Γιατι εγω ουτε εκείνους μπορούσα να στησω. Ενας φίλος τους έκανε. Δεν πιάνουν τα χέρια μου.
2) αν είναι σχετικά πιο εύκολος και τον τιμήσω απο το ηλεκτρονικό  κατάστημα ελλαδος , τι άλλο να πάρω μαζι του; Σύρμα ΜΑΣ και τι πιθανά ανταλλακτικά; ( αν γίνεται με λίγκ )
3) τον α2τ και τον μαρκ-τ τους βρήκα και είχαν πάνω αρχαία φυτίλια και αντιστάσεις. Με τι να τους καθαρίζω;( Για αυτούς έχω σύρμα για αλλα δεκα χρόνια. Το θέμα είναι πως τους φτιάχνω...)
4) κάτι παλιές μπαταρίες 18650 απο το 2010 που τις είχα για το GG , να τις βάλω να φορτίσουν για το evic ( εφεδρικες) η θα ανατιναχθώ;
5) θυμαμε ατμιζα περίπου 4ml 18αρια τη μερα. Σήμερα απο τις 11 το πρωι ως τώρα έχω κάνει περίπου 6ml 18αρα . Θα πάθω κάτι; Φταίει το evic; Να χαμηλωσω νικοτίνη;
6) θυμάμαι την ιταλική flavor art και μια πολωνική για ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ. Υπάρχουν ακόμη και οι δυο ; Καμία άλλη απο EU με καλές τιμές;
Ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σας και πάλι συγνώμη για το μέγεθος του πόστ. Απο το να σας ζαλίζω  συνέχεια, καλυτερα μια και καλή ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2013, 03:04 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3591 στις: Ιουλίου 15, 2013, 03:12 »
Έχουν αλλάξει πολλά από τότε που σταμάτησες το ΗΤ. Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου με επισκευάσιμους ή αν βαριέσαι να ασχολείσαι με την κατασκευή φιτιλοαντιστάσεων υπάρχουν πλέον αρκετές λύσεις clearomizer. Αυτές θα σου δώσουν σίγουρα ένα πολύ αξιόλογο αποτέλεσμα. Αρκεί μια περιήγηση στα σχετικά θέματα του forum  ;).  Κάποια πράγματα βέβαια παραμένουν τα ίδια. Υγρά των εταιρειών Flavourart και Inawera υπάρχουν πάντα στην αγορά. Οι μπαταρίες τύπου 18650 που έχεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο evic.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3592 στις: Ιουλίου 15, 2013, 03:16 »
Καλώς (ξανά)ήρθες στο ητ και εύχομαι αυτή τη φορά να παραμείνεις πολύ περισσότερο. :)

Κάποιες σκέψεις για μερικές από τις απορίες σου.

- οι μπαταρίες δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα. Ειδικά αν τις είχες αποθηκεύσει φορτισμένες. Σε περίπτωση που πέθαναν θα σου πει ο φορτιστής. Δεν θεωρώ ότι θα πάθουν κάτι αν τις βάλεις για φόρτιση. Το πολύ πολύ να μην αρχίσουν να φορτίΖουν.

- Για την κατανάλωση. Ας υποθέσουμε χοντρικά ότι τα κτ που έκανες είχαν 1 νικοτίνη. Επί 50 τσιγάρα την ημέρα χοντρικά 50 μγρ την ημέρα έπαιρνες. Με 18mg νικοτίνη /ML επί 6ML πήρες 108 mgr σήμερα. Φαίνονται πολλά όμως η νικοτίνη του κτ έχει υψηλότερη απορροφητικότητα συν του ότι έχει χημικά για ταχύτερη απορρόφηση. Αυτό φαίνεται και το πρωί όπου το κτ με 1-2 τσιγάρα σε έπιανε αμέσως ενώ στο ητ θέλει κάποια ώρα για να "νιώσεις". Προσωπικά στην αρχή ήμουν στα 4-5 μλ 18ωρα (2 πάρα πακέτα καμελ σε κτ). Σιγά σιγά το έριξα στα 3 περίπου και πλέον λόγω αποκλειστικά ντριπινγκ είμαι στα 2μλ περίπου. Θα έλεγα τώρα στην αρχή να κάνεις μια παραχώρηση και να αφήσεις τον εαυτό σου να βρει ισορροπία και ευχαρίστηση πάλι με το ήτ. Προσωπική εκτίμηση είναι να μείνεις περίπου εκεί. Είναι αρκετή η νικοτίνη μέσες άκρες. Επίσης το εβικ μπορεί να σε βοηθήσει τώρα στην αρχή να έχεις ένα κοντρολαρισμα (τα μλ φυσικά είναι ο σωστός τρόπος μέτρησης) με τον μέτρητη τζούρας. Στην αρχή ήμουν στις 400 περίπου και μετά από κάνα μήνα έφτασα στις 200-250 και κάπου εκεί ισορροπήσα.

- Για τα υγρά η flavourart υπάρχει και είναι από τους μεγάλους παίκτες. Προσωπικά έχω δοκιμάσει περίπου 4 καπνικες γεύσεις της αλλά δεν με γεμίζουν πια. Στην αρχή που ήθελα απλά να ατμιζω ήταν ΟΚ αλλά μετά από λίγο καιρό και δοκιμές δεν με ενθουσιάζουν. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τα halo. Tribeca & Turkish tobacco. To πρώτο έχει και λίγο γλυκά μέσα αλλά είναι ωραίο. Το δεύτερο το δοκίμασα και είναι πολύ καλό. Σερτικο θα το έλεγα. Αλλά δεν το αγόρασα ακόμη γιατί έχω αρκετή κάβα και θέλω να την ξοδέψω για να μην μου μαζεύεται. Επίσης καλό καπνικο θα έλεγα ότι είναι και το παπιλον οργκανικ τομπακο. Στην αρχή μου άρεσε πολύ αλλά πλέον προτιμώ τριμπεκα. Φυσικά υπάρχουν τα ελ τορο και ένα σωρό άλλα που μπορείς να διαβάσεις στο νήμα με τα υγρά.

Τέλος για να μην σου ξανασυμβει το στραβο με την μπαταρία κάνε μια μικρή επένδυση και πάρε την πανασονικ 18650 με τα 3400mah (λογικά δεν θα έπαιζαν τέτοιες χωρητικότητες το 2010). Με τον φορτιστή του iPad που έχεις μέσα στο εβικ θα την φορτίζει σε περίπου 2.5 ώρες. Αλλά και σε ένα 20λεπτο θα μπορεσει να της δώσει ένα 15% για να βγάλεις άνετα κάποιο χρόνο. Εγώ έχω την 2600 του εβικ και λόγω της ευκολίας της usb φόρτισης δεν έχω ξεμείνει ποτέ. Εχω απλά και μια 18350 για μπακαπ ή κανένα ξαφνικό θάνατο της 18650 αλλά μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί.

Εντιτ: και μιας και το ανάφερε ο συνφορουμιστας από πάνω. Πάρε και έναν σύγχρονο ημιεπισκευασιμο ατμό για να είσαι ΟΚ. Ο προτανκ είναι μια πολύ αξιόλογη πρόταση. Πλέον αλλάζεις φυτιλοαντισταση εύκολα με μικρό κόστος. Βγαίνει και έκδοση 2 με κάποιες διαφορές αλλά και η 1 που θα βρεις αυτή την εποχή είναι καλή περίπτωση. Δες και το νήμα του για να πάρεις μια εικόνα. Εγώ ξεκίνησα με νομπακο επσιλον xl ο οποίος χωράει τα εντυπωσιακά 5μλ αλλά το επιστομιο τσουρουφλαει τώρα το καλοκαίρι αφού έχει την αντίσταση πάνω και έχει πολύ σφιχτή τζούρα. Ο προτανκ (με την αντίσταση κατω) έχει πολύ πιο αερατη τΖούρα (σφυρίζει όμως αρκετά) και ο ατμός είναι πιο δροσερός.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3593 στις: Ιουλίου 15, 2013, 03:24 »
Με 18mg νικοτίνη /ML επί 6ML πήρες 108 mgr σήμερα.
Τη λεμε 18αρα, αλλά ειναι 1,8.  ;) Αρα 10,8

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3594 στις: Ιουλίου 15, 2013, 03:29 »
Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις .
1) απο το πρωι που ατμιζα με το evic η μπαταρία είναι τώρα περίπου στο μισο. Τώρα πως γίνεται να μου εχει φάει 6ml :dontknow: μάλλον εχει προχωρήσει η τεχνολογία
2) τα halo τα ξέρω καλα αλλα αν κανω 5-6ml τη μερα, θα μου βγαίνει όσο τα τσιγάρα. Απο αυτα θα πάρω για ειδικές περιπτώσεις . Εξόδους κλπ.
3) όσον αφορά τις παλιές μπαταρίες ήδη τις έβαλα να φορτίσουν γιατι πάντα έχω το άγχος μην ξεμεινω. Κα παλιά το είχα .
4) δεν είμαστε ίδιοι φίλε proof ξέρω πως δεν υπάρχει περίπτωση να πέσω σε κατανάλωση.να ανέβω μπορει  Το ίδιο έκανα και πριν. απο 2ml ξεκίνησα  . Πιπιλα το έχω . Ισως δοκιμάσω μετα απο μια εβδομάδα να ρίξω τη νικοτίνη στο 12.
Σας ευχαριστώ πάντως για τις άμεσες  απαντήσεις .
Πάω να διαβάσω για τον προ τανκ . Αν γίνεται κάποιο link στην περίπτωση που χαθώ; Είμαι και ατζαμης βλέπετε .....


Δεν χρειάζεται το βρήκα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2013, 03:36 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3595 στις: Ιουλίου 15, 2013, 03:35 »
Αυτό σκεφτόμουν πριν το γράψω και έτσι ξεκίνησα τους υπολογισμούς αλλα για σιγουριά κοίταξα το μπουκάλι από το halo tribeca και από flavorart. Και τα δυο γράφουν 18mg/ml χωρίς υποδιαστολη.

Δεν ξέρω σίγουρα σε αυτό το σημείο. Πάντως (δια της μπακαλικης) αν ισχύει το 1.8/μλ και το ότι (αν θυμάμαι καλά) ένα καμελ (ανα τσιγάρο είναι τα νούμερα στα πακέτα αν θυμάμαι σωστά) είχε 0.9 τότε σημαίνει ότι ένα μλ ουσιαστικά έχει νικοτίνη όσο 2 τσιγάρα μόνο.
@rod
Αν μου επιτρέπεις, μην πας σε 12 ακόμη. Το δοκίμασα και χάνεις πολύ σε χτύπημα. Κάθε λαρύγγι και διαφορετικό βέβαια αλλά εμένα κάτι έλειπε. Είχα πάρει και 60μλ και τώρα τα έχω να περιμένουν. Θα πρότεινα να μείνεις στα 18 που με μια γερή τζούρα θα δώσουν ένα καλό χτύπημα (εξαρτάται βέβαια από βατ και ατμοποιητη).

Για την μπαταρία που σου έκανε εντύπωση. Η μαμά του εβικ είναι 2600mah. Θα έλεγα ότι βγάζει άνετα δύο ολόκληρες μέρες ακόμη και με βαριά χρήση. Εγώ έχω φτάσει και τις τρεις μέρες. Δεν σου χρειάζεται ακόμη αλλά εφόσον έχεις αυτό το άγχος για αυτό σου πρότεινα και την 3400mah σε 18650. Λογικά θα βγάζεις άνετα τρεις μέρες οπότε θα μπορείς να φορτίζεις ανά δύο μέρες. Αλλά δεν σου είναι απαραίτητη αφού τώρα βγάζεις μια μέρα με 50%.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2013, 03:42 από prof »

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3596 στις: Ιουλίου 15, 2013, 03:50 »
Ένοειται πως αν δω οτι δε με πιάνει ξαναπάω στα 18. όσο για τη μπαταρία, ε δεν είναι και μεγάλο κόστος. Αν δω οτι οι παλιές μου είναι πεθαμένες θα πάρω μια. Πες πως κάτι έπαθε η μαμίσια. Ας έχω δυο για καλο και για κακο.
Οσο για υγρά έχω ένα max-bro που είναι vg-pg και μου αρέσει περισσότερο και ένα old tabaco που είναι μόνο pg.  Για αρχη καλα είναι. Αλλα ένα μικρο απόθεμα max-bro απο έξω σε καλη τιμη δε βλάπτει νομίζω. Για 100-150ml μιλάω

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3597 στις: Ιουλίου 15, 2013, 05:31 »
Το 1,8% νικοτίνη σημαίνει 18mg/ml.
Εκεί που κάνετε λάθος στο συλλογισμό σας ειναι ότι τα 18mg/ml αντιστοιχούν στην περιεκτικότητα του υγρού σε νικοτίνη ενώ το 0,9mg που λένε πάνω τα πακέτα αντιστοιχούν στο πόσο απορρόφησης νικοτίνης από τον οργανισμό ανά τσιγάρο.
Τα 18mg/ml δεν απορροφούνται όλα αλλά ενα πολύ μικρότερο ποσοστό.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3598 στις: Ιουλίου 15, 2013, 09:39 »
.....ένα old tabaco που είναι μόνο pg....

Δεν έχει μόνο pg έχει και vg
αλλά όλα σε απροσδιόριστη δοσολογία

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3599 στις: Ιουλίου 15, 2013, 10:23 »

Επειδή ήθελα όμως να αρχίσω με κάτι καινούριο, πήρα απο φίλο που εχει μαγαζί ένα evic της ovale, μαζι με ένα ατμο που χωράει 3ml, ίσως και παραπάνω και δεν ξέρω πως το λένε . (Είδα οτι υπάρχει και πολυ πιο κάτω σε τιμή αλλα δεν γινόταν να πάρω απο αλλου).
Προς το παρόν αυτα με καλύπτουν αλλα θέλω κάτι δυνατο για τις εξόδους και παράλληλα μικρο, οπότε μάλλον θα χτυπησω και το μικρο προβαρι. ( το προβαρι  το είχα στο μάτι  και το 2010)
Αυτα για αρχη και συγνώμη αν σας κούρασα και θα σας κουράσω λίγο ακόμη.
Κάποιες ερωτήσεις που έχω θα τις κανω εδω γιατι έχω χαθεί και δεν ξέρω που να πάω να ρωτήσω
1) ο rsst τύπου genesis που διάβασα , εχει πιο εύκολο σεταρισμα απο α2τ; Γιατι εγω ουτε εκείνους μπορούσα να στησω. Ενας φίλος τους έκανε. Δεν πιάνουν τα χέρια μου.
2) αν είναι σχετικά πιο εύκολος και τον τιμήσω απο το ηλεκτρονικό  κατάστημα ελλαδος , τι άλλο να πάρω μαζι του; Σύρμα ΜΑΣ και τι πιθανά ανταλλακτικά; ( αν γίνεται με λίγκ )
3) τον α2τ και τον μαρκ-τ τους βρήκα και είχαν πάνω αρχαία φυτίλια και αντιστάσεις. Με τι να τους καθαρίζω;( Για αυτούς έχω σύρμα για αλλα δεκα χρόνια. Το θέμα είναι πως τους φτιάχνω...)
4) κάτι παλιές μπαταρίες 18650 απο το 2010 που τις είχα για το GG , να τις βάλω να φορτίσουν για το evic ( εφεδρικες) η θα ανατιναχθώ;
5) θυμαμε ατμιζα περίπου 4ml 18αρια τη μερα. Σήμερα απο τις 11 το πρωι ως τώρα έχω κάνει περίπου 6ml 18αρα . Θα πάθω κάτι; Φταίει το evic; Να χαμηλωσω νικοτίνη;
6) θυμάμαι την ιταλική flavor art και μια πολωνική για ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ. Υπάρχουν ακόμη και οι δυο ; Καμία άλλη απο EU με καλές τιμές;
Ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σας και πάλι συγνώμη για το μέγεθος του πόστ. Απο το να σας ζαλίζω  συνέχεια, καλυτερα μια και καλή ;D
Καλημερα και καλη επιστροφη :bye:
1)Ο rsst που αναφερεις για εμενα ειναι ο πιο ευκολος τζενεσις,συγχωρει πολλα λαθη και στηνεται πανευκολα αλλα αν δεν τα καταφερνεις με τον Α2τ ο rsst θεωρω οτι θα σε ταλαιπωρησει παρα παρα πολυ.Καλυτερα βολεψου για τωρα με τους αρκετα καλους εργοστασιακους που υπαρχουν η προτιμησε εναν επισκευασιμο που μπορεις να χρησημοποιεις ετοιμες αντιστασεις.
Δεν θελω σε καμμια περιπτωση να σε αποτρεψω απο την αγορα επισκευασιμου αλλα δεν ειναι η καταληλη ωρα να το κανεις,ισως οταν νοιωσεις πιο ετοιμος να ασχοληθεις...Ευτυχως τωρα υπαρχουν πολλα βιντεο που βοηθανε οπως επισης και πολλα μελη του φορουμ με αρκετη πειρα που μας μεταφερουν τις εμπειριες τους και μας κανουν την ζωη πιο ευκολη!!
3)Για τον α2 θα βρεις πολλα στησιματα στο αναλογο νημμα αλλα και στο you tube.
4)Τις μπαταριες φορτιστες και παρακολουθα την συμπεριφορα τους,ειναι μηπως με προστασια???μην το αφησεις το GG ,ειναι το καλυτερο μηχανικο μοντ που κυκλοφορει ακομα και τωρα..αν δεν σε καλυπτει τωρα σαν μηχανικο υπαρχει κυκλωμα που το κανει VW(kick)και ρυθμιζεις τα Watt.
5)θα παθεις...θα κοψεις τον καρκινοσωληνα...
6)εχουν μπει στον χωρο πολλες ελληνικες εταιριες που ειναι κορυφη στον χωρο του ηλεκτρονικου τσιγαρου πχ atmos lab,house of liquids.To DIY το αποριπτεις?μειωνεις κατα πολυ το κοστος των ηδη χαμηλων τιμων σε υγρα σε σχεση με την εποχη που ατμιζες.
Καλο θα ειναι να μοιραζεσαι τις αποριες σου και τους προβληματισμους σου οπως κανουμε ολοι μας,ετσι και αλλιως ολοι συνεπιβατες ειμαστε σε αυτο το ατμοτρενο που μας παει ταξιδακι μακρυα απο το τσιγαρο.
Καλο διαβασμα,θα βρεις διαμαντια εδω μεσα ψαχνωντας...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364