vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 6 χρήστες
Nikrom, Tem, Olga68, dkostas, TasMan, ramon

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3090 στις: Μαρτίου 06, 2013, 13:20 »
Ολα τα Ελληνικά μαγαζιά του είδους είναι αξιόπιστα και φυσικά και το steamforce.gr...

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3091 στις: Μαρτίου 06, 2013, 13:41 »
εχει αλλους που παρηγκηλαν απο αλλα μαχαζια και ειχαν προβληματα για αυτο ηθελα να ρωτησω

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3092 στις: Μαρτίου 06, 2013, 13:44 »
Από ποιά μαγαζιά παράγγειλαν και είχαν πρόβλημα?
Ολα τα μαγαζιά που αναφέρονται στο forum είναι 100% αξιόπιστα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2013, 13:50 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3093 στις: Μαρτίου 06, 2013, 13:47 »
δεν μπορω να πω επηδει δεν μ ετυχε εμενα πρωσοπικα για αυτο ηθελα να ρωτησω για αυτο αν εχει καποιο που ξανα αγορασε απο αυτο το καταστημα να εχω μια γνωμη

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3094 στις: Μαρτίου 06, 2013, 13:52 »
Δες το νήμα του steamforce.gr:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15351.0.html

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3095 στις: Μαρτίου 06, 2013, 14:38 »
μήπως είχες χρησιμοποιησει το 1,8,το άφησες στην άκρη 1,2 μέρες όπως είναι κ μετά το έβαλες ξανά?αν το έκανες αυτό θέλει καθάρισμα.

μήπως δούλεψε λίγο η αντίσταση χωρισ υγρό  πάνω κ έκαψε λίγο κ μετά έπεσε υγρό πάνω όπως ήταν ζεστή?αν έγινε έτσι τότε θέλει καλό καψήμο.

όχι δεν τις άφησα στην άκρη,ούτε αφήνω χωρίς υγρό τους άτμο ποτέ, παρά μόνο όταν είναι να τους πάω για μπανάκι. Σήμερα παρατήρησα με πιο αρωματικό φρόυτώδες υγρό ότι δε μου το έκανε αυτό,αλλά το νουτάκο μου δεν...δεν καταλαβαίνω γεύση!Τουλάχιστον ατμίζω,γιατί χθες δεν μπορούσα καν. Και αναρωτιέμαι μήπως το έπαθα από overdose γιατί ενώ συνήθως δεν ξεπερνώ τα 3-4 μλ τη μέρα,χθες στη δουλειά το ξεφτίλισα...

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3096 στις: Μαρτίου 06, 2013, 14:49 »
εννοείτε ότι όταν ένα άρωμα το κανεις συνέχεια το συνηθίζεις κ δεν το καταλάβαινες μετά..κ εγώ το παθαίνω.
για 2,3 μέρες άλλαξε άρωμα κ θα είσαι μια χαρά για μερικό καιρό ακόμα μέχρι να το συνηθίσεις πάλι.

η να το κανεις στάνταρ ρουτίνα μια μέρα την βδομάδα να κάνεις σκέτη βάση

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3097 στις: Μαρτίου 07, 2013, 00:54 »
γεια χαρά σε όλους πρώτο μου post στο forum ελπίζω να μην με πάρετε από τα μούτρα αν έχω ποστάρει σε λάθος μέρος :DDD.και τώρα στην ερώτηση μου  :) αγόρασα αυτό το mod (    )  (δεν είναι ίδιο ακριβώς με το link εμενα βεβαια γραφει ego-t upgrade στην μια μεριά και joyetech στην άλλη και έχει και μια μικρή τρυπα στην κάτω μεριά )  και ενώ λέει ότι όταν το λαμπάκι είναι πορτοκαλι είναι unregulated και όταν είναι άσπρο είναι στα 3.3v,με το πολύμετρο που το μέτρησα και στα 2 mode μου δείχνει 3.8v , έχει κάποιο πρόβλημα ?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3098 στις: Μαρτίου 07, 2013, 01:49 »
Το πολύμετρό σου λειτουργεί σωστά?
Την μέτρηση την έκανες σωστά?
Αν ναι τότε παίζει να εχει πρόβλημα η κεφαλή του mod...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3099 στις: Μαρτίου 07, 2013, 03:11 »
 Δεν είναι ικανά όλα τα πολύμετρα να πιάσουν την μείωση τάσης με τον τρόπο που την κάνουν αυτά τα mod  , όπως επίσης δεν είναι ικανά να πιάσουν και τροποποιημένες εναλλασσόμενες τάσεις που δίνουν τα φθηνά inverter
Πιάνουν μόνο την μέγιστη τιμή και από εκεί υπολογίζουν.
Δεν μπορούν να πιάσουν δλδ όλα την ενεργό – μέση τιμή .
 
Για να μην σε ζαλίζω άλλο με κινέζικα θα σου πρότεινα να κάνεις την εξής δοκιμή .
 
Στις πρώτες τζούρες μετά από φόρτιση  ( για να είναι πιο μεγάλη και πιο εμφανής η διαφορά)
Δοκίμασε να το δουλέψεις πρώτα στην μια λειτουργία και αμέσως μετά στην άλλη
Αν δεις εμφανή διαφορά στην απόδοση , το mod σου είναι μια χαρά , αν δεν δεις εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε   ;)
 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3100 στις: Μαρτίου 07, 2013, 07:14 »
γεια χαρά σε όλους πρώτο μου post στο forum ελπίζω να μην με πάρετε από τα μούτρα αν έχω ποστάρει σε λάθος μέρος :DDD.και τώρα στην ερώτηση μου  :) αγόρασα αυτό το mod (    )  (δεν είναι ίδιο ακριβώς με το link εμενα βεβαια γραφει ego-t upgrade στην μια μεριά και joyetech στην άλλη και έχει και μια μικρή τρυπα στην κάτω μεριά )  και ενώ λέει ότι όταν το λαμπάκι είναι πορτοκαλι είναι unregulated και όταν είναι άσπρο είναι στα 3.3v,με το πολύμετρο που το μέτρησα και στα 2 mode μου δείχνει 3.8v , έχει κάποιο πρόβλημα ?

http://vaping.gr/index.php/topic,15470.0.html

Λειτουργεί με δύο τρόπους: Ρυθμιζόμενη 3.3 v και άναρχης 3.7 v.
Σε κάθε τύπο λειτουργίας πέντε φορές για να απενεργοποιήσετε τη κεφαλή στα volts.
Στη συνέχεια, κρατήστε πατημένο το κουμπί μέχρι τα χρώματα στο κουμπί αλλάξουν.
Αυτό είναι συνήθως περίπου 5-6 δευτερόλεπτα.
Στη συνέχεια, πρέπει να ενεργοποιήσετε τη μονάδα πίσω με 5 κλικ, όπως παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2023, 07:49 από Tem »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3101 στις: Μαρτίου 07, 2013, 12:50 »
το πολύμετρο μου ναι λειτουργεί σωστα.την μέτρηση την έκανα σωστά, δεν είχε φορτίο πάνω όμως η μπαταρία και είναι λογικό να δίνει παραπάνω τάση από την πραγματική αλλα και πάλι θα έπρεπε να έχει μια διαφορα από το ένα mode στο άλλο.πήγα σήμερα στο κατάστημα που το πήρα και μου είπε ότι την επομενη εβδομάδα που θα παραλάβει νέα παρτίδα να πάω  εκεί με το πολύμετρο να μετρήσουμε μαζί πάλι ένα από τα νέα mod που θα φέρει να δούμε αν έχει διαφορα.ωστόσο πήρε μπροστά μου ένα αντιπρόσωπο τις joyetech και του είπε ότι το έχει τσεκάρει και αυτός και του είπε ότι χωρίς φορτίο πάνω στην μπαταρία δεν έχει λέει διαφορα τάσης.i ουσία είναι ότι εξακολουθώ να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με το mod.όταν έχω νέα από την νέα παραλαβή του θα ποστάρω να σας πω τι έγινε.θα κάνω και το test που είπες φιλε μου STYLIANOS και θα δούμε :) . ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3102 στις: Μαρτίου 07, 2013, 13:20 »
χωρίς φορτίο πάνω στην μπαταρία δεν έχει λέει διαφορα τάσης.

νομιζω εχει δικιο..
θα πρεπει να το δεις με φορτιο. Πιστευω οτι υπολογιζει τα 3,3 οταν θα δει το φορτιο και λαμβανοντας υποψιν την πτωση τασης που προκυπτει στο κυκλωμα. Αν δεν δει φορτιο, μαλλον δεν κανει την τροποποιηση της τασης στα 3,3

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3103 στις: Μαρτίου 07, 2013, 13:32 »
Τί να επιλέξω ανάμεσα σε RSS -Aga-t v2???
Ποιόν από τους δύο???

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3104 στις: Μαρτίου 08, 2013, 03:00 »
Παιδια ψαχνω ένα ατμοποιητη με πολυ καλή γευση και τροφοδοσία αυτα είναι τα πρωτα που με ενδιαφερουν ποιους μου προτείνετε?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1449 171261 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:07
από Olga68
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15162 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13897 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas