vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Ribot, camber, antiklitos140, madtracker, Doubt, Milarepa, caros, Ελένη Π

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3015 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:03 »
[quote
δοκιμασε κανενα HALO tribeca,long horn ή καποιο απο τα el toro ;)



οχι halo σε καινουργειο ατμιστη παιδια.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3016 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:07 »
Εγώ πάλι πιστεύω οτι είναι φάση που την περνούν σχεδόν όλοι οι ατμιστές κάποια στιγμή όταν κάνουν αρκετές επαναλαμβανόμενες ''κακές'' αγορές είτε σε υγρά,είτε σε ατμοποιητές και κάπου σε πιάνει μια απελπισία...

Το ίδιο περνάω και εγώ αυτές τις μέρες μετά απο σχεδόν δύο χρόνια ατμίσματος αλλα εμένα το να γυρίσω  στο τσιγάρο δεν μου περνάει ούτε καν από το μυαλό πλέον.

Εγώ από την πλευρά μου θα πώ απλά υπομονή στον Τάσο και να μην απελπίζεται,υπάρχουν άπειρα υγρά και αναλώσιμα οπότε κάτι θα βρεί που να τον καλύπτει.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3017 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:13 »

οχι halo σε καινουργειο ατμιστη παιδια.


Γιατι οχι Halo σε νεο ατμιστη?
Εγω τους πρωτους 3 μηνες ατμιζα αποκλειστικα Halo και δεν επαθα τιποτα.  :))

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3018 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:40 »
Μου κάνει εντύπωση πως υπάρχουν τόσες εταιρείες, με τόσους πολλούς κωδικούς προϊόντων υγρών που μερικοί απορώ που λένε πως δεν βρίσκουν γεύση!
Το καλύτερο από όλα να πάνε σε κατάστημα και να δοκιμάσουν κάμποσες ή σε συναντήσεις μελών να δοκιμάσουν δεν το κάνουν και περιμένουν αγοράζοντας 2,3 υγρά να το πετύχουν ?

Αν δεν δοκιμάστε, ότι και να λέει ο καθένας είπαμε η γεύση είναι υποκειμενική! αυτό που λατρεύω εγώ, άλλος το συχαίνεται κ.ο.κ.
Έχω δοκιμάσει πάνω από 70-80 γεύσεις και μόνο 5-10 δεν μου άρεσαν, αλλά δεν σημαίνει πως δεν μου έκαναν και ας καταλήξει 4-5 γεύσεις. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες  :)

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3019 στις: Μαρτίου 01, 2013, 01:05 »
καλησπερα  σημερα ακουσα παλι  οτι αμα δεν αλλαζεις τον ατμοποιητη καθε 15 μερες γινεται καρκινογονοςαλλη μια παραπληροφορηση εμενα με κραταει 2 μηνες περιπου

Δεν θα χρησιμοποιούσα ατμοποιητή 40 ημερών που να με πλήρωνες.
Η γεύση που δίνουν από ένα σημείο και μετά είναι άθλια και είμαι σίγουρος πως σιγοκαίγεται η μάκα από υγρό ημερών.

Επειδή είχα elips για αρκετό διάστημα, οι ατμοποιητές του με μέτρια προς αραιά χρήση και καλό καθάρισμα κρατάνε γύρω στο 2μηνο.

Χωρίς καμμένο, χωρίς μάκα, χωρίς να φαίνονται τουλάχιστον καρκινογόνοι. Όταν λέω να "φαίνονται" εννοώ πως αν την μάκα την καθαρίζεις γιατί να είναι καρκινογόνο? αντίσταση είναι, καθαρή (εφόσον την καθαρίζεις σε τακτά διαστήματα) η οποία βράζει το υγρό που εισπνέεις.

Νομίζω πως πρόκειται και αυτό για ένα είδος παραπληροφόρησης η οποία πιθανώς να απορρέει από αυτή την καμμένη μάκα όπου λες "οκ, καμμένο, σαν πίσσα φαίνεται, άρα καρκίνος" και αυτό λόγο της εμπειρίας που είχαμε από την καύση του κανονικού τσιγάρου. 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3020 στις: Μαρτίου 01, 2013, 01:40 »
Ο ατμοποιητής ή τη κεφαλή του αλλάζεται όταν δεν δουλεύει πλέον ή όταν υποδουλεύει (αλλοίωση γεύσης κλπ) και όχι όταν μαυρίσει η φυτιλοαντίσταση η οποία παρεμπιπτόντως μαυρίζει σχεδόν αμέσως μετά από λίγες τζούρες...

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3021 στις: Μαρτίου 01, 2013, 06:43 »
giannis pap δεν εχω κανει 2-3 υγρα φιλε αμα διαβασεις προσεκτικα το θεμα που ανοιξα ειναι καμια 10αρια(τα εχω αγορασει ολα οσα ανεφερα)
και ουτε θεωρω αυτονοητο καποιος να δοκιμασει 100 υγρα για να βρει καποιο που να του κανει γτ τα υγρα δεν εχουν 1 ευρω το ενα,αλλα τα περισσοτερα φτανουν τα 8 ευρω τα 10ml.




φιλικα Τασος

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3022 στις: Μαρτίου 01, 2013, 07:09 »
Tάσο όπως σου είπα και παραπάνω (Post 2929) υπάρχουν και τα αρκετά οικονομικά Sampl Pack των 5, 10 ή και περισσοτέρων bottle  x 5 ή 10 ml  το μπουκάλι για δοκιμές...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2013, 07:18 από zacharis1955 »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3023 στις: Μαρτίου 01, 2013, 09:56 »
@ Tasos1983

Δεν είπα να αγοράσεις ! να δοκιμάσεις είπα αλλά και στον καθένα αν μπορεί!
Μάλιστα καλό θα είναι να δοκιμάσει κάποιος και αν μπορεί κατά την δοκιμή
να χρησιμοποιεί ατμοποιητές για dripping, γιατί από ατμοποιητή σε ατμοποιητή
θα έχει διαφορά στην γεύση και μπορεί αυτό που θα δοκιμάσει σε ένα κατάστημα
με έναν χ ατμο να του αρέσει και σε αυτόν που ο ίδιος χρησιμοποιεί να μην του κάνει.

Αποσυνδεδεμένος aithra72

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3024 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:22 »

.

Νομίζω πως πρόκειται και αυτό για ένα είδος παραπληροφόρησης η οποία πιθανώς να απορρέει από αυτή την καμμένη μάκα όπου λες "οκ, καμμένο, σαν πίσσα φαίνεται, άρα καρκίνος" και αυτό λόγο της εμπειρίας που είχαμε από την καύση του κανονικού τσιγάρου.
 

μου το ειπανε σε μαγαζι που πουλανε ηλεκτρονικα τσιγαρα απαραδεκτο για μενα  .δεν θα πρεπε με καποιο τροπο αυτα να ελεγχονται τα μαγαζια
δεν μπορει να πουλαει ο καθενας οτι θελει.ηθελα να δωσω συγχαρητηρια στο φορουμ σας το βρηκα πολυ ενδιαφερον και με βοηθησε αρκετα :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3025 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:45 »
οχι halo σε καινουργειο ατμιστη παιδια.

περιεργο που το λες....

Halo tribeca ηταν το πρωτο μπουκαλακι υγρου που αγορασα ως ατμιστης...  ::) ::)
 ;)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3026 στις: Μαρτίου 01, 2013, 12:04 »
giannis pap δεν εχω κανει 2-3 υγρα φιλε αμα διαβασεις προσεκτικα το θεμα που ανοιξα ειναι καμια 10αρια(τα εχω αγορασει ολα οσα ανεφερα)
και ουτε θεωρω αυτονοητο καποιος να δοκιμασει 100 υγρα για να βρει καποιο που να του κανει γτ τα υγρα δεν εχουν 1 ευρω το ενα,αλλα τα περισσοτερα φτανουν τα 8 ευρω τα 10ml.




φιλικα Τασος
καταρχην πρεπει να καταταξεις τις αναγκες σου....δηλαδη...ξεκινα να βρεις το καπνικο σου που θα σου κατσει και μετα ασχολησε με γλυκιες γευσεις...!!! απο καπνικα η αγορα ειναι γεματη.......GINA απο atmoslab , RED DEVIL απο vapenova , VIRGINIA απο FLAVORART , κ.α .  τα δε φρουτα και γευσεις καφε ειναι πανω κατω ιδια με μικροδιαφορες...........

Αποσυνδεδεμένος Katia_m

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3027 στις: Μαρτίου 01, 2013, 12:29 »
... εχω πεταξει ενα τσουβαλι λεφτα σε υγρα και δεν μπορω να βρω κατι να με ευχαριστη ολα με το ζορι τα ατμιζω...
Επειδή κι εγώ νέα ατμίστρια είμαι και έχω σκάσει κι εγώ ενα σορό λεφτά σε υγρά θα σου πω την άποψή μου.
Αν θες κάτι που να μοιάζει πραγματικά σε τσιγάρο δοκίμασε το cigarillos από El toro σε ατμοποιητή που έχει πάνω την αντίσταση, να έχει αρκετά Ωμ και ανέβασε τα βόλτ όσο πέρνει η αντίσταση (για να μη σου βγάζει καμένο ή φιτιλίλα), έτσι έχεις και γεύση τσιγάρου και ζεστό ατμό που φέρνει σε αίσθηση το τσιγάρο (ας με διόρθώσουν οι παλιότεροι αν τα λέω λάθος σχετικά με τον ατμοποιητή και τα volt).


Αυτά κάνω όποτε με πιάνει νοσταλγία για τσιγάρο (συνήθως με τον πρωινό καφέ)!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2013, 12:49 από Katia_m »

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3028 στις: Μαρτίου 01, 2013, 12:35 »
@TASOS 1983
Αγαπητέ συνατμιστή να σου ευχηθώ δύναμη και κουράγιο.
Παρότι αρκετά νεώτερος από τα παιδιά εδώ μέσα (ατμίζω 2 μήνες) θα σου πρότεινα κατ'αρχήν να επισκεφτείς ένα μαγαζί που έχει πολλά υγρά που μπορείς να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις (αν θέλεις στείλε μου pm να σου προτείνω κάποια) πίνοντας ταυτόχρονα το καφεδάκι σου και ρωτώντας ότι θέλεις να μάθεις. Πίστεψε με όσο περνάει ο καιρός οι επιλογές σου θα μεγαλώνουν σ'αυτή την αναζήτηση γεύσεων και αρωμάτων ειδικά αν αρχίσεις να τα φτιάχνεις και μόνος σου σιγά σιγά. Είναι τόσα πολλά και τόσοι πολλοί οι πιθανοί συνδυασμοί που αν μη τι άλλο αποκλείεται να βαρεθείς  :)
Το σημαντικό είναι πάντως ότι πρέπει να συνεχίσεις να μένεις μακρυά από το $@%#τσιγαρο όπου άλλωστε οι επιλογές σου ήταν ουσιαστικά μια μόνο γεύση και αυτή θεόπικρη


Και πάλι καλή δύναμη και καλά γευστικά ταξίδια

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3029 στις: Μαρτίου 01, 2013, 15:43 »
ειναι ακριβουλης o elips δεν εχω βρει κατι αλλο που ναμε βολευει τουλαχιστον να βγαζει πολυ ατμο.ποσο καιρο σας κραταει η μπαταρια ?εγω δεν την εχω αλλαξει εδω και 1,5 χρονο

Το Elips είναι ένα όμορφο εργοστασιακό ητ με τα καλά του και τα κακά του.
Τα καλά είναι ότι είναι μικρό, πανέμορφο και μουράτο, passthrough και ντουμανοπαραγωγός.
Τα κακά ότι είναι ακριβό, έχει ακριβά ανταλλακτικά και μικρή μπαταρία.
Το χειρότερο όμως, είναι ότι η μπαταρία του δεν δέχεται τίποτα άλλο εκτός από Elips. Με άλλα λόγια, μόλις τα φτύσει η μπαταρία σου, ίσως είναι καλή ιδέα να επενδύσεις σε κάτι άλλο, ή μπαταρία ego ή μοντ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171298 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15177 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13909 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8930 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364