vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, stsoulos, Mimhsdr

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2475 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 01:38 »
Ειναι βάσικό οτι δεν έχεις διαρροές .......
τωρά για τις γεύσεις πιστευω οτι είναι ακόμη αρχή (θα ψαχτείς λιγο με τα αρώματα)
και στην συνέχεια θα σου αρέσουν πιο πολύ από το κανονικό τσιγάρο
ΑΑ και καλή άρχη ........

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2476 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 01:40 »
Ξεκινησα και εγω σημερα επισημα το Η.Τ.
......... αν ακι οι γευσεις δεν με πολυεντυπωσιασαν. Θα δειξει καλυτερα μετα απο μερικες μερες....

Δες αν θες τα παρακατω:


Kαλυτερη Βαση VG που εχετε ατμισει !!!!

Ψηφοφορια: <<Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα>>
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:33 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2477 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 01:46 »
Ευχαριστω πολυ παιδες να στε καλα!! Αν παρουσιαστει καποιο προβλημα και δεν μπορεσω να το λυσω θα το αναφερω αλλα προς το παρον ολα καλα ευτυχως.
Αυριο λεω να δοκιμασω μια και τον Τ3 μιας και πρωτα δοκιμασα τον CE5/CE4 v3 αν θυμαμαι καλα ετσι λεγεται :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2478 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 01:49 »
Οποιο προβλημα προκυψει με οτιδηποτε, επειδη ο όγκος πληροφοριων του φορουμ ειναι τεραστιος και ενω θα υπαρχει σιγουρα η πληροφορια μπορει να δυσκολευτεις να την βρεις κανε μια ερωτηση εδω,στο νημα και σιγουρα θα σου απαντησουν αρκετοι...
Μην υποτιμας ομως και το search engine αριστερα οπως κοιταζεις...π.χ. εχεις προβλημα με τον eGo-C , γραφεις στο "αναζητηση στο e-kapnisma" eGo-C και σου βγαζει τα σχετικα νηματα... ;)

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2479 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 02:22 »
Μην ανυσηχεις λιγο πολυ την βρισκω την ακρη (δυστηχως σπουδαζω υπολογιστες) αλλα οταν ψαχνω κατι πολυ συγκεκριμενο η και πολυ "γελοιο" να το πω γιατι καποιες απο τις πρωτες μου αποριες , καπως ετσι μπορουν να περιγραφουν ειναι λιγο πολυπλοκο γιατι υπαρχει τεραστιος ογκος πληροφοριων . Ευχαριστω παντως.

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2480 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 12:37 »
Καλημερα σε ολους νεος στο forum. Αφου το εψαξα για κανα 2 ημερες  το βρηκα πολυ κατατοπιστικο. Το προβλημα μου σημερα ειναι οτι ενας καινουριος ce5 clearomizer μου βγαζει καπνο δεν μυριζει τιποτα καμένο αλλα δεν εχω καθολου γευση. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι φταει?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2481 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 12:48 »
Μήν τον γεμίζεις μέχρι πάνω αλλά λίγο πιό κάτω απο την γραμμή της μεγαλύτερης διαβάθμησης...

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2482 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 13:09 »
Το ξερω αυτο και δεν τον γεμιζω παραπανω απο 1,2 αλλα πρωτη φορα ειναι που βλεπω κατι τετοιο. Τον καθαρισα τωρα και τον εχω απλωσει να στεγνωσει και βλεπουμε .Ευχαριστω για την αμεσότητα

Αποσυνδεδεμένος frouto

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2483 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 13:19 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Καταρχήν να ρωτήσω...Εγώ μάλλον έχω τον Εpsilon  .Ο CE4+  είναι ο ίδιος  ;Κι αν όχι όλα τα ατμομάγαζα τον πουλάνε,έτσι τον ζητάω;
Η Πέτρα έγραψε οτι καλό είναι να πάρω 1,8Ω (κι όπως σωστά το έθεσε ακαταλαβίστικα για μένα !)
Αν αυτός που έχω είναι πολύ καλός υπάρχει περίπτωση να έχει ποτίσει το καμμένο (η μυρωδιά)  και να θέλει έτσι κι αλλιώς αντικατάσταση;

Οσων αφορά τις μπαταρίες πρέπει να βάλω κάποιον να μου τις μετρήσει και να σας πω περι volt Κτλ.

Για το υγρό με μεγαλύτερο ποσοστό γλυκερίνης το σκέφτηκα και εγώ αλλά τα μαγαζάκια εδώ τις γειτονιάς δουλεούν κυρίως προπυλενογλυκόλη.
Την Atmos και την FlavourArt εδώ Θεσσαλονίκη ξέρετε κανένα μαγαζί που να την εμπορεύεται ;;; (δυτικά)
Επίσης το υγρο RY4  (που πρότεινε ο Pastafarai)  της Atmos είναι;

Ξέρω οτι το forum σας έχει πάρα πολλά topic και πάρα πολλές απαντήσεις σε αυτά που ρωτάω αλλά έχω ένα πολύ μικρό μωρό και δεν έχω καθόλου χρόνο να μπορέσω να διαβάσω όλα τα θέματα ...
Thanks πάντως!!!   :respect: :respect: :respect:


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2484 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 13:49 »
Ο εψιλον ή θορ ή ce5 πλεον είναι ουσιαστικά βελτιωμενος ce4+


Το καμμενο θα φυγει αν πλυνεις καλα τα εξαρτηματα του ατμοποιητη οταν αλλαξεις την κεφαλη.


Ανεξαρτητα με το ποσα βολτ είναι η μπαταρία σου, τον 2.4ομ δύσκολα να τον παιζει ικανοποιητικά, όταν δεν μπορεί να δώσει πάνω απο 4,2 βολτ (με τον τρόπο που το δίνει μια ego)


Για τα υγρά που ρωτας, κοίταξε αυτό που μόλις έγραψα εδώ. To RY4 είναι flavourart
http://vaping.gr/index.php/topic,2117.msg567461.html#msg567461
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:33 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2485 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:03 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Καταρχήν να ρωτήσω...Εγώ μάλλον έχω τον Εpsilon  .Ο CE4+  είναι ο ίδιος  ;Κι αν όχι όλα τα ατμομάγαζα τον πουλάνε,έτσι τον ζητάω;
Η Πέτρα έγραψε οτι καλό είναι να πάρω 1,8Ω (κι όπως σωστά το έθεσε ακαταλαβίστικα για μένα !)
Αν αυτός που έχω είναι πολύ καλός υπάρχει περίπτωση να έχει ποτίσει το καμμένο (η μυρωδιά)  και να θέλει έτσι κι αλλιώς αντικατάσταση;

Οσων αφορά τις μπαταρίες πρέπει να βάλω κάποιον να μου τις μετρήσει και να σας πω περι volt Κτλ.

Για το υγρό με μεγαλύτερο ποσοστό γλυκερίνης το σκέφτηκα και εγώ αλλά τα μαγαζάκια εδώ τις γειτονιάς δουλεούν κυρίως προπυλενογλυκόλη.
Την Atmos και την FlavourArt εδώ Θεσσαλονίκη ξέρετε κανένα μαγαζί που να την εμπορεύεται ;;; (δυτικά)
Επίσης το υγρο RY4  (που πρότεινε ο Pastafarai)  της Atmos είναι;

Ξέρω οτι το forum σας έχει πάρα πολλά topic και πάρα πολλές απαντήσεις σε αυτά που ρωτάω αλλά έχω ένα πολύ μικρό μωρό και δεν έχω καθόλου χρόνο να μπορέσω να διαβάσω όλα τα θέματα ...
Thanks πάντως!!!   :respect: :respect: :respect:


To RY4 που σου πρότεινα το βγάζουν αρκετές εταιρείες αλλά όχι ο Atmos Lab... Θα το βρεις σε Hangsen, σε  Flavor Art, σε Nobacco, στην Ecocig. Εγώ κάνω το RY4 OS της Ecocig...

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2486 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:05 »
Για τους ατμοποιητές του είδους που διάλεξες μπορείς να διαβάσεις εδώ για να καταλάβεις περισσότερα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12045.0.html


Για τις μπαταρίες σου όσο και να βγουν στο μέτρημα δύσκολα θα ξεφύγεις από από τις χαμηλότερες αντιστάσεις.


Για τα υγρά η συζήτηση ποτέ δεν ολοκληρώνεται για κανένα μας...
Αν πρόκειται να βρεις αυτό που σου αρέσει (σε γεύση, σε χτύπημα, σε ντουμάνι, κλπ) - και δίχως να εμπλακείς σε πρόωρες αναζητήσεις για το πως επηρεάζονται όλα αυτά από τα υλικά που έχεις αγοράσει - κοίταξε να βρεις ένα μαγαζί που έχει τα υγρά έτοιμα για δοκιμή.
Διαφορετικά οι συμβουλές όλων όπως και οι σχετικές ψηφοφορίες ναι μεν είναι καλές όμως θα σου κοστίσουν πολύ σε χρήμα.


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:34 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2487 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:25 »
Ετσι ειναι ψαξε για μαγαζια που σου δινουν τη δυνατοτητα δοκιμης πολλων υγρων
ωστε να βρεις κατι που σου ταιριαζει.
Εναλλακτικα υπαρχουν και καταστηματα που μπορουν να σου στειλουν test packs
(πακετακια με μικρα μπουκαλακια υγρου για δοκιμη)το οποιο βολευει και δε κοστιζει
και μια περιουσια.


Γενικα παντως εχε στο μυαλο σου οτι χρειαζεται και λιγο τρεξιμο-ψαξιμο στην αρχη
για να φερεις καποια πραματα στα μετρα σου,κατανοητο βεβαια οτι μπορει να μην εχεις χρονο για ολα αυτα
αλλα αν τα βαλεις σε μια ζυγαρια και ζυγισεις τα υπερ και τα κατα πιστευω αξιζει το κοπο.

Οσο αφορα τους ατμο και υγρα:
Για μενα οτι καλυτερο κυκλοφορει απο εργοστασιακα κομματια ειναι ο Vivi Nova,Mini Vivi Nova(της Vision κατα προτιμηση)ελαχιστα προβληματα 0 διαροες 0 υγρο στο στομα και φθηνος και φθηνα ανταλακτικα.

Απο υγρα μιας και τωρα ξεκινας οτι ποιο κοντα σε τσιγαρο ειναι υγρα της El Toro τα οποια
κατα τη γνωμη μου θα πρεπε ναναι Νο1 σταθμος για τον νεο ατμιστη

Εν κατακλειδι στη Θεσ/νικη εχετε πολυ αξιολογα και σοβαρα μαγαζια με πολυ μεγαλη γκαμα
προιοντων και με σοβαρους ανθρωπους πισω απ τον παγκο,κανε την ερευνα σου εδω μεσα
διαλεξε καποιο και περνα.Μαγαζακια της γειτονια και αλλα τετοια ξεχνατα δεν θα σε οδηγησουν πουθενα

Αποσυνδεδεμένος frouto

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2488 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:31 »

Ο εψιλον ή θορ ή ce5 πλεον είναι ουσιαστικά βελτιωμενος ce4+
Οπότε εγώ που έχω τον Epsilon είναι CE4+ ;;;


To RY4 που σου πρότεινα το βγάζουν αρκετές εταιρείες αλλά όχι ο Atmos Lab... Θα το βρεις σε Hangsen, σε  Flavor Art, σε Nobacco, στην Ecocig. Εγώ κάνω το RY4 OS της Ecocig...
Τό υγρό που λες είναι προπυλενογλυκόλη κυρίως και φέρνει πιο πολύ σε γεύση τσιγάρου ;Πρέπει να δοκιμάσω το τιμής ένεκεν !  ;D

Για τις μπαταρίες σου όσο και να βγουν στο μέτρημα δύσκολα θα ξεφύγεις από από τις χαμηλότερες αντιστάσεις.

κοίταξε να βρεις ένα μαγαζί που έχει τα υγρά έτοιμα για δοκιμή.
Διαφορετικά οι συμβουλές όλων όπως και οι σχετικές ψηφοφορίες ναι μεν είναι καλές όμως θα σου κοστίσουν πολύ σε χρήμα.
Αρά συμφωνείς και εσύ με την Πέτρα να αγοράσω κεφαλή 1,8Ω ;
Ηδη έχω αγοράσει 4 μπουκαλάκια και άκρη δεν έβγαλα...μόνο έλλειμα στο πορτοφόλι ! :-\

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2489 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 14:41 »
Ναι συμφωνώ αν και δεν είναι θέμα γνώμης. Με τις μπαταρίες σου τώρα εκεί πας. Αργότερα θα σηκώνει πολύ κουβέντα.


Δυστυχώς οι περισσότεροι περάσαμε από εκεί. Φαντάσου πως από τα πρώτα μπουκαλάκια που αγόρασα (προς 14€ το καθένα) ένα είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει - δεν έβρισκα κανέναν ούτε για να το χαρίσω...
Η περιέργεια στο πουθενά θα σου κοστίσει γι' αυτό όταν βρεις το χρόνο διάθεσε τον σε ένα κατάστημα ή αντιπρόσωπο που έχει γεμίσει ατμοποιητές με υγρά προς δοκιμή. Με αυτό τον τρόπο και εκείνοι κάνουν τη δουλειά τους σωστά και επαγγελματικά και εσύ διαλέγεις και φεύγεις με εκείνο που θέλεις πραγματικά.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364