vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 7 χρήστες
antiklitos140, dkostas, caros, Ελένη Π, petr@n, ramon, maprix

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος pikroxolos

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1425 στις: Απριλίου 26, 2012, 16:11 »
Αλλαξα οταν ειδα πως το "τσιγαρο" του φιλου ειναι πολυ πιο απολαυστικο απο το "κουραστικο" δικο μου που για να καπνισω μια τσουρα της προκοπης ρουφουσα πανω απο 3 sec και ειχα πατημενο το κουμπι της μπαταριας αρκετα πριν παρω τζουρα. Αλλα αν καταλαβες και με το "νεο" παλι τα ιδια.  :angry_orange: :angry_orange:


ισως σας μπερδεψα με το "ανούσιο" που προανέφερα μη μένετε εκει.. αν αναγκαστω να παω απο τη Νοβ,,, να παρω ΚΑΙ τη μπαταρια του θα εχω στην ουσια "αγορασει " 2 τσιγαρα ..!#$@!$%!$%!$%



Προς αποφυγη συνεχωμενων μηνυματων απο τον ιδιο χρηστη υπαρχει η επιλογη της τροποποιησης
αν θελουμε να προσθεσουμε ερωτηματα και αλλα στοιχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2012, 02:21 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1426 στις: Απριλίου 26, 2012, 16:23 »
καλο θα ηταν περα απο τα ποστ και τις ερωτησεις να ριξεις μια ματια στο φορουμ σε θεματα σχετικα με το προιον που εχεις αγορασει, ειναι παρα πολυ πιθανο οι λυσεις σου να υπαρχουν εκει..

επισης, το να γεμιζεις τον μετρητη σου με ποστ μονο και μονο για να ανοιξεις νεο θεμα μονο δυσκολευει τους επομενους απο σενα που θα αναζητησουν κατι, ριξε μια ματια εδω και εδω ;)

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1427 στις: Απριλίου 26, 2012, 16:27 »
Με τους CE4+ για να μην παίρνεις ποτέ καμένο πρέπει να "ποτίζονται τα φιτίλια με υγρό.
Δεν έχεις λοιπόν από το να αναποδογυρίζεις ή να περιστρέφεις τον ατμο για να βρέχονται :)
Απ' ότι είδα, με normal χρήση, είναι μάλλον δύσκολο να στεγνώσουν τα φιτίλια. Πολύ έξυπνη κατασκευή έστω κι αν τα φιτίλια είναι τόσο κοντά. Σε κάποιο κινέζικο eshop είδα και βελτιωμένη version με αρκετά μακρύτερα φιτίλια.



το καμμενο αφηνει και ασχημη αισθηση στο λαιμο, θα το καταλαβαινες πιστευω..

ουτε τον καθαρισμο συστηνω εγω, αν δεις πως σου εχουν παραπανισιο εργοστασιακο υγρο τα φυτιλια μπορεις να τα καις λιγο μονα τους πριν ξεκινησεις να βαλεις υγρο κλπ. οι γευσεις εχουν τεραστιες διαφορες απο ατμοποιητη σε ατμοποιητη και αλλαζουν και απο τις επιδοσεις των μπαταριων, αυτο ειναι σιγουρο. ;)
Δεν έχω πάει σπίτι ακόμα για να δοκιμάσω και σήμερα, αλλά, με βάση τα λεγόμενά σας, πιστεύω ότι το σοκ της γεύσης είναι κάποιος συνδυασμός αυτού του παραπανίσιου εργοστασιακού υγρού και της αλλαγής ατμοποιητή ή carto στη συγκεκριμένη περίπτωση. Από eGo-C σε CE4+ η διαφορά στη γεύση μάλλον είναι αρκετά μεγαλύτερη απ' ότι ήταν με τον eGo-C μου σε σχέση με τον iMist που είχε για καμιά δεκαριά μέρες η γυναίκα μου.
Το σημείο που έκανα bold θα το κάνω σίγουρα στον επόμενο που θα χρησιμοποιήσω.
Θα δείξει. ;)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1428 στις: Απριλίου 26, 2012, 16:29 »
Αλλαξα οταν ειδα πως το "τσιγαρο" του φιλου ειναι πολυ πιο απολαυστικο απο το "κουραστικο" δικο μου που για να καπνισω μια τσουρα της προκοπης ρουφουσα πανω απο 3 sec και ειχα πατημενο το κουμπι της μπαταριας αρκετα πριν παρω τζουρα. Αλλα αν καταλαβες και με το "νεο" παλι τα ιδια.  :angry_orange: :angry_orange:
Μα, ο σωστός τροπος για να ατμισεις ειναι ακριβως αυτος.Μκροσυρτες και απαλές τζουρες και εννοειται πάνω από 3 sec ...
Σε πολλους από εμας η τζουρα μπορει να φτασει και τα 7 ή 8 δευτερόλεπτα.
Αν τραβας απότομα και για λίγο χρόνο λογικο ειναι να μην προλαβαινει να ατμοποιηθει το υγρό σου και συνεπώς να νομιζεις πώς δεν εχεις ντουμάνι.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1429 στις: Απριλίου 26, 2012, 16:40 »
Από eGo-C σε CE4+ η διαφορά στη γεύση μάλλον είναι αρκετά μεγαλύτερη απ' ότι ήταν με τον eGo-C μου σε σχέση με τον iMist που είχε για καμιά δεκαριά μέρες η γυναίκα μου.
Το σημείο που έκανα bold θα το κάνω σίγουρα στον επόμενο που θα χρησιμοποιήσω.
Θα δείξει. ;)

σε βρισκω σωστο και ενημερωμενο αρκετα.. οι ego-c και imist ειναι ιδιου τυπου και παρομοιας λειτουργιας, οποτε ειναι λογικο να ειναι και πιο κοντα στην αποδοση γευσεων.

περιμενουμε κι εμεις το update σου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petros047

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1430 στις: Απριλίου 27, 2012, 01:57 »
Γεια σας και απο μενα
Εχω εδω και 10 μερες που ξεκινησα το ατμισμα και εχω καποια προβληματα που μετα απο πολλες ωρες που διαβασα το forum μαλλον καταλαβα οτι δεν επεσα σε σωστο μαγαζι και μου εχουν βγει μαπα.
Το πρωτο μου τσιγαρο ηταν με τον ce4, το οποιο ομως παρατησα και γρηγορα γιατι πρωτον δεν καταλαβαινα το χτυπημα που λεμε ακομα και με 18 υγρο και εκτος αυτου πολλες φορες 2 στης 5 τζουρες μου ερχοταν υγρο στο στομα με αποτελεσμα να φτυνω συνεχεια σαν να εκανα τα στριφτα μου πριν το ητ.
Μετα απο κουβεντα με φιλο και δοκιμη στο ητ του αγορασα το ego w  το cartomizer επιτηδες απο αλλο καταστημα το οποιο μου προσφερε δυνατο ατμισμα σε σημειο να το νοιοθω και αρκετα βαρη καποιες φορες με το ιδιο το υγρο που με το ce4 μου ηταν αερας αλλα παραμενει το ενοχλητικο προβλημα με το υγρο στο στομα.
Υπαρχει καποια λυση?Εχω φτασει σε σημειο να προσαρμοζω φιλτρακια απο στριφτο μεσα στο πιπακι ειναι πολυ ενοχλητικο και οκ αμα γινοταν στης 10 τζουρες μια φορα οκ κατανοητο  αλλα 1 στης 3 ειναι σιγουρα.
Επισης να τονισω οτι τα φιλτρακια που εκοψα και δοκιμασα γινοντε μουσκεμα στην δευτερη τζουρα αρα κατι δεν παει καλα.
Ειμαι απο θεσσαλονικη και θα ηθελα να μου συστησετε ενα μαγαζι να παω να ξαναπληρωσω τι χρειαζετε και να ησηχασω.
Αρχισα να σκεφτομε μηπως ειναι η μπαταρια και δεν δεινει το καταληλο ρευμα με αποτελεσμα να μην ατμοποιητε ολο το υγρο.
Επομενη κινηση σκεφτομε το dual coil
Τα φωτα σας please

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1431 στις: Απριλίου 27, 2012, 02:07 »
Καλωσόρισες στη παρέα μας
Από ότι λες δεν ήσουν ευχαριστημένος με τον CE4 και σου έβγαζε υγρό στο στόμα όπως και ο w,
για να αποφύγεις κάτι τέτοιο - αν και για μένα είναι περίεργο για τον CE4 - θα πρέπει να πας σε
αλλαγή ατμοποιητή τύπου tank.  :yes:
Κατά προτίμηση σε imist και μετά σε C  :yes:
Αφού είσαι από Θεσσαλονίκη μπορείς να τους προμηθευτεί από το παρακάτω κατάστημα e-shop

http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=738
Κοίτα εδώ για τα μέλη υπάρχουν εκπτώσεις ως 35 % από το κατάστημα μέσω internet  ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8414.0.html

Αποσυνδεδεμένος petros047

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1432 στις: Απριλίου 27, 2012, 02:11 »
Το περιεργο ειναι γιατι σε αλλους δεν συμβαινει αυτο και αρχιζω να πιστευω οτι πολοι που εχουν μαγαζια εδω δεν φερνουν τα γνησια η εστω καποιον προδιαγραφων υλικα αλλα direct απο κινα και οκ πουλησαμε αυτο ειναι που με εκνευριζει.
Γιατι οπως προαναφερα του φιλου μου δεν εβγαζε τπτ ουτε το παραμικρο σε σταγονα το w του και ηταν και μανιακος καπνιστης πρωιν το εχει λιωσει το καημενο το ητ. :)
Στο καταστημα που με προτεινεις διπλα ειναι και το nobacco αρα θα τα παρω πααρμαζομα.
Το θεμα ειναι σε πιο απο τα 2.Μου φενετε θα φτασουμε το 120ευρο μεχρι να βρω μια ρεγουλα
Απο την αλλη αφου δοκιμασα 2 carto και δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος μαλλον θα δοκιμασω αυτο που μου προτεινεις φιλε.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2012, 02:16 από petros047 »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1433 στις: Απριλίου 27, 2012, 02:16 »
Κατ' αρχήν όλα είναι από Κίνα!
Οι ατμοποιητές δεν έχουν να κάνουν μόνο με τον ...προορισμό τους αλλά παίζει μεγάλο
ρόλο γενικά η χρήση και η συντήρηση.
Ο CE4 που είπες είναι ο πιο απροβλημάτιστος ατμοποιητής από πλευράς συντήρησης και χρήσης
αλλά πρέπει να καθαρίζεις ας πούμε το "πιπάκι" με χλιαρό νεράκι σε τακτά χρονικά διαστήματα
και επίσης να προσέχεις πως να βάζεις το υγρό και επίσης για την σωστή απόδοση να βρέχεις τα
φιτίλια με υγρό , να το περιστρέφεις να ποτίζονται. Δεν βγάζει έτσι ούτε καμένο ούτε μπουκώνει


Στο καταστημα που με προτεινεις διπλα ειναι και το nobacco αρα θα τα παρω πααρμαζομα.
Το θεμα ειναι σε πιο απο τα 2.Μου φενετε θα φτασουμε το 120ευρο μεχρι να βρω μια ρεγουλα
Απο την αλλη αφου δοκιμασα 2 carto και δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος μαλλον θα δοκιμασω αυτο που μου προτεινεις φιλε.
Τι είναι αυτό που λες 120 € ??????  :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:
Ο imist κοστίζει 11-13 € και ο C κώνος και κεφαλή 15 € περίπου

Αποσυνδεδεμένος petros047

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1434 στις: Απριλίου 27, 2012, 02:41 »
Στο συνολο λεω απο δοκιμες για το κοστος απο το 0 μεχρι οπου θα καταληξω :)
Τα φυτιλια στο ce4 εχουμε κανενα link με howto γιατι μαλον βλακεια θα κανω αμα δεν διαβασω πρωτα
Το πιπακι το πλενω καθε βραδυ και απο ce4 και w

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2012, 03:19 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1436 στις: Απριλίου 27, 2012, 03:29 »
Πέτρο, με τον ατμοποιητή του φίλου σου που δεν έχει πρόβλημα, δοκίμασες κι εσύ ο ίδιος; Αν ναι, τότε κάποιο πρόβλημα είχε ο ατμοποιητής σου, αν όχι τότε δοκίμασε και μ' εκείνον ο ίδιος. Σε περίπτωση που σου βγάζει πάλι υγρό, διάβασε παρακάτω:

Ένα κόλπο για την αποφυγή του υγρού στο στόμα, είναι να συνεχίζεις για λίγο τη τζούρα και μετά το άφημα του κουμπιού. Στην πραγματικότητα δεν είναι υγρό αυτό που έρχεται στη γλώσσα αλλά υγροποιημένος ατμός που μένει εγκλωβισμένος μέσα στο πιπάκι. Συνεχίζοντας την τζούρα μετά το άφημα του κουμπιού, δε θα μείνει μέσα στο πιπάκι να υγροποιηθεί. Αν έχεις τον W ακόμα, δοκίμασέ το και τώρα.

Πάντως αν πας σε Nobacco όπως είπες, πάρε και ένα καρτομάιζερ Giant για δοκιμή, όχι το μικρό (S) αλλά τον μεγάλο που παίρνουν όλοι. Δεν είναι tank αλλά με πολυεστερικό βαμβάκι. Δεν ξέρω αν θα σου αρέσει αλλά δε θα έχεις προβλήματα και θα έχεις καλό χτύπημα.
Πάντως κι εκεί να κάνεις πού και πού το κολπάκι που ανέφερα με το κουμπί.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1437 στις: Απριλίου 27, 2012, 03:39 »
Μου κάνει εντύπωση για το υγρό στο στόμα που αναφέρει ο Πέτρος  για τον Ce4 !!
Αν κάνεις ένα ας πούμε βρεξιματάκι κάθε φορά που συμπληρώνεις υγρό στο πιπάκι
δεν βγάζει ποτέ υγρό, μια ή δυο φορές ημερησίως. :)
Εκτός και -κάπου διάβασα- το πιπάκι δεν είναι το βιδωτό αλλά το χωνευτό !
γιατί το βιδωτό κάνει με μια τσιμούχα λαστιχάκι τέλεια εφαρμογή  :yes:

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1438 στις: Απριλίου 27, 2012, 13:28 »
Κι εμένα μου κάνει εντύπωση που σου έρχεται υγρό στο στόμα με το CE4+. Εντάξει, 2 μέρες τον έχω αλλά του έχω αλλάξει τα φώτα ρουφώντας ατμό με όλους τους δυνατούς τρόπους που μπορούσα να φανταστώ και δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Το μόνο σχετικό που έχω παρατηρήσει είναι ότι μένει λίγο υγρό (μάλλον υγροποιημένος ατμός υποθέτω) μέσα στη σύνδεση με τη μπαταρία. Άσχετο βέβαια, αλλά το αναφέρω. Btw, αυτό δε δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργία του ητ, έτσι;

Μήπως έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι;

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1439 στις: Απριλίου 27, 2012, 15:09 »
σε βρισκω σωστο και ενημερωμενο αρκετα.. οι ego-c και imist ειναι ιδιου τυπου και παρομοιας λειτουργιας, οποτε ειναι λογικο να ειναι και πιο κοντα στην αποδοση γευσεων.
...
Όπως και ο eGo-T με τον οποίο δοκίμασα κάποια υγρά σε μαγαζί κοντά στο σπίτι μου.  :)



...
περιμενουμε κι εμεις το update σου  :thumpup:
Λοιπόν, χθες το βραδάκι που ξανάκανα μια προσπάθεια και σίγουρα είδα τα πράγματα με άλλο μάτι, τα πράγματα ήταν σαφώς καλύτερα. Σα γεύση δε μπορώ να έχω πλήρη άποψη γιατί -ξέχασα να σας πω- μέσα στον προχθεσινό χαμό έβαλα κάμποσες σταγόνες Virginia που είναι πιο γλυκό για να κάνω την άτμιση (χωρίς εισπνοή τζούρας) πιο υποφερτή  :-[
Το υγρό πλέον σαφώς ατμίζεται - δεν θα ξανακάνω τέτοια μίξη, αλλά σαφώς ατμίζεται. Τι να πω; Ίσως να ήθελε να μείνει μέσα στον CE4+ κάμποσες ώρες - περίπου 24 ώρες πέρασαν. Ίσως αυτή η εργοστασιακή αηδία που είχε μέσα χάθηκε μέσα στο υγρό. Σίγουρα βοήθησε το ότι ξέρω πλέον ότι η γεύση που θα πρέπει να αναμένω με τον CE4+ θα είναι αρκετά διαφορετική απ' ότι με τους eGo-C και iMist.

Ένα άλλο πράγμα που παρατήρησα είναι το εξής. Σε κάποια φάση βγήκα λίγο έξω και έβαλα το ητ στην τσέπη μου. Αργότερα ατμίζοντας πρόσεξα πως το πιπάκι ήταν λίγο στραβό. Το κοίταξα καλύτερα και είδα ότι το κάτω μέρος του δεν ήταν ευθυγραμμισμένο με το πάνω μέρος του carto (το λέω σωστά;). Ίσως είχε στραβώσει επειδή το είχα στην τσέπη, ίσως και από πιο πριν και δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Το ίσιωσα και συνειδητοποίησα πως η γεύση ήταν λίγο καλύτερη από πριν! Δεν μπορώ να το εξηγήσω, ίσως και να ήταν ιδέα μου.

Μόλις τελειώσει το υπάρχον υγρό θα τον πλύνω και θα βάλω κάτι άλλο για να δοκιμάσω. Για να το κάνω αυτό πρέπει να το λύσω ή μπορώ να τον πλύνω έτσι όπως είναι και να τον αφήσω να στεγνώσει; Επίσης περιμένω και δυο ακόμα και πριν τους βάλω σε χρήση θα τους κάνω ένα mini dry burn για να μην έχω πρόβλημα απ' αυτή την άποψη.

Παρεμπιπτόντως, έχετε υπόψιν σας αν υπάρχει πλακέ πιπάκι για τον CE4+ γιατί το υπάρχον δε βολεύει τη γυναίκα μου. Της έρχεται λίγο απότομη η τζούρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171297 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13908 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538665 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas